37
  • irkab1rka
    #37
    Tippelj, melyik atomnagyhatalomnak vannak olyan laborjai, ahol ezt össze lehet rakni mondjuk kb 2 napo allatt, ha a nemzeti riasztási szint felmegy pirosból vörösbe :)))
  • Wampire1
    #36
    Egyetértek.De nem tudom miért szapulják a kereszténységet, lehet hogy régen csináltak érdekes dolgokat(lásd inkvizíció) de nem a vallás hibája volt hanem az embereké akik hatalomra kerültek,a muzulmán vallásról meg annyit hogy volt most ez a nagy vita mikor Mohamedet nőként ábrázolták egy karikatúrában.Országos, sőt világméretű felhördülés követte,még bocsánatot is kellett kérnie a sajtónak.NA NE MÁR!Én még egyszer sem hallottam senkit bocsánatot kérni azért, mert IStenről vagy Jézusról karikatúrát rajzolt vagy viccet mondott, pedig van róluk vagy 10 ezer.
    Egyébbként abban reménykedem, hogy ha az arabok szereznek is egy fiolányi dns-t akkor vannak anyira elmaradottak hogy nem tudnak vele mit kezdeni és megisszák:)
    Láttátok azt a karikatúrát, ahol egy terrorista influenzás csirkékkel felszerelve megy öngyilkosmerényelni?:)
  • lyzu
    #35
    hát most már viszonylag drága egy átlagembernek, attól függ h mekkorát akarsz és h hol...
    de egy átlagos kisebb szigetet pl horvátoknál 100mil-ért kapnál
  • BiroAndras
    #34
    Egyébként a kereszténység elterjedése előtt a Római birodalomban is teljes vallásszabadság volt.
  • BiroAndras
    #33
    "a mór városokban, a középkori isztambulban teljes volt a vallásszabadság. vessük ezt össze azzal, hogy uekkor hogy intézték nézeteltéréseiket pl a keresztények (öld meg mind, istem majd kiválogatja)."

    Akkor úgy volt, de most meg nem úgy van. Ma nálunk van kvázi vallásszabadság, náluk meg inkvizíció.
  • Epikurosz
    #32
    "akárhogy is, már gyűjtöm a pénzt egy szigetre "

    És hol lenne, mert kurva drágák? engem is megkísértett a gondolat, de
    1. drága 2. egyedül uncsi lenne.

    sztem csak valami egyház, szekta engedhetné meg ezt magának.
  • asdefge
    #31
    Ez most a két évvel ezelőtti cikk, vagy valami őrült újságíró újra melegíti a leveskéjét?
  • galocza
    #30
    a mór városokban, a középkori isztambulban teljes volt a vallásszabadság. vessük ezt össze azzal, hogy uekkor hogy intézték nézeteltéréseiket pl a keresztények (öld meg mind, istem majd kiválogatja).
    az, hogy nem hagyják lenyomni a torkukon a nyugati (amerikai) civilizációt az nem csoda - az a csoda, hogy mi hagyjuk.

    akárhogy is, már gyűjtöm a pénzt egy szigetre (á la monty on the run), oszt ha béüt a ménkű csak ti pusztultok 8).
  • Epikurosz
    #29
    Mindenféle antirasszista duma ellenére, az emberek - pontosabban rasszok, vallások - között igenis vannak különbségek.
    Én pld. rühellem a kínaiakat, hogy elárasztanak gagyi portékáikkal, de valahogy nem félek tőlük, hogy felrobbantanak a metrón egy hátizsákos bombával. Persze, vannak mohamedán kínaiak is, főleg Ujguriában, de most nem a kivételekről beszélek.
  • virs lee
    #28
    De attól hogy muzulmán, 200%-kal nagyobb rá az esélye. Az iszlám utoljára Mohamed korában volt viszonylag békés, mostanában már nem azt sulykolják a bennszülöttek agyába, hanem a terroristák általi értelmezését. Ahogy az ember rézbőrű mellett is automatikusan megvizsgálja a pénztárcáját, úgy repülőszőnyegesnek látszó egyén mellett is ajánlatos bombára utaló jeleket keresni. Biztos ami biztos. Ha nincs nála ilyen akkor nincs semmi, de nem árt az óvatosság. Sosem tudhatod mikor leszel te az áldozat. Ezt sajnos a történelem bebizonyította.
  • lyzu
    #27
    megnéztem ennek a VH Bio-nak a honlapját, mo-ra is szállítanak, lehet vacsira bevásárlok vmit :D:D
  • lyzu
    #26
    "...és az arabok?"

    ők is ugyan olyan emberek mint te, vagy bárki más
    attól h vki arab még nem biztos h terrorista is.

    szerintem ezeknek a vírusoknak a nagy része megtalálható a fekete piacon, csak nem lenne jövedelmező bevetni őket, v nemtom :)
  • Tiberius B
    #25
    Szerintem kellett volna a hsz-eimhez egy-két smile, ugyanis nem gondoltam teljesen komolyan.
    Laborrendelésekhez az internetet használni nem meglepő. eddig is sejtettem, de az a szabályozás tényleg jól jönne. Mondjuk én még csak minden labornak se adnám ki.
  • kotetlen
    #24
    Persze hogy kaphatók DNS szekvenciák a neten, sokkal gyorsabb és olcsóbb így hozzájutni, mint ha magadnak csinálnád (nem tart hónapokig-évekig). Manapság már szinte minden labor netről rendel mindent(vektorokat, nukleázokat, géneket akármit). Ez is egy üzletág lett, el kell fogadni. Aki benne van a témában az tudja, hogy ez így működik már évek óta, aki meg most hall róla először (tehát nincs igazán fogalma arról, hogy mire is kellenek ezek), annak rögtön a terroristák, meg a gyökér amarikai filmek jutnak eszébe. Millió egyszerübb, gyorsabb és biztosabb módja van az emberek legyilkolásának ennél. Kiszabadulni meg véképp nem egy dns fragmentum muhahahaha. De parázzatok rá nyugodtan..:D
  • Tiberius B
    #23
    Remélem hamarosan tényleg meglesz a megfelelő szabályozás. Nem lenne jó, ha valamelyik milliomos-zseni(???)palánta elszórakozna az alaksorban az új high-tech laborjával.:-)
  • Tiberius B
    #22
    Hmmm, ma már minden kapható interneten???
  • drwho
    #21
    @turul16: ma már létezik olyan labor, ahol tetszőleges DNS szekvenciát lehet előállítani. Sőt... A biotechnológianagyon sokat fejlődött.

    Viszont a DNS maga kevés egy élő(baci)/élettelen(vírus) kórokozó feltámasztásához. Ahhoz, hogy fehérjék képződjenek a DNS-ből ahhoz megfelelő sejtek kellenek. A vírusok egyszerűek, de elég bonyolultak ahhoz, hogy egy pici hiba is fertőzésképtelenné tegye őket. Pl defektív Hepatitis E vírus, ami csak a Hepatitis A jelenlétében képes fertőzővé válni, pontosan azért, mert nem képződik megfelelő csomagolás hozzá, illetve az azt felépítő egységek nem ragadnak össze. És még sorolhatnám. Szóval a DNS maga az nagyon kevés, de feltétel! Sok egyéb már szabályozott feltételnek kell teljesülni és egyébként ha már DNS fragmensekről van szó, azokat össze is kell ragasztani, ami igaz egyszerű, de szintén nem a konyhában végrehajtható feladat. Egy Vírus újraélszetéséhez komoly biotechnológiai labor szükséges!

    Xantia véleméyével egyetértek, addig, amíg a higiénéről nem ír, ui. ebből a szempontból annyira mégsem vagyunk biztonságban...
  • FOXX supreme
    #20
    basszusss
  • Mice
    #19
    "kevés ember között forgunk, viszonylag jó higéniánk, nagy távolságokat tartunk még zsúfolt helyen is."

    lol
    hol élsz bácsi:))

    nem tom, de nekem pl erről kapásból a vírus c. jutott az eszembe. az egyes lappangási időket figyelembe véve (amikor azt hiszed még csak valami 1erű megfázás) már lazán átutazhatod a fél világot repcsivel és fertőzheted az otthonod.

    kevés ember között mozgunk?? szupermarketek, vonatok, repterek, mozi, mind-mind olyan helyek ahova csak 1 valaki bejut máris tömegeket fertőz. szerintem maga az a tény, hogy ennyien vagyunk már önmagában kedvez minden vírusnak

    szerintem 100-200-300 évvel ezelőtt még lehet, hogy "társadalmilag" nem volt annyira kedvező a vírusoknak a közeg, de ma már nagyonis!!!
  • szivar
    #18
    Minek összerakosgatni a vírust, stb-t? Kimegy vki a határba, összeszed sokezer patkányt és már jó eséllyel találkozhat a pestis kórokozójával. Vagy keresgél olyan táblát, amire ki van írva hogy "Vigyázat, lépfenével fertőzött terület"...
  • turul16
    #17
    Nem az az egyetlen mód, hogy legyártod. Meg pár darab virus nem biztos, hogy elég egy fertőzéshez... Biztos volt az araboknál is valaha valamilyen járvány és tehetek el párat, ha akarnák használhatnák. Virust könyebb lopni, mint atom bombát szerintem. És határon is könyebb átvinni.
  • Esrohnoil
    #16
    "Kevés olyan hülye van aki elindít egy járványt aminek nincs elenszere... Legfeljebb elvadult elmék, akik a tulnépesedés ellen "küzdenek".."

    ...és az arabok?
  • Xantia
    #15
    Azért szerintem nem olyan rossz a helyzet statisztikailag. Nem hiába nem vetnek be a katonák biológiai fegyvereket - és nem azért mert erkölcseik lennének. Szóval társadalmilag nem hatásosak a mostani vírusok, persze van szép számú áldozat, de a járványt viszonylag gyorsan lokalizálják, utána felszámolják. Társadalmi szokásaink meg nem kedveznek a vírusoknak: kevés ember között forgunk, viszonylag jó higéniánk, nagy távolságokat tartunk még zsúfolt helyen is.
  • turul16
    #14
    Én abban is kételkedek, hogy csak rendelni lehet az ilyen puzzléket. Aki össze tud varni ilyen puzzléket az ki is szedheti dolgokbol, és elég sokféle dolog van a környezetedben/benned amiböl kibányászhatsz DNS darbkákat. Meg az, hogy van egy DNS láncod az még nem elég szerintem egy járvány elindításához, be is kell üzemelni azt, szaporítani kell ...stb. (Meg biztos van egy %-os esély arra, hogy egy-egy varás nem sikerül, és akkár elöröl kell kezdeni) Nem hiszem, hogy minden pincében találsz szakit a melóhoz laborral :)
    (Szerintem lehet majd olyan gépet alkotni amibe beirod a kivánt DNS kódot és már "nyomtatja is")
    Ezek után, ha valami "véletlenül" elszabadul egy laborból rá lehet fogni a terroristákra...
    Kevés olyan hülye van aki elindít egy járványt aminek nincs elenszere... Legfeljebb elvadult elmék, akik a tulnépesedés ellen "küzdenek"..
  • csimmasz
    #13
    Hát nekem megjött az utolso kis darab is de akárhányszor rakom is ossze mindig kishajo lessz belőle!?!
  • Etele1
    #12
    Miből gondolod,h ez sokáig tartana? Lehet,h ha most kezdik el, akkor igen...de mi a biztosíték arra nézve,h nem kezdték el már mondjuk 2002-ben v. mégrégebben és már csak pl: 3 helyről kell még megrendelniük pár mintát ?
    Sőt! Lehet,h valakiknek valahová épp tegnap érkezett meg az utolsó "puzzle".
    Na ez a meleg...
  • Kryon
    #11
    Hát,ha valaki ezt csak úgy hipp-hopp össze bírja legózni akkor megérdemli....

    Ha én terrorista lennék,akkor csak kimennék egy régi temetőbe,kiásnám néhány hímlőáldozat hulláját és már meg is van a vírus,lévén a feketehímlő vírusa több száz évig életképes marad a földben is......
  • wbtist
    #10
    A régi problémákból lehet tanulni, és vakár védekezni az újakkal szemben
  • Fenjoy
    #9
    Sok a ráérő tudos:) a mostani "problémákal" kéne foglalkozni, nem feltámasztani régi "problémákat"... vagy velem van a baj:)
  • noss
    #8
    fuu de jó :)
  • mondnick
    #7
  • Norbu
    #6
    Annyi lemaradt, hogy ennek mi a célja? Vírus ellenszert kellene feltalálni, és nem pedig a régi vírusokat ujra feltámasztani.
  • Norbu
    #5
    Nem vagyok nagy filmes, de erről egyből a Resident Evil jutott az eszembe. Ott is egy vírus indított el mindent...
    Akkor ez a való életben is megtörténhet, most nem a mutáns zombikra gondolok, hanem bármilyen "kis hiba" következtében kikerülhetnek ezek a veszélyes vírusok.
  • Esrohnoil
    #4
    "A vírusok újraalkotása a semmiből először 2002-ben került reflektorfénybe, amikor amerikai kutatók rakták össze az 1918-as, hatalmas pusztítást véghez vivő influenza vírust rövid DNS szekvenciák alkalmazásával, tavaly pedig egy másik csapat készítette el az 50 millió ember halálát okozó patogént."

    Na ez az ami abszolút felelőtlenség!
  • turul16
    #3
    185000/78 =~2371 azért, még kelett volna rendelni pár betűt ,meg összetevőt, hogy kész virusuk legyen. Vagy valami olyat találni amiben már hasonló "betű"kombináció (string :) ) meg vala.
    Meg biztos kell hozzá némi türelem még összesakkozol egy müködő vírust...
    Ha virus simán összesakkozható, akkor a környezetedben lévő cuccok DNS-eiböl nem tudsz összesakozni "bármit" ?
  • Darth Sith
    #2
    csak nehogy a terroristák kezébe kerüljön...
  • Sadist
    #1
    Hát az ciki, ha a terroristák kezébe jut :C