101
A kérdés kivesézése, a félreértések elkerülése végett nem foci ellenes topik!
  • Thanatos
    #21
    amugy az nagyon erősen látszik hogy halvány lila gözöd sincs se az amerikai fociról se a rugby-ről :)
  • Thanatos
    #20
    rátapintottál a lényegre..., lehet hogy a legnehezebb (bár ez is erősen nézőpont kérdése...), de hogy citromdijra esélyes nálam az tuti :P
  • _Vegeta_
    #19
    Miert is a legnehezebb sport a foci? Miert nevezem (en) a labdajatekok kiralyanak?
    Lassuk. 2x45percet kell eltolteni a palyan, ahol nem az a dolgunk hogy jotalljunk magunkert nemis az hogy passzolgassuk a labdat, hanem gyors otletes akciokat kell kivitelezni. A palya raadasul 100-110 * 65-75m nagysagu. Az amerikai foci palyaja nagyobb ok, de ott meterrol meterre haladnak a fociba viszont allandoan mozgasba kell lenni olykor egy focista tobbet fut egy maratoni futonal. Raadasul megall-megin fut-megin megall-ritmust valt. Ez mar alabol eleg hogy a legnehezebb labdajateknak nevezzuk, de meg nincs vege. (kezilabda, kosarlabda ilyen szempontbol vicc, a palya olyan kicsi hogy szinte nyugdijasok is hasznalhatnak) - ez tulzas tudom - Tehat az meg haggyan hogy futni kell, de fejben is ott kell lenni a palyan jo helyre passzolni, cselezni stb stb.

    Nem akarok senkit meggyozni hogy a foci a legjobb nem mondom hogy a foci a legszorakoztatobb, mert nyilvan mindenki mas sportot kedvel, de az biztos hogy a foci a legnehezebb labdajatek.

    Egyebkent ha mar belekevertem az amerikai focit - amit egyebkent ok futballnak hivnak az igazi focit pedig soccernek - akkor el kell mondom hogy szemelyes velemenyem szerint szanalom az egesz. Odaat nemjok a fociba ezert kitalalnak egy "uj" labdajatekot - ami a rögbi atalakitott verzioja - amihez 0ész kell fuss at a tomegen a labdaval. Vicc az egesz. Nemhiaba szeretik amerikaba.
  • jefferson83
    #18
    Tényleg :) (Egyébként nekem is az első szerelmem a foci volt és maradt is.)
  • _Vegeta_
    #17
    Ugyanmár
  • jefferson83
    #16
    Legtöbb labdajátékra elmondható mindez.
  • zaki
    #15
    De kosarazni csak kosárladbapályán lehet, focizni meg gyakorlatilag bárhol, csak egy labda kell hozzá.
  • _Vegeta_
    #14
    Nah ez egy erdekes kerdes. Valaszom mint futballrajongo:
    A foci a sportok kiralya. Miert? Az osszes tobbi sportnak a nehezsegeivel talalkozunk benne. Allokepesseg, gyorsasa, ugyesseg, oszjatek, ész es sorolhatnam. Egyike a legnehezebb sportagaknak. A jo labdakezeles alapfeltetel, de nem csak az kell hozza. (Rengeteg labdazsonglor eletebe nem fozizott ugye.) Masreszt az egyik legregibb labdajatek. Az angolok talaltak ki pontos idopontot nemtudok. Elvezetes jatek mert mindenki kiveheti a reszet belole es raadasul mindenki mas szerepet jatszik.
    Szerintem ezekert lett tomegsport.
  • jefferson83
    #13
    Látom a többiek már az indokok jórészét taglalták.
  • jefferson83
    #12
    1. Egyrészt történelem. Magyarország ugyebár a világelsők között volt és hihetetlen sok embert mozgatott meg. Kosárlabda (például) nem tudom hol járhatott ebben az időben, de gondolom hátrébb. A gyerekek egyrészt a szülők által jutnak közelebb egy-egy sporthoz. Döntő szerepe van a szülőknek, hogy milyen labdát gurít a gyermeke elé legelőször.

    2. A focihoz nem feltétlenül kell pálya, szinte bárhol lehet játszani ahol kicsit sík a terep (kapunak is két bot megfelel). Ugyebár hazánkban egyre kevesebb helyen lehet normálisan játszani, de még mindig sokkal több helyen mint pl. kosarazni. Tatabányánál maradva, ha rendesen akarunk kosarazni akkor bizony be kell lógni valamelyik iskola udvarába.

    3. A pénz. A labdarúgásban még így is, hogy sehol nem vagyunk nagy pénzek forognak és jól lehet vele keresni. Összevetve a kézilabdával vagy a vizilabdával, kajak-kenuval más sikersportágainkkal (vagy sikeresebb) ott az élvonalba kerülés igen kemény munka. Focinál annyira nem.
    Hirtelen ennyi :)
  • DJ Skyline
    #11
    akkor viszont tényleg az marad,hogy olcsóbb és könnyebben kiveitelezhetőbb...kosárhoz kell palánk,meg kemény talaj,ahogy írták,de a focihoz elég egy tré labda,kapunak meg ott van 2 vastag bot,vagy tégla és kész!:D az úszáshoz víz kell,nem mindenki tud uszodába járni,netán saját medencét létrehozni,a cangázáshoz canga kell,persze lehet választani az 5000-es Tesco canga,és a drágább minőségibb darabok között...de ha azt nézzük talán a legolcsóbb sport a futás,de az meg már kevésbbé népszerű! :D
  • Botond #10
    mert csak egy laszti kell hozzá,és más semmi
  • Rage47
    #9
    a focit lehet füvön is játszani, a kosárlabdához kell keményebb talaj, s kosárpalánk. sztem a focihoz a pályát egyszerübb kialakitani. persze ez csak egy lehetséges ok a sok közül
  • gabber_saviola
    #8
    kosár a colos srácok sportja, a focinál pedig mind1
    a kosár amerika sport (asszem) a foci pedig Európai
  • RaZoK
    #7
    hát nem tudom pontosan a dátumokat, de ez akkor sem jelentene semmit hiszen van a föcinál öregebb sport is az bizonyos.
  • DJ Skyline
    #6
    nem ismerem annyira a sportok eredetét,szal nem tudom melyik volt előbb,de lehet mert a foci régebbi sport?
  • RaZoK
    #5
    A kosárlabdához is ugyanúgy hozzá lehet jutni, a focit mégis többen játszák
  • RaZoK
    #4
    huhh nem így akartam linkelni, hanem a focis topikok arányát és még azt tenném hozzá hogy van is külön Sport/Labdarúgás témakör :D
  • DJ Skyline
    #3
    én nem tudok focizni,ebből jön,hogy nem szeretek focizni,ebből jön,hogy nem szeretem nagyon nézni sem!:) persze ha nem tud valaki focizni az nem egyenlő azzal,hogy nem is szereti nézni,de nálam ez így van ebben a sorrendben...néha megnézek 1 meccset,ha olyan a kedvem,de nincs kedvenc csapatom,nem vagyok megrögzött foci fan,stb...
    amúgy meg miért tömegsport? könnyen hozzá lehet jutni ehez a sporthoz,tehát nem olyan mint az F1,vagy Rally (habár ezek technikai sportok) ,stb hogy az átlag embernek lehetetlen eljutni odáig,hanem fog egy szar ladbát,és kimegy a haverokkal a pályára...
  • ZsirosKenyer
    #2
    Remekül összehozza az embereket, úgy érezhetik a drukkerek hogy egy közösségbe tartoznak, akik figyelnek egymásra, védik egymást, törődnek a másikért.

    Ezenkívűl izgalmas játék, jól kivan találva, ráadásul olcsó sport, ergo sokkal nagyobb társadalmi rétegeket céloz meg mint pl. az extrémsportok amik elég nagy pénztemetők..

    Egyébként ha szubjektív véleményre is kiváncsi vagy: én nem szeretem, ugyanis a drukkerek többsége elég alaccsony intelligenciával rendelkezik (még ha sokan meg is sértődnek, valljuk be így van), ezenkívűl idegesít hogy nincs akinek igazán tudnék szurkolni. Ha olyanok lennénk a fociban mint régen nekem is több kedvem lenne nézni..
  • RaZoK
    #1
    Hát igen, megdöbbenve tapasztalom, hogy az embereknél Magyarországon közkedveltebb a foci mint bármely más sport.
    Példának hoznám fel azt, hogy nálunk Tatabányán föcimeccsen rengeteg ember jelenik ebből kifolyólag nagy a rentbontás és a közbiztonsági szervek is kikényszerülnek a meccsre.
    A kosárlabdánál például rentesen beférnek az emberek és nincs rentbontás és idegeskedés.
    Mondhatnám azt is, hogy minden 6.-ik kisgyereken focis mez van labdával a kezükben.
    Sok ezer példát mondhatnék még.
    Akár figyelembe vehetnék ezt is:

    Foci VB

    NBA

    Igen eltérő a külnbség :D

    Várom a kommentekek, foci rajongók obszcén megnyilvánulásásra nem volnék kíváncsi.