11580
Europa Universalis III
  • Lysandus
    #60
    Én a MM-ben vettem meg az első részt. A múlt héten, 985 forint volt. A kettes már megvolt nekem (EVM-sorozatban volt 1900 ft). Az egyes megy simán, a kettessel vigyázz. Nekem is játszhatatlan volt, csak hogy nem a balance miatt. Egyszerűen kifagyott. Megpróbáltam egy ujrainstallt, csakhogy valamiért minden praktika ellenére sem akart lejönni a gépről és így nem tudtam újra felrakni sem. A repair sem működött, kénytelen voltam letölteni netről. Az megy, 1.09-re simán felpeccseltem0. Faxsza, mi? :-)

    Kérdésem lenne pont az EU 2-vel kapcsolatban: hogy lehet a magyarokkal nyomatni benne? Vagy ez valami plussz kieg volt? Ahogy hallottam a Hearts of Ironhoz jók az EU 2-es mentések (ahol abbahagyta az ember az egyikben onnan kezdi a másikban). De hogyan vihetem a Magyar Királyságot végig mindkettőben?
  • Botond #59
    Tescoban Victoria 1990, EU2 1690. EU2t tegnap szereztem be, az 1.08as verzió,a neten lehet túrni hozzá 1.09 patch-t. Törés az 1.05ös verzióhoz van,az szinte játszhatatlan volt emlékeim szerint. Sokat balanceoltak is 1.08ra, 1.09et még nem próbáltam.
  • I.C.ram
    #58
    Ja, szerintem rögzítve van, hogy melyik nemzet, mikor kap.
  • Lysandus
    #57
    Köszönöm!

    És mitől függ, hogy kapok-é? Úgy értem van valamilyen követelmény aminek meg kell felelni? Vagy a különböző nemzeteknél előre rögzített időponthoz van kötve?
  • I.C.ram
    #56
    Ha jól emlékszem, azokat csak kapni lehet. Tehát kapsz külön olyan egységet, hogy Colombus pl
  • Lysandus
    #55
    Sziasztok!

    Most ismerkedem a sorozattal. Meg tudja valaki mondani, hogy az egyesben hogy lehet felfedezőhöz és hódítóhoz jutni? Lehet valahol építeni? Egyáltalán hogy néznek ki? Mint egy katonai egység? Vagy külön nem jelenik meg külön, csak egy flottánál vagy hadseregnél vezetőként vagy az egység részeként?
  • vandyke
    #54
    sziasztok!
    Lesz CE változat is. Tartalmáról ittolvashattok.
  • Muki100
    #53
    2007 eleje
  • Sanko
    #52
    hír a megjelenésről?
  • I.C.ram
    #51
    victoria szerintem jobb sokkal.
  • akademy
    #50
    Korunk egyik legjobb stratégiai sorozata az EU!
  • Muki100
    #49
    Hát ahelyett hogy mind belinkelgetném egyenként szeretett Johannunk csinált egy gyűjtőhelyet nekik így elég csak erre rámutatnom, akit jobban érdekel hogy is folyik a játék készítése (screenshotok is!)
  • I.C.ram
    #48
    Lejött a Victoria.

    Húú ez még byonolúltabb :) HOI ehhez képest pacman :)

    Ráadásul még tutorial sincs :( pedig sokkal összetettebb az EU2nél is. :/
  • I.C.ram
    #47
    Hmm :(

    Már szedem a Victoria-t. Kiváncsi vagyok arra is :)

    emuleon fent van, akit érdekel, bár elég tetvesen jön.
  • nick név
    #46
    muscowyval nemtudom, hogy mikor kapsz, egyebkent vizire vagy gyalogos felfedezore gondolsz? szerintem vizit nem fogsz kapni

    olyan is van, hogy kesobbiekben event-el kapsz nemzeti teruleteket

    a torokoknek, oroszoknak, kinaiaknak is nagyon sok van asszem, ha szamoljuk a gyarmatokat akkor spanyolo-nak és protugalnak is sok van
  • I.C.ram
    #45
    Valahogy lehet gyorsítani azt, hogy kapjak felfedezőket? Vagy lehet valahogy szerezni, még mielött építeni lehetne őket? Már 1480 körül járok, de még egyet sem kaptam Muscovyval :(
  • I.C.ram
    #44
    Melyik országnak van a legtöbb nemzeti területe amúgy, amit meglehet szerezni? Töröknek baromi sok van, de rajta kívül?
  • I.C.ram
    #43
    Ja értem köszi. Ez is olyan játék mint a HOI, először az eventeket kell kiismerni :)

    Amúgy egyre jobban tetszik. Viszont kicsit rossz, hogy alig vannak terjeszkedési területek. Pl Bizánccal, max van 3-4 területi, ami nemzeti, és megszerezhető. Pedig Bizánc régen uralta egész kisázsiat, miért nme lehet visszaszerezni? :( Illetve vissza lehet, csak ugye nem nemzeti :(
  • Muki100
    #42
    Eseménnyel fogtok egyesülni aragóniával, de először a hűbéresed lesz.
  • I.C.ram
    #41
    Köszi. Letöltöttem.

    Spanyolokkal kicsit furcsa nekem, hogy aragónia nem nemzeti területem, pedig hát még is csak egyesültek később, ugyanakkor törököknek meg nemzeti az egész balkán+magyarország is, északafrikáról nem is beszélve... Kicsit fura ez :/
  • Muki100
    #40
    AGC-EEP, most linket kapásból nem tudok de ránézel a paradox fórumra ott lesz. Rengeteg új esemény, megéri felrakni.
    Vannak nemzeti provinciák, meg kultúrák is. Ezért nem éri meg pl. a portugálokkal rosszban lenni és háborúzni, mert úgy ha szövetségben vagytok és együtt erősödtök jobban jártok mintha lekapnád az országa felét, ami ráadásul neked kevesebb pénzt ad mint nekik.
    Az adózást befolyásolja: nemzeti provinciád e, vallásod, kultúrák, infrastruktúra (ezen belül is az átlagos fejlettség és hogy a provinciában hogy állsz)
    trade postot akkor tudsz csinálni ha egy szintet elérsz trade levelben, sokkal olcsóbb mint a kolónia és nagyobb az esélye, sőt még több pénzt is hoz rövid távon mint a kolónia. Az adott terület nyersanyagját hozzáadja a COTodhoz. A hátránya, hogy egyből felgyújthatják, és fejleszteni se lehet provincia ként, csak a TP szintjét. Magyarán vannak olyan helyek amit megéri kolonizálni inkább, mint pl. partmentén, hogy a hajóid kiköthessenek, de vannak olyan helyek amik trading postnak jobbak, mert van egy csomó bennszülött és mondjuk csak közepes értékű cucc van ott.
    A vickyt szerintem csak DCn találod meg, torrenten nem volt de DCn emlékszek hogy fenn van. Sőt asszem én is osztom még, bár nem vagyok benne teljesen biztos. EVMes kiszerelésben 2000 forint :)
    Bár szerintem a Vicky sem a legjobb az összes közül, de azért nem rossz, szép kort dolgoz fel.
  • I.C.ram
    #39
    ja és trade postokat hogyl ehet építeni, mire jók?
  • I.C.ram
    #38
    ja és itt van olyan, mint hoiban, hogy nem nemzeti terület, és ott szarabb a termelés, stb? Láttam, hogy kultúrai régiókra van osztva, de ez mit befolyásol?
  • I.C.ram
    #37
    Értem :(

    Fejlesztéseknél érdemes pl fix összegeket befektetni?

    Ja és mondtatok valami addont packet, amit érdemes lehet felrakni. Ennek mi is a neve, és mit javít?

    Ja és ha valaki Vickyt megtalálta, rögtön szóljon! :D
  • nick név
    #36
    a kereskedelmi kozpont az a fovarosa, ha jol emlekszem, vazallus-t akkor lehet kérni, ha 70%ban nyered a haborut, de annektalni csak akkor lehet orszagokat, ha mar csak 1 provinciajuk van hatra a fovaros, kiveve pl amikor angliaval az indianokat kapasbol annektaltam, de amikor spanyolo-val granada-t akartam annektalni, eloszor csak gibraltart kerhettem toluk, utana egy masik haboruban tudtam csak annektalni

    szoval szerintem van europan kivul teruleteik amiket el kene meg foglalnod
  • I.C.ram
    #35
    Csatáztam a portugálokkal. Levertem őket. Én megkaptam Oportot, Anglia a déli részt. Gondoltam legközelebb megszerzem a kereskedelmi központját. Hadatüzentem neki, erre csak pénzt lehet követelni tőle :( Se annex, se terület átadás, se semmi, még vazallussá sem tudom tenni :(
  • nick név
    #34
    event-el kapod majd a felfedezoket, vagy el kell erni a x fejlettsegi szintet es akkor sima hajokkal is lehet /x legalabb 40-50 ha jol emlekszem :)/ van olyan, hogy egy szigetet latni, de meg nem fedezted fel, azt hiszem :)

    en nem szoktam automatat bekapcsolni jobb szeretem, ha en intezem, csak az a baj, hogy ha pl haboru akkor nemtudok mindig figyelni ra, olyan helyekre szoktam kuldeni kereskedot ahova keves penzert lehet kuldeni es sokat hoz, mindig a monopoliumra megyek en szemely szerint
  • I.C.ram
    #33
    Kereskedelemnél érdemes bekapcsolni, hogy autómatán elosztja a kereskedőket, vagy jobb manuálisan állítgatni? Ja és mi éri meg jobban? mindenhova kereskedőt küldeni, vagy egy helyen maxolni?
  • I.C.ram
    #32
    köszi az infókat! Lenne mégegy kérdésem! Hogy lehet felfedezni területeket? Akartam hajóval felfedezetlen területre lépni, de azt írja állandóan, hogy ők nem mennek ismeretlen vizekre, és hogy csináljak scuotot. Azt meg hogy lehet? Ja és felfedesztem egy szigetet, akkor utána, hogy lehet ott letepeledni? Nem tudok partraszállni, meg smmit csinálni.
  • nick név
    #31
    *rovásírás
  • nick név
    #30
    jah, mondjuk azért sem szeretek gyarmatositani, mert amig nem varos addig falat sem lehet felhuzni és ha haboruban vagyok valakivel, altalaban mindig gyarmataimat tamadjak be, es tok siman a sok eves kemeny munkamat pillanatok alatt elfoglaljak a trade postokat meg felegetik :)

    ravasiras igy van, halamadrid a jelentese :)
  • Muki100
    #29
    Csak úgy éri meg gyarmatosítani ha már nem tudod mire költeni a pénzt, ami ugye ritkán van vagy úgy vagy beállítva belpolitikailag. Ezért is lehet britekkel egy idő után nyomulni amerikában, mert azok full navalon vannak.
    Amúgy megéri gyarmatosítani sok provinciát, ha van egy bizonyos elvárásod. Nekem általában a szőrme szokott lenni, mert lenyomok mindenhová egy csomó trading postot, és akkor annyi összejön a COTban, hogy örökre megélek belőle. De mondjuk olyat ami búzát termel tényleg tök fölösleges gyarmatosítani, azt meg szoktam hagyni a portugáloknak (azoknak is pont arra van pénzük)

    A logód ugye rovásírás? Mit jelent?
  • Muki100
    #28
    Én pl. láttam olyat, hogy pápai államok gyarmata, magyargyarmat, svéd, osztrák, török gyarmat amerikában és az óceán felfedezhető részein. Ja, és a dánok szeretik afrikát.
    Arab? Ottomán. Vagy mogul. Azontúl még van egy csomó ami fun, de nem igazán kezdőknek van. De az arabok lemaradnak technikában és megszívják, a törököknek pedig van 5 überszultánuk aztán pedig szívnak évszázadokig.
  • nick név
    #27
    lehet gyarmatositani mas orszaggal is, pl ha van shipyard-od akkor kapsz mar +1 colonist-ot évente és a DP-töl is fugg asszem

    egyebkent nem nagyon szeretek en gyarmatositani, sok penzbe kerul es csak akkor eri meg, ha tenyleg nagyon jo teruleteket gyarmatositasz, meg sokaig is tart

    sokat szoktam jatszani kasztiliaval, spanyolo-val, de akkor is csak a aranybanyas teruleteket szoktam gyarmatositani, meg elfoglalom az inka, maya, azték államokat, de ez csak az en velemenyem

    ha megtalalod a vikit valahol akkor szolhatsz nekem is :)
  • I.C.ram
    #26
    Na sikerült spanyolokkal enyhe profitra szert tenni :) Havonta +1-2 pénz. Kisit rágyúrtam kanári szigetek gyarmatosítására, és lett bevételem a cukornádból. Meg rágyúrtam a kereskedelemre is, bár ott nehezebb érvényesülni, mert mindig kilöknek :P
  • I.C.ram
    #25
    Ja és valamelyik arab országgal nem éri meg lenni?

    Egyébként lehet gyarmatosítani akármelyik országgal ,vagy ez direkt lehetetlenné van téve?

    Mondjuk, ha nagyon ügyes vagyok, akkor tudok gyarmatosítani, mondjuk Svédekkel? Vagy valamelyik kisebb hatalommal?
  • I.C.ram
    #24
    Jaja Grand Campaign: Castilia

    Oroszoknál melyik? Moszkvai nagyfejedelemség, vagy Novgorod? Miért olyan jók?

    Köszi!
  • Muki100
    #23
    Kasztília ként kezdtél vagy vmi modern scenarioban spanyolként?
  • Muki100
    #22
    Orosszal, mi mással!
    Vagy Brandenburg, skandináv. Angolt/franciát hanyagolnám, mert azok rengeteget háborúznak. Magyarokkal is lehetsz, csak azokat kiütik eseménnyel a mohácsi csata után, de addig jók. Mondjuk nem egy izgalmas a spanyolokhoz képest, de nem is olyan mintha tibettel játszanál.
    Amúgy a spanyolok jók kezdőnek.
  • Muki100
    #21
    Nekem ugyanez volt Vickyben aztán bele lehet jönni
    Hát, ne háborúzz amíg nem teheted meg. Igazából ez az egy jó tanács. Mindig +3 stabilitásod legyen, békeidőben fejleszd a kereskedelmet vagy ami kell (tenger)
    És szép lassan ahogy gyűlik a pénz csináld az adószedőket. Ha már nagyon stabil jövedelmed van akkor mehetsz háborúba, vagy ha jó szövetségeseid vannak. Pl. portugálokkal vagy aragóniaiakkal mindig megéri jóban lenni. Angolokkal is.
    Ha megnézed mennyibe kerül mondjuk 1000 spanyol lovas akkor látod, hogy egy ütős hadsereg az egész évi jövedelmedet leszívja.
    Ja, és ha már háborúban vagy akkor növelheted az adót. Ha nem vagy háborúban állítsd át a fenntartási költséget a bal felső sarokban a hadseregnél és a flottánál is.