1276
Vidámparkok, hullámvasútak, élménybeszámolók
  • Kepek
    #1276
    251 km/h-val repeszt, 193 méter magasra is felmegy az új szaúdi hullámvasút
  • Kepek
    #1275
    "Tíz éve zárt be a budapesti Vidámpark, megtaláltuk, hova érdemes vinni a gyerekeket helyette" Forbes
  • Kepek
    #1274
    a Yukon Striker lesz a legmagasabb, leggyorsabb és leghosszabb hullámvasút
  • Kepek
    #1273

    Barcelona-ban megnyílt a Ferrari Land
  • Desiderata #1272
    130 éves a modern hullámvasút
  • Desiderata #1271
    video az indexen
  • sb1
    #1270
    Nagyon helyes, több hely az állatoknak :)
    Aki meg igazi élményt nyújtó parkba akart menni, az úgyis már évek óta a szomszédos országban élte ki eme vágyait, amit teljesen meg lehet érteni, ismerve az itthoni állapotokat...
  • Desiderata #1269
    Az állatkert átvette a volt vidámparki területet
  • DarvasKristóf
    #1268
    Nem értem, a megtartandó múzeális játékok közül miért felejtették ki a 20-as években gyártott Kanyargót? Már pedig egyik felsorolásban sem láttam, tehát nincs illúzióm afelől, hogy azt is eladták abban a csomagban, amelynek tételes felsorolását egyelőre sehol nem találom a neten. Pedig elvileg nyilvános információ lenne.
  • Desiderata #1267
    [URL=http://hvg.hu/nagyitas/20140203_elhagyatott_vidampark_nagyitasfotogaleria]"Utoljára láthatja a szellemtanyává vált Vidám Parkot"[/URL]
  • sb1
    #1266
    Mindenhol épülnek új parkok, csak nekünk volt a már 10éve is lepusztult vidámpark..remélem, azért 10 éven bellül lesz egy európi szintű nekünk is :)
  • Desiderata #1265
    Avatar élménypark épül
  • Desiderata #1264
    Egy darabig nem lesz új Vidámparkunk
  • Desiderata #1263
    A magyar határtól mindössze tíz kilométernyire található Ausztria legnagyobb élményparkja.

    http://www.familypark.at/index.php?id=5
  • The Protector
    #1262
    Én sok gépet kívülről újítanék fel,festés stb.....Állapotban nincs gond a gépekkel,nagyon durva ellenőrzésen mennek keresztül minden évben,és minden reggel van ellenőrzés.egyet a karbantartók reggel csinálnak és egy próbaüzemet a gépkezelő is csinál.A parkba 4éve nem volt invesztálva.Az utolsó játék a T-rex volt ami jött.

    Most meg.....pffff.....a kisparkban nem lehet megmaradni mert bontják a versenyautót és ütvefúróval döngölik a betont.Kíváncsi leszek mikor kéri vissza valaki emiatt a lóvét,mert jogos lenne ha vki kisgyerekkel jön oda.

  • sb1
    #1261
    Az a baj, hogy nagyon gagyi játékok voltak 1-2öt leszámítva, sajnos ez már évek óta érett, nem új keletü dolog ez!
    Valahol kint a város szélén, vagy kicsit mégtávolabb kellene egy szuper modern parkot csinálni.Csak ugye ahhoz hatalmas tőkeinjekció kellene...
  • The Protector
    #1260
    Tegnap volt sajtótájékoztató.Tele volt minden fotóssal meg újságíróval.Kitettek egy ünnepélyes táblát ami számol vissza,hogy mennyi van még hátra a parknak.
    Az összes alkalmazott szomorú,elkeseredett.Már most úgy megy a park,hogy közben egész nap megy a kopácsolás.A versenyautót bontják most és sky meg anyósröptetőt már el is bontották.A hátsó rész ahol a szellemvasút meg ezek vannak már onnan is vannak lekerekítve részek ahol dolgoznak munkások.Az infós iroda előtt már kötelezően ki vannak téve állatkertes prospektusok.Eléggé nagy parasztság.Innen már nincs visszaút!
  • extramagascsaj
    #1259
    Hülyeség az egész amúgy...mármint hogy bezárják-e vagy költöztetik...pár változtatás is megmenthette volna. Itt csak a vezetésen múlt, hogy mi lesz.
  • extramagascsaj
    #1258
  • Desiderata #1257
    Utolsó szezonját nyitotta meg a fővárosi Vidámpark
  • Desiderata #1256
    Félelem és rettegés a hullámvasúton 2. videó
  • extramagascsaj
    #1255
    :O
    Mióta dolgozol ott?
  • The Protector
    #1254
    Szia.

    Valóban igazad van sajnos.Évek óta ment az, hogy "na most idén ez az utolsó szezon" meg hasonlók.Az állatkert évek óta ki akarta paterolni onnan a konkurencia és a politikai hatalmi harc miatt.Én ott dolgozok szóval tudom h mi a helyzet.Mult héten mikor mentem dolgozni már eléggé fura volt mert olyan hulla hangulat volt h csak na.Mindenki megkapta a felmondó levelét.Még az is aki 35 éve ott dolgozik.Van olyan aki anno diákként ment oda és itt öregedett meg.Sajnos ez van,nem lehet mit tenni.ILyen olyan dolgokat talál majd ki a média a bezárás okáról de az igazat úgy sem fogják elmondani.
  • Desiderata #1253
    csődbe ment a vidámpark, többet nem nyit ki
    a területet az állatkert kapja meg
    új park nagy lesz és korszerű, befektetőket keresnek, de évekig tuti nem lesz egy kapavágás sem :(
  • 01pepe02
    #1252
    Sziasztok. Régen voltam a vidámparkban. Arra lennék kíváncsi, hogy a T-rex-en még mindig nem olyan jó a pánt? múltkor nagyon lötyögtem benne, lehetséges-e, hogy megszerelték és most már jobban belenyom az ülésbe?
  • extramagascsaj
    #1251
    Akkor javaslom,hogy indulás előtt hívd fel a közönségszolgálatot, vagy tervezz egy B verziót is,hogy mit csináltok,ha a vidámparkos téma épp nem kóser vmiért.
  • morzsec
    #1250
    De jó, hogy még a fórumon vagy, mint (volt) bennfentes :) Csak az a baj, hogy vidéki vagyok, és nagy csalódás lenne, ha pont azok nem mennek, amiket előre kinéztem magamnak.
  • extramagascsaj
    #1249
    A vidámpark honlapján gyönyörűen le van írva minden. Ami nem működik az aznap reggel a pénztárak előtt van kirakva a táblákra.
  • morzsec
    #1248
    Hali!
    Már jó rég nem voltam a vidámparkban, elrettentett, hogy mindenért fizetni kell még külön a belépőn kívül. De ha jól értem, most már úgy megy, mint nyugaton? hogy belépő, aztán fel lehet ülni mindenre, legalábbis azokra, amik a honlapon "karszalag" felirattal vannak ellátva? Mert akkor már meggondolom, hogy újra ellátogatok, jobb szeretem, ha az elején tudom, mennyit kell kiadnom és nem motoszkál a fejemben mindvégig az, hogy de jó lenne még felülni valamire, de már többet nem akarok költeni...
    Meg még egy kérdés: ahogy olvasgatom a fórumot, vannak meghibásodások és nem működik pár dolog.... jelenleg mik nem működnek?
  • sb1
    #1247
    Sziasztok!
    Láttam, hogy pénteken, meg szombaton van éjszakai vidámpark! Melyik nap érdemesebb menni? Mikor vannak kevesebben? Vagy mindkét nap tömeg van? :)
  • DarvasKristóf
    #1246
    Elromlott, várják rá az alkatrészt.
    Nagyobb baj, hogy a Flying is gyengélkedik.
  • Xladam
    #1245
    Nem tudja valaki, hogy miért nem működik a Top Spin?
  • Desiderata #1244
    Rákosrendezőre költözik a Vidámpark? index.hu

    Hol lenne jó helyen a Vidámpark? m1 - Az Este
  • hgkj01
    #1243
    Szappanbuborék-felhő száll majd a Városliget felett
    Több száz buborékfújó a Vidámparkban Gyermeknapkor


    Igaz, hogy a Vidámparkban minden nap gyereknap, viszont május 29-én a hivatalos gyereknapon különleges megmozdulásra készülünk:

    Gyermeknap alkalmából a Budapesti Vidámpark minden belépő gyermeknek egy buborékfújót ad ajándékba amellyel nincs más dolgunk, mint 12-18 óráig félóránként a hangosbemondóban leadott jelre egyszerre pár percig buborékokat fújnunk a magasba, hogy azok hatalmas buborékfelhőt képezve szálljanak a Városliget felett!

    A látványos megmozduláson 14 órakor egy közös buborékfújásra invitálunk mindenkit, majd 17 óráig a buborékfújás fortélyait próbálhatják ki a kicsik és nagyok buborékfújó mutatványosok segítségével. Varázslatos szappanlabdákat fújhatunk a szilva nagyságútól a görögdinnye méretűig, óriás buborékhernyót is alkothatunk, vagy felfedezhetjük a szappanbuborékok csodálatos világát egy óriási szappanbuborék belsejéből.
    Ugyanitt lehetőség van arra is, hogy az ajándékba kapott buborékfújóinkat feltöltessük újabb adag folyadékkal, hogy tényleg minden órában több ezer szappanbuborék szállhasson a Városliget fölé!

    Legyen mindenkinek felejthetetlen a vidámság parkjában töltött gyereknap. Különleges élményt garantálunk, érdemes megnézni!

    Jelszó: Egy, két...szappanbuborék!


    Csatlakozz az eseményhez és hívd meg ismerőseidet, barátaidat is!
  • DarvasKristóf
    #1242
    Azt hiszem várható. Várhatjuk - hogy jöjjön :)
  • Xladam
    #1241
    Várható az évben új játék?
  • extramagascsaj
    #1240
    Minden évben vannak ilyen rémhírek...kétlem,h ebből lesz vmi.
  • DarvasKristóf
    #1239
    Ezt olvastátok?

    http://index.hu/belfold/budapest/2011/05/13/az_allatkerte_lehet_a_vidampark_terulete/

    Remélem a történelmi üzemek, mint a ringlispil, hullámvasút, kanyargó, kastély, óriáskerék azért megmarad a régi helyén.
  • hgkj01
    #1238
    Sziasztok, lenne egy olyan kérésem, hogy egy like-ot nyomjatok a vidámpark facebook oldalára és amennyiben mód van rá terjesszétek is, ha összejön 10.000 like, 900Ft kedvezményt kapnak a diákok a belépő árából.

    Köszönöm!

    http://www.facebook.com/budapestividampark
  • adaaam95
    #1237
    Lesznek idén új játékok?:)