62
  • GABOR16
    #62
    Ez igazán igéretesnek tűnik , nekem tetszik .
  • drizzt1666
    #61
    Jaja, Super smash brother brawl with solid snake :D
  • Zenty
    #60
    "És egyáltalán mikor lesz MGS4"

    http://www.smashbros.com/en/movie/index.html

    :DDDDDD
  • Zenty
    #59
    "GC valamiért nem volt anyagilag bukta"
    Mert az elejétől kezdve nem volt veszteséges a hardvere föleg ez mentette meg :)
    Ha minden igaz a wii se lesz nála veszteség?
    MS meg a sok fejlesztő lefizetésekel kicsit tul költekezett :D
  • Zenty
    #58
    Minden hardver eladástol függ az elején! És a wii esetében meg pláne ez fontos..

    Ha az újdonsága miatt sokan fogják venni az elején hirtelen elmulik minden előitélet más fejlesztöknél vajon miért?
    Launch gamek meg elég jonak mondhatóak ,de lesznek multiplatformok mint pl call of duty 3, késöbb szerintem splinter is jön rá ,ami gc-én is multi megjelent az tuti itt is lesz továbra is.
    De itt nem arra törekednek ,hogy mindent átportoljanak mint az x-nél ,hanem egyedi kontroller gamek legyenek és ennyi!De ha sikeres lesz akkor tuti jön a sok portolás is ,föleg az olcso devkit miatt nem egy nagy vasziszdasz az egész port.
  • Inquisitor
    #57
    Nagyobb szoftvertámogatása van, ezért nem biztos.
    Az XBOX-ból meg alíg adtak el többet, mint GC-ből. Igaz szoftverekből ment rendesen, ezzel együtt is mínúsz 4 milliárd körül "hozott" az MS-nek, míg a GC valamiért nem volt anyagilag bukta.
  • Inquisitor
    #56
    Valamit állatira benéztél, azért mert lesz pár játék ami kihasználja a Controllert, senki se mondta, hogy azokat ne lehetne a "hagyományos" módon irányítani, de legalább a többségüket biztos. A Controlleren ott figyel a hagyományos analóg/digipad irányítás, meg a virtual Consol miatt van hagyományos controllere is. Másrészt meg állítható az érzékenysége is.
  • Ma2ska
    #55
    Ez pont akkora szeletet fog kihasitani a konzolpiac tortájából mint a gamecube. Vagy még kisebbet.
  • Dzson
    #54
    Giliszta mama: kisfiam, edd meg a föld levest meg a föld főzeléket, vagy nem kapsz a föld süliből!

    Ez van a wiiinél is. A kontroller behatárolja a játékok milyenségét, és ha nem akarják, hogy egy év alatt a múzeumba kerüljön a konzoljuk, akkor havi szinten kell kihozni olyan gamékat, amiket megvesznek az emberek vagy vesznek miatta wiii-t (de mint tudjuk, konzol fronton csak a hw fogyása szart sem ér, a szoftver a lényeg). Ha meg havonta jönnek ki a gamék, akkor 1-2 év és megint mariotenis VII meg mariogolf IX lesz a polcokon, mivel elfogy a lehetőség. Átiratok meg nem lesznek a másik gépekről, mivel a wii hw-ja gyenge, és nem fogják olyan számban eladni, hogy időt fecséreljenek a gamék lebutítására a cégek.
  • adam first
    #53
    Eddig csak is Wii-n gondolkoztam hogy majd azt veszek mario,zelda,red steel mellet nem is lenne rossz döntés.Csak hogy bele gondoltam jobban kell ez nekem egy fáradt nap után hazaugrok és akkor még ugráljak is a gép előtt.És egyáltalán mikor lesz Gta4,Dmc4,Gt5,Mgs4 nintendora?soha.Na én csak is ebből indultam ki kell ez nekem?a válaszom nem,inkább egy ps3,megveszem de akkor legalább 10 évig ne kelljen vennem másik konzolt,nekem megér annyit hogy akár már a megjelenés napján megvegyem és használjam jó sok évig a ps3-at.Persze kinek mi tetszik?a nintendo okosan döntöt,figyeljétek meg a ds sikere előbb vagy utóbb de meg lesz lovagolva a Wii-vel.
  • Zenty
    #52
    Jah csak ez ,hogy mind kettő iagzán igényes az elég ritka minden front esetében 1 -2 game!

  • Morden23
    #51
    Mai napig emlékszem a Wing Commander IV-re, ami 6 cd-n terpeszkedett, mégpedig 1996-ban. Igaz, volt egy 4 órás film hozzá:)
  • Tinman #50
    "És ugye ps3 meg xbox360 a grafra megy igy ez a lényeg nem?"

    Nem.
    Szvsz a küllem és a belbecs együtt képesek igazán nagyot alkotni! (Már sokszor említettem, de ide vág. lsd. God of War, vagy pl. a Pc-s Far Cry.)
  • Tinman #49
    "A mostani játékok minősége, és textúra mérete megelégszik a dvd-vel."

    1-2 esetben már bizony kilóg a lóláb...
    pl. PS2: Onimusha 4 2 DVD5-ös lemezen terpeszkedik,
    God of War DVD 9-en jött ki alapból
    PC: Bard's Tale DVD 9-es, Metal Gear Solid DVD 9-es.

    Az meg már hab a tortán, hogy ezek mind eszméletlen nagy nevek és mind a küllem, mind a belbecs nagyon rendben van!

    Nehogy félreértse valaki! Nem azt állítom, hogy minél nagyobb helyigényű egy játék annál jobb!
    De az tény, hogy az igényes küllem alapfeltétele a nagyfelbontású textúrák jelenléte és szépen lassan kevés lesz a DVD 9 is erre a célra.

    Emlékszem vagy jó 15 toltam Elvira-t C64-en és milyet néztünk amikor kiírta, hogy "Change Disk" -ha jól emlékszem 4 nagyfloppin terpeszkedett a drága.
    Erre 2006. elején az Onimusha 4, 2 DVD-s jószág kiírja, hogy "Change Disk"...

    Higyjétek el, eljön az idő amikor már a Blu-ray is kevés lesz ;-)
  • Inquisitor
    #48
    "A mostani játékok minősége, és textúra mérete megelégszik a dvd-vel."
    Nekem az X360 fejlesztők anyázásából (gy.k. Kicsi a DVD!) nem ez jött le :)
  • Inquisitor
    #47
    Konzolok árszinvonala 1976-2006:
    http://curmudgeongamer.com/2006/05/history-of-console-prices-or-500-aint.html
  • Georgie1224
    #46
    A tendencia az, hogy kijön egy új formátum, és azt mondják, hogy játék nem fog rajta megjelenni.
    90-es évek a floppy nagyon elég mindenre nem kell a CD csak zenehallgatásra. A játékok elférnek 1-2-3-4-5-6-7-8-9 ... lemezen, meg amúgy is drága a cd előállítása.
    Mit ad isten. A dvd-re is ugyanez volt.
    ---> bluray, és hddvd-n is majd egyszer játék.
    A mostani játékok minősége, és textúra mérete megelégszik a dvd-vel.
    De majd jönnek a nagyon valósághű cuccok és... az új formátumokon is terjednek majd a játékok.
  • Lenny
    #45
    Nem fog kelleni HD-DVD meghajtó a későbbi gammákhoz sem!
    Ha írták már akkor sorry.
  • Zenty
    #44
    Nah ez az ,hogy ps2-re most jönnek kih tömegével a szép gamek,de ezt szerintem nem most kellet volna hanem legaláb 4 éve jönnije ezekenek :D!

    Ez a gáz ,hogy mire kitanulják a fejlesztök az új konzol egészét jön az új generáció :D
    És kit érdekel hogy 4 év mulva mih lesz ha nekem most kéne realisztik game :)
    És ugye ps3 meg xbox360 a grafra megy igy ez a lényeg nem?
    Wii-re meg egyszerübb irni ,mert maga hardver is egyszerübb :).
    Ha nem lesznek igénytelenek a fejlesztök és törekednek a max grafra itt is akkor azért szép dolgokat lehet kihozni!
  • Dzson
    #43
    Na egy basic programozó... Aszondja: "Meg ugye csak fél giga RAM van benne, ami ma már nagyjából semmire nem elég."

    Nézd meg, mire megy el a memória egy átlagos felhasználó XP-je alatt. Gondolkozz el, majd gyere vissza a fél gigás hülyeséggel.
  • Georgie1224
    #42
    Elárulom neketek, hogy én még most is leülök néha IG2-vel (Imperium Galcatica 2) játszani, mert nagyon jó RTS.
    A másik a Transport Tycoon, amiből ha jól tudom, még most sem tudtak hasonló játékélménnyel megáldott játékot kihozni, ami hasonló típusú lenne.
  • Inquisitor
    #41
    "A PS3 beígért hardvere nagyon nem 1-2 év "előnyt" jelent."
    Azért az vicces, ha a játékfejlesztők is azt nyilatkozzák, hogy nehéz fejleszteni, mert nem tudják mire lesz képes a végleges.
  • Inquisitor
    #40
    Játékélmény <> Csúcs grafika
    Ha nem így lenne, akkor az a sok csili-vili sz*r, ami elöntötte a PC és Konzolos játékpiacot, az mind csúcsszuper játék lenne, és nem kéne imádkozni, hogy kijöjjenek olyan valamirevaló játékok, mint valamelyik MGS vagy FF ...
  • Inquisitor
    #39
    "semmi esélye egyik konzolnak sem a PS3 mellett. lehet akár 1000 dollár is, egyszerüen ilyen játékélményt, ilyen játékokat sehol az életbe nem fogtok találni."
    Vicces annak fényében, hogy a Wii CSAK a játékélményre építhet. :)
    Másrészt meg BluRay lejátszó ... nos, az egy dolog, hogy a "kicsi" PS3-ban nincs HDMI csati, de ha minden igaz a drágább HDMI verzióban se lesz másolásvédelmi chip, innentől a hajukra kenhetik a z "ólcsó" BR lejátszójukat.
    Szerintem.
  • Georgie1224
    #38
    Szerintem, viszont a Nintendo-nak pont az volt a szándéka, hogy az Amerikaiakat megmozgassa.
    Hallottam, már olyat, hogy az asszonyok otthon csak ülnek, még csak nem is főznek mert lusták arra is.
    Ezzel a Wii-vel hátha szórakozás közben mozognak, ami azt hiszem előrelépés. Lehet, hogy te is fáradt vagy amikor hazmész (agyilag). De ha egy picit mozogsz, utána gyorsabban el tudsz aludni.
  • Tinman #37
    Hááát... láttál te már God of War-t, Black-et, Shadow of the Colossus-t, Onimusha 4-et?
    Így 2006 tájékán a PS2 még mindig képes lenyűgöző grafikát produkálni, pedig már milyen régi vas...

    A PS3 beígért hardvere nagyon nem 1-2 év "előnyt" jelent.
    A másik nagy fegyver pedig az optimalizáció. Már most állkoppantóan néznek ki egyes PS3 címek és még hol van az az idő amikor már a PS3 határait feszegetik? Jó néhány év...
  • Tinman #36
    Nem is arra gondoltam, hogy programereknek érdemes PS3-on gondolkodni.
    De akinek csak az a baja, hogy se Word, se Excel, se net, se levelezés az már régen téved, mert ezt már a PS2 is kényelmesen tudja egy normális monitorra kötve.

    Az meg már külön szimpatikus számomra, hogy a PS3 alapból Linux-al érkezik. Remek hardver + remek oprendszer, sok rossz már nem lehet a dologból ;-)
  • hehehehe
    #35
    hat nemtom en inkabb veszek egy wii-t es maradok a PCnel...a wii legalabb kinal valami valtozatossagot...az meg hogy szebb most a ps3 meg xbox360.jah..de meddig? 2 evig? 1 evig?


    u.i.: ha meg mar donteni kene inkabb xbox360 mint ps3:P
  • BiroAndras
    #34
    "Már a PSP is vígan elfuttat egy Win95-öt, a PS2 meg Linux-ot már jó ideje (http://playstation2-linux.com/), a PS3 meg alapból Linux-al jön. Rádugsz egy USB-s billentyűt/egeret és ennyi."

    Leeht, de komolyabb feladatokra alkalmatlanok. Pl. hiába erős a cell, ha a szoftverek nem tudják kihasználni. Meg ugye csak fél giga RAM van benne, ami ma már nagyjából semmire nem elég. És hogy fejlesszek rajtuk win-re (mert ugye azt lehet eladni)?
  • Tinman #33
    Amíg csak a Sadness videot láttam, addig én is azt mondtam magamban, hogy ilyen nekem kell a PS3 mellé.
    De a #19-es hsz-be linkelt video után már inkább úgy érzem, hogy ez olyan "1 hétig jó aztán már fárasztó" dolog.
    Én pihenésként játszok... hát nem igazán tetszik az ötlet -!hosszú távon!-, hogy a szobába bohóckodjak.

    A Sadness miatt azért lehet, hogy majd veszek egyet ha még olcsóbb lesz ;-)
  • Tinman #32
    Te valamiről lemaradtál...

    Már a PSP is vígan elfuttat egy Win95-öt, a PS2 meg Linux-ot már jó ideje (http://playstation2-linux.com/), a PS3 meg alapból Linux-al jön. Rádugsz egy USB-s billentyűt/egeret és ennyi.
  • Csinku
    #31
    Nem tudom hogy a Wii-hez mennyibe fognak kerülni a játékok, mert ha ugyan annyiba mint a PS3-hoz vagy az Xbox360-hoz akkor sok értelme nem lesz megvenni, mert minek hosszú távon, nem fogja megérni esetleg ha majd lehet ehez is íratni addig viszont várat magára a siker. Annak idelyén a PS is azért tejedt el mert tudtak másolt játékot szerezni hozzá olcsón, és a PS2 is meg az Xbox is és ha ehhez is lehet akkor hasonlósorsa jutt, mint az előbbiek ha nem, lehet olcsó akkor is hasonló sorsra jutt mint az elődjei.
    A nintendoval eddig az volt a probléma hogy egyáltalán nem lehet játékot íratni hozzá és sokan nem engedhetik meg maguknak a minimál bérből hogy 4000-10000 Ft adjanak ki egy game-ért.

    Szal a Wii sikeres lesz ha olcsók is lesznek a
    "kiváló játékélményt nyujtó" játékok és/vagy lehet majd hozzá írattni.

    De amúgy nagyon várom mert baromi kiváncsi vagyok rá.
  • Georgie1224
    #30
    A videót megnézve, amit a 19 hsz-ben ajánlottak.
    Szerintem mindenki megtalálja a magának valót a Wii-n. Szerintem nem mindenki tud elmenni golfozni, mert egy igazi golfütő készlet is százezrekbe kerül.
    Baseball, se egy mindennapi sport, amit akármikor akárhol lehetne űzni.
    Az pedig, hogy a konzol vezérlője a mozgásunkat leköveti szerintem nagyon jó ötlet.
    Ne értsen félre senki én PC párti vagyok, de a videó után úgy gondoltam, hogy nekem kell egy ilyen kisgép :D.
  • cenobite
    #29
    Whoa! Micsoda érvek! LOL!!!
  • jin
    #28
    A nintendo olyan igényes játékokat fog csinálni, mint tette az anno az N64 és cubbal:LoL
  • vg
    #27
    Számomra a Wii a nyerő! Pár év mulva viszont tuti, hogy lecserélem PS2-es gépem egy PS3-ra!
  • freddirty
    #26
    Igazából tényleg felesleges azon vitázni melyik konzol a jobb. Nem a vas a lényeg hanem a játék amit megírnak rá. Pl. a PSP tele van vacak 3D-s ugrálós marhaságokkal, autóversennyel, FPS-el. 99%-ukat 10 perc után megunod és lerakod. NDS-en (egy sokkal gyengébb kézikonzolon) olyan ütős nevek vannak mint advance wars, castlevania, metroid stb... Ugyanez a helyzet a wii/ps3/xbox360 fronton. Ha kevés olyan játék van amit órák után is alig tudsz lerakni, akkor megette a fene az egészet. Olyankor már tökmindegy hogy mi van a műanyag burkolat alatt...
  • Aramir
    #25
    Az még PS1-en volt annó :P
  • vax
    #24
    Szerintem tök fölösleges azon vitázni melyik jobb, melyik éri meg az árát. Aki hardcore fan egyik vagy másik gépre ott fog az üzlet előtt két héttel kuporogni és már előtte egy évvel zsiros deszkát eszik, hogy kitudja majd fizetni az árát. Az okosabbja vár egy kis időt amig játék is lesz rá választékban és az ára is lemegy. A XBOX 1-t és a PS2-t is megjelenésekor 140-160 eFT között adogatták. Pedig akkor ez az összeg többet ért mint most. Mindegyikre lesz nagyon jó játék ami miatt ha lemegy az áruk már érdemes lesz rájuk "beruházni" már csak a játék élmény miatt. Aki meg olyan "bugyuta" hogy csak az egyik meg csak a másik az csak kirekeszti magát egy másik fajta "élvezetből".
  • Morden23
    #23
    Akkor szóljatok, ha lesz Civ konzolon! :D
    Ezért jobb a PC... lehet jászani vele, netezni, e-mailezni, de megy rajta a word, a powerpoint, na meg nem utolsósorban a Corel és a Premiere is:)