83
  • Highw@yPos.
    #43
    Sakk: nem véletlen, hogy évszázadok óta fennmaradt szellemi elfoglaltság!
    A profi sakkozók hihetetlen nagy koponyák!! Ott nem csak 1 vagy max 2-3 előre kell előre gondolkodni, mint egy PC játékban, ott 10-20 lépésekben gondolkodnak előre!

    5 ok, amiért lesz később olimpián E-sport is:
    Intel, Amd, Nvidia, Ati, Microsoft

    Nagy pénz van ám ebben, ezt ne felejtsétek el!
  • Zrasf
    #42
    Fiatalság, bolondság...
  • neoG
    #41
    Egy sakkozónak annyira sport a cyber game mint egy birkozónak a sakk
  • joebacsi
    #40
    egyértelműen egy...tevepata
  • ExE
    #39
    Jó lene ha nem gúnyolódnál.Megköszönném...
    Nem húztam le a sakkot,csak arra akartam kilyukadni h közel sem olyan érdekes mint egy videojáték.Úgy tűnik te még nem láttad mondjuk 4K^Grubby(WC3 gamer) egy db meccsét sem...ha láttad volna akkor nem írtál volna ilyen hülyeségeket.Memória,számítási kapacitás kell a Warcrafthoz is.A különbség annyi h a játékban 1 percben több dologra kell figyelni mint a sakkban az egész játszma folyamán.Ezáltal válik mozgalmassá,izgalmassá a játék.De persze a sakk az sokkal népszerűbb mint akármelyik videojáték.Sakkról mindenki hallott,holott azt senki nem tudja pl h mi az a Warcraft.Szóval írhatok én akármit,úgysem nekem lesz igazam.
    Ehh...A bajom igazából nem a sakkal van hanem azzal h ennyire mellőzik a számítógépes játékokat.Lenézik őket.Pedig nem kéne hiszen pl Dél-Koreában ez(e-sports)a nemzeti sport.Majd ha talán nálunk is nagyobb teret hódít az e-sports kultúra,akkor talán majd megértik h mire is gondoltam...
  • NYCBoy
    #38
    Azért szerintem nem kéne úgy lehúznod a sakkot, hogy nem is ismered. Egyrészt nincs akármennyi időd; összesen adott mennyiségű időt használhatsz fel. Másrészt annyi (emberi) memória és számítási kapacitás kell hozzá -verseny szinten- amennyi szerintem öt generációnyi leszármazottaidnak nem lesz összesen.
  • ExE
    #37
    Nagyon vicces gyerek vagy te...
    Azért hoztam a sakkot példának mert már írták h az szerepel olimpián.Én ezen meglepődtem ugyanis közelsem találom olyan izgalmas mint pl a CS-t(itt szeretném megjegyezni h nem kifejezetten rajongok a CS-ért,csak pl-ának hoztam fel).
    Szánalom.Megint a nagy büdös közhely.Megindokolni meg persze nem tudod.
    Miből gondolod h a játékokhoz nem kell ész?CS:nem fogok kirohanni egy nyílt térre anélkül h nem néztem körül.
    Warcraft3:nem fogok hazateleportálni ha látom h úgy építkeztem h azok közé beszorúlnának az egységeim.Igyekeztem egyszerű példákat hozni.Nevetségesnek tűnhetnek ezek az apróságok,de a játékban kb 2 másodperced van h felmérd a helyzetet.Úgy h persze kismillió más dologra is figyelned kell.
    Nem vagyok jártas a sakkban,de ha jól tudom ott anyni idő van gondolkodni amennyit nem akarsz,ráadásul nem is kell annyi dologra figyelni.
    Pash:A te problémádat nem igazán értem(sry kicsit nehéz a felfogásom).A CS-t csak példának hoztam.Írhattam volna FIFA-t,Starcraftot de még NFSU-t is.Meg még sok mást is.
    Ez mind csak szvsz,kéretik nem leoltani.
  • nephotep
    #36
    szerintem egy komoly e-sport meccsre is ugynaugy készülnek a csapatok mint az olimpiára, és azért mert nincs körülötte ekkora felhajtás ez a biznisznek köszönhető. bár az olimpia és az e-sport tényleg különbözik, nem egy helyre tartozik ebben egyetértek, de szerintem van ugyanakora felkészülés és izgalom mögötte.
  • Pash
    #35
    Elég elfogult vagy az e-sportolókkal szemben. Én is az vagyok, ismerek jópárat személyesen, és nem mondanám hogy általános az olyan típus amit te leírtál.
    Ettől függetlenül én sem támogatnám hogy az olimpiával összekeverjék az e-sporokat. Két külön dolog, maradjon is az.
    ExE: ha te CS-ben, vagy bármely más játékban nem gondolkozol, akkor az elég baj...
  • bld
    #34
    a sakkhoz ész is kell nem véletlenül nem találod izgalmasnak....
    a cs-t meg sakkot összevetni meg valóban szánalom na mindegy holnap úgy is suli vegyétek tovább az abc-t:D
  • Sanyix
    #32
    Van egy tippem :)
  • Ironka
    #31
    Ráadásul az e-"sport" egy terméket használ a versenyzésre. Mi alapján döntenék el, h melyik játékot használják? Az olimpián amúgy sem engedik az egyéni szponzorokat pl, az egésznek lényege, h nem multicégek befolyásolják az eseményeket. Itt meg megkerülhetetlen, a játék reklámot kap, az egész visszasüllyednek bizniszszintre. Eszükbe ne jusson.
  • Morden23
    #30
    képben = kvékben ... :( azt hiszem, kicsit diszorientált vagyok.
  • Morden23
    #29
    Ekkora ostobaságot rég nem hallottam.
    Ha akarnak, csináljanak külön rendezvényt, külön műsort, külön csatornát (mint ahogyan vannak is ilyenek), de hogy az Olimpia körüli állandó marketinghullámot arra használják, hogy számítógépjátékokat népszerűsítsenek, az nevetséges lenne.
    Kicsit fura lenne a csupa-csupa felkészült, energiától (esetleg doppingtól) duzzadó sportoló mellett a dagadt, pattanásosképű e-sportoló, aki egy perc alatt 100 fraget szerez a képben.
    Szánalmas.
  • winters123
    #28
    Távol-keleten meg tőlünk nyugatra (mindenhol csak itt nem) komoly szerepet tulajdonítanak már az e-sportnak. Egy-egy játékos neve márkává válik különböző gyártoknál, tv-s interjúk, közvetítések, szerződések, havi fizu. Ezzel semmi baj sőt ez jó de olimpiára én se vinném ki a cuccot. Legalábbis nem ilyen billentyűzetnyomogatós formában.
  • smv
    #27
    Ja, meg gosu Starcraft meccseket közvetítenek a TV-ben.
  • ExE
    #26
    Azért van különbség a sakk és egy videojáték között.Míg a sakk dögunalom(perceket képesek gondolkodni egy rohadt lépésen) addig pl a CS végig akció nicnsen idö gondolkodni hanem cselekedni kell.Szal én lennék a legboldogabb ha olimpiára vinnék a játékokat.
  • Tetsuo
    #25
    Külföldön (leginkább Távol-keleten (öö ezt h is kell írni?..))
    sok játékos éveken át keményen nyomja, szponzori pénzekből él és legalább olyan fanatikus mint egy brazil focista..
  • Bith
    #23
    Ha jól tudom az eredeti ókori olimpiákon volt olyan "sportág" is, mint festészet, és zene. Ha nem is pontosan ezek (mert annyira nem emléxem), de ilyesmik.
    Egyébként, ha a sakk egy sport, akkor pl. a quake is simán az.
  • QuippeR
    #22
    külföldön van aki ebből él. nem Mo-ban kell gondolkodni.
  • Mice
    #21
    na persze :)meg megépítenék a quake pályákat is meg majd piros matracra ugrana le a csákó 2 emelet magasból megaarmorért:) lol az az egész csak egy majomkodás, lehet hogy megmozgat de extrémgagyi

    én bár nagyon bírom a gémeket és a lanos versenyeket is, de nem sok értelmét látom annak, hogy a kettőt összekössék. az olimpiára a vb.ken kívül tudatosan készülnek a versenyzők, hogy 4 évente egyszer összemérjék magukat apait-anyait beleadva, nade hogy az hogy pistike leül a fél éve megjelent nfs elé, hogy néz már ki?
  • Csaba
    #19
    Vannak ezek az újabb fajta videójátékok, amikor te ugrálsz a gép előtt, és a mozgásoddal irányítod (a billentyűzet helyett) a komát a képernyőn. Na, az már lehetne olimpiai sportág.
    Pl. Mortal Kombat vagy Quake szerű játékokban elég sokat kellene ugrálni, az már inkább sportteljesítmény, mint nyomogatni a billentyűzetet.:-)
  • Enlight
    #18
    Ugyanúgy olimpiai sportág, csak ezt nem 4 évente rendezik.
  • lokko
    #17
    sakkolimpiáról már hallottam de az nem Az olimpia része ...
  • Panyi
    #16
    Nem tudom! Szerintem a cybersportokra ott van a WCG és nem is kellene más. Igaz ha mondjuk olimpián lenne az, akkor a magyar tévék képernyőjére is kerülne, de akkor is 16+ karikával, hiszen a legtöbb cybersport bizony ott van, najó lehet csak 12+. Szóval az a lényeg hogy MOn akkor látnál te tévében cybersportot ha olimpián lenne, mert a sok hülye ember csak mónikát és balázst néz (szerencsére nyári szünetre mennek, remélem eltörik lábukat karjukat és nem tudnak szeptmebertől műsort vezetni)
  • Enlight
    #15
    Kedvesem, a sakk olimpiai sportág! :)
  • lokko
    #14
    Ez halál nagy baromság, ezt az e-sport képviselői sem gondolhatják komolyan, ennyi erővel a sakknak is olimpiai sportágnak kéne lennie, mégsem az.
    Az más kérdés, hogy az NOB nem következetes abban a tekintetben, hogy mi lehet olimpiai sport és mi nem. Ha rajtam múlna akkor az eredeti görög hagyományra gyúrnék, és csak az egyértelműen mérhető pontozható fizikai teljesítményen alapuló sportágakat venném be.
  • Gaabeen
    #13
    baromság. a videójátékoknak ódáig kell kinőniük magukat, hogy saját "olimpiájuk" legyen. egyébként a cikk tiszta bulvár, az első oldalon hangazatos cím, a cikkben meg kiderül, hogy mégsem igaz semmi..
  • aDannyBoy
    #12
    Szerintetek ez a stadion mire hasonlít? :)
    http://www.sg.hu/kep/2006_06/0609olimpia6.jpg
  • Basic
    #11
    Szerintem sosem fogják elérni, hogy számítógépes játékok kerüljenek az olimpiába. Az olimpia olyan dolog, ahol a versenyszámoknak az emberi teljesítményről, az emberi energiáról kell szólniuk. Ilyen technikai dolgok sztem sosem kerülnek be.
  • ExE
    #10
    Nagyon remélem h egyszer tényleg elismerik az e-sports-ot mint sportágat.Igaz h van WCG de attól még az olimpián is lehetne sportág.Sztem hatalmas ötlet lenne én tuti nézném a meccseket a TV-ben vagy a neten.Remélem nem kell sokat várni h ez bekövetkezzen.
  •  eX
    #9
    De ott ál az admin mindegyik játékos/csapat mögött nincs sok esélyük! meg kötelező demót venni!
  • Radnix
    #7
    Cheattel :D
  • Darth Sith
    #6
    itt hogy lehet doppingolni? :D
  • beef
    #5
    Már csak ez hiányozna...
  • uniu
    #4
    "Egy szó mint száz: valami elindult és ha Pekingig nem is engednek a fejesek, akkor sem tudják megállítani a játékok térnyerését és a sok-sok sikeres és népszerű világverseny láttán egyszer úgyis beadják a derekukat. A kérdés csak az, hogy mikor." ezt a stilus mar nem is bulvarias, hanem meg annal is alacsonyabb szintu. Nem`tom miert kell egy 12 eves szellemi szintjevel irt cikkeket felrakni az SG-re ???
  • tothzozo
    #3
    Ez elkerülhetetlen
  • dxtr
    #2
    a szétdoppingolt laborszökevények sportjának tartom az olimpiát egy ideje. a nagyobb országok (U$A, Kína) presztizs kérdést csinálnak abból ki hoz el több aranyat, és ezért semmitől sem riadnak vissza. remélem a virtuális játéko(so)k nem akarnak ilyen társasgba tartozni.
  • MANy
    #1
    Ekkora hülyeséget is régen hallottam