123
  • Munch
    #83
    Én ettől a cikktől éhesebb lettem a McDonácra mint valaha. Bár lehet csak a képeket néztem meg. :D
  • rigidus
    #82
    En is itthon sutok kenyeret.
  • savior
    #81
    "ennek nagyon tomor a heja," illetve nem a heja tomor, hanem a bele :)
  • savior
    #80
    a feher lisztet annyira porra orolik, hogy a szervezet nem nagyon tud vele mit kezdeni, inkabb pakolja zsirba
    a barna kenyer erdekes dolog, mivel van belole tobb fele: 1, feher lisztbol keszult kenyerbe kis szinezek, es mar mehet is mint barna kenyer a boltba
    2, rozskenyer, amiben szinten az a csel, hogy nagyreszt feher liszt tartalmaz + keves rozsliszt, ami szinten szarra van orolve 3, rozskenyer, amiben csak rozsliszt van, de ennek is egy resze jol szetorolt 4, igazi barna avagy rozs kenyer, ennek nagyon tomor a heja, jo sotet a szine, draga, es teljes kiorlesu lisztet tartalmaz
    ezek kozul csak a 4-es er valamit, ami mellesleg otthon tok olcson elkeszitheto(1 kilo kb 200 ft-bol)
  • rigidus
    #79
    "lásd.: vizsgaidőszak, ha nem zabálod végig, akkor pár kiló minusz megvan.
    LOL :D
  • devred
    #78
    TarazaMavis, szerintem az akkor is OMG (Organismes Génétiquement Modifiés)
  • Kryon
    #77
    Nem kell sok ész ahhoz,hogy belássuk minnél közelebb áll egy étel a természeteshez annál egészségesebb.Tehát a lényeg az,hogy lehetőleg kerüljük a mesterséges kajákat,és a természetesből is a minnél kevésbé feldolgozottat együk.

    Az ok egyszerű,a szervezet hosszú evolúció alatt specializálódott a természetes anyagok feldolgozására,a műkajával meg nem tud mit kezdeni csak küszködik.

    A mozgás is fontos,de sztem elég az is,ha valakinek úgymond mozgalmas az élete...
  • WGL
    #76
    mit értesz felborult egyensúly alatt? milyen egyensúly borult fel? igazi kiadós stresstől meg nagyon is lehet fogyni (sőt...):D (lásd.: vizsgaidőszak, ha nem zabálod végig, akkor pár kiló minusz megvan. (persze nem mind zsírból, de abból is:D))
  • rigidus
    #75
    "Szerintem meg a mozgás a lényeg. Az emberek nagy többsége azért hízik el mert nem mozog."
    En Nyugat-Europaban elek, itt nem ritkak a 150-180 kilos emberek sem. Nem egy ismeros arcot latok koztuk reggelente itt kocognak el a haz elott es evrol evre csak hiznak. Hiaba hagyjak abba ezeknek az eteleknek a fogyasztasat, mivel fiatal korukban mar elfogyasztottak akkora dozist, hogy felborult a szervezetukben az egyensuly. Hangsulyozom, hogy nem mindenki egyforman erzekeny ezekre a szintetikus etelekre. van a ki nagyon, van aki kicsit, van aki egyaltalan nem.
  • Tiberius B
    #74
    "A gond azonban ott kezdődik, hogy mivel ezek a zsírsavak a természetben nem léteznek" hemm????
    Egészséges életmódhoz hozzászólva: egyél amit akarsz, igyál amit akarsz, csak mozogj sokat és ne stresszelj annyit
    Egyébként a GMO-val szembeni ellenállást abszolúte nem értem, Távolkeleten a GMO-nak köszönhetően az emberek kisebb része vakul meg az A-vitaminhiány következtében, ez jó dolog!
    Arról nem is beszélve, hogy a GMO menthet meg minket a permetezőszermérgezéstől, mivel: ha jó géneket ültetnek be, nincs szükség semmiféle vegyszerre, ami mérgezne minket!
    Az elhízás nagyon nag részben genetika+táplálkozás+életmód, de másik nagy részben stressz
    nem jártetom itt a számat, inkább figyelek még egy ideig:-)
  • Bandee1987
    #73
    Mindenki irja itt, hogy mi egészséges meg mit szabad enni, meg mitől lehet hízni...én szarok rá, azt eszem, amit akarok, heti 2-3-szor lemegyek a konditerembe, és innentől kezdve nem érdekel, hogy mit eszek: zsíros kenyértől kezdve mindent...
    McD-vel semmi bajom, csak kurva drága...Burger king sztem jobb, ott legalább nincs annyira mű íze a hambinak..
  • troc
    #72
    Igen, ez is igaz.
  • troc
    #71
    Minden harmadik negyedik magyar is kövér. sőt, majdnem minden második magyar férfi túlsúlyos, vagyis 5-10 kiló felesleg van rajta. ez már rég nem csak az amcsik problémája. de azért még nem tartunk ott, mint Floridában, az igaz. :)
    Az igazi nagy probléma, hogy az általános iskolások testsúlya, étkezési szokásai és sportigénye ilyesztő statisztikákat mutat. Ha 10-15 év múlva krónikusan beteg fiatal felnőttek lesznek (allergia/cukorbetegség/magas vérnyomás az alapkombó mindenkinél) akkor mi lesz velük 30-40 év múlva?
  • concrete
    #70
    Egyszer valaki mondta hogy ő bizony a tyúkból kiesett házi tojást nem fogja hypos vizzel fertőtleníteni, mert az méreg. A tojáshélyon többeközött ott van a szalmonella is.
    Lehet választani ... de én nem szeretnék újra infúzióra kerülni mások ökörsége miatt.
  • concrete
    #69
    Az ásványvíztől az ásványi anyag miatt mérgezést lehet kapni. folyamatosan ugyanazt a vizet nem szabad fogyasztani, sokat nem szabad inni abból sem. Talán 650 mg/l a határ amitől már ásványvíz, de egyesek szerint sokkal célszerűbb ennél alacsonyabb ásványi anyag tartalmú vizeket inni.
  • Pluskast
    #68
    Bocsi, helyesbítek mert munka után hulla fáradt és nincs ereje hozzá.
  • Pluskast
    #67
    Szerintem meg a mozgás a lényeg. Az emberek nagy többsége azért hízik el mert nem mozog. Vagy azért mert lusta vagy csak azért mert nincs ideje rá, vagy ha van is akkor meg munka után és hulla fáradt. Nem hiába kövér minden harmadik vagy második amerikai ember. Oké nem azt mondom, hogy ha mozogsz akkor bármit meghetsz mert ez nem így van, hisz ha teszem azt egy 3-4 km-es futás után haza mész és jól bezabálsz akkor semmit sem ért az aznapi edzésed. De a mozgás akkor is kell.
    Na ennek örömére mentem is a kondi terembe mert már így is elkéstem:)
  • troc
    #66
    Pontosan ezért mert még növöl. De ha nem szoksz át másra, már a húszas éveid közepén csúnyán "doformálódhat" a tested, pl hastájékon. :)

    Tiszta kajátkat kell enni: fehér húst (főleg szárnyas és hal), zöldséget, gyümölcsöt. MINDEN TÉSZTA szemét, fehér kenyeret csak is mértékkel. Cukor helyett méz, üdítő helyett ásványvíz (nem szabad még dobozos gyümilevet sem) és zöld tea.
    Olviaolajjal kell sütni csakis, és még lehetne sorolni. Például hogy a fűszerek közül a curryt ajánlott rendszeresen fogyasztani - úgy tűnik miatta ismeretlen Indiában az Altzheimer-kór és még számos más betegség.
    Heti egyzser persze becsúszhat kis torta/sült kolbász vagy meki, ez nem gond. Hosszú távon hálálja meg a szervezet a helyes táplálkozást.

    A japánok sokkal stresszesebb életet élnek mint mi, napi 10 órát dolgoznak, aztán bepiálnak és nyomják a cigit, illetve alig alszanak. És perverz bolond is mind, vagyis rég nincs meg a lelki egészségük mégis: a nők átlagéletkora 85 (!) a férfiaké 79 év.
    Úgy tűnik ezt a világszinten kiugróan magas átlagéletkort arra lehet fogni, mit esznek: rengetek tengeri kajákat, rizst fogyasztanak teával. Szóval a hosszú elt egyik legfontosabb része az étkezés lehet.
    No meg rendszeres sport.
  • rigidus
    #65
    "hogy ezek az elemiszerlancok"

    helyett: "hogy ezek az etteremlancok"
  • rigidus
    #64
    "kösz hogy tudatlan, de honnan tudnám miben sütik? és miért sütik ilyen szar olajban? miért nem sütik sima napraforgó olajban, esetleg oliva olajban? nem értem..."

    Igazabol nincsen ebben semmi furcsa. Az elelmiszer boltok dugig vannak tomve szintetikus szarokkal, a szupermarketek ugy szinten. Mivel ezeket a szarokat olcsobb eloallitani mint a termeszetes taplalekot megtermelni, igy ezekkel keszitik.

    Ezek a szintetikus szarok javareszt hosszutavon maradando nyomokat hagynak az emberi szervezetben, az evek soran felhalmozodnak es javareszt a legyengult, esvagy az idoskorhoz kozeledo emberi szervezetben elvaltozasokat okoznak.

    Na most azt tudni kell, hogy ezek a mesterseges etelek tobb eves vizsgalaton esnek keresztul, mielott a vasarloi forgalomba kerulnek. Ezek a tesztek elegsegesek ahhoz, hogy a viszonylag rovid intervallum alatt egeszsegkarosodast okozo elelmiszereket kiszurjek, de arra alkalmatlanok, hogy 30-40 ev mulva kialakulo infarktusokat, cukorbetegsegeket, stb okozo elelmiszereket kiszurjek. Ezek bizonyitasara kemeny evtizedek kellenek.

    A kiszurest viszont nagyban hatraltatja, hogy ezek az elemiszerlancok, szupermarketek, elelmiszergyartok elkovetnek mindent, hogy megakadalyozzak, hatraltassak, meghamisitsak az esetleges karos hatast bzionyito kutatasokat, igy egy fentihez hasonlo bizonyitas is csak csodaval hataros modon szokott napvilagra kerulni. Azonban nem lepne meg ha nehany honapon belul kapnank egy ujabb hirt az ellenkezojet allitva, nehany elelmiszergyarto tamogatasaval.

    Az egyeduli arhato ut, hogy megbizonyosodjunk arrol, hogy egeszsegesen taplalkozunk-e, annak az egyeduli modja, ha magunk keszitjuk el azt amit fogyasztunk olyan alapanyagokbol amelyeknek az eredetet ismerjuk. (termeszetesen nem habkenyer, agyonpermetezett szupermarketparadicsom, sapadttojas, meg suteskor 2/3 resz vizetfolyato hus)
  • Lunki88
    #63
    Szerintem ez a téma már "enyhén" lerágott csont, mit együnk mit nem, mindenki azt eszik amit akar, ez már kezd unalmassá válni...
  • citkar
    #62
    azt nem látod a véredben mennyi "zsír" van s h az artériáid fala milyen állapotban van
    régebben(legyen 20 éve) a szívinfartkus 50-55 év körüli férifak betegsége volt,ma már 10 évvel fiatalabbaké
  • FecaA
    #61
    Jah és ma is voltam Mekdöncibe :P
  • FecaA
    #60
    Hát nem tom... nekem naponta lagalább 1-2 chips beesik, meg valami csoki, sűrün járok kínaiba, meg gyorsbüfébe, mégis 75 kil vagyok 187 centi "magasan" még növök Régen nagyon dagatt voltam, de akkor nem ettem szinte semmit egy egész nyáriszüneten át és lefogytam... bár a hízás azért, volt, mert abbahagytam az edzéseket...
  • NitroX
    #59
    kösz hogy tudatlan, de honnan tudnám miben sütik? és miért sütik ilyen szar olajban? miért nem sütik sima napraforgó olajban, esetleg oliva olajban? nem értem...

    ha lángost veszek, vagy a büfében kolbász az jobb? a mekiben higiéniai stb szempontból még mindig 100x jobban megbízok mint az egyéb kifőzdékben, itt az irodaházban múltkor amit ettem attól 2 napig beteg voltam, helyi ételhordós helyben meg olyan minőségű volt hogy nem lehetett megrágni
  • assdf
    #58
    Az elavultat úgy értettem hogy a szervezetünk még nem állt át arra hogy nem kell tárolni a kaját ökör módjára, mert ma már gyakorlatilag mindenki minden nap tud enni.(legalábbis erre a fejlettebb részen).
  • TarazaMavis
    #57
    devred,szerintem az nem OMG hanem GMO (Gene Modified Organism) gyümölcsök. Vagy inkább GM,ha utána irjuk az organizmust v. gyűjtőnevet. Bár azokat ne szidd, mert csak egyes vad géneket probálnak visszavinni, hogy ellenállóbb legyen, a kártevőkkel szemben, mint a vad fajta. Nagyon helyesen Te is kiemelted a termesztés visszásságait, ezzel egyetértek.

    Nos én Ausztriában láttam, milyen a biotermesztés. Az igaz, hogy k**va sok pénzt kell belefektetni. Manapság persze azé olyan drága még mert nem elterjedt. Véleményem szerint egy pár gazda, v. üzem átállna rá, csak vagy nincs pénzük, vagy nem kapnak szakmai támogatást.

    Nos az életmód az tényleg fontos, bár inkább sztem a mozgás, nem feltétlenül a kondigép... öregjeink nem hiába mondták, h arra van időd, amire szánod... "A mozgás minden élet alapja"-mondta anno vki csak nem emlékszem h ki. Aki persze genetikailag hajlamos elhízni, annak ezt az életmód dolgot tényleg komolyabban kell venni, s nem csak a mozgásra gondolok, hanem étkezési szabályzásokra is.
    A #18 hozzászóláshoz pedig ez a véleményem :
    NEM ELAVULTAK A GÉNJEINK !!!!!! ... NOS CSAK FEJLŐDNEK! UGYANIS VANNAK stresszre termelődő STRESSZFEHÉRJÉINK IS, ÉS AZOK AZ EGYIK LEGŐSIBBJEINK. Huh, egy kicsit bántotta a fülemet az elavult szó. Persze az ősemberes rész az igaz.
  • citkar
    #56
    szal ha vmilyen autógyárban dolgozok(pl mercédesz) nem akarok olyan autót?:)
  • rigidus
    #55
    "Vaj az egészséges mert nem hidrogénezett növényi olajból készült."

    A vajat tejszinbol kopulik. A tejszint pedig a tejbol centrifugaljak ki. Masneven tejzsir.

    --
    Mas. Attol szoktam a falnak menni mikor valaki megnezi a tejes flakonon, hogy hany szazalek zsirt tartalmaz es azt keresgeli, hogy melyikben van a legkevesebb, hogy "nehogy elhizzon".

    1. A tejzsir egy egeszseges feherjegazdag taplalek. Barki batran fogyaszthatja.

    2. A masik pedig, hogy szarvasmarha szervezeteben faggyu van, nem pedig zsir. Az is zsirfele, de nem sok koze van mondjuk ahhoz a zsirhoz mint ami az emberben vagy a sertesben van. Azonkivul 100%-ban el szoktak tavolitani a marhahusrol is mielott odakerul.
  • hiba
    #54
    utbemni = útmenti :D
  • hiba
    #53
    Ez sokmidnennel igy van, aki dolgozott utbemni bufeben az nem eszik tobbe fasirtot :)
    Aki dolgozott baromfi feldogozoba az nem eszik tobbe parizsit :)
    Aki dolgozott az ibm gyarba az nem vesz ibm vinyot :)

    :D
  • JackDaniels #52
    "Ezzel a filmmel csak az a baj, hogy a csávó vega volt előtte, szóval akármilyen húst stb evett volna ilyen mennyiségben, minek előtte csak legelt, szét ment volna a mája..."

    Jééézusom.:DDDD
    Ez nagyon okos volt.:DDDDDDDDDD
  • hiba
    #51
    sztem ertelmezestol fugg alapbol mozgas+taplalkozas egyutt ertelmezendo, de van aki csak fintess "menu" kent ertelmezi ezt es tobbet nem tesz. szerintem meg a sport a kulcsszo, ehetsz utana csülkös bablevest is amennyit akarsz, csak mozogj eleget.
  • hiba
    #50
    Komolyan te azt hitted hogy amit a mekiben kapsz az egeszseges es semmi bajod nem lesz tole sot semmi negativ hatasa nem lesz az elet"mod"odra?

    En komolyan azt hittem hogy csak amerikaban vannak ilyen "tudatlan" -mar bocs- emberek.

  • hiba
    #49
    A meki sem olcso, de akinek nem jonnek be ezek a zsiros vackok es árak az ehet kolbaszt + hagymat :D
    vagy ottvan az exrendor gyorsetterme (update)
    emi kb 3x olyan draga minta meki...

    --

    masreszt ha bemegyunk egy uzeletbe es megvesszuk az atlag fogyasztasi cikkeket engem sokkal inkabb zavar hogy midnenfel adalekanyagokkal van minden ellatva kezdve s szinezek-puffaszto-formasito-tartosito anyagokkal minthogy meg zsiros is. Megneztetek mar mennyi szarsag van akar egy pick szalamiban? vagy gondoljatok ha dekara veszitek a pult mogul abba nincs semmi humbuk? minden kaja tele van adalekanyagokkal sztem ennek is meglesz majd a hatasa idovel.
    szoval nagyapaink szinte egy falat ilyet se ettek amit mi nap mint nap, nem csak a zsirokkal van itt baj, persze azon tul hogy nagyfater a foldeken dolgozott mi meg "forgoszekben" megis mi joval nagyobb stersszel elunk.

    amugy meg tenyleg erdekes, osztalytarsaim, haverjaim akik meki+kola eletmodot folytattak eveken at tenyleg sokkal nagyobbak az atlagnal, mind olyan medve tipus lett...
  • NitroX
    #48
    örülök ennek a cikknek érdekes

    eddig nem igazán tudtam felfogni hogy a mekivel kinek mi a baja, mi abban az egészségtelen? húspogácsa, friss zsömle, saláta.... erről a módosított ilyenolyan zsíradékról még soha sem hallottam...döbbenet

    kérdés: a sika fehér kenyérnél miért egészségesebb a barna? miért nem javasolt a fehér liszt?

    a filmet én is láttam arról meg azt gondolom, hogy ha valaki csak pizzát enne 1 hónapig 3x naponta ugyanolyan beteg lenne nem?
  • devred
    #47
    Egyàltalan nem biztos hogy az OMG (génmanipulàlt) , gyorfagyasztott, gàzzal kondicionàlt, zoldég, gyumolcs, nem àrtalmas az egészségre.

    Màs :
    XY szabvànnyal tanusitott zoldégtermelo uzem Dél-Alfoldon, mely paradicsom- és paprika termsztéssel foglalkozik. A foliàban nem permeteznek hanem pesztiszid grànotot alkalmaznak. Bedobnak kettot-hàrmat, majd lezàrjàk a foliàt. A vegyszerfusttel irtjàk ki a kàrtevo rovarokat, gombakat, méregfustebn àll az egész tobb napig. Bemenni persze életveszélyes.
    Nem kellene vakon megbizni ezekben az élelmiszerekben, csak azért mert gyumolcs, zoldség. Halvàny sejtelmunk sincs, nem hogy mas kontinensen, de még Magyarorszàgon se, arrol hogy milyen korulmények kozott folyik a termelés, és hogy milyen korulményeket "adnak a tudtunkra".

    Màs2: "nagyapàm ezt evett, eddig élt"....persze csak ha az étel az egyetlen paraméter ami befolyàsolja a leélt,megélt évek szàmàt.....

    Màs3: eddig csak azt gondoltam hogy az sg-n csak, csillagàszok, fejlesztomérnokok, fizikusok, kutatok, marketingesek, magas szintu promgramozok, vérbeli jàték-teszterek, biologusok, politikusok, torténészek vannak. Tévedtem: rengeteg a nutricionista is.
  • assdf
    #46
    Ja igen, akkor nem ilyen egészségesen élek akkor sem mekiben vásárolok mert arra a gatyám rámenne és jól sem laknék. De ettől még elég sok zsiros, margarinos,cukros stb kaját eszek meg egy nap, és 1-2000 ftal olcsobb mintha gyümölcsöket ennék. Aki meg nem hiszi az menjen be az intersparba esetleg tescóba összel, télen és nézze meg mennyibe kerül egy kiló alma (2-300 ft), 1 kiló naracs (4-500ft), paprika (5-600ft) és igy tovább.
  • assdf
    #45
    Na igen ez igaz. De akkor megint csak ott vagyunk hogy nem a kaja a hibás, hanem az életmód. Csak manapság épp az életmódot nem tudod befolyásolni. Bár sokan állitják hogy egyszerü meg minden meg igy gyümölcs meg úgy gyümölcs, én a saját példámból tudom hogy ahhoz meg baromi sok pénz kell.

    Saját magamból kiindulva, kiprobáltam milyen "egészségesen élni".
    Egy heti egészséges kaja után levontam a következőket (22 éves fősulis vagyok):
    kajaigényem napi fél kg alma,2-3 banán, 30-40 dkg paradicsom, 3-4 paprika, saláta, rozskenyér,valamilyen sonka, tej. Ezzel ki tudtam küszöbölni hogy ne nassoljak, ne egyek tul sok kenyeret meg zsirt, kólát meg ilyesmit. Csak azzal nem számoltam hogy az eddigi napi 1000-1200 ftos kosztpénz helyett az egészséges koszt 2-3000 ftból jön ki... Szóval lehet számolgatni. Ha még eddzeni is elmegyek az újabb 4-5000 ft havonta
  • savior
    #44
    jah, a gyumolcs meg a zoldseg marha draga dolog am... 1 kilo az kb egy bigmac araval vetekszik :)