187
  • Kandurex
    #1
    500 dodo, a f*rkam leszakad :/ Akkor már inkább maradok a jó öreg 2000 -es változatnál.
  • vezeték
    #2
    1, asszed nem lehet letölteni majd?:D
    2, kismillió módszer lesz arra hogy legálisan, lényegesen olcsóbban beszerezd :)
  • Newfronter
    #3
    Tényleg jó, ez van most is a gépemen. :) (beta2)
  • tuxika
    #4
    Ebből veszünk vagy hármat! :D
  • startmenu
    #5
    Az Openoffice, vagy melyik meg megjegyzi mit gépeltem, és kevesebbet kell. Na. Nem mindenkinek csicsa kell, hanem tudás.
  • Caro
    #6
    Tényleg, én már annyira megszoktam, hogy nem is tűnt fel, hogy a word nem tudja.
    Kínáncsi lennék, hogy ez tudja-e?
    Lehet hogy mindent könnyen elérhetővé tettek, ami tényleg nagyon jó a kezdőknek, csakhogy ez a hozzáértők rémálma, akik tudták eddig, hogy mi hol van, most majd kotorászhatnak utána.
    Bár állítólag a menüt vissza lehet majd kapcsolni.
  • geri15
    #7
    tényleg ez kell a népnek: csilivili erőforrás-zabáló word meg mindenféle baromság :-\ akkor már openoffice, vagy pedig letépni bithuról
  • kbupdate
    #8
    laikusok csak annyit látnak: "csilivili"

    akárcsak vistanal.
  • strogg
    #9
    En azért nem szóltam hozzá, mert nem fog menni az én OS-men:) (linuxra nem adják ki. Mondjuk a linuxos nem is olyan hülye, hogy megvegye, szal valahol igazuk van.)
    Ebből nem kell flame-et csinálni. Bemutatták az m$ új offic termékét. Nah bumm. A funkciók több mint felét a user eztán sem fogja kihasználni, akárcsak az office 2k, 2003, xp-nél. Ez sem új. Drága kurvára. Ez sem új.Csak winen megy. Ez sem új. Szóval fejelsztettek rajta, és majd ugyanúgy am arketing fogja eladni (meg a warez) mint az összes többit.Semmi új nincs emberek. Semmit nem kell itt fikázni, vagy isteníteni. Bemutatták, hogy milyen. Pont.Sem több, sem kevesebb. Mindössze egy tényszerű hír.
    Aztán majd ha lehet vadul tesztelni, az indexen valszeg szintén írnak róla véleményt, mint a vistáról. (eléggé lehúzták)
  • DjDano
    #10
    Neked inkább egy kis ész kéne, hogy ne beszélj hülyeségeket
  • geri15
    #11
    téged meg ki kérdezett? menj haza oszt tekerd a lemezeidet láma -.-
  • DjDano
    #12
    Na idefigyelj az Index a legmocskosabb hangvételű bulvárlap magyarországon, aki az ott megjelenő cikkeket olvassa magára vessen... kb a Blikkel van egy szinten.

    Az Office 2007-ről meg akkor mond, hogy nincs benne semmi újdonság, ha már kipróbáltad/használtad... én ugyanis már használom, nem az elfogultság üvölt belőlem, csak a tapasztalat!

  • strogg
    #13
    Attól még nem megy a rendszeremen:)) Szóval az én tapasztalatom annyi, hogy még telepíteni sem tudom:)) (natívan persze)
    Erről ennyit. A helyzet az, hogy nekik az én pénzem kell. (nem is kevés) Szóval elvárom, ha már ennyi pénzt kérnek, hogy menjen a gépemen. Ez a minimum. Értem én a win. lin elterjedtségi adatokat (nah meg az üzleti érdekeket) attól még én fizetek, tehát én kérdezek. A felhasználók legnagyobb baja az, hogy elfogadják, hogy fizetnek, és vagy kapnak valamit, vagy nem. Pedig ha valakinek lehet elvárása, az a fizető user.
    A tapasztalatom tehát röviden. A gépemen nem megy. Innentől nagyon nem érint a téma akármilyen szuper, meg hyper high tech.Én fizetek. Vagy nem veszem meg.
  • strogg
    #14
    Az index-et meg ismerem sajnos:))))
    Az igaz, hogy jó véleménnyel még semmirő lsem voltak. De színesnek érzem a dolgot, mert mindenhol ódákat zengenek a vista-ról egy kb: 2 napos ranézés alapján. Itt a csákó meg leírta, hogy 1 hónapja vacakol vele, és nem érti mi értelme van. Leírja, hoyg egyh ónapos használat közben mi idegestette, mi nem. Miért, és hogyan. Stb... Ez szerintem elég objektív így nem?
  • duke
    #15
    "egy darab excel file megnyitásához 80 Megabyte memóriára volt szüksége a táblázatkezelőnek. Persze a Microsoft nem aggódik az ilyenek miatt, ők bíznak a fejlődésben,"
    Persze nincs semmi baj 640 GByte memoria mindenre eleg lesz.
  • Akuma
    #16
    ha nem tetszik a fejlődés, akkor Te használj Win 3.1-et és szerkesztgessél txt-ben ékezet nélkül! kell neki vagy 8 mega memória, hogy az egész rendszer elinduljon...
  • strogg
    #17
    Azért ne haragudjon már a világ. Egyetlen darab excell táblához 80MB memória az nem fejlődés!
    Bazz. A teljes KDE eszik annyit mozillával, meg tudja a tököm mivel.
  • adam012
    #18
    na jönnek a linuxosok.

    ha normálisan elolvassátok a cikket kiderül hogy nemcsak csicsáról szól. ja mellesleg a piacon a legjobb office szoftvert a microsoft gyártja.
  • strogg
    #19
    Ez hidd el nem win. linux vita kellene legyen. Excell tábla 80MB értékben az elég súlyos. (persze attól is függ mit tartalmaz az a fájl.)
  • fflx
    #20
    es azt milyen felmeresre alapozza a ms, hogy az ugynevezett atlag user majd 16:9-es monitoron fogja ezeket hasznalni.

    mert tenyleg jol mutat az az outlook, de nincs mindenkinek 1600:x-es felbontasa, hogy ugy nezzen ki mint a 3-as meg a 4-es kepeken.
  • DjDano
    #21
    Ez a memória dolog, már kicsit nevetséges, aki annyira csóró, hogy nincs pénze 1 giga RAM-ra (20 rongyért simán kapsz) az ássa el magát... 80 MB nem sok...
  • Akuma
    #22
    Miért is annyira súlyos? Manapság (de már régóta) senki nem vesz 256 megánál kisebb memóriát (másrészt már alig kapható kisebb), merevlemezből meg inkább a több 100 giga felé hajlik az ember... Nos nehogy már 2007-ben 100 mega ramon vesszünk össze! Még a teszkós ócskavasakban is legalább 256 ram van!
    Mellesleg a memória felé tartó növekvő igény, a memória árak csökkenését vonzza maga után... tehát az eddigí programjaink még jobban is fognak futni az újításnak köszönhetően.

    Egyébként használtam én fullos Suse Linuxot (9.1 azthiszem) és hát közel sem mondható olyan jó rendszernek! Közel sem töltött be olyan gyorsan, mint elvárható lett volna, azok után, hogy a világon semmit nem telepítettem fel rá! És kizártnak tartom, hogy a teljes rendszer megelégszik 80 mega rammal
    De a legújabb Suse is van már 1 vagy talán 2 éves is, ha nem több... aki ennyi idő alatt nem tud fejleszteni, az meg lemarad. Használja a régi rendszert, az is elég.
  • strogg
    #23
    Akuma: félelmetes mennyire nem vagy tájékozott:))
    A 80MB a KDE+mozilla kombó:) (tény)
    1 excell fájl 80MB értékben horror. (tény)
    A legújabb opensuse 10.1-es alig 4 napos:) (tény) a 10.0 kb:4-6 hónapos (tény)
    a 9.1 után volt egy 9.3 Az kb: 1-1,5 éve. (tény)

    Mi a kérdés?
  • Tiberius B
    #24
    nekem speciel nem tetszik ez a "szalagos" megoldás, de ha tényleg vissza lehet állítani a menüt, akkor jó lesz, mert nem fogok hülyét kapni:-)
  • chokeerigo
    #25
    "...a Word vagy az Excel kezelése is jóval egyszerűbb lett, a buta titkárnők nagy örömére..."
  • strogg
    #26
    Ami viszont tényleg jó, az a menük elrendezése. Tényleg nagyon szimpi.
  • Equ
    #27
    "1 excell fájl 80MB értékben horror. (tény)"

    Tény? Neked halvány gőzöd sincs róla, hogy mi a tény... 1 db excel file 80 mega ram igénye az ég világon semmit nem mond a rendszerről... (már persze egy szakembernek, a kis tizenéves fikagépeknek persze remek téma lehet)

    Arról nem beszélve, hogy jelenleg, ha valami zabálja a memóriát az az openoffice. Ami office 2003-on 30 mega ramot eszik, az openofficeban 100 felett. (korábban csináltam erről videókat)
    Úgyhogy az az excel file oo-ban valszeg 300 mega körül zabálna és persze valahol az office 97 tudását nyújtja, igaz jóval lassabban... :)

    Szóval előbb próbáld ki gyakorlatban, szerezz egy kis szakmai hozzáértést aztán fröcsögj tovább, ha van még miről...

    "Attól még nem megy a rendszeremen"

    Hát ideje felébredni, hogy a "rendszereden" szinte semmi komoly alkalmazás nem fut. De ez megint nem a ms hibája, a világ gépeinek 90%-án fut. Aki hülye az meg pocsékolja csak a memóriát meg a procit a nulla tudású, memóriapazarló, lomha openoffice-ra.
  • blackeagle
    #28
    Pont az ilyen felfogás miatt tehetik meg a cégek hogy sz*rnak az optimalizációra. Majd az öntelt újgazdag bemegy és vesz ramot .
  • adam012
    #29
    80 mb ram nemsok. bezzeg a firefoxra nempanaszkodtok ami nálam volt olyan hogy 150 meg ramot evett...
  • Tiberius B
    #30
    én most néztem, még csak kb. 90, pedig csak az SG-t nézem
  • mousee
    #31
    Pont most lestem meg a dolgot... Xp alatt a OO.org 2.0.2 Calc (gy.k. táblázatkezelő) 40 mega ramot eszik meg...
  • Equ
    #32
    üresen? Gratuláljunk hozzá, az excel 7.5 mega ramot eszik...

    de én természetesen egy komolyabb dokumentum betöltéséről beszéltem... És akkor az indulási időkről nem is beszéltünk. Bár az oo 5x akkora memóriapazarlása alapján érthető miért indul olyan baromi lassan. Persze, ha legalább összemérhető lenne a tudásuk, akkor az mondom, hogy ok az open source-os fejlesztőknek ideje lenne elmenniük valami alapszintű programozói tanfolyamra, de hát a ms office 30%-át se programozták le, majd 5x akkora erőforráspazarlással, szánalmas.
  • Equ
    #33
    "Pont az ilyen felfogás miatt tehetik meg a cégek hogy sz*rnak az optimalizációra. Majd az öntelt újgazdag bemegy és vesz ramot ."

    Csak az a bibi, hogy ezt pontosan a nyilt forrású openoffice kényszeríti ki, ami iszonyatosan pocsékolja a memóriát és a procit, míg a ms office jóval kevesebb memóriával és procival beéri miközben nagyságrendekkel többet tud... Szóval egyelőre nem a "cégeknek" kéne megtanulni programozni és optimalizálni, hanem az open soure közösségnek...

    Amit megspóroltál a program árán, azt elköltheted hardverre, csak az a baj, hogy a végén még ugyanolyan nulla tudású szoftvered lesz ami adott hardveren még mindig sokkal rosszabbul teljesít mint, ha ms office-t használnál...
  • adam012
    #34
    és az szerintedkevés?:D
  • mousee
    #35
    Ez csak észrevétel :) Én spúr vagyok, és nem adok ki pénzt ms office-ra, időm meg van :)
  • Max Damage
    #36
    Áááááááá! Elképesztőek vagytok megint!

    Akkor szépen sorjában:
    1, titkárnőknek ez jó lesz, mindenki másnak hátrány (s mivel akik office-t használnak 90%-a titkárnő, és hozzá nem értő, logikus hogy erre alapoznak)
    2, de mindenki másnak akinek ez hátrány többnyire már most openoffice-t használ, vagy régebbi verzió mellett dönt végül.
    3, 80mb ram, akármennyire MS párti valaki, akkor is horror, ezzel egyetértek! Most így őszintén, számolgassál már kicsit! Egy titkárnőnek is általában nyitva van: 2 excel, 1 word, 1 explorer, 1 sajátgép, és fut a win xp... Számolgassunk: (80*2)+60+(30*2)+240 = 520MB Ram... Bocsi!!!! Igaz hogy a mai gépek többnyire 512MB Rammal vannak, és bár döcögve, lassan akadozva mennének, DE az irodákban a gépek többnyire még mindig 256MB rammal rendelkeznek... Miről is beszélünk? Ez horror és elfogadhatatlan!
    4, openoffice a megjelenéstől számítva mégerősebb ellenfélnek fog bizonyulni. Mivel, ez az új menürendszer a hozzáértők számára, a teljes újonnan megismerést jelenti... Ennyi erővel az openoffice-t is megismerheti, ha előtte nem csinálta, könnyebb lesz rá átállnia! Arról nem beszélve, hogy bár látom szeretitek tagadni, de az openoffice az MS Office 2003-nak a funkcióinak 96%-t tudja, és további kétszáz valahány olyan funkciót tartalmaz amit meg az MS Office sem! Arról nem beszévle hogy változik... Persze, tudom h sokan nem ismeritek az Oo-t, mivel nem néztetek bele jobban, mivel tényleg máshol vannak a dolgok mint az MS Office-ban, de ennek megjelenése után, már ott is máshol lesznek :)
    5, Ja igen, visszaállítható a menürendszer!!! :) Eltudom képzelni... (a példát töröltem, mert flame lenne belőle, de MS termék volt, sőt Windows, asszem ez sokat megmagyaráz)
    6, Az amerikai vásárlók nagy százalékát elfogja veszteni az MS, mivel Mac alá nem készül kiadás, ha jól tudom :) Szóval ott is OpenOffice lesz az elsőszámú program hamarosan :) - és nem akarom mondani de logikusan az amerika iránti imádat hamar befogja hozni Európába is :D
  • Max Damage
    #37
    Jah memóriaigényről 1 pillanatra!!!!!

    OpenOffice 2.0 magyar WIN alatt kevesebb memót eszik! :)
    OpenOffice 2.0 magyar LINUX alatt több memóriát eszik, mint a Microsoft Office 2003, DE ha figyelembe vesszük az általuk a gyorsítótárba (virtuális memória), illetve a swap-ba helyezett tartalom mennyiségét, akkor már megfordul a helyzet :) Hiszen LINUX alatt, az egész program a memóriából fut, a swap-ba nem helyez semmit, míg a windows esetében kb. 100-150mb-al nő a mérete :))))))) Bocs, megint!
  • Tiberius B
    #38
    nemtom, nálam már futottak érdekes számú progik egyszerre, de vhogy a csúcs 400-600 MB közé esett (max)
    meg azért van virtuális mem. is, ha jól tom
  • mousee
    #39
    Hát attól függ... Az excel 80 megája télleg kva sok, de az OO-nak a 40e is elég horror... És valóban az OO lasabban tölt, és nem tud annyit, mint az ms offisz... Bár én nem vágom annyira az OO-t se... én vagyok az a tipikus home user, aki csak a cd-iről tart számon egy táblázatot, meg néha írogatok valami kis alap doc-ot, pl beadandó házidogát...arra ez is tök elég...

    De én mindíg azt mondom, hogy legyen konkurencia keményen... A konkurencia mindíg fejlődést hoz, és ez itt a lényeg, mert a felhasználók ezen nyernek... Röhely azér tényleg, mindkét offisznál, hogy mennyit zabálnak...
  • Tiberius B
    #40
    ha jól emlékszem