17
  • Remetix
    #17
    Nem tudom itthon hogy működik ez, de wikipedia szerint az ilyesminek nem a kártyatulajdonos látná a kárát, hanem aki elfogadta a kártyát:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Chargeback
  • Gerygrey
    #16
    Ha véletlenül elveszted buktad a rajta lévő lóvét mert baromi könnyű lerántani róla, persze ez csak akkor merül fel ha kezdő vagy a bankingolásban

    A másik meg, hogy pl én bolti eladóként kurvasokat kaszálhattam volna, mert egy dombornyomott kártyának elég a dombornyomott számsorát és a kártya hátulján található 4 jegyű kódot ismerni ahhoz, hogy netes tranzakciókat kezdeményezzek. Egy időben gyűjtöttem a POS terminál által kinyomtatott bizonylatokat amin a dombornyomott szám rajta van, a négyjegyűt meg ráírtam mellé tollal... de valahogy nem vitt rá a lélek hogy kipróbáljam. Viszont nem mindenki ilyen becsületes...
  • Punker
    #15
    tudod lehet kérni sms-es értesítést/engerdélyezést szal......
  • winnie
    #14
    nekem mondod. szurkoltam volna az ausziknak, de nem vagyok mazochista, mázlisták a brazilok...
  • Ma2ska
    #13
    Legalábbis 3 simát kaphattak volna.
  • Ma2ska
    #12
    Aztán majdnem kiszoptak a brazilok...
  • winnie
    #11
    megjegyzem ez nem tippmix, szóval a tegnap barzil-ausztrálra 1,28-as szorzóra csak a hülye nem rakott fel pár százezer forintot, hogy utána igyon ronaldoékra:)

    450e forintra majdnem 600e-t lehetett kapni. havi 2-3 tuti tippból jól el lehet éldegélni:)
  • winnie
    #10
    tény. ha elveszted le kell tiltatni és hülye, aki sok pénzt tárol dombornyomotton. ennyi.

    szerencsére a raffeisen-t nem tiltják és, ha valaki reggelni akar, akkor még a születésnapja előtt tegye meg, mert az általában 30 euro bónusz a legnagyobb irodáknál.
  • KIP
    #9
    Na akkor megsúgnám mi is a dombornyomott kártya nagy hátulütője. Ha véletlenül elveszted buktad a rajta lévő lóvét mert baromi könnyű lerántani róla, persze ez csak akkor merül fel ha kezdő vagy a bankingolásban, szvsz ha okosan csinálod nem bukhatsz nagy lóvét elvesztéskor ha kevés lekötetlen pénzt pénzt tartasz rajta vagy idejében letiltatod, szal a dombornyomott bankártya profiknak van nem nyomiknak :D
  • Punker
    #8
    tetves K&H mikor bementem panaszt tenni a pofámba hazudtak.....
  • Omegared
    #7
    neked olyan van, sok embernek, nekem is olyan volt sima snassz electronic use only kártyája van, amibe nincs beleütve a szám, csak égetve, ezek semmire nem jók. Atm-ből pénzt kivenni, meg boltban vásárolni.
  • Cleawer
    #6
    Dombornyomott juniorom van,ezzel töltöm az egyenlegemet és vásárolgatok.Akkor hol a bökkenő?
  • Feriboy
    #5
    köszi
  • pedrohsi
    #4
    benne van a nevében, dombornyomásos, kitapintható felirat van rajta. Ilyen a Mastercard, a Visa és a többi, itthon kevésbé ismert hagyományos hitel- és betéti kártya. A Visa Electron, a Maestro a Junior kártyák "butítottak", ezeket nem fogadják el a neten.
  • Feriboy
    #3
    elárulnád hogy milyen a dombornyomott kártya? nekem otp junior max káryám van (ilyen raftingos). mi a különbség?
  • bugger
    #2
    A nem dombornyomott (Visa Elektron és társai) kártyákkal általában semmi online műveletet nem lehet kezdeményezni. Sokszor csak ezt nem tudják az emberek, amikor kártyát kértek, a legolcsóbbat vették, meg sem nézve, mi is az.
  • Remetix
    #1
    CIB-es kártyával is működik a Betandwin és a Sportingbet is, legalábbis pár hete még biztos.