1276
Vidámparkok, hullámvasútak, élménybeszámolók
  • Mogyi111
    #276
    ja azt elfelejtettem pulcsiba pont jo olt az idő
  • Mogyi111
    #275
    Hello pepe!!!
    Mi az osztállyal voltunk de én nem fáztam:DDDDsztem jo
    még az idő.Csak azt gondold át ha mentek olyan napon hogy az eső ne essen mert pénzkidobás.(sztem)de ahogy gondolod!!!
  • 01pepe02
    #274
    mogyi111 ilyenkor nincs túl hideg a vidámpakozáshoz??????
    csak azért kérdem mert mi én is szeretnék vmikor még idén menni...
    csak nem tudom , hogy kell-e nagykabát vagy nem...
  • Mogyi111
    #273
    Szerdán voltam a vidámparkba.3* mentem egymás utána a trexen 4* a topin.Király volt:DDDSzerdán dolgoztál hgjk01? miattunk volt nyitva tovább a vidámpark:DDDDDa titanic sokkal durvább mint a trex meg a topi?
  • Mogyi111
    #272
    Hellosztok
  • hgkj01
    #271
    Erről nem tudok semmit, de szerintem ki se írnám.Lehet, hogy köze van az "októberben meglepetés" reklámhoz, lehet, hogy nincs.
  • Wraith88
    #270
    Szia hgkj01!

    Nem tudod, hogy mikkorra tervezik, hogy tovább lesz nyitva a vidámpark?
    A honlapon csak ennyi van: "2008-ban a szezon végén kísérleti jelleggel hosszabb ideig nyitva fog tartani a Park."

    Én is szívesen dolgoznék ott amúgy. ^^

    Én a Top Spin-en háromszor ültem, mikor voltam... A Titanic-on egy menet durvább volt, mint az a három együtt. :D
    De gondolom mindenkinek más...
  • hgkj01
    #269
    18 éves kortól lehet munkát vállalni a vidámparkban
  • 01pepe02
    #268
    pyro ha a t-rexre felültél és túlélted, akkor szerintem a top spin semmi lesz ahhoz képest!!!!!!!!!
  • 01pepe02
    #267
    köszi pyro am nyugodta felülhetsz a top spinre, naggggyon jooo hidd el tapasztalat...
    hgkj hány éves kortól lehet dolgozni a vidámparkban??(csak nyári munka)



  • Pyro1985
    #266
    Na emberek, én eltűnök pár napra, és elnémul a fórum? :) Supermanon nem ültünk, egyenlőre a top spinre se mertem rávenni magam, a superman meg még durvábbnak nézett ki :) Sajna ilyen jó gépen csak extasyn mentünk, mert szinte csak az volt nyitva, amúgy csak az óriáskereken, meg a szellemvasúton voltunk...:)
  • Wraith88
    #265
    A vidampark.hu-n felül néha megjelenik, hogy "Októberben meglepetés!".
    Nem tudja valaki, hogy mi lesz az?
    Szeptemberben akarok menni, mert októbertől csak 7-ig van nyitva, nem 8-ig.
    De ha a meglepetés az, hogy tovább lesz nyitva, akkor ideges leszek. xD

    Ezt a mondatot írhatták volna pontosabban is:
    "2008-ban a szezon végén kísérleti jelleggel hosszabb ideig nyitva fog tartani a Park."
  • 01pepe02
    #264
    igen láttam az extasyt, meg szoktam nézegetni a youtubon róla videot csak azt ugye nem látni hogy mennyire nagy és mennyi dolog van meg stb. a supermmanon ültetek én arra lennék nagyon kíváncsi :)
  • Pyro1985
    #263
    Igen voltam 3éve, de sajnos mi októberben voltunk, akkor már nagyon sok minden zárva volt, csak egy egy dologra tudtunk ülni. Pl extasy, amit nemrég be is linkeltem, az brutál :) Bár esküszöm én a t-rexen jobban besz..tam...:d De youtuben, ha beírod,hogy prater Wien, akkor rengeteg videót kidob, megnézheted milyen :) Egy baj van vele,hogy ott még mindig mindenért fizetni kell, ráadásul 3-4eurot...:s Na most, ha kiutazik az emeber, akkor már nem 2-3heéyre akar felülni, so 15ezret tuti rá kell számolni, plussz utikültség...:s
  • 01pepe02
    #262
    pyro1985 ugye te voltál praterbe...
    és mien??
    még soha nem voltam de szeretnék egyszer eljutni oda
  • 01pepe02
    #261
    bocsika hogy mindíg olyanokat kérdezek amiket már beszéltetek csak egy két nappal ezelőtt regisztráltam....
    de már pár hete olvasom a forumot
  • Pyro1985
    #260
    Pepe, az is pont 1-2vel ezelőtt írta hgkj, hogy az elkövetkezendő 1-2évben sok új gépet akarnak behozni, lecserélve egy két régebbit...:) Én ültema t-rexen, nekem abszolut nem volt gyomorforgató, de nagyon félelmetes...:) Ugye ahugy össze vissza rángat fejjel lefele, állandóan felemelkedett a fenekem a székről, emrt nem nyom bele teljesen a székbe a pánt, és az elég félelmtes érzés...:) De érdekes élmény...:)
  • 01pepe02
    #259
    köszi bryan19, és nem tudjátok lesznek mostanába új játékok a vidámparkban???? a t-rexen kívül...
    és tényleg annyira gyomororgató a t-rex, mint aminek látszik vagy aminek mondják???
  • Bryan19
    #258
    Ezt már más is kérdezte és hgkj01 válaszolt is rá. Eladták Norvégiába vagy hova, mert sokszor letiltott.
  • 01pepe02
    #257
    bocsi volt ásva
  • 01pepe02
    #256
    nem tudjátok mi lett a DISCOval???
    amikor nyár eljén voltam fel vot ásva a helye
  • BKG
    #255
    Nyilván nem miattad nem árulja el a nevét, hanem mert a főnökség is bármikor elolvashatja ezt a fórumot esetleg és ha már egyszer szerepelt a név, akkor utána nagy bajba kerülhet az illető...
    Amúgy nem lehet felülni záróra után semmire. A dolgozóknak az utóbbi szezonokban már semmilyen szórakozási lehetőségük nincs a parkban. Végülis a vidámpark is csak egy munkahely.
  • Pyro1985
    #254
    De egyébként bebizonyítom én ha kell,hogy semmi közöm a vidámparkhoz, azon kívül, hogy egy évben minimum 2szer ott örjöngök egész nap...:):) Iwiw stb :)
  • Pyro1985
    #253
    Szerintem arra gondolt,hogy akár én is lehetnék egy ott dolgozó álnéven :) Jó is lenne, jó dolog lehet a vidámparkba dolgozni.:) Bár gondolom ott nem minden fenékig tejfel, nektek nem csak a szórakozás jár, sőt inkább nem az.:) DE gondolom néha záróra után nyomhattok egy két strobis breaket meg t-rexet nem? :)
  • Prince of Máté
    #252
    Biztos a Top Spin fedélzetéről Laptoppal
  • hgkj01
    #251
    Nem feltétlen arra gondoltam, hogy vki betelefonál, inkább arra, hogy vki idetéved bentről, akinek nem kéne.
  • Pyro1985
    #250
    Persze tudom hogy van ez, interneten bárki bármit mondhat, de ez is igaz sajnos élőben is így van, csalódtam már én is emberekben, de egyszer tényleg oylan jó lenne, ha egy hozzáértő, beépített emberrel körbemehetnék a vidámparkba..:):) Teljesen meg vagyok őrülve a vidámparkokért, de szerintem ez így is marad, még 40évesen is ott fogok örjöngeni a break dancen...:):)
  • Pyro1985
    #249
    Ti mikor készültök a vidámparkba? Úgy mennék idén mégegyszer én is, de nem tudom lesz-e még jó idő, meg hát most hétvégém is 6000be volt...:) Mert persze tudják,hogy a sok sikítástól állandóan szomjas az ember, és 7-8óra alatt minimum másfál liter folyadékra szűksége van, so egy üdítő 400ft....:d, de a jégkása nagyon jó a kivis...:)
    Hehe na kiváncsi vagyok a t-rexre te mit fogsz mnodani, ha kipróbálod, én nagyon meglepődtem, gyengébbre számítottam, kívülről nem látszodik ilyen vadnak, de sztem elég durva...:)
  • Flórika
    #248
    Az a baj, hogy amit egy ember tud, azt mindenki tudja. :))) Sajnos neten senkiben sem bízhatsz meg 100%-ékig... bár, ha jobban belegondolok, a való életben sem. xD
    [Félre ne érts, nem gondolom, hogy TE megbízhatatlan lennél, de ha valaki ilyen infókat szolgáltat ki, muszáj, hogy nagyon óvatos legyen. :P]

    hgkj01: ...de remélem nem otthoni gépről írogatsz ide, mert az IP címed elárulhat. :))
  • Wraith88
    #247
    Na akkor azt hiszem, telefonálni fogunk előző nap este, hogy mi nem működik. :D
    Én pl. nagyon nem örülnék, ha a Loopi és az Álomhajó nem menne. :S
    Amúgy nekem a Top Spin és a Break Dance a kedvencem, de az előbbi kettőt sem szeretném kihagyni.
    Ja és persze a dínós Twin flip-et is ki kell próbálni!! :D
  • Pyro1985
    #246
    nem roszul, hanem rosszul...:)
  • Pyro1985
    #245
    Az volt kiírva elé,hogy meghibásodás miatt nem megy, de az volt a gáz, hogy kint a bejáratnál nem is írták ki, hogy nem megy, ill a titanicot igen (azaz álomhajó másnéven ugye? :) De pl a familia expressz is ki volt írva a bejáratnál,hogy nem megy, és közbe ment..:) Mondjuk szerencsére én a loopingot nem szeretem, de pl, ha valakinek az a kedvence, és bemegy nagy hévvel, és ott derül ki,hogy nem is megy, ebbe csak ez s gáz sztem,hogy nem írták ki. Én pl tuti agygörcsöt kaptam volna, ha bemegyek, és nem megy a break dance..:) Főként azért járok...:) Bár előszőr mondom így is roszul lettem, hogy a t-rex nem ment előszőr...:) Én meg arra gyúrtam 3hete...:)

    Ebbe lehetne igazság, dehát valószínű nem akarok odamenni a vidámpark vezetőjéhez, hogy te figyel már, a neten van egy hgkj nevezetű srác, vagy lány...? :), ő aztán olyan titkos infókat adott ki,hogy ihhaj...:), de pl olyan jó lenne egyszer bele látni a kulisszák mögé, hogy működnek belülről a gépek stb, és ha lenne valaki, aki ott dolgozik, és esetleg meg tudná ezeket mutatni...:) De ez csak egy példa volt :)
  • Wraith88
    #244
    A vidampark.hu szerint is megérkezett a T-Rex. (:

    Pyro1985, hogyhogy a Looping és a Titanic nem működött?
    Egész nap nem ment? :o
    Még jó, hogy nem mentünk a meleg miatt. :D
  • Flórika
    #243
    mert belsős infókat közöl... könnyen lehet, hogy pl. a T-Rex idő előtti megszellőztetése üzleti titok megsértése volt...
  • fsgh
    #242
    Miért kirugnnak ha megtudnák hogy közölsz pár infót?:o
  • Pyro1985
    #241
    Na most lehet én vagyok szőke (bár nem) :) de ha én tudom ki vagy, attól még miért veszítenéd el a vidámparki állásodat? :)
  • hgkj01
    #240
    Továbbra sem közlök olyan adatokat, amik alapján beazonosíthatóvá válnék, mert egy darabig még szeretnék itt dolgozni.(nem mondom meg hol voltam):D
    A Break Dance utolsó körén ültem százszor és láttam is százszor, nem érzem, hogy vmiről lemaradtam volna:)A T-rex viszont úgy ment utolsó körben, hogy csak a led-ek égtek a gondolákon, a karok világítása nem és az csodálatos.
  • hgkj01
    #239
    Hozzáteszem, a Budapesti Vidámparkban a Ciklonon történt haláleset, az is a vendégek hibájából ,két részeg lány felállt menet közben helyet cserélni és lefejelték az acélgerendát.Ez a játék viszont 1986-ban tovább is lett adva, ma már alig van játék, ahol fel tudsz egyáltalán állni, szoktam is mondani mikor kérdezik, hogy nem lehet-e kiesni, hogy csak az tud kiesni aki kiugrik.Ilyen a Panoráma és a Hullámvasút.Panorámán egyszer ugrott ki egy cukorbeteg emberke, mert bepánikolt.A hullámvasúton pedig 82 év alatt egyetlen vendég sem halt meg, a dolgozó meg csak kapzsiságból, mert meglátta, hogy hullottak a papír százasok és lement a pályára felszedegetni, csak akkor még 7 kocsi ment és nem volt elég gyors az említett dolgozó.7 kocsi egyébként kb. 1972 óta nem ment egyszerre.Ma már nincs is csak 6, de nem is fog 3-nál több közlekedni többet.Visszatérve a lényegre, a biztonsági karokon nem múlik az életed, tehát "tessék csak, tessék" önfeledten szórakozni.
  • Pyro1985
    #238
    Látom egyszerre írtunk, mert az első leveledben kérdezgetted, amit épp leírtsm :) Az a baj épp ésszel felfogom,hogy nem fogok kizuhanni, de egyszerüen valahogy mágis bennem van, mikor fejjel lefele lógok a nagyvilágnak...:):) Én amúgy tényleg gyengébbre számítottam, azt hittem tényleg majd csak ilyen gyomorforgatós érzés lesz, de azt abszolut nem éreztem, annál rosszabbat....:) de utólag tényleg jó...:) Meg ott is vigyorogtam végig, de belül azért picit féltem...:):) Mert ugye mikor nem számítasz rá....:) Jaja meg is kérdeztem még 3fele lesz-e t-rex, és mondták,hogy elképzeéhető, aztán lett is. :) de üvölteni nem üvölt, de zene ment :) Jaja én is azt írtam, hogy nagyon szép kivilágítva, nagyon jó a szín összeállítása. mi még világosban ültünk fel fél7fele. Kár,hogy nem a break dance utsó kört nézted, az tényleg nagyon jóó volt, de amúgy épp hogy felekrültünk, mert beszállt mindenki mi maradtunk pont elsőnek,akik már nem, erre bemondta az ürge,hogy ezaz utsó kör,so senki ne üljön egyesével, had férjenek be minnél többen, és ugye megürült így vagy 3kocsi,so bejutottunk..:) Te ma hol dolgoztál? Mert valószínű találkoztunk, mert majdnem mindenen ültem...:):)
  • hgkj01
    #237
    Hidd el, hogy az extasy-nál vannak ezerszer jobb játékok, biztos lehetsz benne, hogy olyat nem fognak venni, mikor a T-rex simán jobb (szerintem legalábbis).Adok egy tippet, úgy ülj a játékokra mintha nem érdekelne az életed, vagy csak tanuld meg, hogy nem lehet semmi bajod.Ne kapaszkodj a Tornyon, a T-rex-en, Topin, Álomhajón.Én az első menetem alkalmával már videóztam, nem tudok félni ezeken csak érezni, hogy milyen jó.Elárulok egy titkot, ezeken a gépeken a karok alaphelyzete a zárt helyzet.Ahhoz kell az energia rájuk, hogy kinyíljanak, tehát legrosszabb esetben nem nyílnak ki menet végén, de olyan hogy magától kinyíljon, egyszerűen nem létezik!!!Nyugodtan engedd el magad, sosem fog kinyílni a biztonsági kar.Akárhány külföldi vidámparkos balesetről hallottál, egyszer sem hallhattál olyat, hogy a biztonsági kar nyílt ki, max olyat, hogy az egész gondola vagy az egész gép repült el, akkor pedig nem ezek a karok fognak megvédeni.:)