89
  • Vorpal
    #9
    "Fikázni könnyű, de alkotni..." - tévedés - fikázni jól sem könnyü, alkotni jól sem az

    de ezt csipem a cikkben a legjobban :

    "Evans elárulta, hogy a hatás mögött húzódó elmélet nem teljesen egyezik meg az eredményekkel." - lol - tipikus emberiség,))) majd menet közben vagy ránkrobban, vagy nem,))

    persze pont emiatt gyakorlatiasan Franciaországba is telepitik az erőmüvet - legtöbb európai számára igy is egy fekete folt a térképen,)
  • Inquisitor
    #8
    Basszus, fáradt lehetek mert ... Nemzetközi Termonukleáris Kísérleti Reaktor ...
    helyett azt olvastam, hogy:
    Nemzetközi Terrornukleáris Kísérleti Reaktor
  • Sith
    #7
    Már megszokhattad volna hogy az SG forumon mindenki össze forraszt egy két fuzios eröművet a konyhában miközben csak ujjgyakorlatként kvantumfizikával foglalkozik amit egy fél rizsszemre ír fel egy légkalapáccsal
    jeah fikázzunk mindent és mindenkit mi ugyis jobban tudjuk

  • Darth Sith
    #6
    "Szóval ezek a naplopók mi a himbilimbit csinálnak már 45 éve???"
    én azért nem nevezném őket naplopóknak. Szerintem kicsit nagyobb tudásanyaggal rendelkeznek külön-külön mint itt összesen. Ha olyan egyszerü volna, már csináltak volna jópárat és már ipari célra is alkalmaznák. Fikázni könnyű, de alkotni...

    Nem véletlen hogy több tucat ország legjobb mérnőkei/fizikusai dolgoznak rajta, és nem véletlenül iylen rohadt drága. Szval szerintem nem kéne lebecsülni ezeket az embereket.
  • Duncan Idaho
    #5
    Amikor az atomreaktorok kezdtek elterjedni úgy az 50-es évek végén, 60 as évek elején, akkortájt az a hír járta hogy 30 év múlva már meglesz az első fúziós erőmű, mert az orosz tudomány / amerikai tudósok/ legyőzhetetlen ( ) ...

    2000-ben szintén 30 évet hallottam egy kiállításon...
    Most 2006 ban még mindig 30 év van hátra??? ( 10+20 = 30)

    Szóval ezek a naplopók mi a himbilimbit csinálnak már 45 éve???
    Most
  • Librarian
    #4
    Én is kiváncsi leszek mi sül ki belőle... :)P
    Csak nekem az jutott eszembe: Majd a Föld fog kisülni... :DDD
  • tomcat1
    #3
    Olajcégek riadó...
  • KayJay
    #2
    Ingyé cucc, nem rossz :)Hmm.. a napról koppintották mi? :) Nem rossz elgondolás, kíváncsi leszek mi sül ki belőle ^^
  • roliika
    #1
    "arról nem is beszélve, hogy a felhasznált energia nagyobb volt a kinyerhetõnél. " De azért úgy tűnik hisznek benne és működni fog...1*, nem?