123
  • savior
    #43
    ezt a hus evos dolgot honnan szedted? erdekes hogy amikor pl a banan kezdett elterjedni akkor a banantol nem ment szet senki maja es sorlhatnam... azert az igen hosszu evolucio alatt torteno alkalmazkodas ellen igen keves az, hogy valaki par evig nem eszik hust :)
    az atlagos es rossz genetikaju emberek igen csunyan el tudnak hizni a helytelen taplalkozastol... es a problema az, hogy a legtobb ember keptelen belatni, hogy a hanyag etkezesnek koszonhetoen dagadt, egyszerubb azt mondani, hogy hizekonyak es ezzel marad is minden a regiben
    pl szuleim kb 40 eves korukig tok veknyak voltak, utana elkezdodott nekik a bezabalos korszak, es most baromira el vannak hizva. anyam 2szer nehezebb mint 15 eve. persze hiaba hivom fel a figyelmuket, hogy valojaban miket is esznek egyszeruen nem erdekli oket. anyamtol is annyira tellik, hogy neha bevesz egy vizhajtot, hogy a merleg 1-2 kiloval kevesebbet mutasson aznap... szanalmas
  • Su0my
    #42
    És amúgy az egész fitneszőrültség kencefincék blabla nehogy azt higyjétek, az aztán olyan marhára egészséges...
  • Enlight
    #41
    Mer' aztán a gyorséttermek olyan baromi olcsóak! :-S
  • Su0my
    #40
    Nem teljesen, mert 100 éve szalonnán és kenyeren éltek az emberek-de ők le is mozogták, meg nekik nem volt annyira stresszes az életük sem, mint nekünk-vagy pl evés után mindig volt fél órájuk egy jót szundítani stb
  • Su0my
    #39
    Azért ennyire nem kell:)
  • Su0my
    #38
    Ezzel a filmmel csak az a baj, hogy a csávó vega volt előtte, szóval akármilyen húst stb evett volna ilyen mennyiségben, minek előtte csak legelt, szét ment volna a mája... Szóval egy elég eltúlzott, ugyanakkor jó kis film, végre felvették a haarcot ezek ellen. Én amúgy a Zsemlekirályba szoktam járni, mostanában sajna egyre gyakrabban és pl utálom a gyümölcsöt, de egyre több olyan hatás ér, hogy csak rá kell szoktatnom magam, ami azért egy pozitív szerintem, lévén amilyen világban élünk-SG-n is sok ökör cikk van, de legalább ilyen is akad
  • nbj
    #37
    nem tudni h melyik gyorsétterem lánc szedte ki ezeket?
    (igaz csak É-Amerika, de akkor is kiváncsi vok rá)
  • ThomasTheKoRner
    #36
    Szénhidrátnak :rizs,krumpli,zöldségek,zabpehely,puffasztott rizs
    Fehérjének:hal,csirke,pulyka,marha,tojás,soványtúró

    A többi kaja szemét.Ez van!
  • nbj
    #35
    mintha nagyapám étrendjét látnám magam előtt, most 75 éves és semmi baja :D
  • savior
    #34
    a zsiroknal sokkal rosszabbak a feher lisztek es a cukrok
    hal istennek ezek az osszes elterjedt etelben megtalalhatok
    amugy meg nem hiszem el, hogy jobban kijon valaki az idovel, ha elkolbaszol egy gyorsetteremig, ott kivarja a sorjat, eszik majd megy vissza a dolgara... ha otthon csinalna maganak egy napra valo kajat akkor sokkal jobban kijonne, arrol nem is beszelve, hogy anyagilag fele annyiba se kerulne
    a kola is egy katasztrofa, viz+cukor
    a zsirraktarozas meg valoban genetika fuggo, de megis a szar taplalkozas tehet rola
    volt olyan hogy valaki szendvicseket zabalva panaszkodott, hogy nem tud fogyni... mi is van a szenyaban? teszta(liszt), valami felvagott(ebben minden beledaralnak, kiveve a hust), sajt(nagyreszt zsir), vaj(szinten sok zsir)
    az is hulyeseg hogy az osember hetente egyszer kajalt... annyiszor evett amennyiszer csak lehetosege volt ra, es nem voltak elhizva(nyilvan azert mert sokat mozogtak)
    az elelmiszergyartok hogy noveljek a profitot az olcso szar alapanyagokkal megtomik a feldolgozott eteleket, vicces hogy pl a dietasnak tartott joghurtokban magas a szenhidrat tartalom, es mitol is?(cukortol)
  • Looserke
    #33
    Az tök jó, hogy eddig a vaj volt a mumus mostantól meg az összes margarin.....
    ...merthogy az összes margarin hidrogénezett növényi olajból van, beleértve a "szívbarát" Fl*rát is...

    ...f@sz kivan, a végén már semmit sem lehet enni ezen a Földön...
  • Blackman
    #32
    huha.. én sokat ettem mekiben + 150-el hajtok.. akkor holnap megyek keresztet venni :D remélem még a boltik eljutok :D
  • citkar
    #31
    ha legyúrod nem hízom,hanem erősödsz,az jó,gyúrni v vmi más sport

    de a hízás,ha vki elhízott,az olyan mintha vki cigizne,egészségkárosító
  • TVelvet
    #30
    Figy nemgáz ha hízol, de akkor Gyúrd le... többet érsz vele..
  • fawcet
    #29
    Testkontrollban olvastam arról is hogy nem mindegy hogy milyen ételfajtákat társítasz. Például hús és a kenyérféle egy ételként nem ajánlja. Nem egyformán emésztődik külön-külön és együtt emiatt energiaveszteség lép fel. Nem győzi a szervezet egy idő után a feldolgozást akkor következik be a raktározás. Ezért történik a mekes kajákkal ez az eset mert nem arra van berendezve a szervezetünk hogy egyszerre ennyiféle ételtársításokat emésszen.
  • azirafael
    #28
    Ja és mind e mellé kaszálni kell egész nap a réten.
  • azirafael
    #27
    Reggel egy pálinka, szalonna+fehérkenyér+hagyma
    Délben egy pálinka, húsleves+rántotthús krumplival
    Este egy pálinka, meg mégegy :D

    És 100 évig fogsz élni :D
  • fawcet
    #26
    Gyümölcs zöldség nem drága. Én néha megeszek 1/2-1 kilót ezekből. De rendszeres testmozgás is szükséges hogy az ember ne hízzon el.
  • citkar
    #25
    az a baj ha 150s tempójú sírkeresztet látsz azt gondolod megérdemelte s elfelejted
    ha egy 40est,megjegyzed s lehet láttál 100 db 150es sírkeresztet ,míg 5 40es keresztet,mindig lesznek balesetek,de azt a 100 150est jó lenne elkerüni,ezért van a kressz

    mindig fognak cukorbetegség szövődményeibe,infartusba meghalni,de az kevés,a nagyja elkerülhető v későbbre tolható,a nagyja,sokkal nagyobb nagyja,és erre akarják felhívni a figyelmet,biztosat senki se mondd

    legtöbben ezért bizonyos helyeken nem megyünk 150nel,belátjuk h semmi sem biztos,lehet így is balesetet szenvedünk,de csökkentjük a kockázatot
    ételeknél,másnál más ezt nagyon kevesen teszik meg
  • assdf
    #24
    Igen, de általában az ilyen 150es tempójú emberek sirkeresztjével vannak teli az utak. Ugyanakkor rengeteg ember van aki tök egészségtelenül és és mégis simám elél 60-70 évig, más meg hozzájuk képest teljesen egészségesen él és 30-40 évesen feldobja a talpát. Ezért nehéz a kettőt összehozni, mert a gyakorlati tapasztalat sokszor pont az ellenkezőjét bizonyitja mint várnánk.
  • citkar
    #23
    a cikkben is az áll h ebben a csoportban x %nál lett ez meg az,míg a másiknál kevesebb v több %

    ez sem biztos,olyan ez mintha budaesten egyksi utcában nem 50-60nal mennél hanem 100-150nel

    vkinek semmi baja se lesz,pedig naponta csinálja,más meg alig(vagy éppen soha) de balesete lesz

    ezt mégis belátja minden ember(általában) h kerüljük a 150es tempót ebben az esetben,pedig lehet h semmi se lesz,de ezt a gondolatot enhezen viszik át az egészségre,pl ebben az ügyben v sok másban,csak az esélyekröl van szó(ami kifejezett gyorshajtásnál egyértelmű,de sok embernek az egészséges életmódnál nem)
  • nenad
    #22
    valakinek surgosen "fozocske" tanfolyamra kell mennie ;)

    egyebkent az muzli is kerdeses... organikus/bio kajat erdemes, muzlibol is van ilyen.
    Tejre szintugy ez vonatkozik..
  • Radnix
    #21
    Én gyümölcsöt 2hetente szoktam enni kb. Utálom az a baj. McDolnald's kaját meg kb hónaponta. Bár azt szeretem. Viszont reggelire müzlit szoktam tejjel az legalább egészséges.(és szeretem is) kár hogy az egészséges kaják általában xar ízűek
  • Blackman
    #20
    ezek a dolgok igen erősen emberfüggőek.. én pl 3 évig ettem rendszeresen mekiben.. volt úgy hogy napi 2x is :P (reggel toast, délután valami big mac) és egy grammot sem híztam..:O testi adottság kérdése is nagyban
  • citkar
    #19
    szerintem ha jól válogat az ember közel napi egy kiló zöldséget/gyümölcsöt meg tud venni, ha odalép vki egy zöldségpult mellé vagy 6-8 féléböl összevásárol s mellé vmi gyümölcs az nem drága,csak figyelni kell mit veszel,és nem az a lényeg h a nagy tál pörkölt mellé betolj egy salátalevelet,hanem h kis pörkölt mellé sok salátát,uborkát,káposztát,amik fillérekbe kerülnek ilyentájt,ez nem pénz kérdése
  • assdf
    #18
    Igy a cikkből csak az elhizásra reagálva, sokan elfelejtik hogy tulajdonképpen az emberek nem azért hiznak el ha sok zsirosat esznek, mert sok zsirosat esznek, hanem azért mert genetikailag igy vagyunk programozva. Az ősember egy héten 1szer bekajázott aztán aki nem tudott egy hétre való zsirmennyiséget eltárolni az éhenhalt illetve kihalt... igy aztán csak azok maradtak életben, akik hajlamosak az elhizásra.Ez itt a valódi probléma, nem a zsirsavak. Hisz megihat egy ember bármennyi vizet, nem fog "vizesebb" lenni tőle, mig ha sokat eszik bizony elhizik. Mindez genetika nem más. AMugy a mekis kaják tényleg egészségtelenek, de ehhez szükség van a mára már elavult géneinkre is.
  • Tecnamo
    #17
    Én amióta meghallottam h ez a mocskos cég (McDonald's) ugyanis brazil húst vesz, amivel ösztönzi az Amazonas menti őserdők kipusztítását, mert az állattenyésztés szükségletei miatt az esőerdők helyén szóját termelnek. Ekkor megfogadtam h soha nem fogok hambugret venni a multiktól...
    Eddigse ettem minden nap, hanem havonta max 1x.
    A cikkre rátérve, nemhiszem h ez akárkit is elriasztana ettől a kajától, ha neki ez ílik, és ez az olcsó (???) akkor egye. Mindenki tudja aztis h a kólában semmi termésetes anyag sincs (a klóros vizen kívül) és mégi vedelik.
    A McDonald's meg úgyse fog semmit se tenni, mivel különféle szerződéseket kötöttek a gyógyszergyártó cégekkel. Mivel ha minden amit árulak egészséges lenne, nem venne senki se gyógyszereket, és akkor szépen tönkremenne a gyógyszeripar. Ez szerintem mindenkinek világos...
  • janyikzs
    #16
    Nem ezt írta: "napi 1kg gyümölcsöt"
    Hanem: "heti 1 kilo gyümölcs"

    Egy kicsit olvassuk figyelmesebben egymás hozzászólásait, ha már ahhoz akarunk válaszolni!
  • ksgy
    #15
    ...és szerinted az emberek hány %-nak van pénze rá, hogy megegyen napi 1kg gyümölcsöt... nemhiszem, hogy 20-30%-nál több...
    mondjuk ettől függetlenül lehet értelmesen enni :)
  • BandiG
    #14
    Én nem is eszek olyanokat :D
    Viszont a Mc-be rendszeresen járok... Olyan 4 évente :D
  • MhyCroft
    #13
    Hyez!

    Itt a $donaldsos dok film amit mutattál. Supersize Mee!

    Másik dolog ez az itt eszik ott eszik. Aki akkar ugyis ott eszik, akinek csak napi 10-20 perce van arra hogy foglakozzon azzal mit és mennyit eszik az azt csináél amit akkar és ne várjon csodát h egyéséges marad.
    Persze vannak azért határok amiket be kell tartani mert a vegetarinizmus is igen durva mértéket tud ölteni.

    Mindenből csak métékkel szabad enni s nem lesz gáz, az hogy ennyire mesterséges kaját eszik vki és az neki finom, egyszerű, és gyorsan letudja a kaját akkor hajrá, neki megéri.

    De ebben a világban ahol élünk, heti 1 kilo gyümölcs(alma, banán, narancs, körte...), és odafigyelve arra hogy együnk véltozatosan és sokfélét akkor egésségesek leszünk.

    Egy részében az vagy amit megeszel és ettől függ tested egészsége, megéri rá odafigyelni.

    Byez
  • Caro
    #12
    Utálom a majonézt
  • Duncan Idaho
    #11
    Bocs nem olvasható.... FANTA Gyár!!!
  • Duncan Idaho
    #10
    Ez üzlet!mindennel gáz van ami menő!
    Aki dolgozott már fata gyárban az nem véletlen h soha többé nem iszik belőle!
    A kóla is annyira természetes hogy van belőle barna kék sárga... Érdekes hogy kék kenyeret nem ennénk meg!
  • fawcet
    #9
    Cora sütemények is tele vannak ilyen hidrogénezett növényi olajos krémekkel, habokkal.
  • fawcet
    #8
    Volt valami amerikai film amiben egy ipse csak macdonalds kajákat evett. Azóta max 2-4 havonta eszek ilyen kaját, amivel még elbír a szervezetem.
  • fawcet
    #7
    Vaj az egészséges mert nem hidrogénezett növényi olajból készült. De nem tudom hogy a vajjal is mit csinálnak egy ideje, mert más az íze rendszerváltás előttihez képest.
    Szóval vaj is lehet kockázati tényező ami nem házi/természetes.
  • WGL
    #6
    "Elkerülendő a túltáplálást, pontosan annyi kalóriát vihettek be szervezetükbe ami a fennmaradáshoz elegendő volt. Ennek ellenére a transzzsírsavas csoport majmai testsúlyuk 7,2%-át szedték fel, ami főként hastájékon ülepedett le, míg a telítetlen zsírsavakkal táplált csoport esetén az érték csupán 1,8% volt." 2 mondat azonnali önellentmondása. ráadásul a táplálékbevitel is fokozza az anyagcserét... publikáció linkje merre van? ... ahh... :(:(
  • IMYke2.0.0.0
    #5
    S ezé' felejtsd el a (többek között)
    - chipseket
    - a margarinokat
    - a vajas kiflit és az összes hajtogatott tésztás péksüteményt
    - az összes vajas / margarinos tortát, édességet
    - a majonézt
  • nephotep
    #4
    szerintem nem a meki távolitotta el a menujéböl ezeket a zsirokat :) amugy meg aki eddig evett ezután is fog