240
2vh-s harckocsi szimulátor
  • bgabor
    #80
    Hát igen, és nem éppen rövid a javítanivalók listája. Remélem lesz annyi eszük a készítőknek hogy csinálnak patchet hozzá, méghozzá minél hamarabb.
  • bgabor
    #79
    Minek olvasson vissza? Kábé az utolsó tíz hozzászólás keletkezett a játék megjelenése óta.

    Nálunk is egyik gépen megy, másiknál kidob "az exe hibát észlelt" szarsággal. Próbáltam az általad belinkelt dllt, semmit se használt.
  • TG Gida
    #78
    Hali!
    Nem lenne rossz a játék,de van pár komoly hiba benne.Pl.:
    -A Tigris motorja lefullad ha átmegy egy láthatatlan(!)fán.
    -A T-34-est szemből szinte lehetetlen kilőni.Volt,hogy 6-8 találatot is kibírt.
    -Ellenben a Tigrisemet szemből kilőtte egy lövéssel egy T-34/76.
    -Nincs homlokgéppuska.(Tudom az AI kezeli.)
    -A parancsnok hülyeségeket diktál.A távolságot rendszeresen 200-300m-rel rövidebbre mondja.
    -Az irányzó nem azt csinálja amire utasítjuk.
    -A vezető nulla,mintha nem is lenne.
    -Az AI társak szintén.Bemennek a legnagyobb tűzbe és rögtön elhaláloznak,vagy egyszerűen csak állnak egy helyben.A lényeg ugyanaz.Mindent magunknak kell csinálni.
    Multiban két lehetőség van.Skirmish vagy team.Sanja nem lehet egy kocsiban többen is harcolni.Hamachin sikerült csatlakoznunk egymáshoz,de az indítás után rögtön kifagy.
    Jó lesz ez,csak még kicsit javítgatni kell rajta
  • samsung123
    #77
    kicsit olvassunk vissza!!!
  • priluki
    #76
    Nekem nem megy,elindul mikor betölt9i a missiot kiirja hogy az exe hibát észlelt :(
  • DJ Skyline
    #75
    hmm, szép zimmerites Tigris
  • Thanatos
    #74
    a relaizmus... hogy érezd a sulyát a találatnak... :D
  • hetti
    #73
    Nállam tök jol fut a játék de ha meglönek akkor ujraindul a pc-m :D
  • samsung123
    #72

    FONTOS!!!
    akinek nem megy az töltse le ezt a fájlt és másolja be a játék főkönyvtárába!!!
    fálj: http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?msvcr71
  • samsung123
    #71


  • bgabor
    #70
    Elmondanám eddig mire jöttem rá a kezelésből, annak aki először próbálkozik vele.

    Először is a tank három fő munkahelye között az insert, home page up gombokkal váltogathatunk. Ez azért fontos, mert az F1 billantyűkkel lehet váltani a nézeteket, és ez mindíg a személyzet éppen kiválasztott tagjára érvényes. Tehát nem fugunk tudni belenézni az ágyú optikájába ha éppen a sofőrt vagy a tankparancsnokot irányítjuk. F2-vel lehet kigombolkozni, ez szintén az éppen aktuális emberre értendő.

    Az irányítás teljesen valósághű. A Tigeren van jónéhány sebességfokozat, nyolc előre, négy hátra.
    Kezdéskor üresben lévő váltóval(N) beindítjuk a motort (E billentyű), majd a felfelényíllan felpörgetjük a fordulatszámot, space-el kioldjuk a kéziféket, majd egyesbe tesszük(váltani W fel S el le). És már megy is. A bal és jobboldali lánctalpat az A val és a D vel lehet befékezni, így kanyarodunk. A , és . billanytűkkel lehet az "MFD"-ket kapcsolgatni, hogy alul éppen mit muassanak, térkép, betöltött lőszerek és sérüléskijelzés. A Tiger I-hez háromféle lőszer jár, sima páncéltörő gránát, egy kevés wolframmagos páncéltörő, és sima HE robbanó.
    A toronymozgatás a numerikus nyilakkal történik. A löveget a bal gombal sütjük el, a párhuzamosított géppuskát a jobbal. Légvédelmi géppuska nincs a játékban, a homlokzatit az AI kezeli.

    Az F,G,H billentyűkkel lehet automatára állítani az egyes munkahelyeket, hiszen ha mindent mi csinálunk, nem sok esélyünk lesz.

    Első próbálkozásom alkalmával néhány ZIS-3 rövid úton kivont a forgalomból, de mivel meg lehet tekinteni halál után a többi egységet a térképen, ezért megtudtam, hogy T-34/76-osokkal kerültem volna szembe.
    Volt egy másik Tiger I-is velem, ez magától követett, nem tudom lehet e majd utasítani őket. (Vélhetően igen, hiszen a szovjet taktika pontosan a tömeges tanktámadásra épül, tehát vélhetően a szovjeteknél több AI társ is lesz majd)
  • bgabor
    #69
    Én most próbálgatom, egyes helyekről már elérhető.
    Eddig egészen fura benyomásaim vannak. Az irányítást nagyon szokni kell, a menüt nem tudom előhozni küldetés közben, így kilépni is csak feladatkezelővel tudtam. A grafika elég érdekes, maga a tank szép lenne, de a környezet elég rusnya, és elég optimalizálatlan a cucc.
    Nincs kiképzés, egyből a közepébe, aztán majd a játékos szépen kitapasztalja a dolgokat. Sok a bug, például váltásnál megszakad a motorhang egy pillanatra stb.

    Ugyanakkor a tank irányítása meglepően jól van kidolgozva, ahogy a torony mozgatás, célzás és úgy általában a három fő "munkahely" kezelése. Természetesen a Tiger I-est próbáltam először.
    Emellett úgytűnik multiplayerben van lehetőség kooperatív mókára, bár sajnos a hadjárat küldetéseit nem lehet többen lejátszani. Emellett van beépített mission editor is, szóval van élettartam a progiban.


    Összességében így első ránézésre nem tűnik rossznak, régóta vártunk már olyan tankszimulátorra, ami megüti a szintet, és ez jónak tűnik. Természetesen mivel orosz program, tele van bugokkal és optimaizálatlan, továbbá elég puritán az egész, sehol egy tutorial vagy akár egy enciklopédia a benne lévő járművekről.
    De ezeken a dolgokon néhány patch segít majd.

    Szóval bíztatónak tűnik.
  • Serpa
    #68
    próbálta már vki a fullt?
  • bgabor
    #67
    Nem tartom valószínűnek.
  • a.carkey
    #66
    Ez szerintetek itthon kapható lesz?
  • beyczy
    #65
    én most próbálgatom az alpha-demot, egészen bejön. Csak sajnos nem tudtam rájönni hogy hogyan/mivel lehet pontosan célozni az ágyúval (gunsight), és így kénytelen voltam csak vaktában lövöldözni. ha esetleg valaki tudja a megoldást akkor pls help!
  • beyczy
    #64
    húúú pedig azt hittem őszi szünetbe végig tudom tolni mondjuk remélem nem lesz egy 5-6 óra alatt kivégezhető game.
  • samsung123
    #63
    okt 24 a megjelenés. ugyhogy még várni kell egy kicsit:(
    aranylemez+kep
  • beyczy
    #62
    hát akkor elvileg holnap jön ki várom énis
  • samsung123
    #61
    nem ugyanaz mint a Steel Fury.ez teljesen más, a demót még mikor próbáltam nagyon bétás volt de már akkkor jól nézett ki:). ugyhogy várom ha okt 17 én jön
  • beyczy
    #60
    valaki homályosítson fel légyszi! ez a játék véletlenül nem egy és ugyanaz mint a Steel Fury?
    amúgy megjelenés Gamekapocs szerint okt 17.
  • zoltang
    #59
    Tegnap lejött az alfademó. Eddig nem rossz, csak sz*rul megy. ATI 1950Pro, AMD 4600+ X2-es procival, 2GB RAM-al, 1024*768-on, minden max. az fps. csak 13-25.

    Tetszik a harckocsi szépen megrajzolt belseje/ külseje, a terület stb. Hiányzik viszont - STEEL FURY-is - találatjelzés (kiértékelés) a harc után.

    Egy kérdésem lenne: a t-34/85-el vagyunk 4 fő legénység. A vezető helye megvan, a "tüzér" is, a parancsnok is. De hol a vezető melletti első géppuskás? Oda nem tudok "ülni"?
    Még egy kérdés, hogy tudok célozni az ágyúval? Nem találom a célzó "távcsövet". A kémlelő periszkópok megvannak (R).
  • zoltang
    #58
    Köszi. Ezt találtam meg és töltögetem.
  • zoltang
    #57
    Köszönöm a kimerítő választ. :)

    Jónak igérkezik. Kíváncsi vagyok.

    Pl.: STEEL FURY Kharkov 1942 demója nem jött be annyira.
  • samsung123
    #56
    http://thepiratebay.org/tor/3927090/T34_vs_Tiger_Alpha_Demo
    itt a DEMO
  • samsung123
    #55
    2008 eső negyedéve a megjelenés, de már 3x halasztották remélem ez mostmár végleges:)
  • bgabor
    #54
    Van már megjelenési dátum?
  • samsung123
    #53
    ja nekem is 99.8% jött csak le:) de én kicsomagoltam igy is(kihagytam azt a fáljt ami hiányzott és semmi baja), és lett belőle 700valahány mega és elinditottam és láss csodát megy:) próbáld ki
  • samsung123
    #52
    tapasztatok a domóról:
    1. még bugos:) mivel alpha demo
    2. a grafika már most nagyon tetszik, bár az árnyékok még kezdetlegesek, kivéve a tankon, de az is bugos mert akármerre fordulok a mindig ugynott van a taljon az árnyék,de ez a késöbbi shotokon javitva van(szerencse), a 1360x768 ba játszok de igy iszonyt fűrészfogas, rákkel rakni minimum 4x élsimitást, deigy már királyul néz ki. 8600gt vel ezen beállitásokon és maxra huzott graffal 18-28fps de általána 25fps.
    3. abesőnézet szinte tökéletes minden mozog, forog meg a mi kell. részletes és nagyon teccetős, mind a három ember helyére ülhetünk, nagyon jó beülről vezetni.
    4. a demoba 1 pálya van és kb 2 tankot kell klőni kb 4 lövésse fejenként, de nagyon buta itt a mi semmit se csinál, egyszer lőtt csak rám ennyi, de ez a alpha miatt van gondolom, de nygyon élvezetes menni a tankal, habár az elején be se tudtam inditani mindig lefulladtam:)
    5. tényleg tanszimulátornak tűni, habár tankot nem vezettem:), kell váltani leesik a fordulatszám lefulad, a finom gázadagolás csomó billenytűkiosztás, habár gyorsan megtanulható mert nincs annyi mint a il2 ben vagy a FSX ben. mindent ki lehet dönteni, elvileg lesz benne sérülés is több fokozatban, csak ezt nem láttam mert nem lőttek rám, deképeken láttam goloyónyomokat füstölést meg hasonlókat, elvileg minden megsérülhet.
    6. szrintem jó cucc csak lenne már meg a teljes:)
    próbáljátok ki:)
  • zoltang
    #51
    Az alfa jól fut?
  • zoltang
    #50
    A STEEL FURY Kharkov 1942 -vel nem kevered? Ennek volt alfa és van kb. októbertől "teljes" demója.

    Akkor a 228 MB ennek az alfademója, az 1.2 GB meg a teljes lenne?

    A torrenten találtam egy 228-as ilyen állítólagos demót, de csak 99.8%-ban osztja meg egy lengyel és egy cseh gyerek. Az 1.2 GB-os nincs meg.
  • samsung123
    #49
    huh, hát már nem tudom, de igyenes torrentoldalról szedtem, 228megás fálj.
    ha beirod a nevét a googleba meg hozzá hogy torrent tuti kidob egypár oldalt meg a teljeset is,(nemtudom hogy fake-e a demó nem az, elvileg az 1.2giga, de azt még nem tudtam leszedni(megvenném ha megjelent volna itt, no warez tudom)
    ha van tapasztalatod oszd meg:)
  • zoltang
    #48
    Az alfademót honnan lehet leszedni?



    http://games.iddk.ru/en/?pg=gm39
  • samsung123
    #47
    összevettem a képeket és a demót amit én játszottam, a leujjab képek fejlődést mutattak garfika téren:) kb 1 éves képekere hasonlita az alpha demo
  • samsung123
    #46
    hali látom már kb 1 éve nem irt ide senki, kár pedig jó játék lesz.
    leszedtem alphaDEMOt és nekem bejön a játék a grafika tényleg olyan lesz mint a képeken:)
    nálam azért még kicsit csúnyább lévén a alhademó, ha valakinek van tapasztalata vagy már a teljeset nyomja irjon már, mert nem tudom megjent e már a teljes
  • Scottt
    #45
    Űhh ez kell bírnám írtani a muszkát msot megjelent előttem 1 olyan kép ahogy a 88assal telibe kapok 1 t-34es és kiugrálnak a katonák belőle majd ledarálom őket az mg-vel:DDDDDDDDDD jelenj már meg
  • Serpa
    #44
    néhány új kép

    ruszkiban elvileg megjelent már.
  • csoola
    #43
    YEAH PzVI!!!
  • bgabor
    #42
    T-72 Balkans in Fire?
    Az még nem lenne gond, hogy árkád (mert az), ha rendesen meg lenne csinálva.
    A fő gond a megvalósítással van. Rémesen optimalizálatlan és bűnronda grafika, és felháborító járműfelhozatal Pl: a játékban ötfajta tank van, ebbe beletartozik az a három is, amit vezetni lehet. Tehát a vezethető T-34/85,T-55 és T-72B mellett van még ellenségnek super sherman és Leopard, aztán slussz.
    A játékban a légierőt a Mi-8 Hip képviseli, semmiféle más légi egység nincs benne. APC-ket szintén egyféle cucc képviseli, a játékban a BMP, BTR széria egyszerűen nem szerepel.
    Jó, ha tízféle jármű van az egész játékban. Ehhez jön még a megfelelő küldetések hiánya. Single missionban vannak a béna trainingküldetések , plusz 1db (!) T-55-ös küldi és még egy T-72es. A hadjáratban pedig T-34/85ösössel kellett szerencsétlenkedni a bűnrondán kivitelezett boszniai hegyekben.
    De ezt csak a második küldetésig bírtam, ahol is a tankom ráfutott egy farönkre, és fejreállt. Második próbálkozásra a falu házainak kerítésében akadt el a tankom örökre.
    Szóval egy szánalmasan kivitelezett, technikai nehézségekkel küszködő arcade orosz cucc. Kétszer is letöltöttem, (az első sokk utáni uninstall után másodjára is), szenvedtem vele, mert szeretem a harckocsis progrmokat, de végül feladtam.
    Mindenki kerülje el messzire.

    Ezért kérdeztem rögtön, hogy ennek a proginak van e valami köze ahhoz a förmedvényhez, és megnyugodtam, hogy nincs.
  • joebacsi
    #41
    a t72bif kicsit árkádra sikerült, vagy mi a gond vele? (nemismerem abszolúte)