208
Egyre inkább divat, a primitív amerikai társadalom
  • _Vegeta_
    #168
    Modellmaker: Biztos fontos dolga akadt. Igen arra gondolok. :D

    jonnyka: Egy tucat mber. Kört alkotnak es az egyik elkezd rohogni. Szinte biztos hogy a tobbi is rohogni fog. Elvileg nagyon jot tesz a szervezetnek. (Marmint a jokedv.)
  • Vlala #167
    Például. Egy ilyen gesztus megindít valamit, a "fáradt egyén" úgy fogja érezni, hogy jó történt vele, és szeretné viszonozni, pl. csokit visz az unokájának, aki megint csak örülni fog, stb.stb. folytathatnánk a végtelenségig. De, ha pl. beszólsz valakinek, vagy ellenkezőleg, jót vigyorogsaz azon, hogy előbb értél az üléshez, mint a "fáradt egyén", ugyanilyen hullámot indítasz el - negatívban...
  • Garfield
    #166
    tényleg, nem flém, bocs. Közhelyek puffogtatása.
  • Nuki
    #165
    ezért nem hallgatok belgát utcán :D
  • Nuki
    #164
    előreláthatóságból ilyenért pont nem ülök le :P
    bár jó érzés az amikor rádmosojognak, én inkább osztájtársaimmal hüjülök buszon, persze lájtos kereteken belül :)
  • Khamwasss
    #163
    Nekem mindig eszembe jut valami poén tegnapról, néha idiótának is néznek amikor buszon/utcán röhögök magamnak :DDD
  • j0nNyKa
    #162
    az milyen ? :D
  • Nuki
    #161
    én is sajnos tapasztalatból beszélek bár ez nem mindig van így :)
    akik ismernek engem sem úgy ismernek hogy depis vagyok :P
  • j0nNyKa
    #160
    nem tudom miert flametopic, tokjo dolgokat irtak pl. az elotted szolok, mindenfele flame nelkul
  • modellmaker
    #159
    OFF

    azt magyarázzátok el nekem lécci hogy mi értelme van annak hogy vki hozzászól egy témához és elmegy. Utána se híre se hamva. Ha vki meg reagál a kommentjére várhatja hogy jöjjön válasz. =/

    ON
  • _Vegeta_
    #158
    Asszem a kinaiak csinalljak azt a röhögésterápiát.(nemmlexem) Az is jo moka lehet. :D
  • Nuki
    #157
    heringek konzervdobozban -> megint japán :)
  • Garfield
    #156
    Tipikus buta és semmitmondó flémtopik. Gyülőlet Percek Light. ((C) George Orwell, 1948)

    Jelezném, hogy az ún. Amerikai-imádat és az Amerika-utálat közt semmi különbség nincs, mivel ugyanazon érem két oldala. Aki ilyen, mostanában divatos fikatémákra ugrik, semmiben sem különbözik az általa lefikázottaktól.
  • _Vegeta_
    #155
    Kezdetnek pl. mosolyogva atadod az ulohelyed egy lathatoan faradt egyénnek. :P
  • Vlala #154
    Nem, akkor visszamosolyognak. Kezdjetek el legalább ketten-hárman mosolyogni, azt fogják hülyének nézni, aki nem mosolyog Veletek. Kipróbált módszer :)
  • Nuki
    #153
    mégis mit csináljak a buszon? ha mosojgok idiótának néznek :Ð
  • _Vegeta_
    #152
    Voltan: En pedig ugy ertettem, hogy azert van amerikai muveszet mert ok foglalkozhatnak azzal. Ngem itt magyarorszagon hiaba erdekel a filmkeszites sose fogok filmet csinalni. Ott ez konnyebben megy. Pölö A jogrencerrol meg nem azt mondtam h szuper, hanem az egyik legjobb. Persze vannak hibai, minek nincs? :)
    Viszont en megkerdeznem, mien kulturara gondoltal? Vegulis Usa a tema szoval belefer. :)


    Vlala: Jo-jo persze. De nagyon elfelejtettek. Raadasul max indianok ismerik. :)

    modellmaker: Errol van szo! :D En sem a globalizacio orangyala vagyok, de vannak pozitiv vonzatai. ;)
  • modellmaker
    #151
    ott a pont. :)
  • Vlala #150
    Egy fittyfenét. Ha kinézek az utcára, vidám szaladozó kisgyermekeket, bicajozó nagyobbakat, szerelmes még nagyobbakat látok. Bár, ez nem Pest, hanem egy kisebb falu.
    Most jöhetnék azzal, hogy kellett nekik olyan sok embert olyan kis helyre betömöríteni, persze, hogy a hering nem érzi jól magát a konzervben... de nem jövök, mert városban is meg lehet élni, csak az élet jó oldalát kell keresni - és az nem Amerikában van.
  • modellmaker
    #149
    :) ja végülis a szlovák Tesco is ugyanúgy van berendezve mint az itteni. :D
  • Khamwasss
    #148
    Elég ha reggel felszállsz a buszra, és végignézel az embereken. 50-ből 49-nek lefelé konyul a szája és életunt arckifejezést vág.
    Múltkor végigmentünk az utcán, és számoltuk, hány ember vág szomorú arcot aki velünk szembejön :D átlagban 10-ből 9. :/
    Eljön az Ázsiai magyarországra, és elcsodálkozik, hogy "bezzeg nálunk mindig mindeki nevet", még a szegényebb vidékeken is.
    Szal igen, itt mindenki depis :D
  • Voltan
    #147
    Mielőtt megkérdezné valaki, én NEM az indiánokra gondoltam.
  • modellmaker
    #146
    "magyarország egy szar" sajnos nem egy nagy ország.. szal akár gyalog is átsétálhatsz egy szomszédos országba. csak akkor menj! menj innen!
  • Vlala #145
    Van, illetve volt kultúrájuk. Indiánok pl.
  • Voltan
    #144
    Nem, nem így értettem. Úgy, ahogy írtam. Az amerikai művészet is sok értékes dolgot adott a világnak. Mit lehet ezen félreérteni? Az amerikai jogrendszer pedig szerintem nem annyira jó. Rengeteg hibája van. (mondjuk a közép-európainak is.)
  • _Vegeta_
    #143
    Konnyebb az eligazodas mas orszagokban. :)
  • modellmaker
    #142
    Globalizációra mondj nekem lécc pozitív példát!?
  • [Walaki]D`Lair
    #141
    Én úgy voltam vele, hogy fujj fujj le az usával, le a globalizációval, cask beláttam, hogy azért az nem csak negatívumokkal jár...:)
  • _Vegeta_
    #140
    Amerikaban meg lehet elni a muveszetbol. Szerintem ezt akartad mondani. Nagy kulturajuk nekik nincsen. Amugymeg az amcsi jogrencer az egyik legjobb. :)
  • CattiBrie
    #139
    Ezt gondold át még egyszer.
  • Vlala #138
    Aki csak filmekből ismeri meg Amerikát, az kb. olyan, mintha a Tiffanyból tanulná a szerelem csínját-bínját...

    Khamwasss: Már hogyne lenne jövőnk? Itt mindenki depis?
  • Khamwasss
    #137
    Magyarország nem szar, csak szerencsétlen, és nincsen jövője :|
    A magyar népre jellemző, hogyha választani kell, mindig rosszul dönt =)
  • _Vegeta_
    #136
    Errol eszembejutott ez a kis hangfálj.
    Star Trek: DS9

    Latom jo hangulatban vagy.
    Mibol gondolod?
    Paprikés csirket fozol.
    Paprikást!
    Csak akkor fozol magyar kajat ha jo a kedved. :)
  • Voltan
    #135
    Gratulálok, itt nyálazod az USA-t, miközben láthatóan halvány lila fingod sincs pl. Japán kultúrájáról, világáról, de azért rögvest leszólod őket. Jelzem, az amerikai kultúrának is csak az abszolút közhelyes és halálra ismételt részét szajkózod. Elköltöznél Kaliforniába? Tudod te milyen ott az élet? Van valami halvány fogalmad róla, azon kívül, amit a hollywoodi filmekből veszel?

    Ez az egyik véglet, amin röhögnöm kell, de a másikat is látni itt. Attól is falra mászom, hogy "minden amcsi hülye", meg hogy " Nincs amerikai kultúra,csak a vadnyugati és az indián kultúra." Közhely ez is, ráadásul nem igaz. Az amerikai kultúra rengeteg értékes dolgot is adott a világnak, az elmúlt századokban, zenében, irodalomban, képzőművészetekben, tudományban.
    Messze nem vagyok Amerika párti, de ezt a szemellenzős vagy fekete, vagy fehér gondolkodást nem bírom.
  • Vlala #134
    Magyarország nem szar! Csak olyanoknak nem jó, akik kis-Amerikába születtek bele...
  • FLeK0
    #133
    magyarország egy szar, az meg teljesen érthető hogy a számunkra legközelebb álló #1-ról vesz példát mindenki, a kínaiakhoz nehezen tudna alkalmazkodni egy ilyen nép.
  • sweech
    #132
    #120
  • Khamwasss
    #131
    Szerinted.
    Szerintem meg a kapitalista punk szar xD
  • _Vegeta_
    #130
    Inkabb maradok még. Reg szorakoztam ilyen jot. :P
  • Khamwasss
    #129
    ! :DDDDD bolond -.-