187
  • kutijani
    #187
  • kutijani
    #186
  • Ginoo
    #185
    Equ én egy egyszerű megállapítást tettem. Nem kívánok vitába szállni veled ezért nem érvelek. Felesleges lenne vitatkozni veled mivel téged nem lehet meggyőzni, mindenkit levitatsz, a szakmai tudásod egyenlő a nullával és ennek ellenére nagyon okosnak hiszed magad. Én jó tanácsot adtam neked. Menj tanulj, olvass sokat. Ne dicsekedj olyan tudással amit nem birtokolsz mert csak nevetségessé teszed magad. Egyébként melléfogtál mert windows fut a gépemen. De te nem csak a linuxot nem ismered, de még a wint is felületesen. :p Kérlek ne válaszolj, mert nem érdekel. Inkább olvass szakirodalmat ha érdekel a téma ahelyett, hogy a fórumba írsz butaságokat aztán bebizonyíthatod, hogy nem csak mások fikázásához értesz.
  • jzombi
    #184
    Nem, nem feltétlen beszélt hülyeséget, bár még nem tapasztaltam hibát. Csak arra akartam rámutatni, hogy egy ember kijelentésétől függetlenül változhatnak a dolgok.
  • Equ
    #183
    "Egy kérdés volt, melyre lehet nem-el, és igen-el válaszolni."

    értelmetlen kérdés volt, már korábban válaszoltam rá...

    "Bill Gates meg azt mondta, hogy elég a 640 kb."

    Szóval ez a kernelfejlesztő is hülyeségeket beszélt? Te biztos jobban tudod...
  • jzombi
    #182
    "Már megint újabb témában bizonyítod tájékozatlanságodat..."
    Egy kérdés volt, melyre lehet nem-el, és igen-el válaszolni. Ez nem jelenti azt, hogy nem hallottam a shared source-ről.

    "hasonlóról szólt a linux kapcsán is az egyik kernelfejlesztő"
    Bill Gates meg azt mondta, hogy elég a 640 kb.
  • Equ
    #181
    "Miért, az SG fórumozásért igen?? "

    olvad el mégegyszer, hátha megérted, többször nem írom le...
  • HUNIgor
    #180
    "azért sajnos nem fizetnek, a pénzből meg sosem elég."

    Miért, az SG fórumozásért igen?? Mondom én, hogy MS pénzel!
  • Equ
    #179
    "Ezekszerint mégis az ms-nél dolgozol, és belenézhetsz a kódjába?:)"

    Már megint újabb témában bizonyítod tájékozatlanságodat...
    Semmi szükség a ms-nál dolgozni, hogy belenézhess a forrásába, sokéve megy már a shared source program, aminek keretében több ezer független szakértő látta már a forássokat. (bár semmi közöd hozzá, de tényleg olyan helyen dolgozok, ahol beleláthatok)

    "Az OpenOffice a volt StarOffice megnyitot változata, ergo annak a kódját örökölte, nem biztos, hogy az OOo programozói tehetnek a kkódjának állapotáról."

    Ez nagyon rossz érv, sokéve már az open source-osok fejlesztik, már rég kijavithatták volna, ha értenének hozzá, ehelyett csak koppintják tovább a ms-os megoldásokat sokéves lemaradásban... (hasonlóról szólt a linux kapcsán is az egyik kernelfejlesztő, hogy egyre bugosabb, mert ahelyett, hogy az évek óta csak tornyosodó hibákat javitanák, inkább új funkciókat irnak mégtöbb hibával)
  • jzombi
    #178
    <off>
    "pl az oo kódjának katasztrofális minősége a ms office kódjához képest"
    Ezekszerint mégis az ms-nél dolgozol, és belenézhetsz a kódjába?:)
    </off>
    Az OpenOffice a volt StarOffice megnyitot változata, ergo annak a kódját örökölte, nem biztos, hogy az OOo programozói tehetnek a kkódjának állapotáról. Persze ez nem mentség arra, hogy sok memóriát eszik, stb., de ettől függetlenül othoni felhasználásra szvsz jobb, mint a jóval drágább MS Office.
  • Equ
    #177
    "Biztos tanfolyamon voltak, ezért nem lettek készen időre a Vistával"

    Lehet, hogy csúsznak vele, de nem is lesz egy olyan összecsapott kódkupac, mint amit az open source-osok összehoztak...
  • Equ
    #176
    "Szóval szerinted az egész világon csak az a pár száz ember tud programozni akik az MS-nél vannak?"

    Pár száz programozó a ms-nál, LOL
    Te aztán nagyon benne vagy ebben az IT témában... (több tizezer programozójuk van)
    De persze szó nincs róla, hogy csak ők tudnának programozni, csak nagyon kontrasztos pl az oo kódjának katasztrofális minősége a ms office kódjához képest, köszönhető mindez az oo kaotikus fejlesztési módjának, hogy boldog-boldogtalan hozzányúl és látjuk, hogy milyen minőségű kód az eredmény.
  • jzombi
    #175
    "ÖSSZES fejlesztőjét elküldte tanfolyamra"
    Biztos tanfolyamon voltak, ezért nem lettek készen időre a Vistával:Ð
  • Equ
    #174
    "Csodálom, hogy a sok buta ember kioktatása mellett még van időd pénzt is keresni. "

    Mint azt már leirtam korábban, ezen én jól szórakozok...

    "Viszont ha én halálra keresném magam, valószínűleg most nem az SG fórum előtt ülnék hanem Hawai-on áztatnám magam...."

    azért sajnos nem fizetnek, a pénzből meg sosem elég. De ez mintha már megint nagyon off lenne. Ja, hogy a szakmai buktákra nincs mit reflektálnotok, igy inkább összehordasz ilyen offtopic marhaságokat?


    "Az összes Open Source fejlesztőt meg gázkamrába kellene zárni. "

    Ha azt nem is, de, hogy nagy részüket jópár tanfolyamra be kéne zárni az biztos... Mindenkinek jobb lenne
    (vicces is, a korábbi összehasonlitások alapján, hogy pl a ms tavaly az ÖSSZES fejlesztőjét elküldte tanfolyamra, most lesznek csak nagyon durva különbségek az open source és a ms-os programok minősége között)
  • GABOR16
    #173
    Tudod azért nem kell az emberek nagy részének mert ezekről a programokról mégy csak nem is hallottak sokszor, de ha hallottak is, akkor sem túl sokat és a váltástól is félnek.
    Pedig a nyílt forráskódú programok sok embernek megfelelnének (mondjuk a linux alatti játékfutatás sokaknak problémás).

    De valóban egyik oldalt sem kell magasba emelni, mert mindegyiknek van hibája.
    És szerintem ár/érték arányban nem veheti fel a versenyt a MSOffice az OOo-val.
  • HUNIgor
    #172
    Szóval szerinted az egész világon csak az a pár száz ember tud programozni akik az MS-nél vannak?
  • HUNIgor
    #171
    "halálra keresem magam"

    Csodálom, hogy a sok buta ember kioktatása mellett még van időd pénzt is keresni. Viszont ha én halálra keresném magam, valószínűleg most nem az SG fórum előtt ülnék hanem Hawai-on áztatnám magam....

    De tudod mit. Igazad van. Valóban az MS a király. Az összes Open Source fejlesztőt meg gázkamrába kellene zárni. Valószínűleg jobb lenne a világ nélkülük. A Linux amúgy sem jó semmire. Sőt az egész UNIX filozófia úgy baromság ahogy van. Meg Magyarország gazdasága is dübörök. Megyek is felakasztom magam az első fára, de csak miután letöröltem a Debiánom és elégettem az Lunixos könyveimet.
  • Equ
    #170
    "Inkább azért olyan sikeresek, mert halálra keresik magukat a monopol helyzetben lévő cégük miatt"

    Mindaddig amíg a termékeikkel (már amelyikkel, van amelyik teljesen hulladék) tizedakkora befektetett energiával keresem meg ugyanazt a pénzt mintha nyilt forrású vackokkal szivatnám magam, nem sajnálom tőlük a pénzt. A monopol helyzet (már amelyik piacon) pedig nem véletlen, a konkurencia olyan minőségű termékeket ad ki, amely ingyen se kell az emberek nagy részének...
  • jzombi
    #169
    "Azért olyan sikeresek, mert ők is sikeressé teszik azokat, akik komolyan értenek a rendszereikhez és ez egy körforgás..."
    Inkább azért olyan sikeresek, mert halálra keresik magukat a monopol helyzetben lévő cégük miatt:)
  • Equ
    #168
    "Tehát ért hozzá?? "

    Nem, nem értek hozzá, bányász vagyok, mégis sorra cáfolom meg a butaságaidat...

    "Akkor az MS pénzeli??"

    De jó is volna... De mondhatjuk, hogy egymást pénzeljük
    Én pénzelem őket, amikor megveszem a programjaikat, ők meg azzal pénzelnek, hogy halálra keresem magam ezek használatával

    " Na most már tudom miért olyan sikeres cég az MS..."

    Na végre... Azért olyan sikeresek, mert ők is sikeressé teszik azokat, akik komolyan értenek a rendszereikhez és ez egy körforgás...
  • Equ
    #167
    "Mégis milyen programozási nyelveket ismersz?? "

    Te engem ne tesztelgess, egyelőre akkora baromságokat hordtál össze, hogy öröm volt nézni... Ha pedig nem ismerek egyetlen programozási nyelvet, sőt memóriakezelő algoritmust se, akkor mégnagyobbat égtél...
    (egyébként persze, hogy olvastam a windows internals-t, nem az újamból szoptam ki, a win VM kezelését)

    "Ember! Konkrétunokat kérünk!! Ezt már korábban is hallottuk!"

    Ember! Ezekre a melléfogásokra nem lehet rámutatni, hogy igen az a sor van elbénázva és ha átirod, akkor nem fog többször annyi memórát és procit zabálni, mert az egész kód egy hulladék, gyakorlatilag az egészet ki kéne dobni és újraírni olyanokkal akik tundak is programozni.
  • HUNIgor
    #166
    Tehát ért hozzá?? Akkor az MS pénzeli?? Vagy miért csinálja?? Szerintem a legnagyobb hittérítő pont ő. És mindezt ingyen?? Na most már tudom miért olyan sikeres cég az MS...
  • jzombi
    #165
    Amennyiben jól tudom, Equ programozóként is dolgozot, valószínűleg ismer egy pár programozási nyelvet. Amúgy meg ha akar a memóriakezelési algoritmusoknak utána jár a wikipediában, így nem tudod letesztelni sem.
  • HUNIgor
    #164
    Mégis milyen programozási nyelveket ismersz?? És ha már állandóan a memóriakezeléssel vagy kiakadva.. Kérlek sorolj már fel pár mem. kezelő algoritmust!! Elég a nevüket.
  • HUNIgor
    #163
    "Nézd már meg az oo kódját, szánalmas! Többször annyi memóriát pazarol tizedakkora tudású szoftverre, ami ráadásul nagyságrendekkel lassabb mint a ms programja. Ezek súlyos programozói bakik, pedig állitólag a ms nem tud programozni..."

    Ember! Konkrétunokat kérünk!! Ezt már korábban is hallottuk!
  • HUNIgor
    #162
    Szakmai dolgok?? Ha jól emlékszem egy könyvet ajánlottál! Ez aztán a szakmai érvelés! Te olvastad azt a könyvet??
  • HUNIgor
    #161
    Ezt most nem Equ-nak mondom hanem a többieknek.

    Nem vagyok akkora Linux hittérítő mint ahogy beállított. Használok Win-t is Linuxot is. Mint ahogy az ember nem csak misszionárius pózban szokta csinálni, hanem kipróbál mást is. Viszont nem istenítem a Win-t. Ez nem jelenti azt, hogy utálom is. Tisztában vagyok előnyével, hátrányával is. Mint ahogyan tisztában vagyok a Linux előnyeivel és hátrányaival is. Ha valaki kicsit visszább olvas láthatja, hogy olyat is írtam, hogy az Office 2003 nekem bejött. Ezenkívül a D3D-s API is tetszik. Sőt a napokban elküldtem egy hibajelentést és megoldották a problémámat! De komolyan!!!

    De még mindíg nem értem miért kell az MS-t az égig magasztalni. Ők egy cég, akik arra törekszenek, hogy minnél több pénzt keressenek. Komolyan mondom, sajnálom az ilyen fanatikus embereket.
  • adam012
    #160
    :D
  • Equ
    #159
    "Pá!"

    Mondjam azt, hogy jellemző? Ha a szakmailag befürödtök mert nem mindenki kajálja be a sok pr rizsát amit összehordtok bármiféle konkrétum nélkül (ha véletlen konkrétum is elhangzik, az meg hazugság, lásd szerverpiaci részesedés) akkor szépen távoztok a topicból...

    De nem aggódok, majd jön a következő linux hittéritő az is bedob pár marhaságot, én megcáfolom aztán eltűnik, ebben a topicban volt vagy fél tucat...
  • adam012
    #158
    akkor bezony a linux is koppintott! ott nincsenek ablakok?:)
  • Equ
    #157
    "Pont az MS az a cég akik már a kezdetektől fogva koppintanak mindent. "

    Magyarázod a bizonyítványt?

    Egyébként nem az a baj, ha valaki koppint valamit, hanem, az amikor olyan bénán koppintja az eredetit, mint pl az oo a mso-t...
  • HUNIgor
    #156
    "De pont ezért jók ezek a topic-ok, én jót szórakozom rajtatok... "

    Tudod mit! Szórakozz jókat rajtunk továbbra is! Pá!
  • Equ
    #155
    "Azt mondod nem értenek a Linux fejlesztők a programozáshoz?? Mutass már rá a forráskódban azokra a pontokra amik olyan rossz programozókká teszik őket!!"

    Nézd már meg az oo kódját, szánalmas! Többször annyi memóriát pazarol tizedakkora tudású szoftverre, ami ráadásul nagyságrendekkel lassabb mint a ms programja. Ezek súlyos programozói bakik, pedig állitólag a ms nem tud programozni...
  • HUNIgor
    #154
    Pont az MS az a cég akik már a kezdetektől fogva koppintanak mindent. Már a DOS-t is vették. A grafikus felületet sem ők találták ki. Mint ahogy az ablakot sem .
  • Equ
    #153
    "Azt az egyet magyarázd már meg nekem, hogy a szerverek 90%-án miért van UNIX típusú rendszer??"

    Akarod mondani a webszerverek (ami 10%-a sem a teljes szerver piacnak, ahol már régóta a win vezet) miért van 60%-án unix? Tradicionális oka van, a unixok webszerverek terén jóval korábban ott voltak és jóval kiforrottabb technológiát adtak, mint a ms technológiák. Ma már ez persze nem így van, érdemes megnézni a világ 1000 legnagyobb vállalatának webszerveret ahol szintén a win vezet...

    "Légyszives áruld már el nekünk is, hogy milyen memóriakezelő algoritmost használ?"

    Ajánlottam korábban már egy könyvet a win belső műköséséről, olvasd el vagy menj tanfolyamra, és örülj, hogy a VM kezelését elmagyaráztam, hogy miért jobb mint a linuxé...
  • HUNIgor
    #152
    Azt mondod nem értenek a Linux fejlesztők a programozáshoz?? Mutass már rá a forráskódban azokra a pontokra amik olyan rossz programozókká teszik őket!!
  • HUNIgor
    #151
    Azt az egyet magyarázd már meg nekem, hogy a szerverek 90%-án miért van UNIX típusú rendszer?? Miért nem Win?? Valószínűleg az otthoni felhasználók értenek jobban az OS-ekhez ők az igazi szakemberek. Akik pedig ebből élnek azok mind hozzánemértő barbárok és erőltetik a UNIX-ot, mert még nem jöttek rá, hogy létezik egy csoda amit Windows-nak hívnak. Sajnálom, hogy ilyen tudatlanok vagyunk remélem egyszer mi is olyan okosak leszünk mint te!

    Ja és ha olyan jól értesz a Win-hez... Légyszives áruld már el nekünk is, hogy milyen memóriakezelő algoritmost használ? Hogyan oldja meg a fregmentációt? És ha már itt tartunk... A win hogyan ütemezi az egyes programokat? Milyen szisztémát használ, és az miért jobb mint a Linuxé??
  • Equ
    #150
    Meg is érkezett az index cikk (persze megint kimaradt egy rakás újdonság, akár csak a vista cikkből, de mindegy, elvégre bulvárlap): Forradalom az irodában

    Figyeljük mikor koppintják az oo-ba az újdonságokat...
  • Equ
    #149
    "Equ ne haragudj de ennyi hülyeséget amit te itt összehordtál már rég olvastam egyszerre."

    Na még egy szerencsétlen, nulla szakmai érvvel, fröcsög a nagyvilágba...

    De tudjátok, hogy ezekben mi a legjobb? Hogy többet ártotok a linuxnak, mint a winnek, mert itt gyakorlatilag folyamatosan az derül ki, hogy a linuxosok szinte semmit nem tudnak a linux hittérítésen és a ms fikázáson kívül, de ha szakmai érvekkel kéne valamit alátámasztani, akkor nagy gondban vannak...
    De pont ezért jók ezek a topic-ok, én jót szórakozom rajtatok...
  • Equ
    #148
    "És az open source folyamatosan terjed."

    Így van. Ezért is jelentik 1999 óta az összes évet a linux ill. az open source évének, hogy ingyenességével mindent elsöpör és egy nagy büdös semmi nem történik... Ja, de: Egyre bugosabb a linux kernel

    "Legtöbbjük tényleg nem ért semmi máshoz. Megkockáztatom winhez sem annyira mint képzelik magukról."

    Hát azt hiszem ezen (és még jópár korábbi) topic alapján érdekes következtéseket lehet levonni a linux hittéritők szakmai felkészültségéről is, akár win, akár linux, de akár csak általános informatikai ismereteket nézzük (memóriakezeléses melléfogások ugyebár...)