63
Most volt az úr a Fábry-ban, engem nagyon megfogott. Ki mit tud róla?
  • HöfEE
    #63
    A tegnapi Fábry show-t nem rögzítette valaki? Berecz úr megint szerepelt és valami fantasztikus előadása volt :D
  • lopisoft
    #62
    nagyon szépen köszönöm a letölthető videókat egy óriási élmény köszönöm köszönöm
  • bpisti
    #61
    Nagyon köszönjük annak, aki felrakta a Fábry-showbeli fellépését.
    Szuper volt!
    S milyen jó volt hallani a mese végén, a közönség szünni nem akaró tapsát!
    Tetszett!!!
    Azt hiszem valaki észrevehetné már, hogy egy hetenként jelentkező müsort is elvinne az Ő meséje, bármelyik csatornán!
    MÜSORIDŐT NEKI!
    ÉS KÖSZÖNJÜK, HOGY VAN NEKÜNK ILYEN EMBERÜNK!!!
  • csipetS
    #60
    Örülök, hogy segíthettem!Sziasztok!
  • jefferson83
    #59
    Köszi szépen, megint jó volt őt hallgatni. Nemrég volt egy előadása Sopronban amire el szerettem volna menni, de az iskola miatt nem tudtam
  • RatBaG #58
  • csipetS
    #57
    Berecz András videoja megtalálható:
    Berecz András a Fábry-showban
  • Hay
    #56
    No, lám, még itt is kissé meglendültünk :-)

    Ízes beszéd szinte mindenütt hallható, vidéken leginkább.

    Kissé ha visszaolvastok, olvastok.

    Hay
  • laca103
    #55
    komolyan !
    tud valaki a neten helyet ahol le lehet tölteni meséit mp3ban vagy valami másban? estleg torrentfájlt?
  • RatBaG #54
    remélem vki felvette és megosztja youtube-on vagy vmi hasonlo helyen
  • Cain Kellye
    #53
    Teljes mértékig egyetértek. :) Az előző szereplését nem láttam a műsorban, ezért új volt nekem, de már mikor belépett, láttam, hogy nagyon érdekes lesz ez a beszélgetés. Nem volt valami jó kedvem tegnap este, de a mese végére én is hangosan, önfeledten kacagtam a poénjain. :D
    Nagyon szeretetreméltó ember.
  • Lipi1980
    #52
    Fantasztikus egy figura!
    Ilyen emberek kellenének a televízióba, nem olyanok, mint Győzike meg Annácska meg a sok hasonló agyatlan jellemtelen "+!/%/=())"!!!!! Az egy baj evvel a lelkesedéssel, hogy sajna a mai TVnéző közvélemény a Győzikére meg a agyonmosott szappanoperákra kíváncsi! A kereskedelmi TV-k meg persze, hogy az ilyen baromságokat nyomja agyba-főbe, mert a reklámozni kívánó cégek az ilyen műsorok reklámidejére vevők nagyon!!! Na mindegy...

    Szerintem nem vagyok egyedül akkor amikor azt mondom, hogy jó lenne, ha megjelenne tőle legalább egy "hangoskönyv", vagy egy DVD, mert a gyönyörű ízes beszéde mellett az arckifejezései is megérnek egy misét!

    Plusz a másik meghívott vendég is (amikor mesélt) félelmetes tájszólással beszélt! Egy élmény ilyet hallgatni!
    Tudja valaki, hogy merre felé beszélnek ilyen ízesen??? Én a székelyekre tippelek, de lehet hogy nagyon rossz nyomon járok!!!

    Állandó műsort Berecz Andrásnak!
  • RatBaG #51
    folyt a könnyem, hörögve tudtam csak levegőt venni, lefőztem magam... fater ugyanez csak még durvábban.

    na ennyire jó arc a pali, nagyon bírom!
  • huuu
    #50
    Ez jó kis mese volt!
    Épp most lett vége.
    Győzike show helyett, nem lenne rossz, ha ő mesélne a TV-ben.
  • Csuhai G
    #49
    Jaja!
  • Shadow_THH
    #48
    jeee ismét ő van a Fábry showban :D
  • QPR
    #47
    Fantasztikus ember, volt szerencsém hallani Hosszúszón (Szlovákiában)...
  • 2XP
    #46
    http://rapidshare.de/en/freefolders.html
  • cleric
    #45
    Nem felejtettem el, de lécci segítsetek: hová tudok 15-20 MB-os mp3-at feltenni úgy, hogy legalább egy darabig ne töröljék?
  • jefferson83
    #44
    Hogyne kellene :)
  • 2XP
    #43
    Igen, jó lenne, ha feltöltenéd őket vhová.
  • cleric
    #42
    Van pár mp3-am, meséket mond. Olyan is van, ahol énekel, de nekem ezek a népzenei motívumok nem jönnek be. A mesék kellenek valakinek?
  • VIG0
    #41
    Tényleg szuper volt. ölni tudnék azért a fábry show-ért vagy legalább az mp3-ért.
  • Hay
    #40
    ...mint említettem, igazándiból "A tanulási folyamatról regényt lehetne írni...", ám most csak pár sort.
    A tánc alapvetően mezőföldi (tájegységhez kötődő), ami indult egy férfi decsi verbunk szólóval, ezt követte egy mezőföldi (1 páros) lassú és friss csárdás, majd 3 pár ugrósa. E táncokat ölelte körül maga a mese, a "Juhait kereső pásztor története" (ami egyébként rengeteg tájegységen fellelhető, az adott kultúra "függvényében" változva-elmesélve). A tanulási folyamat elején csak a tánc részt vettük, az "alapzenekarral". Amikor táncilag összeált a "műsor", akkor jött csak le Andris, akiről mi akkor már hallotunk, ill. többször láttuk-hallottuk táncháztalálkozókon, személyesen akkkor ismertük meg. Csuda egy pofa volt, részünkről meg nagy rácsodálkozás ... nem nagyon lehet ezt leírni - persze ha regényt-novellát írnék, nyilván megszemélyesíteném-megszólítanám -, de a megjelenése, köszönése, tétovának tűnő
    - Most merrehová álljak? -
    mondatai korán kikezdték a már amúgy is fejlett humorni-vágyásunkat. Akárhányszor mesélt az egyes táncrészek előtt/közben/után, egyformán sohse hallottuk a keresgélő juhász esetét, és amit meg fel nem lehet eleveníteni, az a különböző megtalálási módok, s azok körítéseinek rekeszizomvastagító gondolatai... Arra konkrétan emlékszem ennyi év után is, hogy az amúgy szokásos 3 órás próba kissé elhúzódótt "Andris miatt", no meg utána is egy kicsit dumáltunk, ugye...
    A Kamara Fesztivál után "hazai pályán" is bemutattuk e művet - természetesn Andrissal a mesélő szerepében -, na, ennek a VHS-e megvan, bár kissé elmosódott. Ha lesz egy kicsiny több időm, megprósza a hangot mp3-ba átlendíteni, s aztán ide betenni :-)
  • 2XP
    #39
    Jöhetnek még történetek :)
  • 2XP
    #38
    Cigány "valóságshow" kell a népnek :( Vagy legalábbis a média azt hiszi, hogy az kell.
  • jefferson83
    #37
    szívesen hupsz
  • jefferson83
    #36
    Én szivesen hallgatom, olvasom a történeteket :)
  • Hay
    #35
    láthstó=látható
    Tudom, "így" elmesélve nem egy nagy élmény, persze én hozzá-vissza-képzeltem a 16 évvel ezelőtt történteket...
  • Hay
    #34
    Bocs, ígértem, s igyexem is.
    Pl.
    '90-ben mentünk a Kamara "fesztivál"-ra, ez a 70-80-90-es évek legelismertebb kamara jellegű néptáncos "összejövetele" volt - amatőr vonalon. (Amúgy a 2 évente megrendezett szolnoki Országos Néptáncfesztivál fémjelezte a "mértékadó" megmérettetést az említett évjáratokban - de erről majd később, további érdeklődés mellett.) Ekkor profi vonalon, a meglévő Állami Népi Együttes, Honvéd Művész Táncegyüttes, néhány stb. mellett jelen volt az "Államiból" továbblépő Kodály Kamara Táncegyüttes: tagjai a roppant tehetséges - mint koreográfiailag, mint tánctudásban kiemelkedő - fiatal nemzedék jeles alakjai - "Zsura, "Batyu", Balla Zoli, Lévai Peti, Berta Tibi, s ők párjai, Zsuzsa, "Fecske", Zsuzsi, Erika, Tibi nője-neve nem ugrik be... bocs, Tibi... -
    No.
    Próbálom rövidre fogni. (Nem nagyon lehet.) A Kodály Kamarának Batyu&Fecske megalkotta a "Juhait kereső pásztor története"-t, s mivel '90-ben "lejártak" hozzánk okítani, ezt "ránkvezették" az említett találkozóra. A tanulási folyamatról regényt lehetne írni - ilyesmi glosszán amúgy gondolkodom is -, de mos Berecz Andris.
    Kis csapatunk (kamara fesztivál!) izgatottan várta színpadra-lépésünket (Kodály Kamara tánca!), táncosok-zenészek rendben, de Andris?! Azt tudtuk, hogy vonattal jön a fellépés reggelén Bp-ről, néhányan ki is mentünk elé, de a vonatról nem szállt le... Negyed óra a műsorig, Andris sehol (pl. időnként az akkor még divatos "stoppal" jutott el ide-oda), mi amúgy is kissé idegesek, Kelemen Laciék (Ökrös zenekar) nem annyira... 10 perc...
    Na, mondom, ez ("Juhait kereső pásztor története") egy mesére épülő "story", tehát nekünk annyi. Színfalak mögött pálinka-búslakodás másik együtteseknél, 3. (pálinka)helyen Andris meséli helyszínre megérkezésének kalandos törénetét - kalandosan.
    ANDRIS! Mennünk kéne!
    Anris: "Mé, [becenevem], má' idő vón?"
    [becenevem]: "fél perc..."
    Andris: "Hááát, nézzétek el... de később befejezem... Te, [becenevem], nem innál velem?!"
    [becenevem]: Utána, Andris, sokat...
    (Mindez nyilván, nem szó szerint, de akár úgy is idézve.)
    Bementünk, sajna csak VHS-n van meg itthon... Mármint a műsor...

    Rengeteget lehetne csacsogni akár csak erről is, de mint láthstó, még rövidítve is elég hosszú...

    Egyebek jöhetnek?
  • Shadow_THH
    #33
    nem volt info ami életben tartsa
  • jefferson83
    #32
    Lesben várjuk az újabb infókat :)
  • Gladiator
    #31
    de gyorsan elfelejtettétek a topikot.
  • 2XP
    #30
    Szívesen hallgatjuk :)
  • Hay
    #29
    Hi!
    Hááát, örülök, hogy itt az SG-n nyílt egy topic Andrisnak :-)))
    Magam néptáncoltam elég hosszú ideig, és volt szerencsém többször "dolgozni" vele, s a mai napig jó barátságban vagyunk - bár manapság már rikán találkozunk - lévén a lakhelyünk közti kb. 150 km.
    Szgépen elérhető anyagom csak népzene van, bár aki szereti e műfajt, az az éneklését is roppant élvezi.
    Igazán élőben a 'zigazi csuda, látni a mozdulatait, szemjátékát, ahogy bánik a hangjával...
    Ha érdekel vkit, szívesen "mesélek" Andrisról közös emlékeket.
  • Gladiator
    #28
    azt tudom, hogy megvágájk, de a szöveg akkor is teljesen más. eleve az, hogy "zanzásított" a másik, hogy nem tartalmazza az összes történetet. pl. mikor szétbontotta a repülőt.
  • Dj Faustus #27
    A TV-ben leadott műsort megvágják (a véges műsoridő miatt).
    Másrészt valószínűleg ez a "zanzásított" változat.
  • Gladiator
    #26
    nem is ez a szöveg hangzott el. volt ami nem is volt benne, és volt amit kihagytak.
  • Gladiator
    #25
    ez nem jó. nincs meg a hangsúly és a tájszólás. de azért köszi
  • EmThor
    #24
    volt szerencsém élőben hallgatni, csodálatos volt!