53
  • Zodd
    #1
    Én valóban használom az online vásárlási lehetőséget, akár külföldre is.
    Csak az a nagy problémám vele, hogy Magyarországot és az egész keleti blokkot még főleg az USA-ban úgy kezelik, mintha még a 3 világba tartoznánk. CSak feléjük bonyolíthatunk forgalmat ők nekünk nem nagyon fizethetnek lásd "Paypal" (csak nagyon drága közvetlen bankártyás utalással). '¢.¢'
  • assdf
    #2
    'az internet egy katonai kutatóbázis biztonságát adja'...

    Hát ezzel nagyon nem értenék egyet
  • turul16
    #3
    Én azt nem szeretem, hogy a szálítási költséget nagyon nehéz kideríteni általában, sok mindent kell össze vissza átnézni gyakran aztán meg számolgatni, meg értelmezni mit-hogy gondolnak. Miért nincs ugy mindenütt, hogy "elmondom" hol lakok ..stb. aztnán "megmondja" tényelgesen menyit fizetek, azzal a szálítási móddal...
  • kow83
    #4
    De jó, hogy ma közlik, hogy lesz egy konferencia tegnap...
    Még elmentem volna véletlenül. Persze nem csak innen kéne infókat szereznem, de akkor is... :)
  • asdasd22
    #5
    off
    bankártyás fizetés mondjuk tescoban, akárhol. annál lassabb nincs is, várni fél percet (olykor akár 1 egészet) arra hogy jöjjön a visszaigazolás, meg a papir, meg aláirás meg minden lóf**sz.
    közben mögötted álló meg leszúrna mert a parizert és a 2 zsöléjét 15 perc sorbnaállás után udja kifizetni.

    és ha szóváteszi a dühös vásároló a felháborodását, hogy miért kell bankkártyával fizetni meg minden.. az okos pénztárosok ennyit mondanak:
    "a bankkártyás fizetés a leggyorsabb, gyorsabb mint a készpénzes"
    Nem egyszer halottam ezt.. mégis tétlenül áll a vásárló és a pénztáros is jódarabig. (arról nem is beszélve: piros gombot kell megnyomni? félreütöttem.. most mit nyomjak? jajj zöld.. valami hiba van)
    Nah panaszkodtam egy sort most. én maradok addig a készpénzes vásárlásnál, fizetésnél amig lehet. esetleg póstai utánvétel, akármi.
    De a bankkártyát addig nem használom amig van bármi más mód a fizetésre.
  • kow83
    #6
    Én méeg mindig kártyával fizetek mindenhol, hogy idegesítsem az ilyen embereket, mint Te.:)

    Istenem... fél perc? Hova a fenéve kell folyton rohanni? Örülök, hogy nem kell szívnom az aprópénz kezelésével.
  • Cat #7
    "De a bankkártyát addig nem használom amig van bármi más mód a fizetésre."

    Mert hülye vagy. Ha ATMből veszel fel pénzt, az neked kerül akár több száz forintba, míg ha fizetsz vele, akkor a kereskedőnek - ő meg örüljön hogy nála költöm el a pénzem, nyelje le azt a 2-3%-ot.
  • assdf
    #8
    Teljesen igazad van.
    Ennél már csak szokot jobban felhuzni, olyankor anyázni is szoktam félhangosan, mikor sietnék, előttem valaki vett két zsömlét és kártyával akar fizet...
    De a csucsot eddig egy benzinkutas ismerősőm mesélte hogy sokszor van az hogy 5en állnak sorba, erre az első öltönyös pasas, nem tankolt hanem csak vett egy ujságot,kártyával fizett 60forintot, és áfás számlát kért róla..
  • Botond #9
    Catnek van igaza. És tudhatnád,hogy nem a megkeresett,hanem az el nem költött pénz tesz gazdaggá. Ha kijön a 60fortintos újság 50forintból is akkor minek költsön rá 70et?
  • QuippeR
    #10
    személy szerint eszméletlenül böki a csőröm, hogy nem lehet fogadni PayPalt itthon. gyakorlatilag olyan, mintha a nagyfiúk félrelöknének, hogy velük ugyan nem focizhatok. kár hogy semmivel nem tudok visszavágni.
  • assdf
    #11
    Ez meg egy oltári hülyeség, amivel oltják a jó népet. Alapigazság hogy sok pénzből mégtöbb lesz, kevésből meg csak kevesebb, tehát nem az a 10 forint lesz a perdöntő, amit naponta sporolsz az ujságon, viszont jól felhuzol vele 4-5 embert már korán reggel hogy kártyával fizeted és még áfás számlát is kérsz róla.
  • QuippeR
    #12
    nyugodtnak kell lenni, és akkor nem hal meg az ember 35 évesen szívrohamban, meg a sárga házat is messzire elkerüli.
  • Sadist
    #13
    "Ehhez képest évente 260 millió darab sárga csekket fizetünk be, ami iszonyat sok és felesleges sorbanállás szülője."

    A magyarok valamiért imádják szopatni ezzel magukat. Na meg ott van kis részben a média is, mert az nem hír, hogy Kovács Pistike sikeresen vett egy zsömit és egy sportszeletet a bankkártyájával, az viszont igen, hogy egy hacker betört egy bank rendszerébe, bizalmas adatokat lopott, veszélyben a világ, számítógépek fölött átveszi az uralmat és hasonló dolgok. Átlag júzernek meg fogalma sincs arról, hogy a tényleges visszaélések (tehát nem ellopott bankkártya, mellette a pin kóddal) mekkora részét is teszik ki az összes tranzakciónak.
  • assdf
    #14
    Hát lehet hogy te tibetben élsz valami budhista kolostorban, de én meg itt Magyarországon. Magyarázd meg a fönököknek,munkatársaknak stb. hogy értsék meg ha én 15 percet kések, mert előttem valaki kártyával vásárolt két zsömlét és az plusz 5 perc, és örülhetek ha csak egy kártyás emberke volt előttem.
  • Komolytalan
    #15
    "Istenem... fél perc? Hova a fenéve kell folyton rohanni? Örülök, hogy nem kell szívnom az aprópénz kezelésével."
    10 vevőből álló sor esetén +5 perc sorbanállás. Itt alapvetően nem a bankkártyás fizetéssel van a sor, hanem a fél perccel. Kb olyan mintha abakusz alapú számítógépen 20PFS-el gyorsabban menne a Quake. Az elektronikus fizetés tetves lassú, mivel lassabb mint a készpénzes ezért egy nagy lol. Ráadásul tök megbízhatatlan gagyi sz.r rendszer, ami pl képes arra, hogy 2x húzza le a számládról a pénzt. Banki dolgozó ismerőssel megtörtént, mivel volt SMS értesítése meg ugye annál a banknál dolgozott, ahol ez történt így pik-pakk elintézte, de a legtöbb esetben észre se veszi a vásárló, csak csodálkozik hogy hová lett a zsé (meg próbál reklamálni hó végén, mikor megkapja a részletes bankszámla kimutatást).
    "Mert hülye vagy. Ha ATMből veszel fel pénzt, az neked kerül akár több száz forintba, míg ha fizetsz vele, akkor a kereskedőnek - ő meg örüljön hogy nála költöm el a pénzem, nyelje le azt a 2-3%-ot."
    Aha, mert szerinted lenyeli. Biztosan. Nem hárítja át rád, áááá, dehogy - minden kereskedő terézanya leszármazotta.
  • Komolytalan
    #16
    Okés, akkor mondjad az adataidat, aztán hadd írjam át a wow előfizumnál, hogy a tiédről szedje a havidíjat ne az enyémről. Ez csak egy elhanyagolható statisztikai adat lesz, nem kell betojni.
  • grebber
    #17
    Ja persze még ha biztonságos is lenne!
  • Komolytalan
    #18
    Egyébként meg a véleményem úgy általában: a magyar emberek nem hülyék, csak árérzékenyek. Megnézik mi mennyibe kerül, és az alapján választanak. Ezért nincs itt micropaymentes fizetés se csak olyan termékeknél, amik ingyen vannak: szexvideo letöltés, warez, parkolódíj - egykutya, nem kerül semmibe se, nem zavarja őket ha 800Ft-ból marad vagy 200. Ezért nem lehet pl micropaymenttel virágot rendelni, vagy tippmixet feladni, vagy ilyesmi. Mert a köcsög multik - jelen esetben nem bank, hanem mobilszolgáltató - lenyúlják a nagy zsét, a magyaroknak meg marad a nagy bráner, méghozzá a rosszabbik vége.
    A banki szerződések olyan kib.szott bonyolultak és annyi kisbetűs réssz van bennük (a kisbetűs dologban a rájfhejzen előljár), hogy szegény számlatulaj örül annak, hogy valahogy hozzájut a pénzéhez, mondjuk automatából vagy fiókból. Netes fizetés? Ne viccőjünk má, fizessél havi +xFt-ot, majd akkor tudsz neten fizetni. Meg hozzákapcsolnak 28 féle ökörséget, hogy meg tudják indokolni a plusz lóvét. Nameg x% jutalékot, de minimum y forint, meg biztosítási költség, meg SSH költség, már a biztonsági őrök kutyájának szalámi költségét is rászámolják. Virtuális számla - jó ötlet, de ingyen van? Persze, csak X ft/hó/virtuális számla. Aha, persze. Nem egyszerűbb ha simán átutalja a cég a fizetésem, én meg nem tudom kivenni - marad az egész a banknál? Kinek az érdeke hogy neten fizessek, az enyém? Úgy olcsóbb mint utánvétellel vagy mikor arra járok akkor személyesen? Nem, ez kizárólag a bank érdeke. Akkor meg tegyen érte. Vagy próbálja meg máson megszedni magát.
  • Komolytalan
    #19
    Mit akarsz biztonságot? Fizessé és tartsad a szádat. A végén még rendszerellenes elemmé leszel nyilvánítva, aztán mehetsz Recskre.
  • QuippeR
    #20
    és akkor most ezért megéri fiatalon meghalni?

    (egyébként nem élek Tibetben, és én is néha kiborulok, de kissé megrémít, hogy a fél ország rikácsolva-üvöltve tengeti az életét. csak magának tesz rosszat az ember, ha felkapja a vizet minden kis marhaságon.)
  • Komolytalan
    #21
    Szerintem az a probléma, hogy nagy a jólét, az emberek tudnának mit csinálni az idejükkel, ezért utálnak Magyarországon ennyire várakozni. Bezzeg ahol nem ennyire nagy a jólét (mittomén, EU egyéb államai), ott nem akadnak ki azon ha 1 hülye juppie köcsög áfás számlája meg kártyás fizetése miatt elmegy a vonat, és 2 óra múlva jön a következő.
  • Sadist
    #22
    Erről beszélek. Ha valaki van olyan hülye, hogy kiadja az adatait minden jöttmentnek, vagy a pénztárcájában a bankkártyája mellett tartja a pin kódját, az ne csodálkozzon, ha lenyúlják...
  • Sadist
    #23
    Képzeld, Svájcban van olyan benzinkút, ahol csak kártyával fizetni. Nincs kiszolgáló személyzet sem. Bedugod a kártyád, tankolsz, levonja a fizetendő összeget. Nem húz le kétszer, pontosan számláz, nincs sorbanállás a kasszánál. Ott érdekes módon működik a rendszer.
    Jobb helyen meg a netes számlakezelés ingyen van. Valszeg azért, mert a banknak is kevesebb gondja van vele, mintha minden piti hülyeségért be kéne mennie az ügyfélnek és papírokat töltögetni.
  • winters123
    #24
    dániában is így van
  • kow83
    #25
    "Netes fizetés? Ne viccőjünk má, fizessél havi +xFt-ot, majd akkor tudsz neten fizetni. Meg hozzákapcsolnak 28 féle ökörséget, hogy meg tudják indokolni a plusz lóvét. Nameg x% jutalékot, de minimum y forint, meg biztosítási költség, meg SSH költség, már a biztonsági őrök kutyájának szalámi költségét is rászámolják."

    Ezt ne nagyon hangoztasd, mert így ahogy van nem igaz egy szó sem. Ha neten fizetsz kártyával ugyanolyan DÍJMENTES, mint egy vásárlás.

    Azért zavar ez, mert fogok indítani egy netes piacot, ahol kártyával is lehet majd fizetni a kereskedőnek és az ilyen hozzászólások csökkentik a bizalmat az esetleges vásárlókban alaptalanul.
  • Alec
    #26
    "Aha, mert szerinted lenyeli. Biztosan. Nem hárítja át rád, áááá, dehogy - minden kereskedő terézanya leszármazotta."

    nem mindegy? ha készpénzzel fizetsz is ugyanannyi.. max nem vásárolsz kártyás kereskedőnél abban reménykedve, hogy olcsóbb. de ezt nem hiszem
  • Gerygrey
    #27
    Én kaját szoktam rendelni, mert pl a Pizzaparadicsom.hu 10% kedvezményt ad ha online rendelek. Nem egetverő különbség (általában odaadom a futárnak borravalóként :)), de különben is olyan jópofa dolog hogy checkboxokban pipálgatom ki az extra feltéteket meg ilyenek. Szerintem nem hülyeség, viszont dolgoztam eladóként és tudom miként lehet igen csúnyán visszaélni a dombornyomott bankkártyákkal bármiféle technikai bravúr ("tartalék" kártyalehúzó, kétszeri lehúzás, kártyamásolás) nélkül, ezért nem szívesen használnék ilyen kártyát. De hangsúlyozom, csak a dombornyomott kártyák ilyen veszélyesek, sima pinkódos plasztikkártyával nehezebb lenne a helyzet.
  • grebber
    #28
    Hát én még ha fizetnének sem irnám be semmien netes oldalra a bankkártyaszámom.
    Nem olyan világban élünk ahol ezt para nélkül meglehetne tenni!
  • QuippeR
    #29
    lol
  • grebber
    #30
    LOL bizony neked esetleg.
  • QuippeR
    #31
    erről szól az egész cikk, hogy neked a "netes oldal" a problémás, miközben ez egy baromság, nem azon kell gondolkodni, hogy hol adod oda a kártyád, hanem hogy kinek. a Blizzardnak például problémázás nélkül beírtam a kártyaszámom, mert tudom, hogy nem vonnak le többet, a Sufni Bt-nek meg nem írnám be az oldalára a kártyaszámom, ellenben náluk a valóságban sem fizetnék kártyával.
  • Gerygrey
    #32
    Ott a pont. Mondjuk én a MOL Rt kútjain sem fizetnék bankkártyával, saját tapasztalataim miatt.
  • [NST]Cifu
    #33
    Bankkártya: Nos próbáljon meg valaki a vidéki kisboltban kártyával fizetni. Körbe fogják röhögni. Ha még herciáskodik (hol a XXI.század? stb.), akkor pláne... :)

    A másik a gyors fizetés illuziója. Bizony, a Cora/Tesco/stb. példa nagyon is mindennapos. És nem csak fél-egy perc, de volt, hogy vagy öt-hat percig szórakoztak a kártyás fizetéssel elöttem. Én egyelőre maradok a készpénznél a hétköznapi életben.

    Online vásárlás / fizetés: Jó és előremutató, bár megjegyzem én főleg külföldről rendelek vele. Sokszor még csomagküldő szolgálattal is olcsóbb, mintha itthon veszem meg, ráadásul olyan dolgok is elérhetőek, amik az itthoni boltok polcain hiánycikknek számítanak.

    Egy apórságra még kitérnék: a WoW-nál valami ultra nagy gebasz van a kártyás fizetéssel. Évek óta használom a kártyámat (OTP Webcard) netes fizetésre, legyen szó Steamről (HL2, DoD, Sin, stb.), Star Wars: Galaxies-ról, Eve-ről, stb.
    Egyedül a WoW volt az, amely semmiképpen nem nyeli be a kártyám adatait. Írtam a supportnak, azok nagyon készségesen azt javasolták, hogy érdeklődjek a bankomnál. Érdeklődtem a banknál (OTP). Ők nem értették a problémámat. Igaz én sem, mert csak a WoW-al van ilyen gondom...
  • [NST]Cifu
    #34
    Más kultúra, más világ. Ha majd itthon is úgy fognak viselkedni az emberek, mint svájcban a svájciak, akkor lehet tényleg feltenni a kérdést, hogy ott ez működik - itthon miért nem?

    De svájcban nem nagyon látsz olyat, hogy a cigicsikket a virágágyásba nyomják el az emberek. Nem látsz olyat, hogy elhasznált jegyet összegyűrik, és laza csuklómozdulattal az út szélére dobják. De olyat is ritkán látsz, hogy valaki a kanyarodósávba beáll, majd zöld jelzésnél bevág az egyenesen közlekedő sávban továbbhaladók elé. Ott valahogy jobban megbecsülik az emberek egymást és saját magukat. Mi ettől még fényévekre vagyunk... (sajnos)
  • magus
    #35
    rakene hogy vegyenek arra, hogy neten vasaroljak. vagy a hihetetlen kinalat, vagy az ar, de sajnos gyakran egyaltalan nem olcsobb netrol rendelni, a postakoltseg sokszor tobb mint maga az aru. en rendeltem mar mo.-on konyvet, alexandratol, megbizhatoak voltak, kihoztak, kicsit lassan ugyan, de sehol sem lattam a konyvet mashol, es annyival olcsobb volt a rendeles, mint a postakoltseg, szoval megerte.
  • kristiaan
    #36
    "De svájcban nem nagyon látsz olyat, hogy a cigicsikket a virágágyásba nyomják el az emberek. Nem látsz olyat, hogy elhasznált jegyet összegyűrik, és laza csuklómozdulattal az út szélére dobják. De olyat is ritkán látsz, hogy valaki a kanyarodósávba beáll, majd zöld jelzésnél bevág az egyenesen közlekedő sávban továbbhaladók elé. Ott valahogy jobban megbecsülik az emberek egymást és saját magukat. Mi ettől még fényévekre vagyunk... (sajnos)"

    Hat en ezt mind lattam Skociaban (es Angliaban is), nm azert de ott nagyobb a szemet mint Magyaroban.(Es csak igy zarojelben : a szemetet a folyoparton egetik el)

    On is vasaroltam mar a neten bankartyaval nm is 1x, legtobbszor ebolt-bol, es meg a futar altali kihozattal (videkre) is olcsobban jottem ki mintha megvettem volna a boltban.
  • [NST]Cifu
    #37
    Svájc és Anglia között van egy kis távolság... ;)
  • Komolytalan
    #38
    "Nos próbáljon meg valaki a vidéki kisboltban kártyával fizetni. Körbe fogják röhögni. Ha még herciáskodik (hol a XXI.század? stb.), akkor pláne... :)"
    Meg próbálj meg olcsó helyen kártyával fizetni. Van olyan - egyébként igen olcsó és korrekt számtech cég ahol volt kártyás fizetés, de a bank olyan éhes volt, hogy inkább megszüntették.
    Magyarországon túl nagy a bankok profitja, meg úgy általában akiken keresztül az ilyen fizetések mehetnének (pl telkóké is), így egyszerűen nem éri meg ezzel szenvedni.
  • Komolytalan
    #39
    "Ezt ne nagyon hangoztasd, mert így ahogy van nem igaz egy szó sem. Ha neten fizetsz kártyával ugyanolyan DÍJMENTES, mint egy vásárlás."
    Nem díjmentes, csak a díjat nem közvetlenül fizeted meg, hanem a termék árába bele van építve.

    "Azért zavar ez, mert fogok indítani egy netes piacot, ahol kártyával is lehet majd fizetni a kereskedőnek és az ilyen hozzászólások csökkentik a bizalmat az esetleges vásárlókban alaptalanul."
    Nem alaptalanul. Te mint Porbafingó Kis Senki Bt lehet hogy 3-5%-al leszel kénytelen drágábban adni a cuccaidat, mintha csak készpénzes fizetés lenne. Mondjuk egy tesconál ez az összeg már minimális, mivel ott nagy a forgalom, így beéri a bank azzal az összeggel ami egyébként is reális volna: 1-2 ezrelékkel.
    Megint ott tartunk, hogy multik helyzeti előnyben vannak, és ez ellen senki sem tesz semmit sem.
  • Komolytalan
    #40
    Ezeket valszínűleg azért nem látod, mert nagy a visszatartó erő. Gondolom nem lehet a közlekedési kihágások 99.99%-át megúszni, mert buszsávban lehet van működő kamera (ahogy nálunk pl nincs).
    A másik meg hogy pl. Finnországban is még a szabálysértési kihágások büntetése is havi kereset százalékában van megállapítva. Más kérdés hogy ott se mód nincs, se értelme nincs adót csalni (keményebben büntetik mint a gyilkosságot/megfizethető az adó).