325
Volvo
  • blackgamer
    #125
    Volvo C70 T5 - 2007 ejha, dögös nagyon

    [center]

  • DJ BP
    #124
    de még egyszer, kicsi lenne nekem, és azzal a szép felnivel spoilerekkel 8 milliót bőven karcolja, annyi pénzért tuti más kéne :DD

    12-ért viszont tuti beneveznék egy V70 D5-be, ez a különbség a két autóban :)
  • [Walaki]D`Lair
    #123
    A V50 pedig tud kinézni nagyon szépen, egyes színekben szép felnivel és gyári spoilerszettel...
  • DJ BP
    #122
    az S80-V70 páros műszerfala egyébként nagyon el lett találva, tetszenek is.
    Én csak az S40/V50 párost sose szeretem meg, kicsi és ehhez képest drága számomra (V50 2.0D Kinetic 7,4 milla, Peugeot dízelmotorral, ennyiért új óriási Mondeo kombit kapok fullosan picivel jobb motorral, nem csak emblémát meg puha műanyagot)
  • [Walaki]D`Lair
    #121
    Ú az XC70 mindig is tetszett :)
  • Desiderata #120
    ejha, Próba: Volvo V50, V70, XC70 - 2007



  • pszihopata
    #119
    Nézz oda még rándult egyet!Milyen undorító.
  • [Walaki]D`Lair
    #118
    Há' hallod hol nem szarom telibe a vitádat? :D:D:D Mondod itt a hülyeséget azt nekem válaszolgatnom KELL rá? Há' haggyá' má' bazz...:D:D:D:D
  • pszihopata
    #117
    Én pont fordítva érzem,így kiszállni a vitából ahogy ő tette nekem ez sokkal ellenszenvesebb.Tulajdonképpen úgy érzem mi egyetértünk igen sok dologban.Szeretek döfni egyet a végén-hogy ne mozogjon-tudom hogy visszataszító,ez meg az én hibám.
  • DJ BP
    #116
    'igénytelen belsejű céges alap 1.6 v40"-ilyesmikről volt szó ugyi,és te megfogalmazod,hogy mi a presztizsautó.


    Többször elmondtam, hogy presztízsautóság butaság, meg nem érdekel az effajta hülyeség engem sem, (nem láttad, vagy nem akartad látni?) hogy drágábban adják el ugyanazt, de van akit ez vonz, ennyi.

    ,,mert kvalitásai még egy kis vitácskára sem teszik alkalmassá,meglepődtem milyen hamar elvérzett!"

    Látod látod megint személyeskedsz, pedig én komolyan irigylem azokat, akik így ki tudnak szállni egy vitából, én nem tudok ez hibám, nem pereg le rólam
  • pszihopata
    #115
  • pszihopata
    #114
    'igénytelen belsejű céges alap 1.6 v40"-ilyesmikről volt szó ugyi,és te megfogalmazod,hogy mi a presztizsautó.A v40 sosem volt az,és a volvo jel még nem is teszi azzá,ahhoz több kell. /Walaki/D'Lair megvédése nemes cselekedet,mert kvalitásai még egy kis vitácskára sem teszik alkalmassá,meglepődtem milyen hamar elvérzett!Veled teljesen más a helyzet,kifejezetten élvezetes vitapartner vagy,ámbár kissé hirtelen természetű.Amúgy a topic címét tekintve leírtam gondolataim a volvo-ról,és amikor egy helyi volvo-fun butaságokat beszélt,közöltem vele,hogy a dolgok nem úgy működnek,ahogy ő elképzeli,vagy inkább szeretné.Most jöttem rá,hogy lehet hogy nem is szeretném hogy befejezd,de ha úgy jobbnak gondolod!
  • [Walaki]D`Lair
    #113
    pszihopapa: kicsit túlspiráztad a vitádat, így má' nem lehet komolyan venni...;)))
  • DJ BP
    #112
    de hogy van az hogy te mindenütt vitatkozol? Te kiokítasz mindenkit, de neked nem mondhatunk semmit? Sőt, ez a válasz: ,,A 'presztizsautó"-ról tartott értekezésed meg teljesen lenyűgözött,tőled aztán igazán új dolgokat tanulok állandóan!"... Boldog vagy ha csak te okíthatsz? Váljék egészségedre, sokra itt nem viszed...

    Nem tudom mi abban a kötözködés, hogy veled egyetértettem először, aztán sztem ok nélkül elkezdtél személyeskedni mással, én meg csak szóvá tettem, hogy ezt nem kéne, mert felesleges, ennyi. Legközelebb ne izgulj, messze elkerüllek, puffogj magaddban,, befejeztem
  • pszihopata
    #111
    'más véleményét is tiszteletben kell tartani"-te mikor tartod az enyémet tiszteletben?Már vártalak itt is,a te 'lihegés"-edet én a tarkómon érzem,bárhova megyek.Kibújhatnál a fontoskodó admin szerepköréből,mert kezd unalmassá válni!A 'presztizsautó"-ról tartott értekezésed meg teljesen lenyűgözött,tőled aztán igazán új dolgokat tanulok állandóan!A 107-re /ami ugye nem neked íródott/ nem kell reflektálnod,de amilyen kotnyeles vagy mindenbe beleütöd az orrod.Látod milyen elegáns a vitapartnerem /110/-HOGY KIVÁGTA MAGÁT!
  • [Walaki]D`Lair
    #110
    Nézd meg a nick-jét :D:D:D
  • DJ BP
    #109
    a presztízs autó általában azért az ami, mert finomabbak az anyagok, jobb a zajszigetelés, jobb a menertkomfort stb. Attól még megyezik sok alkatrész, ez a mai trend. És nem feltétlenül megbízhatóbb, sőt ugye Mercedes is szarban van. De ha ez téged meg engem nem érdekel, attól még más véleményét is tiszteletben kell tartani. Ha ez neked helyreutasítás, akkor amit te írsz az mi szted ennyi erővel?
  • DJ BP
    #108
    neked mi bajod van ember? Te lettél ideges hogy hozzászóltam... Csak zavar ez az ideges stílus, 107#-ben is, mi a rossebb bajod van? Itt mindenki próbál barátságos lenni, te meg támadsz egyfolytában, nem veszed észre. Tudjuk nem szereted a Volvot, én sem, jó elmondtuk kész. Most mit kell lihegni?
  • pszihopata
    #107
    'jobb autó mert a volvo az volvo"-most jön hogy az én apukám erősebb a tiédnél?-látom elfogytak az érveid!Számítástechnikai kérdésekben lehet hogy jobb vagy,a 'vezérlőcsip"-hasonlatoddal frappánsan megmagyarázod a semmit.A mitsubishi vagyonokért világelsőként kifejleszt egy közvetlen befecskendezéses benzinmotort,azt a volvo berakja az autóiba 'optimatizálja" és az máris sokkal jobb.Hamar és gond nélkül átültetted a dolgot az autóiparra!Idejövök és belerondítok a márka imidzsébe,tabutémákat feszegetek?Különben is hogy merem itt megemlíteni a mitsubishit,mikor ez volvo topic?Az van benne,na és a volvo sokkal jobb és kész!Láttad a c30-t5-öt?GYÖÖÖŐNYÖRŰŰŰŰ!
  • pszihopata
    #106
    Nem kell megmagyarázni miért van a luxus toyotákon lexus embléma!Tudom miért van,jeleztem hogy nem tetszik nekem a trend,csak én a átlagpógárral ellentétben kíváncsi vagyok a műszaki részletekre is,Amúgy 'ki vagy te" /tőled idéztem/,hogy rendre utasíts engem,főleg olyan vitában amit mással folytatok?Látom az zavar,hogy vannak gondolataim bizonyos dolgokról!Azért nem ülök le fórumozni,hogy 'gyönyörűzzek" néhány reklámfotónak.
  • [Walaki]D`Lair
    #105
    Nade te most kb. azt mondanád, hogy nem veszed meg a drágább alaplapot, mert ugyanaz a vezérlőchip van rajta mint az olcsóbbikon...holott a drágább az jobban optimalizált, megbízhatóbb és gyorsabb...érzed a hasolnóságot? :)

    Ezzel azt akarom mondani, hogy tökmind1, milyen elektronika van benne, tökmindegy milyen motor, attól még jobb autó, mert nem 3 gyémánt van az orrán, hanem volvo jel, és a volvo az volvo...:)
  • DJ BP
    #104
    inkább te tűnsz most úgy, hogy vitát akarsz gerjeszti ilyen stílussal :), azért vegyél vissza, senki sem szidott eddig senkit
  • DJ BP
    #103
    Miben különbözik egy seat-skoda-volkswagen?Ezek nem külön márkák,akkor minek 3 féle.A lexus sem lenne semmivel sem roszabb ha toyota jel lenne az elején!


    Ez marketing, Toyota névvel nehéz lenne presztízsmodellt eladni.
  • pszihopata
    #102
    Látom te direkt ellent akarsz mondani!Mondasz valamit,amiről fogalmad sincs,mi alapján állítod?Biztos más dolgok nem egyeznek,például külön tankot kap,hogy a volvósoké más legyen mi?Vagy a motort kiszolgáló több száz egység elektronikák,hűtőrendszer,kipufogórendszer,váltó,kábelkötegek stb.Az 1.9 Td motor is ugyanaz.Ugyanabban a csarnokban készülnek,és minden más,na ne fárassz!
  • [Walaki]D`Lair
    #101
    Padlólemez, meg max futómű alkatrészek...(motorokról most nem beszélve:D:D)
  • pszihopata
    #100
    A mitsubishi 1.8 GDI motor ott van az S40-ben is!Csak a padlólemez azonos?Másnak nem tudok utánanézni,de van egy gyanúm hogy igen sok dolog egyezik.
  • pszihopata
    #99
    Biztos vagy benne,hogy csak az a közös?Azt tudtad,hogy a saab 9000 és a fiat croma is testvérmodellek /bár jobban megnézve látszik is/?Végy egy különleges saab-ot,oszt kiderül hogy fiatban ülsz?
  • [Walaki]D`Lair
    #98
    Hát a carisma azért nemcsak jelben különbözött a V40-től :) a padlólemez azonos, ezenkívül semmi :)
  • pszihopata
    #97
    Csak azért hozom ide,mert említetted korábban a subarut,szóval a 'régi stílusú,minden saját fejlesztésű" autók kiveszőben vannak,a subaru ilyen.De kérdem én hogy mi értelme annak /pl:agila-wagonR/ hogy a szomszéd suzukija ugyanaz mint az én opelom /csak példa/.Én elvárnám egy autótól,hogy ne csak a jelben és a reklámjában különbözzön más márkáktól.Miben különbözik egy seat-skoda-volkswagen?Ezek nem külön márkák,akkor minek 3 féle.A lexus sem lenne semmivel sem roszabb ha toyota jel lenne az elején!20 év múlva ugyanaz a kínai blokk lesz a merciben,mint a citroénben?
  • [Walaki]D`Lair
    #96
    Ez igaz is :)
  • pszihopata
    #95
    A v40-ről meg azt olvastam régen,hogy a carismával egy szalagon készül belgiumban./volvobishi/
  • [Walaki]D`Lair
    #94
    Az 5 hengeres blokkok pedig az auditól származnak! :) Azért van olyan gyönyörű hangjuk :)))

    Amúgy a V8 is saját fejlesztés, meg a D5 is...
  • DJ BP
    #93
    a D5-ös azért sajátjuk, mai autóknál úgyse a motor szokott legtöbbször baja lenni, hanem elektronika, meg egyéb alkatrészek.
  • pszihopata
    #92
    Nekem már az is gyanús volt,mikor egy luxusautóba /740/ betették a vw-lt teherautó blokkját.Hajókat javítottam a katonaságnál,a volvó felirat alatt mindíg idegen blokk lapult,hol perkins,ford v8,mitsubishi,yanmar,mazda dízel stb.Kiváncsi lennék,fejlesztenek-e motorokat egyátalán?Persze a prospektusokban gondolom volvó-fejlesztésekről írnak,és a szelepfedélen az is szerepel,azért felismerni az ismerős motorokat /renault,mitsubishi,vw,stb/.Tudom hogy mostanában ez gyakori,de nem tartom sokra az 'ilyen" autógyártást.
  • DJ BP
    #91
    ADAC statisztika, utolsó helyeken kullog, pl. középkat. nem elég hogy kicsi az S40, de csak egy Lagunát előz meg és 12. NO COMMENT.
    850,460 még tényleg bírta, de ezek a maiak...


    Mellesleg ismert Pug 307-nek sincs semmi baja 110e km után, mégse merném mondani hogy jó, nem vennék soha
  • DJ BP
    #90
    egyetértek, én sem értem miért ennyire istenített, én is tapasztaltam.
    Pl. igénytelen belsejű céges alap 1.6 V40-re azt hitték 10 milliós, mondjuk laikus de akkoris. Meg mindig baja volt. Az újkoriak tényleg nem megbízhatóak, régiek lehet
  • [Walaki]D`Lair
    #89
    nekünk meg soha nem volt baj egyikkel sem...akkor most a világ legjobb autója ezekszerint mert soha nem romlik el? :)))
  • pszihopata
    #88
    Barátnőm főnökének S 80-asa van,többet van szervízben mint az úton,főként elektronikai gondok miatt,de nem kizárólag mechanika is előfordul.Véleményem szerint túlértékelt autó,szépek és sok embernek valami felülemelkedést szimbolizál a társadalomból,de valójában ellenfelei a merci,bmw,audi rendre jobban szerepelnek nála.Az meg hogy egy harmadába kerülő bármilyen tömegautó megbízhatóbb,elég kiábrándító.
  • [Walaki]D`Lair
    #87
    győőőőnyörűűű
  • Desiderata #86
    Apró változások a Volvo C30-on és C70-en