53
  • Sadist
    #13
    "Ehhez képest évente 260 millió darab sárga csekket fizetünk be, ami iszonyat sok és felesleges sorbanállás szülője."

    A magyarok valamiért imádják szopatni ezzel magukat. Na meg ott van kis részben a média is, mert az nem hír, hogy Kovács Pistike sikeresen vett egy zsömit és egy sportszeletet a bankkártyájával, az viszont igen, hogy egy hacker betört egy bank rendszerébe, bizalmas adatokat lopott, veszélyben a világ, számítógépek fölött átveszi az uralmat és hasonló dolgok. Átlag júzernek meg fogalma sincs arról, hogy a tényleges visszaélések (tehát nem ellopott bankkártya, mellette a pin kóddal) mekkora részét is teszik ki az összes tranzakciónak.
  • QuippeR
    #12
    nyugodtnak kell lenni, és akkor nem hal meg az ember 35 évesen szívrohamban, meg a sárga házat is messzire elkerüli.
  • assdf
    #11
    Ez meg egy oltári hülyeség, amivel oltják a jó népet. Alapigazság hogy sok pénzből mégtöbb lesz, kevésből meg csak kevesebb, tehát nem az a 10 forint lesz a perdöntő, amit naponta sporolsz az ujságon, viszont jól felhuzol vele 4-5 embert már korán reggel hogy kártyával fizeted és még áfás számlát is kérsz róla.
  • QuippeR
    #10
    személy szerint eszméletlenül böki a csőröm, hogy nem lehet fogadni PayPalt itthon. gyakorlatilag olyan, mintha a nagyfiúk félrelöknének, hogy velük ugyan nem focizhatok. kár hogy semmivel nem tudok visszavágni.
  • Botond #9
    Catnek van igaza. És tudhatnád,hogy nem a megkeresett,hanem az el nem költött pénz tesz gazdaggá. Ha kijön a 60fortintos újság 50forintból is akkor minek költsön rá 70et?
  • assdf
    #8
    Teljesen igazad van.
    Ennél már csak szokot jobban felhuzni, olyankor anyázni is szoktam félhangosan, mikor sietnék, előttem valaki vett két zsömlét és kártyával akar fizet...
    De a csucsot eddig egy benzinkutas ismerősőm mesélte hogy sokszor van az hogy 5en állnak sorba, erre az első öltönyös pasas, nem tankolt hanem csak vett egy ujságot,kártyával fizett 60forintot, és áfás számlát kért róla..
  • Cat #7
    "De a bankkártyát addig nem használom amig van bármi más mód a fizetésre."

    Mert hülye vagy. Ha ATMből veszel fel pénzt, az neked kerül akár több száz forintba, míg ha fizetsz vele, akkor a kereskedőnek - ő meg örüljön hogy nála költöm el a pénzem, nyelje le azt a 2-3%-ot.
  • kow83
    #6
    Én méeg mindig kártyával fizetek mindenhol, hogy idegesítsem az ilyen embereket, mint Te.:)

    Istenem... fél perc? Hova a fenéve kell folyton rohanni? Örülök, hogy nem kell szívnom az aprópénz kezelésével.
  • asdasd22
    #5
    off
    bankártyás fizetés mondjuk tescoban, akárhol. annál lassabb nincs is, várni fél percet (olykor akár 1 egészet) arra hogy jöjjön a visszaigazolás, meg a papir, meg aláirás meg minden lóf**sz.
    közben mögötted álló meg leszúrna mert a parizert és a 2 zsöléjét 15 perc sorbnaállás után udja kifizetni.

    és ha szóváteszi a dühös vásároló a felháborodását, hogy miért kell bankkártyával fizetni meg minden.. az okos pénztárosok ennyit mondanak:
    "a bankkártyás fizetés a leggyorsabb, gyorsabb mint a készpénzes"
    Nem egyszer halottam ezt.. mégis tétlenül áll a vásárló és a pénztáros is jódarabig. (arról nem is beszélve: piros gombot kell megnyomni? félreütöttem.. most mit nyomjak? jajj zöld.. valami hiba van)
    Nah panaszkodtam egy sort most. én maradok addig a készpénzes vásárlásnál, fizetésnél amig lehet. esetleg póstai utánvétel, akármi.
    De a bankkártyát addig nem használom amig van bármi más mód a fizetésre.
  • kow83
    #4
    De jó, hogy ma közlik, hogy lesz egy konferencia tegnap...
    Még elmentem volna véletlenül. Persze nem csak innen kéne infókat szereznem, de akkor is... :)
  • turul16
    #3
    Én azt nem szeretem, hogy a szálítási költséget nagyon nehéz kideríteni általában, sok mindent kell össze vissza átnézni gyakran aztán meg számolgatni, meg értelmezni mit-hogy gondolnak. Miért nincs ugy mindenütt, hogy "elmondom" hol lakok ..stb. aztnán "megmondja" tényelgesen menyit fizetek, azzal a szálítási móddal...
  • assdf
    #2
    'az internet egy katonai kutatóbázis biztonságát adja'...

    Hát ezzel nagyon nem értenék egyet
  • Zodd
    #1
    Én valóban használom az online vásárlási lehetőséget, akár külföldre is.
    Csak az a nagy problémám vele, hogy Magyarországot és az egész keleti blokkot még főleg az USA-ban úgy kezelik, mintha még a 3 világba tartoznánk. CSak feléjük bonyolíthatunk forgalmat ők nekünk nem nagyon fizethetnek lásd "Paypal" (csak nagyon drága közvetlen bankártyás utalással). '¢.¢'