11580
Europa Universalis III
  • Lysandus
    #100
    Sajna nem. És még ő a jobb alternatíva.

    Ami még pozitívum: a stabilitás "fejlesztése" nem kerül újra és újra többe. Ez azt jelenti, hogy három szépművészeti iskolával egy éven belül kap az ember +1 stabilitást, anélkül hogy egy fillért költene rá. Hármat meg fel lehet húzni, egyet a fővárosba, kettőt meg oda ahol másik manufaktúra sem kapna plussz bónuszt.

    Próbáld meg letölteni valamelyik verziót. Innen: http://www.agceep.com/

    Van több változat is, nézd meg neked melyik lehet jó.

    Egyébként most az AGPEEC-t félbehagytam, a scenario editorral "javítottam" pár dolgot, azzal élvezkedem. Kell a sikerélmény! :-)

    Pl. majdnem minden tartományt átalakítottam alapból reformátussá, mivel a történelmi Magyarország 90 százaléka az ellenreformáció előtt református volt. Emeltem az alapadót, megváltoztattam a nyersanyagokat, Erdély, Horváthország nem külön állam, és a német is "hazai" nép lett, gondolva a szászokra vagy később a svábokra.
  • Spica
    #99
    hmm ez azért jól hangzik.. zápolya királlyá választását nem lehet kikerülni?
  • Lysandus
    #98
    Nekem az eredeti játék crashelt. Úgy, hogy még le se tudtam szedni. Illetve leszedtem, de újratelepíteni nem tudtam, mert nem ismerte fel, hogy már nincs fenn és nem ajánlotta fel az újratelepítést. Úgyhogy most warezzel nyomom.

    Az AGCEEP modban vannak jó dolgok, de a magyarokkal az is kínszenvedés. Megmarad az eleve gyengébb diplomacy, military és economy. Annyiban korrekt a progi, hogy ha az optionban very easyre állítod a nehézséget a magyarokkal, akkor normál nehézségét fog kiírni. Én most ebben nyomom.

    Megmaradt az is, hogy a techonlógiában az ortodoxokhoz tartozunk. Bár mondjuk azt nem értem, hogy ez miért van így pl Zsigmond alatt. A történelmi események részletesebbek, Mátyás pl. választható alternatíva, és vele átkerülünk a latin technológiai körbe. Választható alternatíva Mátyás fia, Corvin János is, valamint Zápolya. Zápolyával vizsont visszakerülünk az ortodoxba. Mátyástól Zápolyáig meg lehet játszani, hogy a cseh tartományok nemzeti tartománynak számítsanak.

    Erdély és Horvátország élből hozzánk tartozik, változtak a nyersanyagok. Közelebb kerültek a realitásokhoz. Erdély mindenféle aranyat, ezüstöt drágakövet termel, van bortermelő tartomány is. Ez jó, viszont Csehországnak két drágakőtermelő provinciája is van.

    Összeségében jobb mint az eredeti, és sokkal részletsebben és pontosabban követi a történelmi eseményeket. Mátyásnál asszem két reformkorszak is van, központosítással, land növeléssel, meg talán offense és quality emeléssel. Az altermatívák tényleg vagylagosak, tehát ha Zápolyát választod, akkor II. Lajos el van felejtve. Itt tartok most.
  • Spica
    #97
    nekem az AGCEEP mod is crashel, nem volt soha alkalmam kipróbálni, majd mondd el milyen.

    ja egyébként a színmélységet a windows képernyő beállításaiban kell helyrerakni, tudod jobb gomb az asztalon -> tulajdonságok...
  • Spica
    #96
    ja tudom, én csináltam is meg buheráltam az eventekkel is, de aztán minden scenariora (még amit nem is buheráltam meg) crashelt a játék és tehettem újra :)
  • Botond #95
    Simán lehet editálni a fájlokat is,nem kell scenario editor. Megkeresed és megbuherálod. Én egyszer poénból a fél balkánt meg amit éreztem,hogy ősi magyar terület,azt magyar nemzeti területté tettem,őskatolikussá (nincs reformáció),és magyar etnikumuvá. Ment is a gőzhenger ezerrel. :-) Sőt kivettem Erdélyt és Horvátországot és Boszniát,és az alapból Magyarország része lett. Na meg persze a horvát tengerpart is. Nem volt sok kihívás a játékban,inkább csak az editálásban. Nyersanyagot meg mindent át lehet írni simán wordpadban is.
  • Lysandus
    #94
    Hol lehet lehúzni a színmélységet 16-ra? Mert nálam csak resolutiont lehet állítani a setupban.
  • Lysandus
    #93


    Hálás köszönet!

    Feltettem az AGPEEP-ét. Hátha az segít. Nos, van némi kedvező változás, Erdély alapból az országhoz tartozik, és Horvátország is. Ahogy annak lennie kell. Más dolgokat termelnek a tartományok is, ami közelebb áll a valósághoz.

    Igazándiból én csak amiatt kezdtem el játszani az EU2-vel, hogy lehetek kis hazánkkal. Egyébként maradnék valamelyik imperialsmnál.
  • Spica
    #92
    a scenario editorba úgy lehet belépni ha lehuzod a színmélységet 16 bitre (rejtély) és utána próbálod megnyitni az exét. a főkönyvtárban egyébként.

    nem tudom mennyi a változás 1.09 alatt, azt hiszem nehezebb beállítani a nyersanyagokat a tartományokban.

    és ja, a random stabilitást lehuzo eventek miatt nagyon nehéz játszani, mert 5 év nem mulik el anélkül, hogy egy -3-as megtörténjen vagy valami hasonló. A technológiát feldobja, ha növeled a domestic policyban a centralizationt, az innovativenesst és csökkented az aristocracyt meg a serfdomot (utóbbi kettő csak közvetetten hat, a befolyt adók nagyságát és ezen belül a technológiai ráfordítást növelik).

    én azt ajánlom, hogy húzd le a készpénztermelést 0-ra és élj csak az évi keresetedből, persze 'kell' háborúzni is, de diplomáciailag is jól el lehet lenni. ez egyébként nagyon sokat stámít, mert így nem nő az inflációd és ráadásul többet tudsz befektetni technológiába. ha 0 alá mész, az csak akkor jelent bajt, ha a havi mérleg olyan -10,-12 felett van ekkor automatikusan kölcsönt vesz fel a gép, ami a kamatai miatt alaposan tönkreteheti egy időre a gazdaságpolitikát. egyébként ha kicsi a deficit, akkor elvész. ezért nagy hadsereget és ezen belül a drága lovasságot meg tüzérséget tartani nem érdemes (magyarokkal legalábbis).

    én a gyors villámháborúkat ajánlom, felhúzol 50-60ezer gyalogost (relatíve olcsó) és 5-ös szint után van erőd támadás, na gyorsan végigmész az ellenfél egy-két provinciáján és lehetőleg a fővárosán. ha szerencséd van sikerül mindet bevenned mielőtt ellencsapást csinálhatna és a békében megszerezni egy vagy két tartományt. jó infrastruktúra és technológia nélkül egy hosszabb háború a fejlett nyugatiakkal vagy pedig a törökökkel végzetes is lehet.

    érdemes évtizedeken át az összes pénzt az infrastruktúrába nyomni, mert a 3.4.5. szint az nagyon jó. A refinery után a boros tartományokba építhetsz manufaktúrát, ami rengeteg pluszpénz, a négyes szinten kinevezhetsz főbírót (+1 arany), majd végül kormányzót az ötös szinten (+1 arany és csökkenti az inflációt). ha megvan az ötös szint, akkor esetleg még a hatosig növelheted az infrastruktúrát, ami után építhetsz infrastruktúra növelő termelpközpont manufaktúrát, ami rendkívül jó (csak a manufaktúra ára nagyon gyorsan inflálódik). viszont hatos szint után már jelentős bevételeid vannak, ami megkönnyíti a harcászati felzárkózást. kereskedelem is jó dolog és marha nagy bevételeket lehet kaszálni vele, ami nem jön rosszul. sajnos mindehhez több évszázad nyugodt (jó inkább unalmas) fejlesztés szükséges, de utána nagyhatalom lehet a kis országunk :)

    tengeri technológia szinte egyáltalán nem kell, sztem arra nem érdemes fejlezteni. szóval végülis a tanácsom az lenne, hogy úgy fejlessz, hogy egyszerre csak egy dologra koncentrálj, mert akkor hamarabb élvezheted az előnyeit. és igen, lehetséges a magyarokkal is rendkívül jó infrastruktúra elérése. például valami ilyen módon. de ha találsz hatékonyabb módot.. :D
  • Lysandus
    #91
    Egyáltalán hogy lehet belépni a scenario editorba?
  • Lysandus
    #90
    Igen, és a török előtt Magyarország kultúrálisan is egységes volt. Meg hát a lengyelekkel való jó kapcsolatunk pl abból eredeztethető, hogy észak felé exportáltuk a bortm nagy mennyiségben.

    Én 1.09-el nyomom. Az mennyiben más? Igazándiból abba fáradtam bele, hogy amikor áttértem a reformációra utána a -3 stabilitásból nem tudtam kijönni. Az meg elég egysíkú volt, és egy idő után unalmas. Infrastruktúrában a 3-as szintig jutottam, az ugye a refinery, de a következő, 4-es szint beláthatatlan messzeségbe került. Trade-ből meg pláne. Az eventeket ki lehet kapcsolni?
  • Spica
    #89
    jah nagyon nehéz, 1.08 as peccsel viszont már sokkal jobb a magyarok dolga, mert sok tartomány átkerül mi kultúrkörünkbe. egyébként abban a verzióban már van scenario editor is. hát mit is mondhatnék, nyisd meg és állítsd át a termelt nyersanyagokat (pl sót nem is termelünk pedig erdély volt egy időben európa legnagyobb sóbányája, bort se termelünk pedig hát tudjuk azon belül milyenek vagyunk), ha kell állítsd át a kultúrát is, ha felhuzod az alapadókat az talán egy kicsit csalás, de lehet, hogy reálisabb, mint az ilyen 3 meg 4 mindenhol közben a magyar földek a török előtt nem voltak ilyen rosszak. mátyás bevételei például vetekedtek az európai nagyhazalmakéval. na meg én azt csináltam, hogy minden pénzt infrastruktúrára meg kereskedelemre irányítottam és huztam fel a manufaktúrákat (drága), így a bevételeim jelentősen nőttek. de ez egy többszázéves projekt sajna :D
  • Lysandus
    #88
    Tényleg totál hülyeség ez a besorolás. Még hogy magasabb alapadó. És hol vannak sz erdélyi meg a felvidéki bányák?

    Egyébként totál szívás ez a játék. 1536-tól -3 stabilitin vagyok és nem is tudok belőle kijönni. Állandóan jön valami negatív event. Revolt, leverem, revolt leverem és itt meg meghal az egész. (normál nehézség, normál AI agresszivitás)

    Az osztrák és a cseh tartományok egyébként már mind nálam voltak, ott csak Bécs és Prága maradt, amikor mindketten 60-70 ezres sereget húztak fel. És eközben nekik a maradék egy tartománnyal szárazföldi hadtudományuk 6-7-9-stb-re fejlődött, én meg megrejedtem a 4-es szinten.
  • Spica
    #87
    ja és elfelejtettem mondani: a tartományi munkaerő is nagyobb, ez függ a fejlettségtől és a lakosságtól is, ezért van több katonájuk 'raktáron'
  • Spica
    #86
    1 - nekik értékesebbek a tartományaik (1-2 dukáttal mindegyiknek jobbak a tartományi alapadói)
    2 - egységesek kultúrailag, ez sokat számít (-30%), magyaroknál van german, meg ruthenian, meg slavonic (a slovak-ra nem kapunk büntetést)
    3 - esetleg nincs felekezeti eltérés (ez is minuszos ha van ilyen)

    ez még cska az adó volt, a technológia az bonyololultabb ügy, emiatt szívás igazán a magyarokat irányítani. mi ugyanis ortodox technológiai csoportba tartozunk és azok lassabban fejlesztenek, mint a latin csoportban levő nyugatabbra levő országok.. egyébként sztem ez totál hülyeség lett. magyarország mindig is európában volt a lengyelekkel egyaránt (akik ugyanilyen szívatást kaptak).
  • Lysandus
    #85
    Hogy lehet az, hogy Ausztria vagy Csehország a maradék egy tartományában nagyobb sereget hoz össze mint én, és még gyorsabban is fejleszti a nyomorult technolóhiáját?
  • Lysandus
    #84
    Oké, köszi megvan!
  • Spica
    #83
    rámész a címerre és akkor baloldalt bejön egy menü, ahol a pontjaidat meg a király képességeit nézheted meg. na ott van még egy kisebb címer is, ha arra kattintasz, bejutsz a politikai nézetbe. ha a nagy címertől jobbra levő keresztre kattintasz pedig a vallási nézet jön be, ahol módosíthatod a vallási türelmet egyes vallásokkal szemben
  • Valesar
    #82
    Azért egy próbát megért:)))
  • Muki100
    #81
    Még meg se jelent...
  • Valesar
    #80
    Hello!
    Nem tudja vki h honnan lehet letölteni?Előre is köszi!
  • Lysandus
    #79
    Hahó!

    Köszi a tippeket!

    Az alap politikai irányokat nem módosítottam, mert nem tudom, hogyan kell.
  • Spica
    #78
    hehe hát most én is újra elővettem és a kedvenc franciáimmal az első korban kezdtem, de nagyon könnyűnek tűnik. százéves háborút azt nagyon könnyen megcsináltam és diplomáciailag elfoglaltam az összes kisállamot is :)

    most úgy néz ki, hogy a rajna jobb partja végig az enyém és onnantól egy nagy kék folt vagyok. egy csomó német kisállam (hessen, saxony, bohemia, kleves, hannover, wurtemberg meg 'forced vassal' vagy 'created vassal', ez így nagyon jó, mert ha bábállamot csinálok az elfoglalt területekből, akkor nő a reputációm, továbbávan 6-7 hűbéresem, akik tejelnek, nem mernek ellenem összefogni, másrészt meg én vezethetem a közép-európai nagypolitikát is :))

    egyetlen háborús annektálást sem csináltam.. illetve csak egyet brittany-t. nekem a diplomáciai hadviselés eddig bejött, nem nagyon utasítgatták el a 'nagylelkű ajánlataimat' és a reputációm is csak az aggresszív angol-háborúkkal (és békékkel) esett :)

    a gyarmatokon levertem a szélvész gyorsan terjeszkedő angliát és van most vagy 10-20 városom manhattantől északra. csupa szőrme, és emiatt a manhattani cot (amit az anglikánoktól loptam) 1200-as! :)

    én végülis katolikus maradtam. már nem is emlékszem mi a protestáns bónusz. plusz gyarmatosító vagy nagyobb adóbevétel? mindenesetre már meg is térítettem a misszionáriusaimmal a provinciák többségét.

    viszont az egy kissé zavaró, hogy gyakorlatilag 5 év nem múlik el anélkül, hogy essen 3at, 4et a stabilitásom random eventek miatt.

    lysandus a magyarok alap politikai irányait módosítgattad egyébként? és ja még kérdésem lenne, hogy egy tartomány kultúráját szerintetek meg lehet valahogy változtatni? az indiánoktól foglalt provinciák kultúráját a pogányról keresztényre térítés megváltoztatja, de pl a német tartományokat, hogy tudom francia kultúrájúvá tenni?

    amúgy meg a horvátos annektálással kapcsolatban. nézd meg a reputációdat. diplo képernyő --> saját nemzet kijelölése és ott fent kiírja hogy we have a X reputation. a honorable, a respectable meg a tarnished még jó, de az alatt már nem nagyon akaródznak annektálódni úgy vettem észre..
  • Lysandus
    #77
    Békes, boldog Karácsonyt mindenkinek! :-)
  • Muki100
    #76
    Akkor feltételezem hogy még Zsiga király van, annak meg nagyon kicsi a diplomácia skillje. Majd ha az elhunyászkodott próbáld meg egy skillesebb uralkodóval, de vele is mehetne pedig, mert amikor ilyen különbség van a 2 ország között azt el szokták fogadni.
    Amúgy egyszerűbb kezdőopciónál kikapcsolni a független Horvátországot hogy ne legyen velük gond ^^
  • Lysandus
    #75
    Oké, már kezdtem magam úgy érezni, mint egy ok nélkül orrba gyűrt palotapincsi! :-) Egyébként amikor megpróbáltam, akkor még nem voltam BB, szerintem. Úgy indul a game, hogy Velencével hadban állunk. Őket lenyomtam, békét kötöttem, ennek keretében enyém lett Dalmácia és Isztria. Na ezután próbálkoztam és nem sikerült. (A horvátok is békében voltak már eddigre.) Mondjuk épp a közös győztes háború miatt ment fel a reputációm a horvátoknál +200-ra, legalábbis úgy vélem. Őket is ki kellett mentenem. Mert a velenceiek előbb őket kezdték gyepálni.

    Szal ezek után megvártam a 10 évet, amit vazallusként el kellett tölteniük, és akkor próbálkoztam. Ez idő alatt semmit nem csináltam, csak adószedőket neveztem ki. Mindegy, nem értem.
  • Muki100
    #74
    BB = Bad Boy
    Ha sok nem nemzeti területet foglalsz el akkor nő, meg ha ok nélkül üzensz háborút akkor is ( ha van casus bellid akkor kevésbé)
    Ha nagyon nagy akkor mindenkivel, még a saját vallásodban is megy lefelé a kapcsolatod, egy idő után pedig elkezdenek maguktól hadat üzengetni.
    Az észosztást úgy értettem, hogy a magyarokkal a szomszédoknak az EU2-ben, nem pedig a fórumon :)
  • Lysandus
    #73
    Mi az a BB? Egyébként nem szeretném osztani az észt, csak arra lennék kíváncsi, ki milyen startégiával játszik. Melyek azok a dolgok, amelyek bejönnek, és melyek nem. Elvégre ez egy stratégiai játék. És nagyon jó! :-)
  • Muki100
    #72
    Hát ha így osztod az észt akkor gondolom van egy kis BB-d, akkor meg nem csoda hogy nem mennek bele a horvátok az annektálásba.
  • Lysandus
    #71
    Halihó! :-)

    Én most találtam rá a gamára. Pont azért érdekel a kettes, mert azzal saját magammal is lehet lenni :-)

    Egyébként a CoT-kel és a gyarmatokkal kapcsolatosan tökéletesen egyetértek. Nagyon jól hozzák a pénzt. Az angolokkal próbáltam ki, és csak azt vettem észre, valahogy elkezd hozzám ömleni a pénz. Ez akkor volt, amikor megalakult a CoT Londonban. Hát még amikor Semiole-ban is lett egy, amely történetesen korábban is az enyém volt.

    A reformátusra váltás tervbe van véve, különösen, mert nekem az kedves, és persze nagyon jó hozadékai vannak. Az osztrákokat már lenyomtam, csak Bécs van már náluk. Mantua osztrák szövetséges volt, nem akart békét, annektáltam. Most jönnek a csehek. (Most jelent meg Jánosunk, a Hunyadi.) Tengerpartom már van, Isztria és Dalmácia Velencétől. Pont most gondolkodom azon, hogy Velencét végleg meg kellene szerezni. És a másik levantei CoT-ét, ott van kb Monaco helyén, az itália csizma másik oldalán.

    Ezzel kapcsolatban van egy kérdésem: érdemes békés annektálással próbálkozni? A horvátokat próbáltam, vazallusok, házasság, azonos vallás, azonos szövetség, +200-as viszony, egyikünk sem állt háborúban és mégsem mentek bele. Van valami változó még, amitől függ, hogy békésen annektálhatom? Vagy csak a lutri? Konkrétan azon tűnödöm, hogy érdemes-e egy teljesen elfoglalt országnak felajánlani a vazallusi státuszt, és majd azon keresztül annektálni. Vagy inkább várjak és támadjam meg majd később újra, amikor lejár a tűzszünet?

    A célom egyébként az, hogy az osztrák és cseh területek elfoglalása után feltolom a kutatást (most az nem igazán megy, mert vagy fegyverkezem, vagy kutatok), stabilizálom a helyzetet, és megpróbálom kihúzni a szűkös időket. Meg persze gyarmatosítok. Örömmel hallom, hogy véletlen eventtel is lehet felfedezőt kapni. Egyébként az volt a tervem, hogy térképek cserélek valamely felfedező nemzettel, onnan nézek ki vmi gyarmatosítható területet.

    Most úgy látom, hogy muszáj az elején hódítani, mert a cseh és az osztrák tartományok jóval gazdagabbak. Egyébként semmi pénzem nem lesz. Csak a kutatást lehet beáldozni, hitellel próbálkoztam de nem tudtam visszafizetni. Abban bízom, hogy a hódítás után felnyomhatom a kutatást és behozom a lemaradást. Ráadásul mivel a magyarok alapból nem olyan innovatívak a játék szerint, több pénzt kell kutatásra fordítani, csak úgy van esély. Ja és gondolom a manufaktúrákat sem lehet mellőzni, mivel azok is nyomnak a kutatáson és a bevételen.
  • Spica
    #70
    na ilyen topik is van :)

    euval még akkor játszottam, amikor nem volt net. amúgy már az is dilemma, hogy melyikkel nyomd: az eu2-ben tökjó, hogy végre 3 provinciánál többet is lehet egy békével szerezni, de az az annexation limit az szaar :), eu1ben ugye ilyen nem volt (még kínát is annektáltam az oroszokkal ill a franciákkal :D). aztán van az is, hogy franciákkal irokézeket 100%ig legyűrtem és mielőtt békajánlatot tehettem volna hollandia hadat üzent nekik és úgy kötött békét, hogy hozzákerülétek az ÁLTALAM elfoglalt területek. ez vmi bug? van vmi kivédési módja ezeknek?

    na meg a reputáció tartós csökkenése az még aranyos. a normál diplomáciát lehetetlenné teszi + mindenki utál és folyamatosan háborúzhatok. bizánccal kezdeni lehet, nagybirodalmat egy fokozatig még lehet csinálni, mer nemzeti prov van bőséggel, de utána meg mindenki megtámad :)

    a magyarok egyébként nagyon gyengék. magas a serfdom, a narrowminded és a decentralization és ettől tökéletesen lehetetlen lesz technológiailag versenyben maradni, na meg a bevételeknek se tesznek az ilyen tulajdonságok jót. szóval szerintem mátyás idejében háború, utána jóban kell lenni a szomszédokkal és szépen centralizálni, meg free subjects-et növelni. a magyarok nem gyarmatosítók, szóval a narrowminded-re sincs igazán szükség. aztán szerintem válts reformátusra mielőbb (mert megéri) és legyél szövetségben angliával és hollandiával. akkor nem taposnak el az ellenreformerek az osztrákokkal az élen. :)

    egyszer a magyarokkal egy szövetséges háborúban tengerparthoz jutottam (vorpommern) és utána random eventtel felfedezőt kaptam. sőt még gyrmatosítottam is argentínában :D

    egyébként szerintetek miért nem éri meg a gyarmat? én ha van pénzem törekszem arra, hogy megnöveljem a gyarmatok számát, mert plusz bevétel ráadásul hosszútávon csökkentik az inflációt a kormányzók kinevezésével, növelik a termelést a COTokba és akkor már egy 1500-as manhattani COT-ból nagyon jól megélsz. ezen kívül a további terjeszkedés alapja lehet. észak-amerika és szibéria gyarmatosítását kihagyni meg bűn :) 4-5 gyarmatváros kanadában utána lehet elfoglalni az indiánok birodalmait stb.
  • Lysandus
    #69
    Köszönöm!

    Közben előjöttek a régi ismeretek. Hogy mintha Ciprus is Velencéé lett volna egy időben. És igen. Meg még két sziget...

    Köszönöm a kétlépcsős magyarázatot is. A cseheket most foglaltam el teljesen. Akkor csak a fővárost hagyom nekik. A következő körben meg azt sem...
  • Botond #68
    Egyrészt mert van más tartománya is ( görög szigetek) másrészt annektálni már csak akkor lehet ha 1 tartományból áll és azt is bevetted. 2 lépcsős az annektálás. Először totál elfoglalod,akkor elveszel mindent kivéve a fővárost,aztán a fővárost a második háborúban.
  • Lysandus
    #67
    Nem tudja valaki, hogy miért nem tudom elfoglalni Velencét? Mind a három tartományát elfoglaltam, kettőben ott is állok. Katonái értelemszerűen nincsenek, csak a flottája van (40 hajó), amik a nyilt tengeren (Adrián) állnak kinn, mert már kikötője sincs. Miért nem ajánlja fel a military annexation-t? Vagy azt nem a diplomácia menűben kell keresni?
  • Lysandus
    #66
    Gondolom mivel eleve úgy kezdek, hogy háborúban vagyok Velencével nem árt velük kezdeni. Mégiscsak van ott egy kereskedelmi központ. Megnéztem tegnap a kezdő állás. A Magyar Királyságnak nincs tengerpartja, de két tartomány, Maros meg a Kelet-Felvidék, tengerészeti cuccokat termel. Sehol az arany és ezüstbányák, csak egy réztermelő tartomány. Bezzeg az osztrákoknak van aranyuk. Meg mindenféle jó kis árujuk. A csehek is vonzó hódítási terepnek látszanak, nagyon jövedelmező tartományaik vannak. De ezek egyelőre még csak ötletek.
  • Botond #65
    Addigra már 4-5 land technikai előnyük volt hiába gyűrtem magam alá a fél balként, hogy legyen bevétel. Mondjuk kicsit kiestem a rutinból, jó volt visszarázódó körnek, majd próbálkozok újra.
  • Muki100
    #64
    Mátyás idején tanácsos az osztrákokat elsöpörni önerőből VAGY tutibiztos szövetségben lenni velük.
  • Botond #63
    Én nem bírtam Mohácsig,alighogy meghalt Mátyás törökök elsöpörtek a csudába osztrák segítséggel.
  • Lysandus
    #62
    Köszi!

    Lehet, hogy szopás, de azért megpróbálom! Több is veszett Mohácsnál! :-)
  • Botond #61
    The grand campaikiválasztod,megjelennek a választható nemzetek, jobb click az egyiken és átválthatsz akárkire, hogy az legyen ott a választható és azt választod. Magyarok szopás, nonstop jönnek a stabilitás csökkentő eventek. :-( És technikai fejlődésben is lemaradunk durván.

    A HOI2be lehet átkonvertálni a Victoriás kimentést, azt tudom,de hogy EU2ből akárhova,ezt még nem hallottam.