705
  • Piscator
    #161
    Te is a Biblia - elismerem, valamilyen halmazból összegyúrt útmutató, példázat, történet gyűjtemény - 1%-án rágódsz.
    Szerintem az értelmesebb, nem bigott hívők az egész Biblia eszmei, erkölcsi tanulságában hisznek, követik azt.
  • Piscator
    #162
    Elárulom, a scientologia világhíres követőire gondoltam.
    Nem szándékom fikázni őket, csak mintegy megemlítettem.
  • Piscator
    #163
    Nem merném kijelenteni, az embereknek kell valami, amiben hihetnek.
    A vezetőktől függ, egy eszmét mire, hogyan használnak fel.

    Mi történt veled, említetted, elvesztetted hited?
    Na, látod, létezik keresztényi tőrődés :)
  • Ma2ska
    #164
    Ez egy müvészeti termék, ugy kell tekinteni, miként sok egyéb film sem a valóságon alapul, ugy nyilván egy vallási témáju fantáziálás sem lehet senkire nézve sem ártalmas vagy sértő. Hiszen az ilyen mü nem irja elő senki számára hogy megtagadja hitét, másképp értelmezze amiben idáig hitt. Mint amiképpen senki számára sem irható elő hogy egy adott gondolatrendszerben higyjen. A kinyilatkoztatás közvetlen formában az egyedül hiteles nyilván, a vallás, egyházak, fennmaradt szentkönyvek mind megannyi értelmezés, önmagában nem káros, talán, de a valódi istenélményhez nem visz közelebb, lévén a történet során csonkult, kultura, hatalmi érdekek, ilyen olyan változások kilúgozták lényegüket. Ez az én véleményem. De aki abban hisz, nyilván az az ő igazsga.
  • Mardel
    #165
    Amúgy meg miért higgyek egy olyan vallásban, ami a saját törvényeit sem tartja be: 6. parancsolat ne ölj! (Inkvizíció) Vagy ez nem tartozik az eretnekekre? A bibliából meg azért szedtek ki fontos dolgokat szerintem, mert az egyház kevés jövedelemhez jutott volna, ha a vallás gyakorlásáról szóló részek benne maradtak volna.
  • Piscator
    #166
    Igazad van!
  • Pash
    #167
    Ez a 3-4 milliárd keresztény hogy jött ki neked? Mert csak ha Kína és India lakosságát nézem, ami összesen több mint 2,6 milliárd ember(és ott nem sok keresztény él), akkor máris csak mintegy 3,5 milliárd ember marad. Hol marad Indonézia amely a föld legnépesebb iszlám állama a maga majd 1 milliárd lakosával, vagy Afrika, vagy a Közel kelet? Összesen kb 1-1,5 milliárd keresztény él a világon, de ebbe olyanokat is beleszámolnak, mint például én, aki ateista vagyok.
  • Sith
    #168
    Az alapvető probléma hogy mostanában nem divat hinni igy az ide írók többésge (tisztelet a kivételnek) azthiszem nem is értheti hogy egyesek (Opus Dei katolikus egyház...) miért is háborognak
  • insomniac
    #169
    egy pár jó gondolat:P

    A kereszténység biztosan túlél még egy évezredet a földön - múzeumban, kitömve.
    Mark Twain

    Krisztus a bűneinkért halt meg. Értelmetlenné tehetjük-e az áldozatát azzal, hogy nem bűnözünk többé?
    Jules Feiffer

    Nem azok a részek aggasztanak a Bibliában, amiket nem értek, hanem azok, amiket értek.
    Mark Twain

    A kereszténység furcsa egy vallás. Örökké tartó szenvedés vár mindenkire, aki megkérdőjelezi Isten végtelen szeretetét. „Köszönjük, irgalmas Isten, ezeket a lehetőségeket!”
    Bill Hicks

    A keresztények azon döntése, hogy csúfnak és rossznak találják a világot, csúffá és rosszá tette azt.
    Friedrich Nietzsche

    Hit: nem akarni tudni, mi az igazság.
    Friedrich Nietzsche

    Megállapíthatjuk tehát, hogy keresztények csak a közönyösek lehetnek.
    Lemuel K. Washburn

    Isten tett ateistává. Ki vagy te, hogy kétségbe vond az ő bölcsességét?
    ismeretlen

    A kereszténység nem vallás, hanem iparág.
    ismeretlen utcai filozófus

    Az egyház azt tanítja, a Föld lapos, de én tudom, hogy gömb alakú, mert láttam a Holdra vetett árnyékát, és jobban hiszek annak az árnyéknak, mint az egyháznak.
    Magellán

    Isten egy komédiás, aki olyan közönségnek játszik, amelyik nem mer nevetni.
    Voltaire
    Az Úr az én pásztorom, Nem szűkölködöm, Fűves legelőkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem. Ragyogó késekkel Kiszabadítja lelkem Magosságos helybéli kampókra aggat engem És birkapörköltet készít belőlem
    Pink Floyd: Birkák

    Ha ötvenmillióan hisznek is valami ostobaságban, attól az még ostobaság.
    Anatole France

  • echo
    #170
    Ne viccelj már ez a credo-ban is benne van. Ezek nem opcionális dolgok, amiket a hívő keresztény elhihet ha akar, de nem muszály. Aki csak az erkölcsi tanúlságokban hisz az megy a pokol tornácára.
  • totya4
    #171
    Tetszik a #102-es hsz. Még akkor is, ha én hiszem az Istent. Ugyanis hinni nem kötelező. Ráadásul sok népnek més az Istene, érdekes hogy pl a sokistenhitű népek vallása ellen nem tiltakozik a keresztény katolikus egyház... Régen, mikor az emberek keveset tudtak a világról, lehet hogy kellett valami, ami egy bizonyos utat mutat, de mára ez már elenyészett. Persze akik ebből élnek, mert dolgozni hülyék; azok nyilván nem örülnének annak ha kiderülne hogy amiből élnek (thszi) az az utolsó szóig kitaláció.
    Jó dolgokat írtatok itt, pl hogy a biblia lehet hogy az első szótól az utolsóig kitaláció, és akkor hogy jön egy ezen a könyvön alapuló profitorientált hatalmi szervezet (volt erőszakszervezet) ahhoz hogy egy szintén fikciót (szórakozást) betiltson? Vicces. A demokrácia vonalai szeretnek a végletekig összegabalyodni, mert ha jobban megnézitek a demokrácia valójában az, hogy melyik érdekcsoport tudja akaratát jobban érvényesíteni...így aztán már tényleg a jóisten se tudja, mi is van :)
  • Totja71
    #172
    Nem oly reg, a kereszteny europa egyik-masik orszagaban megjelentek vicces/serto karikaturak egy bizonyos profetarol (az o Jezusukrol). Emlekszunk ra, milyen reakciot valtott ki az arab vilagbol.
    Hogy fel voltunk haborodva a felhaborodasukon. ("hat ezek csak rajzok!")
    Most pedig a kereszteny egyhaz egyes kepviseloi szolitanak fel tiltakozasra/cenzurara (remeljuk ok nem fognak epuleteket es kocsikat gyujtogatni). Pedig ez a konyv/film nem is serti a vallast.
    Akko most hogy is van ez? A kereszteny egyhaznak szabad ugy regalni amiert a muzulmanokat elitelik? :D
    Bocs az ekezetek (hianya) miatt.
  • Mardel
    #173
    "Emlekszunk ra, milyen reakciot valtott ki az arab vilagbol."

    Csak egy ok volt szerintem, hogy kiéljék a rongálás vágyúkat, afféle állati ösztön. Nézd meg minden háborúra amit csinál ráfogja, hogy dzsihád, ezzel el van intézve az egész...

    Szóval Isten köntöse mögé bújva el lehet a dolgokta végezni. Miért? Mert a köznép elhiszi, hisz Istenben, és mindjárt másképp néznek egy terroristára, vagy egy népírtó hatalomra. Az egyház szerintem súlyos belső gondokkal küzd. Elég vicces, hogy egy vallás ami elvileg hiten alapul pénz nélkül nem tudna fennmaradni... Az is elég vicces, hogy az egyház olyan dolgokat művel, amivel legtöbbször a saját törvényeit sem tiszteli.
  • muerte2
    #174
    Hihetetlen, hogy mennyien nem látják, hogy az egyház az mekkora genya egy szervezet. A leg nagyobb bűnszövetkezet a világon. Lenyelték a nác zsákmányok nagyrészét, több maffiaperben felmerült pl vatikán, 1ik esetben utánna fel is robbant a bíróság vagy 150emberrel együtt. A sok barom meg követi őket mint a birkák. Itt találó a nyáj kifejezés.
  • nenad
    #175
    egyetertek, igaz mas megfontolasbol.
    majdnem az osszes vallasra el lehet mondani hogy gyakorlatilag ugyanazt csinaljak mint a kormanyok.
    szimplam hulyitik az embert, beklyoba kotik, es iranyitjak.
  • Muad Dib
    #176
    Csak azt tudnám, mit keres a tudomány témekörben ez az idióta vallási maszlag??

    Mért nem a filmek közé rakták, vagy esetleg a szemetesbe?


    A világot a vallások basszák el. Ezért rühellem.
    Nem érdekel, hogy eredetileg jóra találták ki, csak az emberek ferdítik el.
    Az atomenergiát is lehetne jóra használni, mégis dobták rá emberekre.
    Ugyanilyen a vallás is.
    Egymásra való uszításra használják és a vallás nevében emberek millióit likvidálják.
    Így volt ez mindig és így is lesz.
  • hippy
    #177
    Kezd egyre nevetségesebbé válni a dolog:

    "A film ellen nem csak az egyházak, hanem a NOAH, vagyis az albínókat képviselő nemzetközi szervezet is tiltakozott. A szervezet adatai szerint a nyolcvanas években 12 filmben, a kilencvenes években 20, 2000 után pedig 24 filmben szerepelt albínó gonosz szerepben. A Da Vinci-kód egyik negatív figurája Silas is albínó - ez pedig a szervezet szerint erősíti a velük szembeni előítéletet."

    Forrás:hvg.hu

  • Royal84
    #178
    Lehet, hogy volt már erről szó, de:

    Szerintem ez az egyház általi felháborodás azért van, mert esetleg van igazság ebben a sztoriban. Ha nem lenne igaz, akkor csak annyit kéne mondaniuk, hogy jó kis mese, és kész, de nem harcolni azért, hogy betiltsák a filmet. Én személy szerint, akkor támadnék, ha valamelyik gyenge pontomat találnák meg...lehet, hogy ez történt a keresztény egyházzal is
  • juharfalvi
    #179
    A hír kapcsán érdemes megjegyezni, hogy elsősorban a Vatikán, illetve a katolikus egyház tiltakozik, és nem általában a hívő emberek. Ez azért fontos, mert a könyv nem a keresztény vallást támadja, hanem az egyházat ábrázolja kevésbé előnyös megvilágításban.

    Melyik egyháznak tetszene, ha azt terjesztenék róla, hogy fanatikus bérgyilkosokat foglalkoztatnak a vezetői, a saját céljaik érdekében? A könyvben egyébként nem a katolikus egyház az igazi fekete bárány, hanem az Opus Dei.

    A katolikus egyházról el tudom képzelni, hogy Mária Magdolna szerepe nem tetszett nekik, és ezért cenzúrázták az egész históriát.
    A könyvben ez egész jól le van írva...
  • tomi85
    #180
    1. Ha tényleg van benne igazság, akkor én is tényleg ki lennék akadva, ha valami olyat terjesztenének rólam, aminek valóságalapja szinte nulla, de mivel a közönség erre fogékony, ezért elhinnék.
    2. A történelem folyamán a vatikán sem tud eltitkolni mindent, sőt. Így aztán annál valószínütlenebbnekl tartom ezt a mesét, sőt még felháborítónak is.
    3. Nem a könyv írója foglalkozott a témával először, és nem is ő jelentette meg ezt először, hanem egy másik személy, emiatt mégjobban kezdem nem szeretni az egészet.
    4. Én is tiltakozom, habár fantasztikus dolgokra fogákony vagyok, elképzelt történetnek ez nagyon is jóó, sőt, elsőrangú, de ha azt nézném, hogy ez valóság, és nem fikció, akkor már szóót sem ejtenék az egészről, egyenesen nevetségesnek tartanám, és tartom is!
    Remi-X
  • juzosch
    #181
    A kormány legalább épít utakat, meg ad nyugdíjat. Mi az amit az egyház nyújt? A nagy semmi.
  • strogg
    #182
    Asszem muszáj vagyok én is elmondani a véleményemet, pedig nem terveztem :))
    Meggyőzdésem, hogy a kereszténység != a katolikus egyházzal. Elég krisztus tanításait, és az egyház viselkedését összehasnlítani.
    Másrész. És ha krisztus nős volt? És ha született gyereke a feleségétől? Ez miért meglepő egy olyan társadalomban, ahol szinte "kötelező" volt megnősülni, és családot alapítani egy bizonyos életkor után? "rómában vislekedj úgy mint a rómaiak". Ráadásul krisztus nagysága pont abban rejlik, hogy képes volt megtisztulni, és tisztán imádni az ő Urát, hogy köztünk élt, a mi éltünket élte. Ez volt a lényeg. (többször is utal rá, hogy ezért jött közénk). Ez egyedül az egyházat zavarja ,mert újabb vereséget szenvedne el a "föld lapos" és hasonló dogmái végtelennek tűnő sorában. Nem ez lenne az első eset, hogy rájöhetnénk: Hülyeséget beszélnek a papok. Attól, hogy Mária élt nemi életet a férjével, (Márpedig egy olyan társadalomról beszélünk, ahol az érvényes házasság záloga az elhált nász) nem zárja ki a szent mivoltát. Mindössze megint egy adat, ami enm úgy van, ahogy az egyház előadja.

    Összegezve. Meggyőződésem, hogy a kereszténység, tehát "kereszténynek lenni" egy lelki béke, egy nyugodt, személődő felismerés isten létében, és világában, nem pedig egyházi locsogás.
    Kriszuts is ezért utal rá, hogy elsősorban példamutatásról, és tanításról szól. Nem idióta szertartások kiagyalása, templomok építése, és ökör agyalgatások hitvilága ez. Ezért marhaság az amit az egyház művel. jelenleg a templomok, a mondvacsinált szertartások, és a bohóckodás majdnem mindegyike kizárólag az egyház létjogosultságát kívánja alátasztani, nem pedig a kereszténység gyakorlásának módja. Krisztus egyetlen szertartást hagyott. (Eukarisztia). És egyetlen imát. (miatyánk...)

    Tehát én keresztény vagyok. Az egyház meg jó lenne ha végre leszállna a z emberiségről és azzal foglalkozna amire felesküdött.
  • nenad
    #183
    a sajat penzeden....
  • gyozo
    #184
    Az a baj, hogy a kereszténység annyira komplex valami, hogy nehéz beszélni róla. Ami pedig ennél is nagyobb baj, hogy még az egyház képviselői is keverik a szezont a fazonnal.
    Adott ugye a kereszténység alapja a Biblia, illetve a Bibliában szereplő alakok. Ennek azonban kétt vetülete van. Van egy elvont ideológiai, mint például Jézus a megváltó, a gyógító, csodatévő, stb. És vannak teljesen hétköznapi emberek, akikkel valamikor az ókorban történtek akkor teljesen hétköznapi események. Az, hogy ez a kettő összekapcsolódott, az annak köszönhető, van a hit, miszerint hinni akarjuk, hogy létezik más is mindeazon túl, mit érzékszerveinkkel felfogni tudunk. Mi következik ebből?
    Attól, hogy létezett egy hétköznapi ember, akit keresztre feszítettek és netán még felesége és gyereke is volt és az ég világon semmi rendkívüli nem volt az életében, még lehetett az az ember is, akiről a Biblia szól, mivel az az író vagy írok aki vagy akik papírra vetették a sorokat, vehették őt, vagy az ő történetét példának ahhoz a filozófiához, vagy valláshoz, amit terjeszteni akartak.
    Az egyház, amit jómagam túl sokra nem tartok túlzottan rövidlátó magatartást tanusít akkor, amikor próbálja megvédeni ezeket az erekjéket a "leleplezés" elől.
    A hit nem ott kezdődik, hogy Jézus létezett-e, élt-e hogyan élt, kivel, és miért. A kereszténység nem attól mozgat meg sok embert, mert szó szerint igaz az, amit a Bibliában írnak, hanem azért, mert a sorok mögött rejlő tartalmat igaznak hisszük. Ehhez nem kell egyház, nem kell pápa, nem kellenek püspökök és Vatikán.
  • strogg
    #185
    Pontosan ezt mondom. Ahhoz, hoyg keresztény éegyél nem szükséges paphoz járnod.Sőt templomba sem. Mert erősen felhívták rá a figyelmet: "Márpedig ne imádjatok faragott szobrokat, és festett képeket, mint a pogányok!"
    De ha utánnanéz az ember, akkor jól tudja, hoyg ez egyház ezt meg filozofálta, hogy ez miért is jó a szüz mária szobor a templomban, és ez miért jó.:)
    De attól még nem az, hogy megmagyarázom.:)
    Szóval jó lenne ha az egyház leállítaná magát:)
  • juzosch
    #186
    mégis ki más pénzén építse?:)
  • totya4
    #187
    Az egyház is belőlünk él, nézz utána, ráadásul azok is fizetik, akik esetleg nem vallásosak, tehát rablás. Most nem az 1%-ról beszélek amit te választassz ki hogy kinek add, hanem van egy fix állami rész is. Azt meg kéne szüntetni de tüstént.
  • strogg
    #188
    Az ókeresztények legnagyobb ellensége Saul volt. Saul írtotta őket ahol érte. Végül az írás szerint maga krisztus jelent meg neki, és ekkor étrt meg. MEgkeresztelkedett, és felvette a pál nevet. Aki olvasta a theológia írásokat, és az apostolok leveleit azt tudja, hogy Pál srác az ókeresztények élére állt, és elkezdte megszervezni a mai egyház alapjait. (nem véletlen a katonás hiearchia). A Péteri vonal pedig jóval emberközelibb volt, később őket nevezte a megalakult Pál-i egyház "gnosztikus keresztényeknek". Őket betíltotta a "hivatalos" egyház, sőt üldözték őket. Ha úgy tetszik. Pál kiírtotta a Péteri vonalat. A probléma az, hogy Krisztus Péternek "adta az egyház kulcsait".:) Ennyit a katolikus egyház létjogosultáságról. Az egyházb már az elején egy hatalmi harc áldozatává vált. És ez a vonal tombol jelenleg is.

    Kíváncsi vagyok, ha Krisztus visszatérne kiken kezdené a számonkérést. Rajtunk, vagy az egyházon?
    Nem kötnék fogadást az egyházra... :)
  • Dzson
    #189
    "az eredeti szövegben is szűzről van szó. A szó ugyan fordítható hajadonnak is, de a szövegkörnyezet és a történet egyértelművé teszi, hogy a "szűz" jelentését használta a történetíró."

    Nincs eredeti szöveg. Másolatok vannak, amik eléggé eltérnek egymástól. Eredetinek nevezik azt, amit a katolikusok éppen eredetinek nyilvánítottak.

    A kereszténység megtanít arra, hogyan élvezzük a szégyent, és hogyan szégyeljük az élvezetet.
  • strogg
    #190
    Dzson: erre az egyház tanít. Emlékezz az írásra. "János nem ivott veletek, és azt mondtátok ördöge van. Én itt ülök veletek, és azt mondjátok borissza ember vagyok". :)
    Az élvezet nem bűn. De megvan a maga helye, ideje, és formája.Sem több, sem kevesebb.

    Az egyház tanít ilyen marhaságokat. Nekik a mai napig meggyőződésük, hogy szeretkezni csak gyermekáldás végett "nem bűn". Ez nem így van.:)
    Holott krisztus is, és az ószövetségben is csak anyniról van szó, hogy ne ész nélkül, fűvel-fával, hanem mondjuk pároddal. Jah, és ne csald meg!. Nem hiszem, hogy ez, és amit az egyház állít az ugyanaz:)
  • greg971
    #191
    Most akkor ne a mohamedán vallást vedd alapul hanem a buddhizmust .. te is az egyik "legjobb "vallást vetted példának ... :D
  • greg971
    #192
    Isten egy komédiás, aki olyan közönségnek játszik, amelyik nem mer nevetni.
    Voltaire
    .................
    Ez jó kritika, de azt is tudni kell, Voltaire kápolnát építetett magának élete alkonyán ... eheheh
  • greg971
    #193
    Tisztelt Dzson . eredeti szövegkörnyezetben is hajadonnak kell értelmezni , ezért mondom nem csak én , hogy rosszul fordítottak . mondjuk ez jól jött az egyháznak is .Igen szerepel a BLÖFF című alkotásban is :D
  • Szefmester
    #194
    Egy mesére épülő "vallás" szembenáll egy jelenkori mesekönyvvel... nos ez egyszóval lol ... :P

    meg is érdemli aki komolyan vesz egy ponyvaregényt és az abból készült filmet.. és itt a Da Vinci Kód melett a bibliára is gondolok...
  • greg971
    #195
    Keményen egyetértek STROGG véleményével ...nem is firkálok itt többet ...köszi a figyelmet :D
  • greg971
    #196
    tisztelt szefmestert ...talán ha figyelembe veszed hogy nem a filmből vettem az infót, és nem is a bibliából,(Bár a filmben is elhangzik ez az informácció mely filmet azért említek , hogy többen értsék miről van szó) akkor egy kicsit lejjebbvennéd a kritikádat ...amúgy köszi hogy van véleményed :D

  • hiba
    #197
    Nem kell ezt betiltani csak a fikciót hangsúlyozni ja es megmagyarazni az idiotaknak hogy mit jelent a fikcio ne vegyunk semmit szentirasnak, meg azt se, hinni meg barmiben lehet, legalabbis mindenben amit az ember kitalal :)
  • Árnyvadász
    #198
    Jó ez a fórum, érdekes, olvasmányos. Magam részéről ott dobtam ki a kezemből a Bibliát, mikor az elején leírják: -Isten a saját képmására teremtette az embert. Jó akkor itt hagyjuk abba :)

    Amúgy persze olvastam belőle, már azt ami érdekelt. Hiszek is vmiben, nevezzük bárminek is, de a lélekvándorlásban is. De alapjában véve tökmind1 miben hisz az ember a lényeg, hogy legyen célja és valósítsa meg.
  • Piscator
    #199
    Hülye gyerekek, nem hallottatok még ökumenikus szeretetszolgálatról?
    Be vagytok oltva minden kötöttség ellen, ami a nyomorult kis EGOtok bármit megszabna.

    Tényleg, semmit nem csinál az egyház, csak gyóntatás címszaván kb a modern pszichologia előtt jóval bevezette a kibeszélés, lelki segély funkciót.

    Hány évesek írnak ide?
    Hallotatok arról, nem kell szó szerint venni?
    Nem azt mondom, kötelező hinni, de ennyi okoskodó balfaszt olvasni, ilyenek csinálták a diktatúrákat, égessük viszont a csukjásokat felkiálltással.
    Ha nem tetszik, ne nézd.

    Érdekes módon a nagy, több ezer éves kulturáknak mély, erős vallásuk van, csak a pogány nyugaton szokás ateistáskodni, nagyokost játsznai,
    lásd zsidók, hogy maradtak a fáraók óta életben?! Csak nem a Biblia ószövetségi részére alapozták világukat?
  • Piscator
    #200
    Van egy bizonyos infrastruktúra...amelyre szükség van...feladataik ellátására...biztos vannak megélhetési, hájas papok, többségében hihetetlen intelligens, művelt, toleráns emberekkel találkoztam személyükben.
    Jártam jópár református templomban, hitközösségben, elhiheted, nem veti fel őket a money.

    Mennyivel jobb ez a nyugati modern világ? Nem értek egyet a bigott, abszolut egyházuralomnak, ami átszővi az államot, de most a egyház/vallás fikázás mennyivel jobb?
    Menj át az indexre naphosszat fikázni a hagyományokat, ámbár lassan az sg fórumai is kezdenek süllyedni.