101
A kérdés kivesézése, a félreértések elkerülése végett nem foci ellenes topik!
  • RaZoK
    #1
    Hát igen, megdöbbenve tapasztalom, hogy az embereknél Magyarországon közkedveltebb a foci mint bármely más sport.
    Példának hoznám fel azt, hogy nálunk Tatabányán föcimeccsen rengeteg ember jelenik ebből kifolyólag nagy a rentbontás és a közbiztonsági szervek is kikényszerülnek a meccsre.
    A kosárlabdánál például rentesen beférnek az emberek és nincs rentbontás és idegeskedés.
    Mondhatnám azt is, hogy minden 6.-ik kisgyereken focis mez van labdával a kezükben.
    Sok ezer példát mondhatnék még.
    Akár figyelembe vehetnék ezt is:

    Foci VB

    NBA

    Igen eltérő a külnbség :D

    Várom a kommentekek, foci rajongók obszcén megnyilvánulásásra nem volnék kíváncsi.
  • ZsirosKenyer
    #2
    Remekül összehozza az embereket, úgy érezhetik a drukkerek hogy egy közösségbe tartoznak, akik figyelnek egymásra, védik egymást, törődnek a másikért.

    Ezenkívűl izgalmas játék, jól kivan találva, ráadásul olcsó sport, ergo sokkal nagyobb társadalmi rétegeket céloz meg mint pl. az extrémsportok amik elég nagy pénztemetők..

    Egyébként ha szubjektív véleményre is kiváncsi vagy: én nem szeretem, ugyanis a drukkerek többsége elég alaccsony intelligenciával rendelkezik (még ha sokan meg is sértődnek, valljuk be így van), ezenkívűl idegesít hogy nincs akinek igazán tudnék szurkolni. Ha olyanok lennénk a fociban mint régen nekem is több kedvem lenne nézni..
  • DJ Skyline
    #3
    én nem tudok focizni,ebből jön,hogy nem szeretek focizni,ebből jön,hogy nem szeretem nagyon nézni sem!:) persze ha nem tud valaki focizni az nem egyenlő azzal,hogy nem is szereti nézni,de nálam ez így van ebben a sorrendben...néha megnézek 1 meccset,ha olyan a kedvem,de nincs kedvenc csapatom,nem vagyok megrögzött foci fan,stb...
    amúgy meg miért tömegsport? könnyen hozzá lehet jutni ehez a sporthoz,tehát nem olyan mint az F1,vagy Rally (habár ezek technikai sportok) ,stb hogy az átlag embernek lehetetlen eljutni odáig,hanem fog egy szar ladbát,és kimegy a haverokkal a pályára...
  • RaZoK
    #4
    huhh nem így akartam linkelni, hanem a focis topikok arányát és még azt tenném hozzá hogy van is külön Sport/Labdarúgás témakör :D
  • RaZoK
    #5
    A kosárlabdához is ugyanúgy hozzá lehet jutni, a focit mégis többen játszák
  • DJ Skyline
    #6
    nem ismerem annyira a sportok eredetét,szal nem tudom melyik volt előbb,de lehet mert a foci régebbi sport?
  • RaZoK
    #7
    hát nem tudom pontosan a dátumokat, de ez akkor sem jelentene semmit hiszen van a föcinál öregebb sport is az bizonyos.
  • gabber_saviola
    #8
    kosár a colos srácok sportja, a focinál pedig mind1
    a kosár amerika sport (asszem) a foci pedig Európai
  • Rage47
    #9
    a focit lehet füvön is játszani, a kosárlabdához kell keményebb talaj, s kosárpalánk. sztem a focihoz a pályát egyszerübb kialakitani. persze ez csak egy lehetséges ok a sok közül
  • Botond #10
    mert csak egy laszti kell hozzá,és más semmi
  • DJ Skyline
    #11
    akkor viszont tényleg az marad,hogy olcsóbb és könnyebben kiveitelezhetőbb...kosárhoz kell palánk,meg kemény talaj,ahogy írták,de a focihoz elég egy tré labda,kapunak meg ott van 2 vastag bot,vagy tégla és kész!:D az úszáshoz víz kell,nem mindenki tud uszodába járni,netán saját medencét létrehozni,a cangázáshoz canga kell,persze lehet választani az 5000-es Tesco canga,és a drágább minőségibb darabok között...de ha azt nézzük talán a legolcsóbb sport a futás,de az meg már kevésbbé népszerű! :D
  • jefferson83
    #12
    1. Egyrészt történelem. Magyarország ugyebár a világelsők között volt és hihetetlen sok embert mozgatott meg. Kosárlabda (például) nem tudom hol járhatott ebben az időben, de gondolom hátrébb. A gyerekek egyrészt a szülők által jutnak közelebb egy-egy sporthoz. Döntő szerepe van a szülőknek, hogy milyen labdát gurít a gyermeke elé legelőször.

    2. A focihoz nem feltétlenül kell pálya, szinte bárhol lehet játszani ahol kicsit sík a terep (kapunak is két bot megfelel). Ugyebár hazánkban egyre kevesebb helyen lehet normálisan játszani, de még mindig sokkal több helyen mint pl. kosarazni. Tatabányánál maradva, ha rendesen akarunk kosarazni akkor bizony be kell lógni valamelyik iskola udvarába.

    3. A pénz. A labdarúgásban még így is, hogy sehol nem vagyunk nagy pénzek forognak és jól lehet vele keresni. Összevetve a kézilabdával vagy a vizilabdával, kajak-kenuval más sikersportágainkkal (vagy sikeresebb) ott az élvonalba kerülés igen kemény munka. Focinál annyira nem.
    Hirtelen ennyi :)
  • jefferson83
    #13
    Látom a többiek már az indokok jórészét taglalták.
  • _Vegeta_
    #14
    Nah ez egy erdekes kerdes. Valaszom mint futballrajongo:
    A foci a sportok kiralya. Miert? Az osszes tobbi sportnak a nehezsegeivel talalkozunk benne. Allokepesseg, gyorsasa, ugyesseg, oszjatek, ész es sorolhatnam. Egyike a legnehezebb sportagaknak. A jo labdakezeles alapfeltetel, de nem csak az kell hozza. (Rengeteg labdazsonglor eletebe nem fozizott ugye.) Masreszt az egyik legregibb labdajatek. Az angolok talaltak ki pontos idopontot nemtudok. Elvezetes jatek mert mindenki kiveheti a reszet belole es raadasul mindenki mas szerepet jatszik.
    Szerintem ezekert lett tomegsport.
  • zaki
    #15
    De kosarazni csak kosárladbapályán lehet, focizni meg gyakorlatilag bárhol, csak egy labda kell hozzá.
  • jefferson83
    #16
    Legtöbb labdajátékra elmondható mindez.
  • _Vegeta_
    #17
    Ugyanmár
  • jefferson83
    #18
    Tényleg :) (Egyébként nekem is az első szerelmem a foci volt és maradt is.)
  • _Vegeta_
    #19
    Miert is a legnehezebb sport a foci? Miert nevezem (en) a labdajatekok kiralyanak?
    Lassuk. 2x45percet kell eltolteni a palyan, ahol nem az a dolgunk hogy jotalljunk magunkert nemis az hogy passzolgassuk a labdat, hanem gyors otletes akciokat kell kivitelezni. A palya raadasul 100-110 * 65-75m nagysagu. Az amerikai foci palyaja nagyobb ok, de ott meterrol meterre haladnak a fociba viszont allandoan mozgasba kell lenni olykor egy focista tobbet fut egy maratoni futonal. Raadasul megall-megin fut-megin megall-ritmust valt. Ez mar alabol eleg hogy a legnehezebb labdajateknak nevezzuk, de meg nincs vege. (kezilabda, kosarlabda ilyen szempontbol vicc, a palya olyan kicsi hogy szinte nyugdijasok is hasznalhatnak) - ez tulzas tudom - Tehat az meg haggyan hogy futni kell, de fejben is ott kell lenni a palyan jo helyre passzolni, cselezni stb stb.

    Nem akarok senkit meggyozni hogy a foci a legjobb nem mondom hogy a foci a legszorakoztatobb, mert nyilvan mindenki mas sportot kedvel, de az biztos hogy a foci a legnehezebb labdajatek.

    Egyebkent ha mar belekevertem az amerikai focit - amit egyebkent ok futballnak hivnak az igazi focit pedig soccernek - akkor el kell mondom hogy szemelyes velemenyem szerint szanalom az egesz. Odaat nemjok a fociba ezert kitalalnak egy "uj" labdajatekot - ami a rögbi atalakitott verzioja - amihez 0ész kell fuss at a tomegen a labdaval. Vicc az egesz. Nemhiaba szeretik amerikaba.
  • Thanatos
    #20
    rátapintottál a lényegre..., lehet hogy a legnehezebb (bár ez is erősen nézőpont kérdése...), de hogy citromdijra esélyes nálam az tuti :P
  • Thanatos
    #21
    amugy az nagyon erősen látszik hogy halvány lila gözöd sincs se az amerikai fociról se a rugby-ről :)
  • _Vegeta_
    #22
    Epp eleg amit a wikipedian olvasok rola. ;) Valoban jatszani nem jatszottam még ha erre gondolsz, de ketlem hogy barmit is amit irtam bele lehetne kotni. Ha tudsz hozzafuzni valamit kerlek ne tartsd magadban. ;)
  • ffxi
    #23
    Hülyék az amerikaiak, más nem szeretik csak az erőszakot. Az olyan inteligens sport mint labdarúgás pffhhh. Odaát box, pankráció meg ilyen igénytelen dolgok mennek. No meg a technikai sportban is, Nascar vagy F1 utánzó kocsik mért nem mennek nehéz, kanyargós pályákon mint F1-be? Csak körbe, körbe körpályán arra vár a nép, hogy baleset legyen.

    De érdekes, hogy a leginteligensebb labda játékot ők uralják: a golfot Tiger Woods rulez.
  • Sadist
    #24
    Szerintem a vízilabda messze nehezebb, mint a foci. Állóképesség ugyanúgy kell, de talán még jobban is, gyorsaság szintén, csapatmunka, jó labdakezelés is.
  • Sadist
    #25
    Te se néztél még végig egy snooker vb-t. A focit intelligens sportnak nevezni azért enyhe túlzás ;)
  • _Vegeta_
    #26
    Hat igen a golf kicsit mas tema oda vasidegek kellenek. :)
    sadist: Te meg nem nem fociztal szervezett csapatban. ;) Jo jo, csak vicc volt, de lenyeg a foci nagyon intellektualis jatek még ha elsore nem is tunik annak. A vizilabda meg hmm hat igen, marha jo uszonak kell lenni hozza valoban egy szinten all a focival ha allokepesseget vagy gyorsasagot nezzuk, de az egyeni akciok kevesbe fontosak mivel nem lehet cselezni, csak mint a kezibe passzolgatni. ( jo persze ott van csel csak a passzolgatas miatt emlitettem meg) :)
  • RaZoK
    #27
    nem kell feltétlenül colosnak lenni :I
  • RaZoK
    #28
    értem, csak annyit írnék hozzá, hogy Tatabányán 16 kosárpálya van nyilvántartva ebből 10-ot lehet használni "lógás nélkül"
  • RaZoK
    #29
    na jólvan azlrt ne essünk túlzásokba
  • 9csöves9
    #30
    szerintem egyáltalán nem túloz,talán csak az amerikai focinál,mert ott hatalmas ész kell egy egy taktika megalakításához/megcsinálásához

    a nehézségéhez még annyit tudok hozzátenni,hogy ugyebár az ember mindig mindenre a kezét használja,ez a legügyesebb testrész ami már kisgyerekkorban csörgőzésnél elkezd ilyen téren fejlődni.a fociban pedig azzal a testrésszel csinálnak varázslatos dolgokat amit eredetileg mindenki járásra használ
  • CsőKujts
    #31
    Hát nem is tudom valahol a tévébe láttam de azt tudnod kell, hogy az amerikai foci tv-be már népszerűbb mint a rendes. Az amerikai döntő vagy mi a legnézettebb műsor az egész világon. Ez tény nem is érdemes rajta vitatkozni...
  • CsőKujts
    #32
    Amúgy szerintem focizni rohadt jó dolog. Elismerem főleg ha jól csinálod az egyik legélvezetesebb sport. De nézni... Szerintem totál unalmas kivéve ugye a jó meccseket amiből véleményem szerint igen kevés van. Ha nem jó a meccs akkor csak annyi történik, hogy pöckölgetnek egy bőrlabdát ide-oda ide-oda. Ok egyszer kétszer még megnézem de hogy egész életemeben... Na nem. Attól független elismerem a sportot haverokat is hagyom ilyenkor had buzulják a vb-t azt összeszövetkezek azokkal akik nem focibuzik. :)
    Szóval szerintem a focit játszani rohadt jó dolog de sokat nézni.... Van még azonkívül pár nagyon érdekes dolog a világon.
  • homeless
    #33
    Haverom amerikai focizik, és hidd el, hogy kell hozzá ész. Állóképesség meg mégjobban, hiszen álló óra van, és így egy meccs akár 3-4 óráig is eltarthat.

    A foci hozzám is közelebb áll, mert én is fociztam, és gyakrabban is nézem a meccseket, mint mondjuk egy kosárlabda meccset, de ha nagyritkán megnézek egy kosármeccset akkor nagyokat lesek, hogy miket csinálnak. Szóval, nem lehet ezt így kijelenteni, hogy a foci a legnehezebb labdajáték.
  • CarajoEsp
    #34
    Hmm...érdemes elmenni egy Gyeplabdameccsre.
    Én talán arról jelenteném ki, hogy a legnehezebb labdajáték. Csahogy ennyire nem kéne szubjektívnak lenni.
    Ugyanis erről is elmondható mindaz, amit írtál,de plusszban mindenki összegörnyedve játszik, egy olyan pózban, ami gyakorlatlannak 3percre is kényelmetlen.
    Mindegy ez már erősen szubjektív.
  • Redvin
    #35
    Méghogy a drukkerek többsége elég alaccsony intelligenciával rendelkezik, lol. Azert mert magyaro-n csak a footballhooliganok mennek ki meccsre, akik valoban hulyek, attol meg nem kell altalanositani. Kulfoldon a legtobb normalis csalad szamara egy teljesen normalis hetvegi program hogy kimennek a megnezni egy meccset, es nem hiszem hogy nekik alacsonyabb inteligenciaja lenne mint neked, sőt...

  • mesor
    #36
    Én is járok meccsre mégse verekedtem még egszer se! + az intelligenciám sem alacsony. :)
  • Punker
    #37
    a focinak nagyobb a multja itthon és egyszerűbb elkezdeni
  • Punker
    #38
    hát azért a vizilabda se gyenge
  • olympus
    #39
    Nekem csak annyi a véleményem, hogy a foci azért tömegsport, mert az emberek számára ez a legelérhetőbb. Nem kell ezt túlragozni. A világ nagyobb része nem engedheti meg magának azt, hogy a gyereke pl. amerikai focizzon. Mert neki egy idő után már kell felszerelés is. Amit igaz lehet bérelni, de ha komoly a szándéka bizony jobb ha sajátja van. Egy ilyen szerelés kb. 85.000 Ftés ez az alapszerelés.
    Lehet ez 200.000 Ft. is. Eközben egy klubszinten játszó srác felszerelése, ami nem Nike meg hasonló cuccokból áll de ugyanúgy minőségi az kb 40000 Ft.
  • gabber_saviola
    #40
    Én is járok ki meccsre Lámával és kulturáltan szurkolunk kedvenc csapatunknak