29
  • Tetsuo
    #29
    Az a jövedelmének 122,5%-át kell hogy befizesse. Különben 8-15 évig terjedő szabadságvesztésre ítélik és 30 évig tilos rádióhullámokat használnia. :D
  • Gerygrey
    #28
    És aki rádiós neten netes rádiót hallgat rádiós vezetéknélküli headsettel...?! :D
  • Rusid
    #24
    El kell hogy keserítselek , füstadó még mindig van csak már kéményadónak hívják :).
  • Emmegki
    #23
    És aki rádiós neten hallgat netes rádiót az duplán fizet?

    Nem kell ezen fennakadni, régen meg füstadó volt.
  • Proview
    #22
    A rádió és tv díj is igénytelen lehúzás volt nálunk. Tessék lekódolni az adást, akit érdekel az majd megkapja a technikát a dekódoláshoz
  • Tetsuo
    #21
    Hogy maondják németül: szopás?
  • gregor
    #20
    És mi van akkor ha nem osztrák rádió adót hallgatok a neten?Azért mért kéne fizetni?:)))
  • gregor
    #19
    Régen hazánkban is volt rádió üzembentartási dij!
    Sőt a hullamvadász.hu rádiós archivumában hallgattam,hogy 60 évvel ezelőtt valakit börtönbe is zártak azért mert nem fizette ezt a dijat!Illegális rádióhasználtért!
    Pedig akkor még csak Kossuth és Petőfit lehetetett hallgatni:)))
  • Caro
    #18
    Valaki úgy látszik megint szegénynek érzi magát...
  • Bagoly81
    #17
    szerintem a hangszoró kábelbe kéne beleépiteni az árát ugyis az a ludas :D
  • waterman
    #16
    hé!! ti itt! híreket olvastok?!?! gyorsan vezzessunk be egy adot a netes hírekre!! építsük bele a winyók árába, mert lehet lementi a júzer a hírt! de akkor már az egerek árába is építsünk be valami kis adót szintén ezért, hiszen azzal kattint rá! .. hopp lehet hogy az emberünk szemüvegben ovasta a híreket! akkor a szemüvegek árába is építsük be a netes-hírekre kivetett adót! ...

    ez az egész adó-ötlet egy eszement b*r*mság.. aki ezeket kitalálja, azt meg kéne kövezni..
  • HUmanEmber41st
    #15
    Csak nehogy valamelyik kormány tagnak a fülébe jusson ez a kezdeményezés !!!!!
    Nem elég, h külön kell fizetni a vonalas telefonért 3600-t, meg a net 11000 még pluszban mindenféle szarokért is pénzt kérjenek???
    Amit nem is használok???
    Bár rádiót szoktam hallgatni ( SmoothJazz.com) de ehhez mi köze lenne az osztrákoknak, ha én is Ausztriában hallgatnám egy USA/ Monterey bay beli rádióadót????
  • szombi
    #14
    Ha ennyire sajnálják tőlünk a netes rádiózást, akkor miért teszik lehetővé a rádióadók?
  • Praetor
    #13
    Nálunk azért törölték el, mert egyszerűen baromság volt.
    én például nem nézek tévét és nem hallgatok rádiót. Egyszerűen azért mert igénytelen és szar műsorok vannak.
    A neten elolvasom a híreket, cikkeket, fórumokat. Az ilyesmi átalánydíjakat meg jobb ha elfelejtik ezek a népnyúzók.
  • NeoMaN
    #12
    LOL
  • HappyBoy
    #11
    Nagy testvér :D.
    Mi a számlaszám? Hova kell utalni? Mert pont itt vagyok a postán....
  • gakoska
    #10
    kurvajó ez...
    adó az email-re, adó az on-line rádióra, + internet előfizetés... nagyon jó lesz. aztán majd megadóztatják külön a web-et, külön az ftp-t, meg minden szolgáltatást, amit neten érsz el.
    kapják be
  • Razgon
    #9
    Ezek az elképzelések a védelmi pénz szintjén vannak.

    Remélem nem szavazzák meg. Jó lenne, ha az ilyen ötletek kiagyalói inkább sugárzó anyagokkal dolgoznának...
  • fawcet
    #8
    Laptop powwa, azt el lehet dugni.
  • fawcet
    #7
    Ez kb ötletadó szintjén van és nem valós szolgáltatás.
  • fawcet
    #6
    Sok a pénzéhes ember aki ingyen akar pénzhez jutni. Első ilyen emberváltozat a védelmi pénzt beszedők.

    És ezek ráadásul semmi plussz szolgáltatást nem adnak a pénzért. Rádió elég régi találmány, hogy ne kérhessenek pénzt érte.
  • assdf
    #5
    Mármint fizetett aki bevalotta :DDD
    Mondjuk vezessék csak be, ezzel csak azt érik el hogy radikálisan csökkeni fog a számitógéppel rendelkező emberek száma. Legalábbis papiron...
    Javaslom hogy vezessünk be egy újabb adónemet a radiátorok után is, lévén a vascsöveket antennaként használhatjuk hogy rádiót hallgathassunk
  • cyberass
    #4
    De ha van tvd akkor azt valószínűleg nézed is. Az hogy van géped és használod az pedig nem jelenti feltétlenül azt h tvzel meg rádiózol rajta.
  • phaid
    #3
    Miért ne? Ha veszek egy DVD-t és saját képeket teszek rá, akkor egyszer jogdíjat fizettem a memóriakártyáért, utána a DVD-ért és még amiről nem is tudok. Egy a lényeg: ha már használom a netet, akkor fizzessek mindenért amiért csak lehet. Ha nincs rá jogalap, akkor majd csinálnak. Ha nem csinálnak jogalapot, akkor beépítik valami olyannak az árába, amiről nem is gondolnád, hogy azért kerül annyiba, amennyibe. Sőt, kombinálhatják is, jogalap + még valahol máshol is beépítve. Mi pedig fizetünk és bégetünk mint a birkák. Mert már el sem tudjuk képzelni az életünket internet nélkül. Fizess.... fizess...fizess...
  • aDannyBoy
    #2
    amíg volt TV adó itthon, azt is fizteni kellett mindenkinek nem? LEgalábbis 1 tv után.
  • cyberass
    #1
    Az nem számít, hogy a pc felhasználóknak csak 1 része néz tvt vagy hallgat rádiót a gépén? Aki nem teszi az minek fizessen? Ez kb olyan értelmes ötlet mint az email adó.