101
A kérdés kivesézése, a félreértések elkerülése végett nem foci ellenes topik!
  • Redvin
    #61
    jah viszont kosarba keziben sokszor lehet cserelni, amit ki is hasznalnak az edzok, fociban meg ugye csak 3-t lehet.
  • hunbasser
    #60
    mint mondtam,erről vannak is statisztikák,nem kell számolni,amúgy a maraton az 42 km,egy átlagos futballjátékos pedig 10-15 km-t futnak,de előfordul,h egy játékos 20-25 km-t is fut egy meccsen.
    #57:fociban többet kell futni,de kosárnál,kézinél,vagy akár kispályás futballnál jobban elfáradsz.az egész csapat támad/védekezik,és nincs olyan ember,aki hátulmaradna védekezni,ezért kell mindig futni oda-vissza.
    ráadásul lendületből sem tudnak futni,mert mire felgyorsulnak,addigra meg is kell állni,bokának sem vmi jó.
  • Jagi
    #59
    :)
  • _Vegeta_
    #58
    Szoval neked nem mindegy 30 vagy 40km-t futsz. 30at napjaba levagod 5x mert jo formaba vagy igaz? Viszont a 40 mar nemmenne kár. :(
    Ez is reszletkerdes a maratoni tav nyilvan egy kis tulzas, de a lenyeg ertheto. Kibaszott sokat kell futni es nem ugy hogy megallas nelkul egy tempoba mint a maratoni futason, hanem millioszor sebesseget valt. Aki futott mar erdeben tudja mit jelent ez. Pont. Tema lezarva. :)
  • _Vegeta_
    #57
    Mint irtam is en nemismerem az amerikai focit csak amennyit lattam (1-2meccs) ill. amit olvastam wikipedian. Ezert irtam oda hogy szerintem. :) Mint irtam is elfogult vagyok nincs igazam, de en igy erzem es szerintem van benne valami hiszen a kerdes az volt miert tomegsport a foci. Az amerikai foci lehet mégse olyan konnyu (észben) mint en gondolom, de sokkal nehezebb jatszani. Focihoz gyakorlatilag semmi sem kell, volt hogy egy muanyag palackal jatszottunk jobbhijan. Ebben lehet a kulcs a tobbi sport mind felszerelesfuggo.

    #41: Valoban, de ez reszletkerdes. Lenyeg hogy rengeteget futnak, joval tobbet mint a tobbi labdajatekba. (Optimalis esetbe persze)

    Egyebkent a kerdes az volt miert tomegsport a foci. Maradjunk temanal. :)
  • Sadist
    #56
    Ez a maratoni futós dolog elég hihetetlen :D Számoljunk csak utána, mennyi is a maratoni táv? 42-43 km? Legyen 40, az egyszerűség kedvéért. A játék 90 perc, pont másfél óra, 40 km/1,5 óra az kb. 27 km/h. Ennyivel kell futnia az egész meccs ideje alatt, hogy a végére elérje a 40 km-t. Én még nem láttam olyat, aki úgy futott volna föl-alá, mint egy mérgezett egér :)
  • dunga
    #55
    okok, már letárgyaltuk :]
  • Jagi
    #54
    Mint mondtam csak vélemény...

    ...és ebből is látszik, hogy a foci nem jobb egyik sportnál sem, mert mindegyik jó.
    Persze, hogy ugyanazok a manőverek meg vannak (javarészt), ezt írtam én is.
    tehát nem könnyebb, egyik sem mit a foci, csupán demosntrálni akartam mielőtt egyesek elszállnának a nagy technikákkal, meg taktikával...
    szóval a félmondatokért én vagyok a hibás, simán félre értelmezhető szöveg.
    (bele is lehet kötni, nem tagadom)

    Nem vagyok sértődős, nem gáz:)

    mellesleg focit én is nézek és szeretem a szép játékot, amit lehet értékelni...
    nem csak elb*sztam 90 percet az életemből úgy hogy túl sok mindent nem láttam :)

    És tényleg ennyi
    [Jagi flémstop:)]
  • dunga
    #53
    yahm és mégegy:

    '...és nem: Menj ki oszt fussál meg rugjrál gólt! (ez sajna M.O.-n sztem így meg :( )'
    ha ilyennel találkoztál, akkor gratulálok, de ez is csak szerinted...
    Még alacsonyabb osztályokban sincs ekkora **** mentalitás, én nb3ban játszok, azaz harmad osztályban, még itt is szép, szervezett játék van.
    Ha meg megbántottalak, akkor sry.
  • dunga
    #52
    nem akartam nagyon írni, mert látom mindenki olyan okos...

    Egy focista hányszor vált irányt egy meccsen?(nem statiszkiát kérek)-elég sokszor, csak figyeld meg
    Hányszor ütközik? ha nem ütközik, nem tud labdát szerezni, v nem tudja megtartani, levegőből nem tudja levenni, tehát mindig, ha alkalma van, ami sok van egy meccsen
    mányszor ugrik? legtöbbször, ha magas labda van
    Mindezt labdával a kezében. mindezt labdával a lába közelében, amit nem tud megfogni, ez is nehezebb, mintha a kezedben lenne
    ...és nem utolsó sorban az egész mezőny mozog a labdáért?(mind a 10 játékos folyamatos mozgásba van. igen, az egész mezőny mozog, mert ha nem, az egyenlő a sima vereséggel

    fociban is van fel-le futás, lefordulás, dobócsel(lövőcsel), passz is van ;), befutás is, nem jó! Odértek kezdődik előröl... igen, kezdődik, vagy kontrát indítasz vagy levéded, ami mocskos nehéz, főleg kivédekezni (közben egyéb apróségok(elszakadás a védőről - semmi esélyed, ha nem futsz üresbe, vagy nem tudod otthagyni, dobóhelyzet kialakítása - nem lövöldöz mindenki össze-vissza, kialakítják a lövőhelyzetet stb... szvsz összetettebb - szvsz nemnem akarok megsérteni, de gondolkodj, mielőtt leírsz vmit

    (és nem akarok flame-et kezdeni)

  • dunga
    #51
    és ez miért zavar téged ennyire?
  • Jagi
    #50
    Nem akartam filozófálni, mert nem tudok :)
    Ez csak személyes vélemény.
    Ez a szerény ismertető azoknak szólt akik azt mondják "csak a foci és a többi szar"
  • shad0w
    #49
    Ahhoz képest, hogy azt írtad, hogy nem lehet a kettőt összehasonlítani pont arról szól a hsz-ed, hogy összehasonlítod a focit a kosárlabdával meg a kézilabdával :)
    Összhasonlítani össze lehet, de teljesen felesleges és értelmetlen :)
  • Jagi
    #48
    jah, és hogy miért tömegsport mert sokan csinálják és mégtöbben nézik :) (mindegyikre igaz ez is :))
  • Jagi
    #47
    Akkor én is:
    Sarkítsuk ki a dolgokat a foci inteligens sport? Nem. IQ alapján válogatják a játékosokat nem. (ahogy az összes többi sporban sem.)
    Attól lesz okos(inteligens) a játék bármilyen sportban, ha tapasztalt rutinnal rendenkelő emberek meg tudják magukat értetni a játékosokkal...
    ...és nem: Menj ki oszt fussál meg rugjrál gólt! (ez sajna M.O.-n sztem így meg :( )

    Kosárlabda:
    Könnyebb lenne mint a foci? Nem mondhatnám.
    NEM LEHET A KETTŐT ÖSSZEHASONLÍTANI.
    Attól hogy nem a mezőn futkároznak attó még sztem megterhelőbb mint a foci...
    Egy focista hányszor vált irányt egy meccsen?(nem statiszkiát kérek)
    Hányszor ütközik?mányszor ugrik? Mindezt labdával a kezében.
    ...és nem utolsó sorban az egész mezőny mozog a labdáért?(mind a 10 játékos folyamatos mozgásba van. (oda-vissza, ugrik, lefordul, dobócsel, vissza, passzol, befut, nem jó! Odértek kezdődik előröl... (közben egyéb apróségok(elszakadás a védőről, dobóhelyzet kialakítása stb... szvsz összetettebb)
    Nem beszélve arról, hogy az utólsó 4 perc fél óráig is tarthat. Ehhez kell az Á.K. meg a kötélideg...

    Kézilabda: Nem részletezném kb annyi mint a kosár... csak itt rájön a kiállítás is (2 perc) helyettesítsünk egy embert... na ez is szép...

    sata sata

    NA DE: Forma-forma. Kinek ez kinek az... a foci nem a sportok királya, egyike azoknak. Nem különb sem rosszabb a többinél.
    Ennyi.

    És a faterom azt akarta, hogy focizzak, én meg kosaraztam...
    Tehát mindenki maga dönt mit szeretne kezdeni magával.
    sakkozni, meg golfozni sőt ámérikánfúbólt is lehet játszani, lényeg az hogy elszántsággal és kellő alázattal(a sport iránt) tegyék ezt egy TISZTA versenyben!
    [kicsit idealista]

  • EmIn3m02
    #46
    ki a faxt érdekel? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • RaZoK
    #45
    Azt mondjátok egyfolytába, hogy a focit el lehet kezdeni a semmiből, úgyan úgy a kosarat is kinézek az abalon és látom, hogy két kislány dobálja egymásnak a labdát...
  • Sanyix
    #44
    Hát ez így nemigaz, mert nascarban is van kanyargós pálya mint az f1-ben. AMúgy nézzél meg egy nascar versenyt sima ovális pályán, és figyeld meg, hogy percekig több kocsi centiméterekre egymástól körözget, és ha véletlenül hozzáérnek egymáshoz, nagy eséllyel elég durva kicsúszások lehetnek. Aztán próbálj ki egy nascar szimulátort, és próbálj meg pár kört úgy menni, hogy előtted 2 kocsi, baloldaladon egy, mögötted 2 és ezt a formációt kanyarban, egyenesben tartanod kell, mert ha nem, akkor neked jön valaki, vagy lemaradsz, vagy te mész neki valakinek.

    Amúgy én szeretem a focit, játszani, de nézni sztem kva unalmas, én minden meccsen 5 percen belül alszom.
  • hunbasser
    #43
    vki írta,h néha többet futnak egy meccsen mint egy maratoni futáson.
    nos ez baromság,szoktak felméréseket végezni,és a legtöbbet futó játékosok egy meccsen futnak 20,esetleg 25 km-t egy meccsen,persze ez is sok,de nem maratoni.
    nos h a futball a legnehezebb sport?közelsem.
    én a kézilabdás lányokon szoktam ámulni,amikor akkorát vágódnak a parketten,h egy futballista biztos fetrengne egy fél percet,de ezek a lányok nem.
    sőt sokszor el is találják egymást labdával,vagy kapnak egy könyögöst.
    hát sírnak,de futnak tovább.
    aztán mondta vegeta,h kosárlabdában meg milyen kicsi a pálya.
    én azt mondom:ki kell próbálni a rendes nagypályát 11 emberrel(fociban),és ki kell próbálni a 30 m-es pályát 5 emberrel.asszem a kispályán előbb el fog fáradni mindenki,mert egy támadáskor mindenki támad,és védekezésben is ott van mindenki,szal oda-vissza futni mindig...
    egyébként ahogy mondták sokan,a futball azért népszerű,mert egyrészt olcsó,másrészt pedig látványos.
    gondolom mindenki csak les,amikor széepn cselez vki,vagy 30 m-ről gólt lőnek.
    na sztem ezért tartozik az egyik legnépszerűbb játék közé a futball.
    nekem a kedvenc sportom,de nem lehet azt állítani,h a legjobb sport,mert ez relatív.
  • Nuki
    #42
    mindig vannak hüje emberek akik verekedni és magukat erősnek tünni szeretnének =)

    szerintem a focit azért szeretik ennyire sokan mert egyszerübbek a szabájai mint a többinek:) (lehet hogy írták már, nem olvastam vissza sry)
  • shad0w
    #41
    Hú, hát elég sok mindenben nem értek egyet Vegetaval.
    "2x45percet kell eltolteni a palyan, ahol nem az a dolgunk hogy jotalljunk magunkert nemis az hogy passzolgassuk a labdat, hanem gyors otletes akciokat kell kivitelezni."
    A tiszta játékidő nagyjából 2*25 perc. Bármilyen megdöbbentő is az adat, (számomra is az volt). Teljesen nyilvánvaló, hogy nem az összes játékos futja végig még ezt a 2*25 percet sem, hiszen pl egy középső védő biztos nem rohangál előre az összes támadással. Szögleteknél, szabadrúgásoknál igen, de amúgy nem nagyon szokás.

    "olykor egy focista tobbet fut egy maratoni futonal"
    na erről nem tudok statisztikákat, de elég hihetetlenül hangzik :)

    a rugbyről pedig nem valami jó kép alakult ki a fejedben, szerintem. én sem sokat értek hozzá, egy-két meccset láttam élőben, mivel egyik haverom válogatott rugbys és elhívott. felesleges erről írni, egyszer menj el és nézz meg egy meccset :)
    amúgy nem szorosan a témához kapcsolódik, csak eszembejutott. van egy kispályás csapatunk ahol az a rugbys srác a kapusunk akinek rugbyben az a posztja (nem tudom pontosan hogy hívják, mondom nem értek hozzá :) ) hogy elkapja az előre rúgott labdákat. szinte lehetetlen neki kiskapuban gólt rúgni mert egy kézzel megfogja a 7 méterről izomból kapura lőtt labdát :)

    na de arról is, hogy miért tömegsport a labdarúgás:
    valószínűleg az, hogy "miért lett a labdarúgás a legnépszerűbb" érdekesebb kérdés mint az, hogy "miért növekszik a népszerűsége még most is". szinte minden kisgyereknek van olyan időszaka, hogy focista akar lenni, talán senki sem nőtt fel úgy, hogy legalább egyszer ne focizott volna. szinte nem telhet el nap anélkül, hogy ne találkozna valami focival kapcsolatos dologgal. ezek a dolgok nem felejtődnek el, hanem szép lassan felhalmozódnak az agyában, amíg el nem kezd komolyabban érdeklődni a dolog iránt. a legtobb okot már ti is felsoroltátok. hatalmas üzlet a foci, mindent megtesznek érte, hogy minnél többen érdeklődjenek iránta, reklámok, ruhák, divat lett valamilyen szinten a labdarúgás. az egész vébé is tulajdonképpen erről szól már, hogy minnél többen megismerkedjenek a focival, és így minnél több pénzt hozzon be. szóval az már egyáltalán nem meglepő, hogy nem csökken, sőt nő a labdarúgás népszerűsége.
    inkább azon kéne gondolkodni, hogy hogyan és miért lett ilyen népszerű.
    valószínűleg az is közrejátszott, hogy a labdarúgás egy rendkívül egyszerű sport. akár mennyire is mondják mások, hogy a legbonyolultabb a világon, nevetséges. focizni bárki tud. és nem mellesleg bárkinek van is rá lehetősége. hiszen régen is elég volt ha összegyűrtek egy rongyot, leraktak két téglát és már lehetett is focizni. tulajdonképpen semmi komoly tárgyi feltétele nem volt a labdarúgásnak. aztán nyilván fejlődött a dolog, és egy rendkívül hosszú úton eljutottunk addig ami most van, vb, reklámok, divat. de még most is végigkövethető az az út amin ez az egész végigment. most is vannak grundokon szakadt ronygyokat két letűzött bot közé bejuttatni kívánó gyerekek, vannak hobbiból focizgatók, vannak amatőr, de már szervezett bajnokságokban játszó játékosok, vannak a profik, és már vannak az igazi sztárok.
  • gabber_saviola
    #40
    Én is járok ki meccsre Lámával és kulturáltan szurkolunk kedvenc csapatunknak

  • olympus
    #39
    Nekem csak annyi a véleményem, hogy a foci azért tömegsport, mert az emberek számára ez a legelérhetőbb. Nem kell ezt túlragozni. A világ nagyobb része nem engedheti meg magának azt, hogy a gyereke pl. amerikai focizzon. Mert neki egy idő után már kell felszerelés is. Amit igaz lehet bérelni, de ha komoly a szándéka bizony jobb ha sajátja van. Egy ilyen szerelés kb. 85.000 Ftés ez az alapszerelés.
    Lehet ez 200.000 Ft. is. Eközben egy klubszinten játszó srác felszerelése, ami nem Nike meg hasonló cuccokból áll de ugyanúgy minőségi az kb 40000 Ft.
  • Punker
    #38
    hát azért a vizilabda se gyenge
  • Punker
    #37
    a focinak nagyobb a multja itthon és egyszerűbb elkezdeni
  • mesor
    #36
    Én is járok meccsre mégse verekedtem még egszer se! + az intelligenciám sem alacsony. :)
  • Redvin
    #35
    Méghogy a drukkerek többsége elég alaccsony intelligenciával rendelkezik, lol. Azert mert magyaro-n csak a footballhooliganok mennek ki meccsre, akik valoban hulyek, attol meg nem kell altalanositani. Kulfoldon a legtobb normalis csalad szamara egy teljesen normalis hetvegi program hogy kimennek a megnezni egy meccset, es nem hiszem hogy nekik alacsonyabb inteligenciaja lenne mint neked, sőt...

  • CarajoEsp
    #34
    Hmm...érdemes elmenni egy Gyeplabdameccsre.
    Én talán arról jelenteném ki, hogy a legnehezebb labdajáték. Csahogy ennyire nem kéne szubjektívnak lenni.
    Ugyanis erről is elmondható mindaz, amit írtál,de plusszban mindenki összegörnyedve játszik, egy olyan pózban, ami gyakorlatlannak 3percre is kényelmetlen.
    Mindegy ez már erősen szubjektív.
  • homeless
    #33
    Haverom amerikai focizik, és hidd el, hogy kell hozzá ész. Állóképesség meg mégjobban, hiszen álló óra van, és így egy meccs akár 3-4 óráig is eltarthat.

    A foci hozzám is közelebb áll, mert én is fociztam, és gyakrabban is nézem a meccseket, mint mondjuk egy kosárlabda meccset, de ha nagyritkán megnézek egy kosármeccset akkor nagyokat lesek, hogy miket csinálnak. Szóval, nem lehet ezt így kijelenteni, hogy a foci a legnehezebb labdajáték.
  • CsőKujts
    #32
    Amúgy szerintem focizni rohadt jó dolog. Elismerem főleg ha jól csinálod az egyik legélvezetesebb sport. De nézni... Szerintem totál unalmas kivéve ugye a jó meccseket amiből véleményem szerint igen kevés van. Ha nem jó a meccs akkor csak annyi történik, hogy pöckölgetnek egy bőrlabdát ide-oda ide-oda. Ok egyszer kétszer még megnézem de hogy egész életemeben... Na nem. Attól független elismerem a sportot haverokat is hagyom ilyenkor had buzulják a vb-t azt összeszövetkezek azokkal akik nem focibuzik. :)
    Szóval szerintem a focit játszani rohadt jó dolog de sokat nézni.... Van még azonkívül pár nagyon érdekes dolog a világon.
  • CsőKujts
    #31
    Hát nem is tudom valahol a tévébe láttam de azt tudnod kell, hogy az amerikai foci tv-be már népszerűbb mint a rendes. Az amerikai döntő vagy mi a legnézettebb műsor az egész világon. Ez tény nem is érdemes rajta vitatkozni...
  • 9csöves9
    #30
    szerintem egyáltalán nem túloz,talán csak az amerikai focinál,mert ott hatalmas ész kell egy egy taktika megalakításához/megcsinálásához

    a nehézségéhez még annyit tudok hozzátenni,hogy ugyebár az ember mindig mindenre a kezét használja,ez a legügyesebb testrész ami már kisgyerekkorban csörgőzésnél elkezd ilyen téren fejlődni.a fociban pedig azzal a testrésszel csinálnak varázslatos dolgokat amit eredetileg mindenki járásra használ
  • RaZoK
    #29
    na jólvan azlrt ne essünk túlzásokba
  • RaZoK
    #28
    értem, csak annyit írnék hozzá, hogy Tatabányán 16 kosárpálya van nyilvántartva ebből 10-ot lehet használni "lógás nélkül"
  • RaZoK
    #27
    nem kell feltétlenül colosnak lenni :I
  • _Vegeta_
    #26
    Hat igen a golf kicsit mas tema oda vasidegek kellenek. :)
    sadist: Te meg nem nem fociztal szervezett csapatban. ;) Jo jo, csak vicc volt, de lenyeg a foci nagyon intellektualis jatek még ha elsore nem is tunik annak. A vizilabda meg hmm hat igen, marha jo uszonak kell lenni hozza valoban egy szinten all a focival ha allokepesseget vagy gyorsasagot nezzuk, de az egyeni akciok kevesbe fontosak mivel nem lehet cselezni, csak mint a kezibe passzolgatni. ( jo persze ott van csel csak a passzolgatas miatt emlitettem meg) :)
  • Sadist
    #25
    Te se néztél még végig egy snooker vb-t. A focit intelligens sportnak nevezni azért enyhe túlzás ;)
  • Sadist
    #24
    Szerintem a vízilabda messze nehezebb, mint a foci. Állóképesség ugyanúgy kell, de talán még jobban is, gyorsaság szintén, csapatmunka, jó labdakezelés is.
  • ffxi
    #23
    Hülyék az amerikaiak, más nem szeretik csak az erőszakot. Az olyan inteligens sport mint labdarúgás pffhhh. Odaát box, pankráció meg ilyen igénytelen dolgok mennek. No meg a technikai sportban is, Nascar vagy F1 utánzó kocsik mért nem mennek nehéz, kanyargós pályákon mint F1-be? Csak körbe, körbe körpályán arra vár a nép, hogy baleset legyen.

    De érdekes, hogy a leginteligensebb labda játékot ők uralják: a golfot Tiger Woods rulez.
  • _Vegeta_
    #22
    Epp eleg amit a wikipedian olvasok rola. ;) Valoban jatszani nem jatszottam még ha erre gondolsz, de ketlem hogy barmit is amit irtam bele lehetne kotni. Ha tudsz hozzafuzni valamit kerlek ne tartsd magadban. ;)