705
  • Testudolius
    #121
    Sztem nem. :D Egy világban ahol a média lássuk be eléggé rászáll a vallás témára, kevesen lesznek "nagy hivő" szabad akarat nélkül. Megharcolnak a kételyeikkel és maguktól döntenek. Legalábbis ez a normális.
    Insomniac: csupán arról van szó, hogy az ember véges állat. :D Ezt elég sok nagy gondolkodó belátta. Einstein pl. Neki azért talán volt valami a koponyájában híg lén kívül is.
  • Mentoloshurkaka
    #122
    a vallásnak mindig is politikai szerepe volt. Az iszlám nélkül az arabok még mindig nomád törzsekben élnének, mert az iszlám fogta egybe az egész népet
  • echo
    #123
    Én arról írtam ami jézus életében történt, a biblia szerint is akik személyesen ismerték, a néhány halászt kivéve, senki sem hitt neki, sőt még ők sem igazán.

    Az, hogy működik az nem érv. A szcientológia is működik.
  • greg971
    #124
    Szeretném ha úgymond "CENZÚRÁZNÁK" a pedofil és homoszexuális papokat ...szeretném erre kérni a katolikus egyházat!!!!!!
  • Mentoloshurkaka
    #125
    Igen, Tom Cruise ékes példája ennek
  • echo
    #126
    Kétlem, hogy Einstein, hitt volna abban, hogy szülhet szűz nő gyereket és, hogy az nem megy közülünk a pokolba aki ezt elhiszi...
  • greg971
    #127
    Minden vallás a nevelés álltal terjed . Szerencsére nem keresztény az egész föld lakossága.A keresztények száma elenyésző a többi valláséhoz képest.
  • Testudolius
    #128
    Valóban pontatlan voltam. Az az érdekes, hogy nem hittek neki igazán, kételkedtek az elején és aztán ráadásul keresztre feszítették, ők is veszélybe kerültek. És ezek után mégis elkezdték terjeszteni. Na de egy abszolut csalódás után mégis minek? hatalomért? ugyan. egész életükben vándoroltak-menekültek és aztán vértanúk lettek. fene se érti...
  • Testudolius
    #129
    Insomniac nem is erről beszélt. Hanem a "mindenható" emberről, ami kizárja Isten létét. Einstein hitt Istenben.
  • mixam
    #130
    "LOL
    Nem a középkorban élünk!! SZOLÁSSZABADSÁG

    "Thaiföldön az utolsó 10 percet akarják kivágni a filmből istenkáromlás címén"
    nevetségesek :("

    Nem vagyok ennyire optimista, sajnos egyre inkább a sötét középkorban élünk, és az egyre erősebb elnyomáshoz pont az informatikai eszközök adják az infrastruktúrát. Nézd csak meg mit csinálnak a fasiszta BSA/ASVA/Artisjus nevű gestapós gecik. Tizenéves gyerekekre törik rá az ajtót mert használni merik az internetes és le mernek töltögetni.
    Ha a BSA meg a többi féreg egyesülne az egyházzal a végén bevezetnék 11. parancsoaltként, hogy "NE TÖLTS LE!"

    Egyre sötétebb diktatúra ez a szar ami körülvesz minket, sajnos.
    Persze megnézem a filmet, de nem moziban, hanem letöltöm, tőlem aztán ne kapjanak egy fillért sem az ASVA féle gestapószervezetek, arra hogy utána engem vagy a barátaimat bepereljék. RÁadásul abból a pénzből fizetve a vérszívó ügyvédeiket, amit én fizetnék nekik például mozijegyre. Na tőlem nem kapnak egy büdös vasat sem. Még az üres DVD-ket is Szlovákiából rendelem, mert úgy csak kb. 100 Ft egy DVD-r, nincs rajta harács-matrica.
  • greg971
    #131
    Akik a bibliát írták, azok tévedtek a fordítást illetően . A nem szűz , hanem hajadon .

  • Testudolius
    #132
    Remek! Az egyház és a jogvédők rejtett kapcsolata! Szép nap ez a mai.
    Amiről beszélsz kapitalizmusnak, fogyasztói társadalomnak hívják, ahol az embert elszigetelik, pl az internettel a többiektől a minél nagyobb haszon érdekében. Az egyház nem szereti. Ajánlom a Centesimus Annus című pápai enciklikát. :D Nem egy könnyű olvasmány, ami azt illeti én sem olvastam, de tudom hogy erről szól.
  • greg971
    #133
    Semmi gond srácok . Felnyomják a cenzúrázatlan kópiát torrentre, és onnan lenyomja mindenki :D

    Bár kínában az internetet is cenzúrázzák.
  • bokonon
    #134
    Én az ősrobbanásban és az evolúcióban hiszek, amikor a bibliai magyarázatot hallom, akkor én is kezdjek el a cenzúráért kiálltozni?
    Szerintem ha valaki igazán hisz valamiben, akkor nem érdekli az, hogy mások mit mondanak, mert neki van egy meggyőződése, ami mellett kitart. Ha maga sem hiszi igazán, akkor természetes, hogy mindenkit el akar hallgattatni aki neki nem tetszőt mond.

    Válasszátok szét a vallás és az egyház fogalmát. A vallás egy szent dolog SENKINEK SEMMI KÖZE MÁS VALLÁSÁHOZ, viszont az egyházat emberek vezetik, szerintem őket lehet kritizálni. Ezt teszi Dan Brown a könyvében.

    Ha megfigyelitek a könyv jelentősége nem a vérvonal létezésében vagy nem látezésében van, hanem azokban az apró magyarázatokban ami arra világít rá, hogy annak idején hogyan tették az egyház vezetői mindenki számára emészthetővé a kereszténységet.(Hogyan lett egy pogány tavasz-ünnepből húsvét stb.)
  • echo
    #135
    Neked is azt tudom erre mondani, hogy beszéld meg ezt a katolikusokkal, ha ők bele mennek, onnantól nem fogom ezt előcitálni. Egyébként ha meg nem lett volna szűz, hanem egy pasitól esett teherbe, akkor meg kicsit macerásabb kidumálni, hogy mégis isten az apukája és nem azaz ürge.
  • Testudolius
    #136
    Bocs, mai utolsó komment részemről ígérem, de ez megint szép példája annak, hogy újságokól és híradokból tájékozódunk.
    A 7 napos teremtéstörténet tudjátok mi? Memoriter. Emlékeztető. Sokáig komolyan vették,ez igaz, de ma már az Egyház is belátja, hogy az evolúció az igazság.
    Annyi a lényeg, hogy alapvetően minden Istentől ered. Volt ősrobbanás, van evolúció, de az élet tervszerű és Isten tervezte. Van cél.
    Na jóccakát'!
  • mixam
    #137
    "Nehogymár betiltsák a filmet. Szét is csapok.
    Ezt a filmet én meg akarom nézni fullra. Ha kivágnak belőle egy percet is nagy anyázás lesz. :)"
    Ezért is érdemes inkább letölteni, a p2phálózatokon általában mindig megtalálható a teljesen vágatlan és cenzúrázatlan változata a filmeknek. Míg a moziba kerülő változatoknál főleg itt európában a hülye cenzorok képesek már egy kicsit véresebb jelenet miatt is előkapni az ollóikat.
  • greg971
    #138
    Én is azt írom mint te ... nem lehetett szűz, ez egyértelmű ...rosszul fordítottak , ennyi a lényeg.Az eredeti történetben hajadon szerepel :D
  • Mentoloshurkaka
    #139
    Utólag könnyű belemagyarázni mindenbe a dolgokat
  • bokonon
    #140
    "...az élet tervszerű és Isten tervezte. Van cél."
    Aki már hallott kvantum-mechanikáról, annak ezt igen nehéz elhinnie.
  • greg971
    #141
    Annyi a lényeg, hogy előállítottak egy vallást, mely létrejöttekor egy szekta volt, mint most ezek a pár fővel megalakuló vallási szervezetek, melyeket nem nagyon szeret az egyház :D

    Hiszen jézus ( EREDETI ) vallása is zsidó volt, de az akkori uralkodó vallás sem tűrt meg más hitet, (ezért feszítették keresztre) mint ahogyan a keresztények sem szeretik a más hitűeket .
  • unknown nick
    #142
    "Szerintetek ha elkezdenék pattogni, és világszinten reklámozni hogy nem volt holokauszt..."

    Van olyan ország ahol ezt így tanítják az iskolapadban.
  • echo
    #143
    Ha csak ennyire szorítkoznál, hogy van isten és ő teremtett mindent szőröstül bőröstül, és minden keret történetet feladnál, minden állami támogatásról lemondanál, akkor szerintem már más jellegü vitákat kéne folytatnod(értelmesebbeket). Persze szerintem ezeket is elbuknád, de mégis sokkal jobban elfogadható lenne az amiben hiszel(ha félre értettem és nem hiszel akkor bocs :)
  • mixam
    #144
    "A filmrol kar is vitatkozni. Aki akarja megnezi, aki meg besertodne rajta, az ne menjen a moziba. Ennyi. En megyek es megnezem:)."

    Én meg maradot itt a kényelmes fotelomban, és jól letöltöm a filmet.
  • mixam
    #145
    "Ebből legalább kiderül, hogy mely országokban van szólás- és vallásszabadság. Ahol sikeresek lesznek az ilyen tüntetések, ott tuti nincs...
    Egyébként az igencsak kétséges számomra, hogy az egyház sikít, ha az ügyeibe be akarna bárki is avatkozni, viszont a másik irány már szerintük teljesen rendben van: nemcsak hogy a politikába beleszólnak, de már a könyvpiacot és a moziműsort is szabályozni akarják :)"

    Nem hinném, hogy ilyen egyszerű módszerrel ez kiderülne. Egyébként úgyis egyre kevesebb országban van szólásszabadság. Nézd itt Magyarországon ugye bemutatják a filmet. De ettől még nincs itt sem szólásszabadság.
    Próbáld csak kiadni mondjuk a "Cion bölcseinek jegyzőkönyvei" című könyvet. Egyből megnézhetnéd magadat, pedig az is csak egy irodalmi mű. Megfilmesíteni? Börtönbe dugnák az egész stábot még mielőtt leforgatnák az első jeleneteket, valamilyen koholt vád alapján.
  • Kryon
    #146
    Vannak ilyenek....
  • NYCBoy
    #147
    Nem sok téma generál ennyi hozzászólást!
  • NYCBoy
    #148
    Kár, hogy nem nekem jutott eszembe ez a könyv, már a bahamákon vedelhetném a sört :(
  • Dying Soul
    #149
    Szánalmas az egyház.
  • Praetor
    #150
    Nem kötekedni akarok, de:
    az eredeti szövegben is szűzről van szó. A szó ugyan fordítható hajadonnak is, de a szövegkörnyezet és a történet egyértelművé teszi, hogy a "szűz" jelentését használta a történetíró.
    Nem beszélve az ószövetségi próféciákról amik egyértelműen alátámasztják ezt, és szinkronban vannak az újszövetséggel.

    Az angolban is rengeteg értelme van egy-egy szónak, mégis a szövegkörnyezetből lehet tudni, hogy a sok közül melyiket kell érteni.

    Amúgy ez a szűz/hajadon vita hangzatos (ezért is nyomták be a Snatch c. film elején), de a valóságtartalma nulla.
  • assdf
    #151
    Vagy egy unatkozó római katona járt arra, aztán meg ráfogták hogy szepőtelen... sajnos ma már nem hisznek az ilyesmiben, pedig sok lány jól járna vele...
  • Bohun
    #152
    Például Iránban. És ezen megütközöl?
    Most például ez a téme télleg cenzurázva van, egy történész nem mondhatja, hogy nem volt, mert akkor börtönbe zárják(lásd ausztriai eset nemrég). Ez ellen miért nem keltek fel a szólásszabadság nevében.
    meg sorra tiltják be az ilyen oldalakat
    http://suttogo.hu http://kitartas.hu
    a látogatókat meg megfigyelik, akkor kérdem én mit papoltok most a vélemény és szólásszabadságról?
  • Piscator
    #153
    Az ún egyházba a protestánsokat is beleveszik az egyházbírálók?
    A katolikus ágon kivül mások is tiltakoztak a mű ellen?
    Én nem szeretem, ha az összes - európai - vallásra ráhúzzák egy vallási ág miatt a maffia, gondolatrendőrség szerepét.

    Finomítanék - tudva, persze mindenütt vannak igaz, hamis papok - : a katolikusok Isten kapitalistái...
    azt hiszem ez mindent elmond.
    (magam passziv református vagyok, hál istennek soha nem erőltették a hívést, inkább egyfajta jótékonysági, társadalmi szervezet volt nálunk, remek táborokkal, ahova pár évig jártam;ismétlem, mellőzték a behülyítést, az erkölcsi tanulság, meg valami felsőbb pozitiv erő jött le nekem, becsomagolva átlagembereknek is fogyaszthatóan)
  • Piscator
    #154
    Nyílván igazad van, az ún, kettősmérce is megy aztán, ne felejtsük, szélsőséges esetben - pl kommunizmus - összes vallás ellen fellehet használni a vallás/egyház ellenes érveket.
    Akár a (római katolikus) egyház középkori helyzete hasonlíthat a kommunizmusra, pontosabban a klasszikus marxi elméletekre: szép új világot akartak, aztán a földön poklot valósítottak meg.

    Béke! :)
  • Kryon
    #155
    Az egyház ott hibázta a legnagyobbat,amikor a hitet cenzúrázta.
    Azt lehet tudni,hogy Jézus halála utáni 1-2 évszázadban kb.30 evangélium létezett,ennyit hoztak össze a körülötte lévők a tanításaiból válogatva.
    Ezek közül később kiválasztottak,ha jól tudom hármat lényegében tetszési indexük alapján,ezeket utána összerakták és elnevezték Újszövetségnek.A gond csak ott van,hogy a hit szempontjából legfontosabb részei a tanításnak így pont kimaradtak,és üldözték azokat akik ezekben hittek.
    És a gond ebben az,hogy amennyit ezekről tudok az alapján úgy tűnik ezek tartalmazták a hit/vallás gyakorlati részét és a legfontosabb meglátásokat,de mivel ezek túl magasak vóltak a legtöbb embernek ezért törölték őket,nem tudták mit tesznek....
    Ha ezen tanítások bekerültek volna a vallásba akkor a keresztény vallás leginkább a Buddhizmusra hasonlítana,ugyanis ezen tanítások is azt mondják,hogy mindenkiben van egy Isteni szikra és különféle gyakorlatokkal elmélkedés/meditáció/átszellemülés által ez kibontakoztatható,míg elkezd az ember belelátni a dolgokba s végül eggyé válik egy felsőbb erővel,és ekkor már test nélkül is létezhet.Jézus eredetileg azt állította ő rájött ennek mikéntjére,alkalmazza a módszert,működi,és ezt akarta megosztani,sajnos később a dolgok nagyon félrecsúsztak,de hát ez van.....
  • Piscator
    #156
    Még egy belevau: művet sem olvastam, filmet sem láttam.

    tényleg divat rúgni az egyházat. Egyfelől érthető, keményen uralták az egész középkort, viszont - ha maguk képére formálva is - egyrészt - EUrópában eléggé az egyháznak köszönhető az írástudomány fennmaradása, mindenféle találmány - Jedlik dinamója pl - persze itt is lehet vitatkozni, csak az egyháznak volt mindehhez tőkéje.

    Szóval kicsit értem a liberálisokat. Jó tudni, azonban a középkornak vége, ma már ... hát nem tudom ... a katolikus egyház akarna se tudna uralni mindent, világot, mit tegyél.

    Ma a katolikus egyháznál (is) erősebb hatalom, érdekeltségi kör, erő uralja a nyugati világot.
    Pénz, pillanatnyi élvezetek fölé rendelése a jővő(d)nek, lásd Hollywood, USA sztárjainak felének a csuklóján van egy vékony, piros zsineg. Madonna, Tom Cruise. Ez volt a reális összeeskövéselméletem.

    Én magam részéről probálok építő, pozitiv hozzáállással vizsgálni bármely eszmét
    szinte.
  • Mardel
    #157
    " USA sztárjainak felének a csuklóján van egy vékony, piros zsineg."

    Az sztem VIP belépő, vagy vmi hasonló. :D

    A papok nyakában meg egy nagy (gyakran) arany kereszt, sőt a négerek és cigányok nyakában is.
    Ez nem bálvány imádat? 2. parancsolat
  • Cleawer
    #158
    kép
    No klikk a linkre,nem harap.
    Ezen a pár mondaton akadnak ki az emberek.
    Az egyházi emberek,és egyház kritizálható,de a vallás nem.Mindenkinek saját vallása van,amit maga képzelt el.A kereszténység egy gyűjtő név,és azok hisznek benne akik ugyan ugy képzelik el a hitet.Igen,elenyészően kevesen vannak.3-4 milliárdan(Európa,észak-délamerika,Ausztrália,Oroszok).

    A Biblia Ótestamentuma picit régebbi mint 2000 éves de 1-2 vel.Tényleg.Akkori történet is van benne mikor a termékeny félhold nevű földterületre költöztek be a népek.Sacc 4000éves .De ez csak sacc.

    Mindenkinek ajánlom figyelmébe "A.Da.Vinci.kod.titkai." címü filmet("megvettem":)).jól érthetően cáfolja meg a dolgokat lépésről lépésre.
    Pl van a könyvben egy rész hogy a kriptográfus asszonyka egy méregdrága(Sziklás Madonna) képpel fedezi magát(mint pajzs), hogy a rendőrök ne lőjenek rá.A könyv 1,5m nek irja le.Valóságban 1,95m .Fakeretes ,cirka 90 kiló.

    A könyv tele van teológiai,és művészettörténeti hibákkal.
    Minden éremnek 2 oldala van ,illik tanulmányozni mind2t a vélemény nyilvánítás előtt....
  • Piscator
    #159
    <i>Minden vallás a nevelés álltal terjed . Szerencsére nem keresztény az egész föld lakossága.A keresztények száma elenyésző a többi valláséhoz képest.</i>
    Ja, tényleg kár, hogy nálunk nincsenek arabok.
    Arábiában, meg egyes afrikai mohamedám terüelteken általános gyakorlat a csikló kivágás, mindenféle bugyuta hagyomány...
    én azt látom, JELENLEG a vallások közül egész "rendes" a katolikus vallás. többségében. felerészben, kb.

    Ha vannak visszáságok a római katolikusba, egész biztos, vannak sokkal konzervativabb, durvább vallások.

    Meg az egész kereszténység az akkor ultrakonzervatív zsidók, és több istenhítű rómaiak között egy kis reform szekta volt.
    Aztán a középkorban meg a protestánsok, meg mások lettek a reformerek/visszatérők az eredeti alapokhoz. Mit hoz a holnap?
  • Mentoloshurkaka
    #160
    Summa Summarum: Ha vallás nem lenne, egy jobb világban élnénk!