15
  • Hegyikecske
    #15
    Öö most mivan?:D
  • loryb
    #14
    Istenem, de szép idők voltak még régen, amikor szabad volt az internet. A jövőben nem fogsz tudni megmozdulni sem. Én mindig azt hittem, hogy az internetnek nincs központja ahonnan irányítható, de ez addig fog fajulni, hogy bizony centralizált lesz. Ez a sötét jövő.
  • rotaboy
    #13
    Az igazság az, hogy ez a dolog tényleg a szívatásról szól, de nem úgy hogy a mezei felhasználót kezdik el azzal szívatni, hogy nem engedik bizonyos tartományba be vagy ki, hanem pl. a Skypet meg a hasonló szolgáltatásokat csak plusz pénzért érhetik el a szolgáltatók felhasználói.
  • virs lee
    #12
    Neki nem, de neked igen. És fizess érte még, még, még... Az ilyen geci szolgáltatókat guantanamora kéne küldeni.
  • Szefmester
    #11
    ott a pont :)
  • aDannyBoy
    #10
    szerintem ez kb olyan lenne (elsőre) mint az elsőbbségi küldemény a postán. az olyan cégeknek lenne fontos, akikek mondjuk több kontinensen van telephelye stb. Ha mondjuk behal valami akkor a tartalék rendszereken ő mehet előbb. Vagy ha mondjuk a legjobb trace szűk, akkor ő benne lesz tuti, te nem. De lehet, hogy neked nem is számít hogy a pinged 50ms vagy 250ms. Vagy hogy két pont közötti átvitel sebessége 300k/sec vagy 800k/sec. Ilyenekre gondolhattak a gyártók. Persze a jogalkotó meg attól fél, amit ti is mondtok. Majd meglátjuk :)
  • Gerygrey
    #9
    Ez denagybaromság! Ha most nekem a UPC azt mondaná hogy holnaptól nem látogathatok egy t-oldalt sem, hát istenem. De miért akarná ezt a UPC? Neki sem lenne érdeke hogy a t-sek ne látogassák az ő lapját (és vice versa) hiszen miről is szól a t-onlány portálja? Vegyél t-dslt mer az neked jó.Kinek szól ez az üzenet ha nem más szolgáltatók előfizetőinek?Ésha ők nem látogathatják az oldalt,akkor kinek?
  • Morden23
    #8
    Na ja. Én egy nagyszerű Téonlány előfizetés büszke tulajdonosa vagyok, de néha nagyon fel tudják baszni az agyamat. Megjegyzem, kedves komám a UPC-nél is hasonlóképpen nyilatkozott, a Datanet meg gyakorlatilag T-Systems... mit csináljak, lőjek fel egy műholdat?:)
  • tomcs
    #7
    moralisan persze hogy nincs erre joguk. szeretnem en is, ha a jovoben se lenne. jo ez az internet ugy ahogy van, egyszeruen adatcsomagokat tovabbit egyik helyrol a masikra, ha lassan akkor a kapacitas keves ha szakadozva akkor meg a muszaki hiba a sok. mindenesetre technikai lehetoseg van, jog meg gyakorlatilag csak azon mulik, mennyire ugyes az emberuk aki ertelmezi a torvenykonyvet.

    elhiszem hogy ez az egesz elvileg nem errol szol, de sajnos szkeptikus is vagyok a nagy cegek tisztessegessegevel kapcsolatban.

    arrol van szo, hogy magasabb aron kinalnak valamit. most az van, hogy a magasabb ar nelkul elfogadhatoan mukodik. a felhasznalonak latnia kell a kulonbseget, mert kulonben minek fizetne magasabb arat. hat csinalnak neki kulonbseget.. es az a nem mindegy hogy hogyan, de ugy erzem leginkabb ugy, ahogy mondtam.

    persze van masik oldala is a dolognak, van sok szolgaltatas ahol leginkabb valos ideju osszekottetes kene, ezert jo lenne ha az adatcsomagoknak nem kellene kivarni a sorukat a tovabbitasnal (ld pl voip) es altalaban ez nem is olyan nagy mennyisegu adat, hogy igazan zavarja a tobbi forgalmat. itt pl a routerek megfelelo beallitasaval hatalmas minosegi ugrast lehet elerni a szolgaltatasban.
  • Morden23
    #6
    tomcs, amit te írsz, az személyes korlátozásnak minősül. Az tényleg k*rva nagy gáz lenne. Hogy miért is?

    Van egy Mergád. A Mercedes-Benz mondhatja azt, hogy a Shell kútnál ajánlja a tankolást, de a Shell nem mondhatja azt, hogy merciket nem tankol.

    Magyarán egy szervernek megvan a joga ahhoz, hogy téged kirekesszen/lassítson/elutasítson, de a te szolgátatódnak nincsen joga ahhoz, hogy korlátozzon téged a szolgáltatásuk használatában.

    Megtehetik, de ezt épelméjű PR-politikát folytató szolgáltató még lehetőség szinten sem veti fel.
  • tomcs
    #5
    szvsz pont forditva, a te szolgaltadodnak nem erdeke hogy a konkurencia szolgaltatasat hasznald nagy megelegedessel. mig a masiknak meg igen..

    egyebkent meg eleg nehez megoldani hogy a sajat "premium kategoria" szolgaltatasok a normal internetszolgaltatas minosegenel sokkal jobban menjenek. nehez barmi javulast elerni, es ha sikerul is varhatoan nem lesz jelentos. sokkal latvanyosabb az eredmeny, ha az ellenfelet akadalyozzak..
  • Morden23
    #4
    Nem egészen, mert az 3 dolgot is sértene:

    1. a versenytörvényeket
    2. a szabad információáramoltatási törvényt
    3. az OECD-t

    Annyit jelent, hogy ha Téonlányra előfizetsz, de olyan oldalakra tévedsz, amit az Ivitel szerverál (hogy a te példádnál maradjunk), akkor az Invitel szervere kib*szik veled, és azt mondja, hogy te várhatsz, másodlagos felhasználó vagy. Szóval az a szolgáltató cseszik ki veled, akinek a "területén" netezel, nem az, amelyik szolgáltat. Persze ezt lehet játszani vica versa.
  • szombi
    #3
    A kurv* anyátok!
    Ezután ha tonlányra fizetek elő, akkor nem látogathatom az Invitel oldalait?
    Vagy ha GTS-dataneten fizetek elő, akkor nem tudok freemail-ezni?
    ez szopás! le velük!
  • Inquisitor
    #2
    Úgy is az lesz a vége, hogy lesz egy halom külön hálózat (nemzeteké, kontinenseké, nagy cégeké), és egy bazinyag átjáró lesz csak a mostani Internet köztük.
  • irkab1rka
    #1
    cenzura