36
  • dez
    #36
    Hja, univerzális fertőtlenítőszer... :D
  • samcarter
    #35
    A gammasugarzas miatti betegsegeket mi...A gammakitores nem szimpla gammasugarzas , hanem egy egesz galaxist sterilizal az elettol.
  • Carbine
    #34
    Ez természetes esemény a Föld életében... asszem ilyan 100ezer évente következik be, hogy a mágnese pólusok felcserélődnek, de a mostani váltás már késésben van pár tízezer évvel

    A váltás abban nyílvánul meg, hogy amig tart, a Föld mágneses mezeje egyre gyengébb lesz, majd a váltás végeztével ismételten "visszatöltödik".
    Ez a mágneses pajzs óv minket a napszelektől és kozmikus sugárzásoktól egyebek között.
  • sz4bolcs
    #33
    És ennek ki örülne?
  • Kornan
    #32
    Erről én is halottam,talán a spektrumon volt róla egy műsor,állítólag bizonyítékot találtak ,hogy korábban megtörtént ez,de ,hogy milyen hatásai lennének konkrétan azt sajna nem tudom.
  • Yv@n
    #31
    A kipipálhatjuk azért nem jó, mert épp az ellenkezője a kihúzhatjuk-nak. :)
  • Balumann
    #30
    Én meg valami olyasmit is hallottam, hogy megfordul a föld 2 mágneses pólusa, vagy megcserélődik, és megváltozik a pozitív és negatív, és semmi se fog működni (elektromos berendezések, stb.). Erről nem sokat tudok, és nem is találtam, még csak egy újságba volt cikk. De ha ez megakadályozza majd a fejlődést akkor
    Tom nem egészen ide kapcsolódik de ha már az emberek megmentéséről is beszéltek
  • Su0my
    #29
    1 milliárd év előbb utóbb:):)
  • Kornan
    #28
    Pedig bármennyire is hihetetlen csak az ember mentheti meg az itt kialakult életformákat,előbb utóbb úgyis meghal a napunk,és akkor ha elég fejlettek vagyunk elvihetjük az itt élő növényeket és állatokat,megmentve őket a biztos pusztulástól,persze ha így haladunk tovább nem sok mindent lehet majd elvinni,kivéve ha a genetika elér arra a szintre hogy a kihalt fajokat újrateremtsük.
  • csibra
    #27
    Valami olyan módszer kellene, amitől csak az emberek pusztulnak ki, lehetőleg semmilyen más élőlény sem, mert szerintem a természetnek még van esélye hogy rendbehozza azt amit tönkretettünk...
  • neoG
    #26
    Nekem esténként szokta anyukám felolvasni
  • Szefmester
    #25
    ne poénkodjuk el a dolgot..

    az már viszont tuti hogy a biztosításomból a gammasugárzás miatta betegségeket ki lehet törölni.. már csak a meteorok vannak benne... havi 100Ft ért kapnék pár millát ha megsérülnék meteor miatt.. :P

    USAban volt egy nő aki ebből lett milliomos.. a garázsába csapódott egy pici kis meteorocskaa kocsija és a garázs totalkáros lett... és a biztosító fizetett. aztán a fanatikusok is a kocsiért és a meteoritért..
  • sz4bolcs
    #24
    Ne :) Tényleg meghalunk? És aki Jézust választja?
    Mindig megnevettet, amikor valaki felismeri, hogy biztosan meghal :D
  • sz4bolcs
    #23
    Nem mondod, hogy aki ilyet vesz, az tud olvasni!:P ...de a képeket szoktam nézegetni benne az aszteroidaveszélyről. :) Lehet, tudnak valamit?
  • Caro
    #22
    Lehet, hogy már biztosan meghalunk, mert mire a Nap magjából az információ(fény, sugárzás, stb...) eljut a felszínre, addig jópárszázezer év eltelik.
    Szóval lehet már meg is haltunk.
  • neoG
    #21
    Nem olvasol olyan "szaklapokat" mint például a Blikk?Abban minden héten legalább egyszer írnak valamilyen újabb meteorról ami éppen a föld felé száguld és pár év múlva elpusztítja az emberiséget!
  • sz4bolcs
    #20
    És aszteroida becsapódást nem lehet választani halál okának? Nem ilyen pici kavicsnyira gondolok, hanem olyan naaagy-naaaagy hold méretűre.
  • Kornan
    #19
    Hát pedig higgyétek el jó hír ha igaz,egy gammakitörés akár az egész emberiséget kipusztíthatná vagy csak azok élnék túl akik valamilyen föld alatti bunkerekben vegetálnának.
    Régóta téma ez egyébként,ezt tartották az egyik legvalószínűbb oknak ami az emberiség kipusztulását eredményezi.Mostmár csak maradt az aszteroida,napunk megváltozása(elég ha csak kicsit aktívabb lessz máris tapasztaljuk majd a bőrünkön),világméretű járvány,galaktikus katasztrófa...
  • Gabest
    #18
    Hát úgy írják, ahogy írják, itt hosszúval, vagy ez túl triviális válasz lenne? :)
  • Cobra.
    #17
    A supernova-t magyarul nem szupernova-nak írják (rövid o-val)?
  • Tiberius B
    #16
    de, szokták
  • Epikurosz
    #15
    tömegre értik.
  • juzosch
    #14
    vagy tömeeg, vagy térfogat. Inkább térfogat, mert egy fekete lyukra nem szokták mondani, hogy nagyobb ,mint a nap:)
  • waresz99
    #13
    Szeretnék meghalni valami jó kis természeti katasztrófában.Miért kellett ezt a jót lehúzni a listáról??
  • nickname
    #12
    nem teljesen ide tartozik, de nem tudja valaki hogy amikor azt mondják hogy 20x nagyobb a napunknál akkor most ez 20x nehezebb, 20x nagyobb a térfogata 20x nagyobb az átmérője stb?...thx
  • Roli
    #11
    meg az érettségi :))
  • Prof William
    #10
    Na akkor most már csak a szigorlatomnak kell sikerülnie. :)
  • Kaziking
    #9
    De jóóó, egy gondal kevesebb, akkor most arra koncentrálok hogy a többi se zavarjon.
  • Sanyix
    #8
    + szupervulkánkitörés-> hónapokig tartó sötétség, jégkorszak
  • Killgore
    #7
    Igazad van. :) Bár árvíz az van itt is...
  • Ronny
    #6
    Pedig nincs is jobb egy kis gammakitörésnél
  • adam012
    #5
    magyarországon?:)
  • wanek
    #4
    Ez kb. olyan hírértékű, mintha nagyon tudományosan megmondanák, hogy télen megint lesz hó... :)
    Kék az ég, zöld a fű, nem lesz gammakitörés MEGALOL!
  • Killgore
    #3
    Érdekes cikk.

    Akkor már csak az árvizek, cunamik, hurrikánok és tornádók miatt kell aggódnod:)
  • ooorrrsss
    #2
    Most már teljesen megnyugodtam...
  • KayJay
    #1
    Hát, akkor megmenekültünk :))))))))))))