705
  • Kelta
    #41
    igazad van, Tom clancyre se mondták még a titkosszolgálatok hogy irgum burgum, meg tiltakozunk, mert elárulja a tuti titkokat, meg valotlanokat ir pl. az elnökröl meg pl a CIA vezetöjéröl:) tiszta cirkusz ez...
    akinek nem tetszik a film, vagy zavarja a történet,az NE nézze meg! ennyi.

    engem mint nem hivöt, nagyon zavar az a sok vas. délelötti hit müsor a tv-ben , sért a nemhitemben!! asszem tiltakozni meg tüntetni fogok!!!!
    ugye hogy nevetséges????...hát ti is..:)
  • Testudolius
    #42
    Félreértés ne essék: én se tartom szerencsésnek bojkottálást, pontosan azért ami már itt is nagyon jól látszik: fölösleges figyelemfelhívás. Elmondhatjuk, hogy hol vannak a történet buktatói és mi az amit már kár komolyan venni, de ennél többet valóban nem ér meg a téma.
    A példának pedig nem az volt a lényege, hogy rosszat állít, hanem az hogy valami olyat bolygat, ami az életed egyik alaptétele. A Biblia tanítása fontos alaptétele a katolikusok életének (a víz meg nedves, tudom :) ) és azért ez a Mária Magdolna elmélet elég durva.
    Sajnos már rég olvastam, így nem emlékszem pontosan arra, hogy mit jelez az író valóságképpen, de lássuk be hogy a story hangvétele nem éppen fikcióra utal...
  • Mardel
    #43
    "Odáig értek egyet az egyházzal,hogy figyelmeztessék a nézőket,hogy a történet csak kitaláció,az igazságot meg senki sem ismeri."

    Bibliába is írják ki vastagított betűkkel. Akkor lenen ez jogos. A Biblia nagy múltra tekint vissza az igaz, de Andersen is írhatta volna...
  • Mentoloshurkaka
    #44
    Azért elkeserítő azt látni hogy ennyi birka embermegmozdult az egyház buzdítására. Tipikus nyájvallás...
  • Kelta
    #45
    esztétikai???????? ezt hogy érted??? csunya tom hanks??
  • Bohun
    #46
    Indiában muzulmán papok csatlakoztak?:D ez jó mert nincsenek is papjaik a mohamedánoknak...
  • SZEG007
    #47
    tudodmit ha csinálnék egy filmet ahol mondjuk a zsidoságot negativan állitanám be akkor valoszinüleg az utcára kerülnék ugy tönkretenne a nemzetközi zsido hitközség, mert ök mindent megtehetnek, de ha katolikus egyház valamiért felháborodik akkor máris megy a höbörgés hogy igy szolásszabadság, meg ugy demokrácia, közbe bele nem gondolnátok hogy esetleg egy hivö ember számára ez olyan mintha a szivébe taposnának.
    Szerintetek ha elkezdenék pattogni, és világszinten reklámozni hogy nem volt holokauszt ami persze baromság nem lennének felháborodva a zsidok? vagy ha fognám magam, és áthuzott mohamed poloba rohangálnék akkor nem lenne felháborodás? dehogynem lenne, a sok tetü libeláris meg szarna rá magasrol hogy mások hagyományait, vallását negativan beállitani tlán milliokat is bánthat, hisz ök jolétbe egy számitogép mögül ugathatnak, és kurvára nem érdeklik öket ilyen dolgok.
  • Kelta
    #48
    ennyi erövel a csillagok háboruja ellen is tiltakozhatnál, mer ugye ott is vannak a történetnek buktatoi, meg ugye a vallással is ellentmond benne pár dolog
    star wars elé is kirhatnák hogy kitalált történet, hátha valki komolyan veszi:)
    vazze, ez egy csak film!
  • Alkarcsont
    #49
    Minden film fikció kivéve a dokumentum film. Így oda sem kellenne írni, hogy a képzelet szüleménye.
  • SZEG007
    #50
    ja és mindezt ugy irom hogy nem nevezném magamat hivönek, habár megvagyok keresztelve, de templomba nem járok.
  • Testudolius
    #51
    Csillagok háborúja, hmmm :D Azért belátod, hogy ez nem működik, ugye? Valóban csak egy film, de tartok tőle, hogy kicsit többen veszik komolyan teljes egészében, mint a Csillagok háborúját.
  • Bohun
    #52
    "Bibliába is írják ki vastagított betűkkel. Akkor lenen ez jogos. A Biblia nagy múltra tekint vissza az igaz, de Andersen is írhatta volna..."

    A Biblia rágalmaz valakit? Nevetségesek vagytok ahogy mindannyian az okosat játszátok lövésetek sincs az egészről csak olvastatok egy provokáló könyvet... droidok
    Ha írnék egy könyvet amibe leírnám h rohatt kis buzi vagy és igazából egy kecske nemzette anyádat, akkor te nem tiltakoznál ellene? Miért ne lenne joga az egyháznak és a hívőknek tiltakozni ha egyszer őket gyalázzák és hazudtolják meg?
    Olyan dolog manapság az egyházat bántani, mint a döglött kutyát rugdosni. Ájjatok már le.
    És a Bibliának nem a tényszerűsége a fontos, hanem amit hirdet: a szeretet. Éppezért nicns sok értelme bántani őket.
  • Kelta
    #53
    kapásbol vagy 20 pédát tudnék felsorolni, ahol amiket felsoroltál, azokat állitották. DE..!!
    amiket felsoroltál negativ tartalmu példák
    a da vinciben nem negativ a vélemény, csak más! más! érted?
    nem rossz. nem szolja le se jézust se máriát, sem a vallást! csak azokat akik visszaélnek vele!!! nagyon nagy különbség...
  • Kelta
    #54
    tévedsz
    senki sem gyalázza sem jézust sem máriát, sem a vallást. ez nem igaz.
    csak azokat állitja pellengérre, akik visszaélnek a vallással, vagy megtévesztenek másokat vele, és büntettre veszik rá öket a hit által!!
    nem ugyanaz
  • Mardel
    #55
    Ha ennyire sérülékeny a leked, akkor menj papnak vagy apácának élj elzártsábna, legyél meleg, vagy apáca**. Vagy egyszerűen ne olvasd el ha nem tetszik, nem rólad írták. Amúgy meg ha bibliát elhiszed akkor gratulálok.
  • SZEG007
    #56
    ha te hiszel valamiben, és egy ficsor jön azt mondja, hogy amiben egész életedbe hittél az valojában nem is ugy volt , és persze azt irja hogy amit ö állit az valoság, akkor nem lennél felháborodva, mert én igen.
  • Testudolius
    #57
    Az a gond a témával amit Bohun említ. Divat lett rugdosni az egyházat, és ha elég ideig rugdosnak kezd irritálni. Csak annyit kérek nézd meg: hány olyan hozzászólás van itt ami gyalázza az egyházat. Nem MÁST állít, hanem sérti.
    Nem zavar, hogy megjelenik a film, elgondolkodtató volt amit mondott, de alapvetően szerintem provokál. És lám a könyv megjelenése után rögtön megjelentek a teológus palánták akik csak a bulvárból hallottak pedofil papokról és inkvizícióról. Az a gond a liberalizmussal, hogy ez az ország nem érett meg rá, mert képtelenek vagyunk intelligensen véleményt nyílvánítani (és nem ezt nem aktuálpolitikának szánom, csupán elméletnek).
    U.I.: Kelta ne vedd magadra. Előfordulnak még kultúrált emberek :D
  • Mardel
    #58
    "ha te hiszel valamiben, és egy ficsor jön azt mondja, hogy amiben egész életedbe hittél az valojában nem is ugy volt , és persze azt irja hogy amit ö állit az valoság, akkor nem lennél felháborodva, mert én igen."

    Az a te bajod! "Ne cak hidd, hanem tudd is!" by: Morpheus

    Ha tudsz ellene vmit érdemben felmutatni, hogy nem így volt, akkor vagy igaz amit hiszel, vagy nem...
  • Testudolius
    #59
    A könyv végkicsengése: az Egyház 2000 évig eltitkolta az igazságot a hívek elől, és átvert mindenkit. Ez sértő.
    Jézus házasságot kötött Mária Magdolnával és gyerekeik születtek. 2000 éves hagyományt sért meg. De mint lejjebb mondtam, nem ez a legnagyobb gond a dologgal...
  • Peti0011
    #60
    Nehogymá a h@lye egyház ezzel szenvedjen meg ne szoljon má bele hogy mit nézünk elvégre szabad orszában élünk!!!!
  • zerke
    #61
    Csatlakozom :)
  • zerke
    #62
    Ha megjelenne egy film, hogy az összes fekete hazug disznó a kezdetek óta, akkor meg a feketék ne mondják meg, hogy mit nézel? Ez végülis csak fikció, mindenki tudja... :P
  • Kelta
    #63
    de ezek nem tények, hanem fikció
    mellesleg, ugyan mutass már teljes cáfolhatatlan bizonyitékot rá, hogy régen jézussal ugy történt ahogy ti, és az egyház állitja!!
    tudsz ilyet?
    mert ha nem, akkor fogadd el kérlek, hogy valaki másként gondolja. nem sértésnek szánja, hanem mert máés a világnézete...


    köszönöm a véleményt rolam :) tényleg szeretnék egyzser komolyan "vitatkozni" egy hivő emberrel, hogy mért látja másként a világot mint én??? érdekes lenne...
  • SZEG007
    #64
    te azt mondod fikcio, de az iro valoságnak álitja be...
  • Kelta
    #65
    az a gond hogy csak ilyen nagyon negativ példákat hoztok.... és általánositotok!
    az összes fekete, az összes zsidó stb...
    a könyvben/filmben, nem az egyszerü hivő nénike van leszólva, aki templomba jár és becsületesen szerényen él!! hanem azok a nayghatalmú emberkék akik visszaélnek(éltek) hatalmukkal..
    és hogy régen esetleg másképp is történhetett, hát igen....lehet hogy nem ugy volt mint ahogy a biblia irja??? szerintem lehet...
    nincs egyik oldal kezében sem 100% bizonyiték szerintem :)
  • SZEG007
    #66
    nemigaz hogy nem fogod fel hogy itt nem arrol van szo hogy mi fikcio, és mi valoság, hanem hogy mások hagyományait nem kéne felrugni ennyi.
  • Kelta
    #67
    megmondanád pontosan hol is állitja be annak??? én olvastam, jol szórakoztam, de egy pillanatig nem hittem hogy valos történet, pedig hidd el..
    nagyon nem vagyok hivő....
  • Mentoloshurkaka
    #68
    Tolkien előtt is létezett már a fantasy. a címe: Biblia
  • Mentoloshurkaka
    #69
    Ha kőzépkorban lennénk Dan Brown és a film megtekintői már a máglyán égnének
  • Kelta
    #70
    mért lenne felrugva?? nem kért senki meg rá hogy ezentul ne higgy, senkit nem akart eltántoritani a hitétöl...
    és megbocsáss, de engem is zavar aza sok hivő müsor a tv-ben...hol kell tiltakozzam az miatt hogy a nemhitemben ezek erösen sértenek, és felrugják az én hagyományaimat, hogy nem vagyok hivő..
    nos???
  • Mardel
    #71
    "A Biblia rágalmaz valakit? Nevetségesek vagytok ahogy mindannyian az okosat játszátok lövésetek sincs az egészről csak olvastatok egy provokáló könyvet... droidok"

    Nem rágalmasz senkit, de arra sem utal, hogy vakon higgy benne. De azért lövésed nekem sem sok van az egészről és ott virít benned a csorda szellem: ha sokan űzik (hiszik) akkor igaz.

    A filmet meg fogom nézni, de a vallást nem fogom elítélni emiatt. Unom már, hogy minden csak egy féle képpen igaz és csak az az elfogadott. Tudod régen egyház eretnekség vádjával elégette azt aki szerint a Föld nem lapos, és nem a Nap kering körülötte. Most szerinted miért nem lenne ez másképp.

    Az egyház tagok nemfognak utánajárni a dolgoknak, mert féltik az életüket. A hívők meg vakon hisznek egy könyvnek,stb. El kell fogadni, hogy vannak oylan emberek, akik nem hisznek ell mindent első hallásra, vagy olvasásra, és mernek utánanézni a dolgoknak...
  • SZEG007
    #72
    "Ehhez hozzájárul az is, hogy könyve elején Dan Brown azt állítja, hogy története valós tényeken alapul"
  • Kelta
    #73
    elmondanám, itt a forumban mindenki égne, mert nem igazán tartja be senki pl a 10 parancsolatot.. néha vsaárnap is dolgozunk..káromoljuk az istent, hazudunk, kicsit lopunk, csalunk néha.
    égnénk mint a pinty :)
  • Testudolius
    #74
    Pontosan igazad van. Nincs cáfolhatatlan tény. HIT. Ha lenne tény mindenki hivő lenne, a világ meg unalmas, és az emberiség eltunyulna vagy apokalipszis. :D
    Épp ezért nem veszem sértésnek a dolgot. Lehetsz nyugodtan ateista, semmi gond. Sőt én azt HISZEM, hogy mindez tervszerű. Csak az a baj, hogy a legtöbben úgy mondanak véleményt az egyházról, hogy semmit se tudnak róla.
    Kis gyüjtés a mai anyagból: inkvizíció. hiba volt valóban. kb 500 évvel ezelőtt. II. János Pál pápa bocsánatot kért. ennél többet nem tehetett véleményem szerint.
    pedofil. szép kulcsszó lett, néhány pap eltévelyedése. hirtelen egész egyház megrontja a kiskorúakat. nem szeretjük az általánosítást...
    De ez nagy kitérő. A baj az, hogy érzésem szerint, a könyv nem mesél, véleményt mondd (amihez joga van) hanem ügyesen meglovagolja az egyházellenességet és valótlan-valós összemosásával gerjeszti az ellentéteket.
  • gumikacsa
    #75
    ahhoz nem kell sem a könyv sem a film, hogy véleményem legyen az egyházról. De inkább nem írom le.

    A könyvet nem olvastam, de mostanság elég sok dokumentumfilmet látni a témában. Nem tudom, miért ne lehetne a dolog akár igaz is. Persze lehet, hogy csak kamu, senki nem tudja, senki nem volt ott. Ugyanez igaz a bibliára, ami benne van az is lehet fikció, nem tudja senki, nem volt ott senki. De valamire alapozni kellett a vallást...
  • Kelta
    #76
    nézz már utána, mielött ilyeneket leirsz, jó?
    köszönöm
  • Mentoloshurkaka
    #77
    És szerinted azzal hogy bocsánatot kért, azzal visszahozott ezernyi embert a halálból?
  • Kelta
    #78
    nso, örülök hogy egyetértesz velem
    egyébként én nem itélem el a papokat, pár pedofil miatt.van köztünk is elég:( nem ettöl függ a dolog
    inkább az zavar, hogy ha valaki(k) ellenkezö tant mutatnak be, amiben nem sértések vannak, hanem mondjuk ellentmondásokra világit rá, az azonnal fuj fuj.
    nem biztos hogy minden ugy van ahogy a könyvben leirták.közelsem biztos.
    engedtessék meg nekem a kétkedés lehetösége...kösz :)
  • Mardel
    #79
    "És szerinted azzal hogy bocsánatot kért, azzal visszahozott ezernyi embert a halálból?"

    Ez olyan, mint a Bibliában mikor Pilátos megmossa kezét. Szólásban: "Mosom kezeimet!" Visszahozni őket már nemtudja, ő csak Isten hírnöke, az igét terjeszti és "mossa kezét" ha néha hiba csúszika dolgokba.
  • Mentoloshurkaka
    #80
    gondolkodni kellett volna mielőtt ilyen hülyeséget csinálnak