15
  • halgatyó
    #15
    A szupertitkosított szuprbiztonsági másolatokat a gyerekek használják fel a barkácsolt kiskocsihoz keréknek... (Murphy után szabadon)
  • ZsBalintka
    #14
    Es a biztonsági másolatról is készíthetsz egy biztonsági másolat biztonsági másolatát ha mindkét winyó egyszerre felejtené el a jelszót... Azt hiszem ezt hívják ördögi körnek..
  • MrPrise
    #13
    A biztonsági másolatot is titkosítani kell...
    Ha azt nem titkosítod az eredetit is feleslegesen titkosítottad...
  • halgatyó
    #12
    És így néz ki az, aki elfelejtette a jelszavát:

    Vagy lesz egy általános szervízjelszó? Mint régen az alaplapoknál Amelyre nem is volt igazán szükség, elég volt egy pillanatra kiiktatni az alaplapi akkut

    Tényleg: mi van akkor, ha maga a winyó felejti el a jelszót valami elektronikus zavar miatt? Akinek nagyon fontosak az adatok, az készítsen róluk biztonsági másolatot... ahhh és egyfolytában foshat, hogy azt ki és mikor lopja el
  • Caro
    #11
    Én a PGP-ben jobban bízok :)
  • PoisonBorz #10
    lol... nem tudom próbáltál-e truecrypt-el (x fajta algoritmus, aes, blowfish, twofish, stb.) realtime kódolni... gyakorlatilag észrevehetetlen, (programfájlok futtatásánál is).
  • Caro
    #9
    Sejtem mire gondolsz.
    De sajnos ez a "civil" kriptográfiát is megnehezíti.
    Nem tudom próbáltál-e PGP-vel mondjuk egy 1 GB-os file-t titkosítani. Eltart egy ideig.
  • Szefmester
    #8
    lehethogy van benne merőleges felfüggesztés is... az ABS mellett tuti kell hogy legyen olyan is... még a végén vmi baja lessz a cuccosnak a nagy használat közben
  • dez
    #7
    Hm, az az alaplapi titkosító célproci asszem nem értünk, hanem "ellenünk" lenne.
  • noss
    #6
    [URL=http://www.seagate.com/cda/newsinfo/newsroom/releases/article/0,1121,3199,00.html]"AES 128-bit encryption"[/URL]
  • Caro
    #5
    Nem árt, ha van titkosító célprocesszor a gépben, de akkor az rendes algoritmusokat is támogasson.
    És ne így legyen, hogy a vinyóba építve.
  • Admiral
    #2
    Én azon csodálkozom, hogy az amerikai katonai laptopokban ezt nem alkalmazzák... Rengetegszer olvasni ilyen híreket, hogy innen-onnan meglovasítottak gépeket, és kikerült rengeteg szigorúan bizalmas adat. A technológia szerintem már régóta adott, és ilyen területen szvsz kötelező lenne alkalmazni.
  • turul16
    #1
    IDE-ATA vinyók jó része eddig is támogatta a jelszavazást, vagyis csak a jelszó megadása után hajlnadó dolgozni. Amit tudomásom szerint véd,addig még valaki szét nem berheli a vinyót. (Adatmentő cégek tudnak ilyesmit csinálni).Igen komoly tolvajoktól félhet akinek ez a biztonság nem elég... A paranoiások meg tudtommal, most is megoldják szofveresen, "kicsit" durvább kódolással. Remélhetőleg ez a kodoló csoda nem drágitja.