264
  • cseri001
    #224
    Ehhez mit szóltok? :
    http://novum-verlag.blogspot.com/
    sanawad blogja

  • cenobite
    #223
    Néhány oldal:
    első kötet műhely

    Scriptorium

    Delta műhely

    Fictiongarden

    Moonshadow

    Ezt pedig minden írópalánta olvassa NAGYON szorgosan!!! Remek oldal:
    Boncnok-blog
  • Merívia
    #222
    Hát én nem tudom...nekem pl. olyan problémám van,hogy SENKI,de senki az ég adta világon nem olvasta még el a művemet,pedig már vagy 1 hete felraktam a fantasya.hu-ra.Ha ezek után mégis valaki "rávetemedik" akkor a Marina:Merívia Földjén címmel találja meg a remekemet :)
    Ja,a karcolat.hu-ra meg már 2 hete elküldtem és fel sem rkták még...ennyit erről :(
  • daeemoon
    #221
    http://amatormuveszek.hu
  • csgj
    #220
    Én se... oda raktam fel én is a saját regényrészleteimet... De más helyet nem ismerek. Az a baj a karcolattal és a fantasya-val, hogy csak és kizárólag a főszerkesztők lehetnek a "király írók". Az amatőröket durván kioktatják, ott is hibát találnak, ahol nincs is, stb...
  • Merívia
    #219
    Sziasztok!Nem tudtok olyan oldalakat,ahová felrakhatom a regényem (ill. fejezetrészeket),hogy mások is tudják véleményezi?A fantasya.hu-t és a karcolat.hu-t már ismerem...nem vagyok elragadtatva tőlük...
  • aqspd
    #218
    OK, bocsi, csak mostanság inkább verseket írosgatok, de amint lesz, szúrok be regényrészletet.
    Mégegyszer bocs
  • Mirk
    #217
    igen, legalább 3:)
  • csgj
    #216
    Jó, megvizsgáltam a szótagszámokat is, azok is rendben vannak :) Deee, itt inkább csak regényekből szúrjunk be részleteket... Csak mert van már egy verses topic, ha jól tudom.
  • aqspd
    #215
    Legyen egy kis olvasnivalótok:


    Csata után

    Hömpölyög a víz, árad a folyó,
    Kik harcolni mentek, azok fele halott.
    Nem látnak már semmit, csak a kéklő eget,
    Nincs már más világuk, csak a könnyű felleg.

    Hömpölyög a víz, árad a folyó,
    Itt-ott még megszalad lovas nélkül egy ló.
    A folytó köd mindent befed,
    A feleségük, mondd, kit szeret?

    Egy halottat, egy nyomorékot?
    Most patak csobog, hol egykor vér folyt.
    A víz mindent tisztára mos,
    Már csak emlékek szállnak ott.

    Egy ócska ruha, egy emlékfoszlány,
    Van köztük rossz, de van, ami vidám.
    Egy csöpp kis gyermek, gyereksírás,
    Már egy hónapja volt, és nincs, ki sírt ás.

    De még van emlék, még van gondolat,
    S így a hősök neve örökre fenn marad...


    Életed értelme

    Magamba nézek, de nem látok mást,
    Mint egy elrontott élet utolsó pillanatát.
    Életem felsikolt, megkérdezi tőlem:
    ,,Miért rontottál el ily rosszul engem?"

    Miért nem szerettél, ha egyszer megkértek?
    Miért nem gyűlöltél, ha volt, ki megsértett?
    Miért nem segítettél, ha más erre megkért?
    Miért nem nevettél, miért nem örültél?

    Gyászban élted le egész életed,
    Nem hagytál semmi jót vergődő létednek,
    S ő szólt rád, ordított, de te nem hallottad,
    Mit tettél mond, el miért tapostad?

    Miért nem akartad, hogy szebb életed legyen?
    Miért lázadtál, ha tudtad: elveszel?
    Miért nem feleltél, ha más kérdezett?
    Miért nem kérdeztél, ha volt, mit nem értettél?

    Magányában hagytad életed,
    S most mindent megbosszul,
    Egy rossz mozdulat,
    S szíved már nem mozdul...
  • csgj
    #214
    Remek! Én jelenleg nem otthon vok, és nemtok írni, úgyhogy a regényem addig leragadt :(
  • aqspd
    #213
    Helló! Már régen írtak ide, hát most írok ide én. Mostanában nem nagyon írtam, de volt egy kisebb világháborús kezdeményem, de nem említsére méltó. Most egy érdekes novellán dolgozom, de majd meglátjátok, milyen!
  • TomDantes
    #212
    Naná hogy nem baj, főleg hogy szereted a Led Zeppelint.
    A téma és stílus hát nem vagyunk egyformák,én a sajátomról azt tartom hohy olvastam már jobat, meg rosszbat is, magamnak közepest adnék.
  • csgj
    #211
    Nem baj, ha nem tetszett a stílus, amiben írtad, és nem folytattam az olvasását? Persze ez másnak tetszhet, csak én nem kedvelem... :) Ettől függetlenül lehet jó regény, csak nekem más elképzeléseim vannak a fantasy témáját (és stílusát) illetően.
    De láttam, hogy szereted a Black Sabbatt és a Led Zeppelin zenéjét :D A Led Zeppelin a kedvenceim közé tartozik. Vannak mitológiai, és fantasy jellegű számaik is (egyiket a Gyűrűk Urához írták).
  • TomDantes
    #210
    Üdv, én elkezdtem egy fantasy regényt írni, havalakit esetleg érdekel a honlapomon olvashat róla.
    http://www.gportal.hu/portal/dantes/
  • csgj
    #209
    persze, mert ezt direkt írtam ilyen hülyén... Tudom, hogy nem létezik olyan, hogy valaki véletlenül akar betartani vmit :) :D Ez egy szójáték, és az a lényege, hogy Reun véletlenül is mindig betartja a szabályokat, még akkor is, ha mondjuk bunkó akar lenni :D
  • cenobite
    #208
    "... A köztünk lévő szigorú, erkölcsi szabályokat még véletlenül is be akarom tartani.."

    Ne haragudj, de ez így nagyon magyartalan. Szerintem helyesebb, ha úgy írod, hogy "A köztünk lévő szigorú, erkölcsi szabályokat mindeképpen szeretném betartani.."
    Vagy ilyesmi. Bocs, hogy beleugatok, nem vagyok magyartanár, csak ez nagyon bántotta a szemem.
  • csgj
    #207
    ez kicsit rosszabb lett, azaz nekem nem tetszett annyira... nemtom,.. az a baj, hogy összesűrítetted. Gyors az egész, és nem látok sok képet, de ha látnék, akkor lenne 1 egész A4-es oldalas is :D Csak jó lenne, ha nem csak én értékelnék... De hát elég kevesen jönnek ide :(

    Na, találtam a regényemben az 53. oldalon egy olyan részt, melyhez nem kell sokat tudni az előzményekből. Be is rakom ide: (ja, most a 103. oldalon tartok... amíg suli van, és sok utolsó doga, sajnos ez van... :()

    Eljött az este, felbukkant a most kifli alakot öltő hold, és feltűntek az égen a csillagok is. A levegő enyhén hűvösebb lett, de megőrizte friss illatát. A nap hősei már kipihenték, s kikúrálták magukat a nagy ünneplésre. Az Éhes Rigó nevű fogadó még időben meghívta a nagyszerű Pörgő Ujjak nevű bárd együttest. Volt köztük két ember, aki lanton játszott, volt egy hárfás, egy dobos, és egy pánsípot fújó elf is. Povrus szélesen mosolygott, főleg a bejövő hatalmas számú bevétel miatt. Igaz, adnia is kellett aranyat bőven a zenekarnak.
    Reun a pult előtt kialakított színpad közelében lévő asztalnál várta útitársát. Az étkezőben úgy rendeztek el mindent, hogy legyen egy kis hely táncolni is. A falról mindenféle szalagok lógtak díszítés gyanánt, s az illatok sem húsból áradtak. A mágus illatosította be a termet egy varázslattal, amit még fel tudott használni kevés mágikájával. De most már nem maradt semmi ereje.
    Erenát várta, aki éppenséggel a félbárd gárdistától kapott estélyi ruháját vette fel. Meglepő volt tőle, hogy el is fogadta. Reun nem értette, hogy ennek ő miért nem örül. „Végre egy elf szépségéhez méltó ruhát fog felvenni! Ez miért baj nekem?”- gondolta magában. És akkor megjelent a lépcső tetején. A bársonyos, halványkék estélyi csodálatosan mutatott rajta. Halványan kirajzolódó virágminták voltak rajta, s nagyon szépen rendezett, apró csipkék díszítették. Meztelen válla kibukkant a ruhából, haja fel volt tűzve, hegyes füleiben fülbevalók lógtak, s szája szépen ki volt rúzsozva. A férfi majdnem elájult, amikor közelebbről is megtekinthette az elf szépséget. Gyorsan felállt (ekkor hirtelen nagyon ügyetlennek érezte magát), majd úriasan hellyel kínálta a nőt.
    Erena felkacagott, aztán mosolyogva leült.
    - Nem kell ennyire udvariasnak lenned! Ma már éppen eleget tettél értem. Különben is, ez most egy igen kivételes alkalom, hogy ilyen hercegnőcskésen mutatkozom.
    - Én viszont így nőttem fel, nemesi családban. A köztünk lévő szigorú, erkölcsi szabályokat még véletlenül is be akarom tartani- aztán gyorsan témát váltott- Remek a zene, nem?
    - De, az, csodás! Még nem hallottam erről a zenekarról, pedig nagyon szépen játszanak.
  • aqspd
    #206
    Bocs, hogy ilyen rövid lett, de erről még nem lehet sokat írni. Erről még nem
  • aqspd
    #205
    II

    …Október 23-án hűvös idő fogadott. Mit sem sejtve indultam az istálló felé, hiszen a Pesten történtek hírei még nem érkeztek meg. Nevelőanyám már a tehenet fejte, amikor azt mondta:
    ,,Érzek valami rosszat, hidd el nekem fiam, valami baj fog történni!”
    Én vállamat vonogatva ott hagytam, hadd jósoljon előre a vén banya. A gazda egy marhatenyésztő volt, ezzel kereste a kenyerét. A felesége meg a szememben egy büdös banya volt, de hát rosszat nem mondhattam róluk. Etettek, itattak, ha rosszul is bántak velem. Én a marhanyáj egy részét legeltettem minden nap. Néha elengedtem egy-egy tehenet, had éljen szabadon. A tanyán azt mondtam, hogy elveszett, a gazdámat úgy sem érdekelte. 23-án is legeltetni mentem. A gazdasszony az ebédemet hozta ki utánam, de már messziről kiabált:
    - Fiam, fiam! Pesten kitört a forradalom!
    Én otthagytam mindent és a legközelebbi tanyára rohantam, hisz az ott élőknek volt rádiójuk, ami akkor nagy szó volt. Mire odaértem már a híreket mondták, amelyekben friss információk voltak. Egyikünk sem sejtette, hogy 13 nap múlva ugyanekkor Nagy Imre segélykéréseit fogjuk hallgatni. Mire hazaértem, a nyáj már az istállóban, volt, hiszen a banya hazavitte. Egy jó adag verés után vacsorához ültünk. Akkor, ott azt éreztem, hogy a jelenlévők közül engem érdekel egyedül a forradalom. A gazdasszony legnagyobb gondja a marhapásztorkodásból származó sebek voltak, a gazda meg a vizeskancsóból is hármat látott. Egyszer csak a banya megszólalt.
    - Azért jó, hogy végre fellázadtak. Most megmutattuk a ruszkiknak, kik is vagyunk.
    - Egen! De megint az a fránya ifjúság! Most talán nagyobb lesz a kereset! -válaszolta a gazdám, bár utolsó mondatával már a nagyobb alkoholfogyasztására célzott. Sokáig beszélgettek a forradalomról, és annak ilyesfajta dolgairól, mintha én ott se lennék. Aztán két óra után felugrottam és azt kiáltottam:
    - A ruszkik ezt nem fogják tűrni!
    Pár napon belül be is következett a támadás…
  • csgj
    #204
    56-os forradalom... :) hát nem? :)
  • aqspd
    #203
    Holnap jön a folytatás, ami gondolom világos miről fog szólni. Persze csak annak aki elolvasta.
  • csgj
    #202
    ahha, ja, így már okés :)
  • aqspd
    #201
    Nem probléma. Volt tiszta víz, csak hát ezzel is jobban kihangsúlyozom (szerintem) a szegénységet és a nyomort.
    És akkor még nem nagyon volt csatornázás, csak kút.
  • csgj
    #200
    nem teljesen így értettem a vízhordás problémát... Csak azt nem értem, hogy a tanárnak miért kell víz? Nincs elég tiszta víz a háború után? De nem akarlak ezzel idegesíteni, sorry, ha probléma a kérdésem...
  • aqspd
    #199
    Persze már tovább járok, de a további részeket majdkészen teszem fel. Egébként ez csak egy bevezető és csak később alakul ki a történet, ami lényegében Magyarország története 1945-től egy ember szemszögéből, akimegélte a borzalmakat. Mások is véleményezhetnének.
  • aqspd
    #198
    Tudom, hogy csecsemőkorára nem emlékszik az ember, de szerintem az író tartozik annyival az olvasónak, hogy igazolja magát. Azért kellett vizet hordania a tanárnak, hogy ne kelljen fizetni az iskoláért nekik.
  • csgj
    #197
    hm... nem rossz, az életrajzos stílus a háború utáni időszakról egészen más képet tud mutatni. Főleg, ha még fiatal a főszereplő. Egyedül azt nem értettem, hogy miért kellett vizet hordania a tanárnak? Ja, és még annyi, hogy a csecsemőkorára természetes, ha nem emlékszik az ember. De ezek tényleg nem olyan nagy hibák, az én regényemben biztos találsz többet is :D
  • aqspd
    #196
    Visszaemlékezések I


    A világháború utáni világ szülöttje vagyok. Édesanyám parasztlány volt, ennek ellenére büszke családban nőhettem fel. Édesapámat a háború utolsó napjaiban hívták be, és valahol a lövészárokban lelte halálát. A világháború után az emberek csak bízni tudtak. Bízni abban, hogy majd egyszer jön egy új világ, ami nem tűri majd el az ilyen szörnyűségeket. Ám tévedtek. A világháború utáni idők még jobban megviselték a társadalmat, óriási szegénység és nyomor. Sajnos mi is ennek lettünk áldozatai…

    1945. május 8.. Ez a nap minden európai számára egy lépcsőfokot jelentett ahhoz a bizonyos jobb világhoz. Az eltelt hat év csak visszalépéseket eredményezett, de most, talán… Én magam ezen a napon láttam meg a napvilágot, ezért is tekintettek rám úgy, mint az új világ hírnökére. Bolondok! Mintha legalábbis ezek lettek volna első szavaim: Az új világ hamarosan elkövetkezik, csak bíznotok kell benne. Csecsemőkoromról nincsenek emlékeim, de abban biztos vagyok, hogy szegényen éltünk. Habár kilétem végett gyakran kaptunk adományokat, de ezekből nem lehetett megélni. Már öt évesen is dolgoztam: vizet hordtam az öregeknek. A falu végén lakott egy bolondnak tartott öreg, akihez naponta jártam megetetni az állatait. Ő maga olyan szegény volt, mint édesanyám, ezért nem tudott fizetni a munkámért. Nem mintha más adott volna igazi fizetést, de ő még egy fillért sem tudott adni. Édesanyám gyakran mondta, hogy inkább olyanhoz menjek, aki tud fizetni, semmint hogy éhen haljunk. Én persze nem hallgattam rá és minden nap átmentem hozzá. Ő állandóan a bocsánatomat kérte, amiért nem tudott fizetni. Megpróbáltam neki elmagyarázni, hogy senki sem fizet nekem, de ő hajthatatlan volt. Ettől kezdve minden munkám után mondott nekem egy történetet mesébe illő hegyekről, völgyekről. Utolsó meséje az első világháborúról szólt, másnap már holtan találtak rá. Ekkor már eljött az ideje az iskoláztatásomnak. Anyámnak nem volt pénze, de kénytelen volt valamit kitalálni. Végül is megoldást találtunk: édesanyám a tanárhoz jár majd takarítani és mosni, én pedig majd a háztáját tartom rendben. Mindketten tudtuk, vagy legalábbis sejtettük, hogy a tanár sokkalta többet kér és kap is, mint a többi gyerektől, de legalább tudtam tanulni. Az iskola kora reggel kezdődött, de nekem már éjjel fel kellett kelnem, hogy a tanárt friss víz várja, ha felébred. Persze minden nap maradt jó két órám az iskolakezdésig, de azt a tanár könyveinek olvasásával töltöttem. Ő erről tudott és nem is ellenezte. Délben az ebédszünetet a tanár baromfiának etetésével töltöttem, gyakran a tyúkoknak szánt magokból laktam jól. Ez okozta a ,,vesztemet”. Egyszer a tanár rajtakapott az ebédelésemen, és azonnal elküldött. Másnap elment a városból mondván: Tolvajokat tanítani nem az én dolgom. Ezután sorsunk rosszra fordult. A szomszédok és a városlakók elfordultak tőlünk, ezért el kellett költöznünk. Nem mentünk messzire. Édesanyám és a szívem mélyén én is megszerettem a környéket, a szántóföldeket, a gátakat, a házakat. Tízévesen édesanyám megbetegedett és képtelen lett a munkára. Magam kezeltem, de nem élte meg a tizenegyedik születésnapomat. Az orvos szerint tüdőbajban halt meg, ami a legtöbb esetben hazugság volt, de legalább megnyugtatta a rokonokat, hogy nem tehettek volna semmit. Nevelőszülőkhöz kerültem egy tanyára messze városomtól, édesanyám sírjától. Ekkor kezdtem észrevenni, hogy népem, nemzetem haldoklik. Országa szétszabdalva, joga eltiporva, kultúrája porig rombolva. A szovjetek ahol tudták, ott támadták hazámat, Magyarországot. Az állam számára minden reményt elvágtak. Aztán jött 1956…
  • csgj
    #195
    ok..ok, kíváncsian várom :) Ja, és lehet, hogy én is kiválasztok vmi érthető oldalt a regényemből, és felteszem... Az érthetőt csak azért írtam, mert lehetnek benne olyan dolgok amiket az nem tudhatja, aki nem olvasta el a többi oldalt.
  • aqspd
    #194
    hi!

    Már mindjárt meglesz a novellám és ha minden igez, holnap bemásolom ide!
    Nem éppen fantasy, de remélem érdekes lesz a témája.
  • Mirk
    #193
    most nem másolom be, de a linken ami az aláírásomban van találtok egykét cuccot tőlem
  • csgj
    #192
    öö..pff, hát elég sokáig tartana, mert laponként van elmentve, és hát bemásolni mindet... :P Ízelítőt már ide is raktam fel, (mondjuk az még nagyon az eleje, és nincs benne sok minden) asszem 9 oldalt...
  • Aquir
    #191
    ha lesz időm akkor énis, most úgyis befejeztem egy könyvet:)
  • Mirk
    #190
    tedd fel vhova és linkeld be, elolvasom
  • csgj
    #189
    Kész a 100. oldal a regényemhez!!! ÁÁáá, happy voook! :D Igaz, hogy már egy éve írom, de hát nincs sosem elég ideje az embernek :P De mostantól megpróbálom kicsit gyorsítani a dolgot, remélem menni fog! Á, nem rossz érzés, ha az embernek van egy 100. oldalon tartó regénye... juhééé! De összesen kb 300 oldalra tervezem a könyvet... és úgy néz ki, hogy lesz is annyi :)
  • Aquir
    #188
    Ja és aki majd saját bestsellereket ad el, az lécci tegye itt igyenesen elérhetővé nekünk :P :)
  • Aquir
    #187
    egy-egy bekezdést? :)
  • csgj
    #186
    Á, cool, már várom!
  • aqspd
    #185
    Tényleg elég hasznos ez az oldal, többször is átolvastam.

    Amúgy most kezdek bele egy újabb novellába, amiből felteszem a sztem legjobbnak talált részeket.