1276
Vidámparkok, hullámvasútak, élménybeszámolók
  • blackgamer
    #76
    Dubai-ban 1,1 milliárd dollárélt dinoszaurusz élménypark épül
  • Gerzson
    #75
    A Universal Studios témaparkot épít Dél-Koreában 2012-re
    építhetnének Közép-Európába is egyet
  • Prince of Máté
    #74
    Én tegnap a Budapestibe voltam, elég jó cuccok vannak.
  • blackgamer
    #73
    egyszer jártam úgy egy hullámvasúton hogy a mögöttem kettővel jövő kocsi leállt a csúcsnál, mentek fel a park dolgozó és 30 méter körüli magasságban ki kellett szállniuk az utasoknak és a cérnavékony lépcsőn és létrán lemászni
    ezt kösz de én kihagynám, a visszagurulással együtt
    jobb a békesség, vidámpark veszélyes üzem nem tréfa
  • PyRex
    #72
    a rutinos vidámpark és hullámvasút látogatók azt mondják, hogy az az izgi, ha nem megy át egy csúcson és visszagurul. akkor van az igazi adrenalin (amúgy tök veszélytelen).
  • blackgamer
    #71
    volt Discoveryn, vacakoltak vele rendesen, nem akart átmenni a csúcson, aztán kicserélték a kábelt
    kicsit ciki ezeket a "bakikat" tv-ben mutatni, most szálljak fel rá jóérzéssel ezekután? :)
    amúgy 200 km/ó körülire gyorsít, nem semmi
  • PyRex
    #70
    Kingda Ka

    a világ legmagasabb és leggyorsabb hullámvasútja (tudtommal) - nagyon kipróbálnám! :)
  • magus
    #69
    ma voltam a fővárosiban, hát van egy-két jó dolog. persze összehasonlíthatalanul kisebb költségvetéssel dolgozik mint egy usabeli, ott amiket láttam, hogy mik vannak, az hihetetlen. összességében csak egy cslaódás ért az új ridek ellenére az, hogy magyarországon vagyok. ennél nagyobb undorító féreg mocskos szar népséget mint a MAGYAR én még nem láttam, kifizeted a belépőjegyet, ami feljogosít arra, hogy mindent igénybevegyél, HOPPÁ ÁCSI mégsem... nem úgy van az, nincs ám minden benne az árban, vannak dolgok amiért belül még fizetned kell. hogy rohadtak volna meg vmi kurva vagonban félévszázada az egész családjukkal együtt, ez az egy ami feldühített, amúgy tényleg pofás ahhoz képest hogy hol van
  • Dragooon #68
    jelentem, Gardaland fantasztikus hely, aki olaszországban jár, mindenképp szánjon rá egy napot! :D
    2 hete voltam és még visszamennék ám :)
  • Prince of Máté
    #67
    Én pénteken megy a Fővárosi Vidámparkba
  • Gerzson
    #66
  • Gerzson
    #65
    érdemes megnézni a Dollywood Mystery Mine hullámvasút oldalát
  • el bruja
    #64
    fater erre mindig azt mondja: aki hülye, az haljon meg.
  • Gerzson
    #63
    forrás
  • Gerzson
    #62
    [arial]<<< Felelőtlenség miatt halálos baleset egy amerikai vidámparkban >>>

    Péntek éjszaka a Playland Amusement Park egyik alkalmazottja lelte halálát.
    A 21 éves nő nem volt bekötve.
    A parkban 3 év alatt ez a harmadik halálos baleset.


    Sajnos ez a hencegés a halállal nem egyedi, zárás után az alkalmazottak (akik általában huszonéves diákok akik nyári munkában vannak ott) szoktak ilyen "ki a bátrabb" dolgokat végrehajtani.
    Én a saját szememmel láttam ilyet, amikor egy (nem átfordulós) hullámvasútban rögzítés nélkül, állva mutatták "bátorságukat".
    Én mélységesen elítélem az ilyen erőfitoktatást, és sajnos elég hogy az ember rosszul mérje fel saját és a gép erejét, hamar megvan a baj.
  • Gerzson
    #61
    [arial]<<<Súlyos baleset egy vidámparkban>>>

    Egy gravitációt szimuláló leejtős szerkezet meghibásodot és levágta egy 13 éves kislány lábát.
    Az eset az amerikai Six Flags Kentucky Kingdom parkban történt tegnap.
    A kislány állapotáról nem találtam újabb hírt, aki hallott felőle kérem linkeljen.
    forrás
  • Gerzson
    #60
    [arial]<<< Roswell-ben UFO vidámpark épül >>>

    Roswell város még mindig a negyvenes években történt UFO-s esetből profitál.
    Árulják az űrlényes ajándéktárgyakat, és még a helyi McDonald's is ufó köntösben virít.

    Magasabbra teszik a mércét a helyiek, ugyanis egy idegenek általi elrablást szimuláló hullámvasút és park építésébe kezdenek.
    A park nem csak a roswell-i incidensről fog szólni (Új-Mexikóban lezuhant 1947. júliusában egy ufó!?), hanem általában az űrről.
    A nyitást 2010 elejére tervezik.

    forrás
  • Gerzson
    #59
    [arial]próbálok néha-néha cikkeket lefordítani hogy legyen egy kis élet a témában

    Orlando-ban (USA) a Universal Studio elkezdte építeni Harry Potter témaparkját.
    A park neve "The Wizarding World of Harry Potter".
    Universal szövetkezett a Warner Bros.-szal is. (gondolom szerzőijogi dolgok miatt)
    Tervek szerint a teljes világot szeretnék megalkotni, a könyvek és a filmek alapján.
    Ennek elérésében Stuart Craig, a Potter filmek designere is munkálkodik.
    A hullámvasútak és más "felülhető" atrakciókon túl, találkozhatunk a történet varázslatos szereplőivel is.
    Hardcore parkjárókra gondolva, extrém szerkezetek is lesznek.
    A park nyitása 2009 végére, 2010 elejére várható.


    cikk, The Wizarding World of Harry Potter hivatalos oldala
  • mate317
    #58
    Ma voltam a pestibe, felültem mindenre (pedig tériszonyos vagyok kicsit és a szerkezetekben sem bízok) de élmény volt, a toronyban majdnem beszartam.
  • vax
    #57
    Néhány dolog biztos:
    1. egy jó helyen, jól, szépen elkészített szórakoztató park elkészítése és fenntartása sokba kerül
    2. ha jól van menedzselve az adott régió turusztikai és egyéb bevételeit és fejlesztéseit jelentősen megtudja nyomni, ezért már rövid távon is jó befektetés tud lenni.
    3. olyan helyre kell telepíteni, ahol lehet fejleszteni bővíteni és közel van egy régió központhoz.
    stb.

  • vax
    #56
    Szerintem is az egyik legideálisabb helyszin lehetne a 15. kerület széle. Főleg ha még a metrót is kihoznák.
  • Gerzson
    #55
    Egyesült Arab Emirátusokban 50 hektáron vidámpark épül

    "Ras al-Khaimahban az Egyesült Arab Emirátusokban készül el a Wow Rak elnevezésű komplexum, melyben 50 hektáron vidámpark, csúszdapark és a világ legnagyobb emberkéz által megépített vízesése található majd.
    A 42 milliárd forintos beruházás 15 ezer látogató szórakozátatását biztosítja majd. Az óriási vidámpark mellett 1200 négyzetméteren egy bevásárló- és szórakoztatóközpontot is építenek. A vízesés 160 méter magas, 35 méter széles, 100 ezer liter víz zuhan majd alá percenként. A tervek szerint 2008-ra készül el a gigaberuházás."
  • Gerzson
    #54
    Rákosrendező a legújabb célpont (cikk)
    vagy a város más zsúfolt része
    Rákosrendezőn mondjuk azt se tudom hol van hely?



    más hasonló területeket is említ a cikk, Népliget hogy merülhetett fel?
    Fehérvári út? az kint van a rákba, nincs oda közlekedés megoldva

    Én amit baromi jó helynek tartok az Újpalotán a Pólus-, Ázsia Center mögötti terület
    térképen érzékelhető hogy merre van



    nagy szántóföldek és susnyások
    mellette az M3-as és a épülő M0-s körgyűrű, szóval aki vidékről érkezik kényelmesen megközelítheti
    elfér hatalmas parkoló is mert van hely, terjeszkedni is tud a park

    eredetileg úgy szólt a mese, hogy a 4-es Metró kimegy újpalotáig, vagyis a végállomása a vidámpark lenne
    könnyen gyorsan megközelíthető helyen lenne bárhonnan a városból, a metró pillanatok alatt kivinne oda bárkit



    lehet hogy csak álmodozok, de ezt nem észrevenni, amikor most épül a metró és ott a hatalmas terület Budapest szélén
    hiszem hogy ez lenne a legjobb megoldás ha tényleg nemzetközi színvonalú parkot akarnak létrehozni
    általában a vidámparkok a puszta közepén vannak, Budapestnek ki kellene használnia ezt a remek adottságát, a metró és az autópálya közelségét
  • vax
    #53
    www.themeparkcity.com Itt minden fent van ami érdekelhet. Az a helyzet, hogy pókemeber illetve a comics regény hősök sok amerikai, ázsiai és európai parkban megjelennek.
  • vax
    #52
    Igen nagyon klassz. A musorok is nagyon jók. A vizes különösen látványos.
  • Dragooon #51
    volt már valaki az olaszországi Gardalandben?
    nyáron lehet, hogy megyünk Svácjba és akkor valszeg el is látogatunk oda ^^ Csak a belépőt kell fizetni és mindenki annyiszor ül fel akármire, ahányszor csak akar. Késő éjszakáig van nyitva, a napot egy hatalmas zenés lézershow és tűzijáték zárja.
  • Gerzson
    #50
    -e
  • Gerzson
    #49
    jaj :) még mindig az idős hölgy az igazgató? :)
    valami frissítés nem ártana

    jónak jó lehet, de inkább elszédülsz mint a G-ket érezed
    azért majd felülök rá :)
  • Attila8805
    #48
    Én is voltam úgy 9 évvel ezelőtt ebben a parkban és naon király volt.
  • Flórika
    #47
    VÉGRE!!!

    Sajtóbemutatón tesztelték a Vidámpark legújabb szerzeményét, a "Disk'O"-t! Elnézve a videót, szerintem marha jó lesz.

    Már alig várom, hogy kipróbálhassam. :))

    Cikk és videó itt! :)
  • Gerzson
    #46
    Áthelyezik a Vidám Parkot?

    "Demszky Gábor kiemelt feladatként említette, hogy év végéig befejeződik az állatkert rekonstrukciójának második üteme, aminek felügyelete szintén Horváth Csaba dolga. A főpolgármester elvárja, hogy helyettese december 31-ig tegyen le az asztalra koncepciót a városligeti intézmények összehangoltabb működésére.

    Meg kell vizsgálni, hogy a Vidám Park részleges áthelyezésével nem szabadítható-e fel nagyobb hely az állatkert számára, s, hogy a két intézményt nem érdemes-e szervezetileg integrálni, közölte. Az Index erről megtudta, hogy a régi játékok, például a ringlispil a helyén maradhatna, viszont a "vurstli" jellegű létesítmények más helyre költözhetnének. Az így felszabaduló helyen pedig az Állatkert terjeszkedhetne. Ez egyelőre azonban csupán elképzelés, konkrét döntés nem született az ügyben."


    arról nem szól a cikk hogy az átköltöztetés mit takar, mert ha a jelenlegi szerkezetben átkerül egy kihalt területre akkor méginkább esik majd a látogatók száma
    inkább teljesen új parkot kellene építeni, európai szintűt valahol a város közelében
    a vidámpark és az állatkert integrálása pedig hülyeség
    gondolom még rágódnak a témán pár évet
  • Gerzson
    #45
    Engem érdekelnének a képek! tavaszra tervezek egy látogatást a Pesti Vidámparkba, rég nem voltam
  • hgkj01
    #44
    Ha vkit érdekel, hogy pl. hogyan rakták össze a tornyot, akkor rakok fel képet.
  • hgkj01
    #43
    Fel kéne éleszteni a fórumot!
    A hazai vidámparkot pedig nem kell félteni, elindult a fejlődés útján, a "karszalagos" rendszer bevált, mégpedig olyannyira, hogy marad és rögtön lesz új játék is.Persze az új játék kiléte még bizalmas info.
    És már most tudni, hogy az ezt követő évben is lesz egy új játék, de ez szintén bizalmas, hogy mi lesz, de jó.Ami nem bizalmas az az, hogy a karszalag árának emelkedése jelentéktelen, mindössze 50Ft, tehát az alap belépő 3000Ft, 140cm alatt és 65 év felett 2000Ft ill. 100cm alatt ingyenes.Persze a kísérőnek fizetnie kell ugyanúgy, de ez érthető.
  • Prince of Máté
    #42
    Németország
    Phantasialand.
    ...
  • pentium4
    #41
    szeva srácok!!

    Megtudnátok mondeni hogy amerikába melyik a legnagyobb vidámpark, itt a található a superman és a hasonló egyedi dolgok amik csak itt vannak és a világ legjobb parkja!! aki tudja a nevét és még linket is tud irni annak nagyon megköszönöm!!!
  • Gerzson
    #40
    SZENZÁCIÓS ÚJDONSÁG A budapesti Vidámparkban 2006. szeptember 1-től!
    A napi belépő-karszalaggal szinte valamennyi játék korlátlanul igénybe vehető!

    NAPI BELÉPŐ 2950.- Ft / FŐ több infó itt

    pár napja jártam a parknál és kintről nézve nem volt nagy tömeg
  • Gerzson
    #39
    ezt az oldalt érdemes böngészni
  • summer111
    #38
    Sziasztok!!

    1 hete voltam a Gardalandba és a Mirabiladndiába!!Iszonyat jóóó volt :))
    Szombaton utazom Magdeburgba. tudtok vmi parkot a környéken???Nagyon megköszönném!!!
  • Gerzson
    #37
    Jártam az Europa Parkban, előző napokon esős volt az idő, ezért annyi ember látogatatott ki aznap, hogy lépni alig lehetett, hömpölygöttt a tömeg, így sajnos kevés dologra sikerült felülni, bár rendesek voltak mert 21:30-ig nyitva tartottak.
    Poseidon-ra kb. 70 percet kellett várni


    Euro-Mir-re is sokat, ráadásul nem olyan durva mint aminek kinéz


    Lassú beülősök közül a horror-os és a dinoszauruszos tetszett, a kisebb hullámvasútak is jók voltak, de inkább a szórakozásról és nem a halálfélelemről szól a park, hardcore userek kevés ütős atrakciót találnak (autópályáról a Skyline Park keményebb helynek nézett ki), de családosoknak ideális
    Poénos volt mindenhol a díszlet, a gólyalábas négerek, az udvarhölgyek szép ruhában, akikkel lehetett fényképezkedni, szóval kellemes a hangulat, országokra van felosztva a park, ahol az arra a népre jellemző díszletek jelennek meg.

    Egész parkban a legbrutálabb a Silver Star nevű hullámvasút volt (a képen a szürke a háttérben)

    ezen tényleg éreztem hogy tériszonyom van, 50 percet kellett rá várni de megérte, igaz nem a flik-flakkok miatt jó ez a vasút, hanem a sebesség miatt, hosszú elnyújtott a pálya és baromira felgyorsul, ráadásul csak alul vagy bekötve a derekadnál, a lábad pedig szinte a levegőben, sajna többet nem volt lehetőségem felülni rá, de szép emlék


    Sok dolog kimaradt, de remélem egyszer még visszatérhetek a parkba!