11580
Europa Universalis III
  • remys44
    #140
    jah lehet hogy az infláció miatt van az, amúgy a kereskedőküldés nekem is csak "kézzel" megy
    a manúfakturák 15 év után térülnek meg, ha még tiéd a terület:)

    Elképzelhetőnek tartom, hogy ez tényleg csak a béte verzió, az tuti hogy az teljes jobb lesz, csak nehogy sok embernek elmenjen a kedve a játéktól:(
  • atomanty
    #139
    háj! kutatás pénzbe kerül. tudod van aza csuszka,ha azt fehúzod maxra (legalján)akkor nem költesz rá semmit és minden hónapba jön a zsé, csk hát az infláció :(

    amugy milyen véleményen vagytok a játékról? én a kettővel rengeteget játszottam,de itt sehogy se jövök rá hogy lehet automatán küldeni a kereskedőt :(
    sajna az ilyen manufaktúra dolgok télleg gázosak de ha belegondolsz hogy mennyit hoz,hosszútávon behozza az árát az biztos,de szvsz jobban kell a pénz háborúra vagy gyarmatosításra.
    Meg még az nem világos hogy eza római birodalom dolog hogy van? mert pénzeltem pár pápai electort,és akkor stabilitás költsége eléggé csökken,de a rómais dologra nemigen jöttem még rá
  • remys44
    #138
    azért közel 1000ducatért épiténe egy maufakturát azé az szerintem sok
    azt nem értem hogy hova tünik a bevételeim nagy része? hadi kiadás + a tanácsadók + mindent összeadok és egyszerüen nem jön ki pl.: a tartománynak írnak 6ducat bevételt az adókból erre hónap végén csak 0,5 aranyakat kapot
    De nem tudom miért? Valaki esetleg ötlet?
  • Lorgem
    #137
    Na igen, ez genyóságnak tűnhet, de egyrészt nagyobb volt arra a népsűrűség (1514, 1526, és az ország 3 részre szakadása után biztosan) másrészt a gazdaságuk is fejlettebb volt. Azért megnézném mekkora sereget tarhatnak fenn a sógorok, mikor éppen nem az ő uralkodójuk a Császár. Ámbár lehet h akkorát mint mi, ami tényleg kamu lenne. Azért ne vonjunk le messzemenő következtetésket a demoból, mert igazat kell adnom I.C.ram-nak, tényleg tele van hibákkal, sztem kiadták a béta verziót 'oszt jóccakát. Számomra érthetetlen, mert tényleg elriaszthat egy csomó embert aki még nem játszott paradox játékkal, és így csak a rutinos játékosok fogják megvenni, már aki kifizet érte (mai árfolyamon) 7780 ft-ot.
  • Spica
    #136
    de írtam lejjebb, ezzel az a gondom, hogy lesz mondjuk 8 tartománya a királyságnak és a feleakkora ausztriának több van. emellé jön az a hagyomány, hogy tök szarok lesznek a bevételek is.

    előző részekben is totál szarul volt megcsinálva az ország. főváros a dunától északra :D meg az a maros nevezetű tartomány..
  • remys44
    #135
    jah, értem mire gondolsz
  • Lorgem
    #134
    Írtam h mikre gondolok, Lengyelo., Magyaro., mogyoró... :)
    A tartományokkal az a helyzet h van olyan amit több részre osztottak. Pl. Szilézia mindig is egységes volt, úgyhogy a történelmi hűség szempontjából teljesen érthetetlen a 3 részre osztása, de ha belegondolsz hogy a birtoklása mekkora stratégiai előnyt jelentene mondjuk egy lengyel-cseh háborúban, akkor érthető, vagy az is lehetett az ok h több fontos terméket is előállítottak a tartományban. Magyarország tartományi felosztása is érdekes, ha történelmileg hűek akarunk lenni, akkor az alábbi: Magyarország, Erdély, Szlavónia, Horvátország. Ez azt jelentené hogy egy marha nagy tartomány lenne az ország közepe (mint a Total War játékokban), így beszűkülnének a játékos lehetőségei, és az ország 3 részre szakadását sem lehetne megjeleníteni. A lényeg h kompromisszumokat kellet kötni, de én sehol sem láttam nagy hibát a tartományoknál, bár Közép-Európán kívül nem nézelődtem olyan sokat.
  • remys44
    #133
    Lorgem te csak magyarország határaira gondolsz nem?
    Mert a többit eléggé elszúrták!!! (olyan tartományokról is vannak amik nem is léteztek)
  • Lorgem
    #132
    Pont hogy jól lettek megcsinálva az országhatárok. Magyarország teljesen olyan mint volt, Csehország is, Szilézia is (bár mind a 3 tartomány hozzá tartozott Morvaország fölött), Lengyelországba esetleg a nyugati határainál lehet egy kicsit belekötni, de az már szőrszálhasogatás. Igaz hogy a magyar tartományok neve, meg a városok helyzete kicsit érdekes, de annyi baj legyen. Paradox játékok köréből egyedül a Victoriában volt normálisan kinéző Magyarország, most már itt is, noha elég szögletes minden, de így gondolom könnyebb volt a határok rajzolása, de sokkal jobb mint a játék eőző két részében lévő ocsmány, torz Magyarország-szerűség.
  • I.C.ram
    #131
    128 mega kell neki asszem.
  • Spica
    #130
    na ehhez is kevés a notbukos videókatyóm 'failed to create graphics' :P
  • LasDen #129
    Engem kicsit lekűdött a padlóra hogy milyen jó a történelmi háttér.... :D
  • remys44
    #128
    nekem a demo szaggat, pedig simán bennvagyok a min. követelménybe, sőt még jobb is

    mondjuk az age of empire is ilyen volt, az is szagattot nagyon, de a teljes játék meg lazán ment a fene se érti

    nagyon jó ötéletnek tartom, a hadvezér választást, de az országhatárokat eléggé elszurták sajna
  • Valesar
    #127
    Neten lehet játszani nem eredeti verzióval a 2vel?
  • I.C.ram
    #126
    játék főkönyvtára->common\countries\ itt megnyitod a játszani kívánt ország txt file-t, és átírod az elejen az easterngfx-et latingfx-re, és máris választható a keleti ország.
  • Botond #125
    Talán,ha megosztanád. :)
  • I.C.ram
    #124
    Már arra is rájöttek, hogy hogy lehet keleti vagy akármilyen országgal lenni a demoban :D
  • Botond #123
    http://www.gamershell.com/download_17351.shtml

    Inkább innen.
  • Darkon
    #122
    1800tol lehet tolteni innen EU 3 Single player demo
  • Spica
    #121
    lesz-lesz, írták is a fórumokon, amikor mindenki az ilyen meg olyan kultúrális csoporttal kapcsolatos pproblémákat hangoztatta :)

    viszont attól félek, megint olyan rendszerben lesz mint eddig; tehát egy kevés dologra használható grafikus editor és mindent megintcsak text-fájlból érhetünk el. remélem nem, az álmom egy normális event-editor. vagy ez olyan nagy cucc?
  • Lysandus
    #120
    Remélem lesz ebben is scenario editor...
  • Darkon
    #119
    Engem ugyan nem riaszt el amugyis "Harc Europaert" tarsasjatekon nottem fel:P kezdetek ota kovetem az EU-t meg HOI-t.
  • remys44
    #118
    csak adják már ki a játékot, remélem a muli része is jó lesz
    aztán majd multizunk mint állat

    nincs valami magyar Europa Universalis rajongói oldal(google nem talál)
  • I.C.ram
    #117
    na most olvasom, hogy az csak valami félreértés volt. Viszont én tuti nem fogom leszedni a demot. Állítólag a paradox elriaszt egy csomó embert a demoval, miközben a végleges játék sokkal jobb, szóval inkább nem kisérletezem :D
  • I.C.ram
    #116
    fogalmam sincs...

    viszont ez már tuti nem teljesértékű cucc lesz, azaz sokkal kevesebb adatot fog tartalmazni mint a végleges, tehát ezt majd hiába "törik" fel, semmit nem érnek vele.

    Egyik főkolompos mondta a hivatalos fórumon, hogy nem lesz demmo... ezekszerint mégis.
  • Darkon
    #115
    Akkoemmi?
    Gamespot

    Jojjon csak az a demo es torjek fol!:)
  • I.C.ram
    #114
    Eléggé összetett. Nem sok stratégia van, ami ennyire összetett lenne. Viszont a PAradoxosok azt igérték, hogy sokkal egyszerűbb lesz majd beletanulni, mint az előző részekbe.
  • LasDen #113
    Mennyire összetett a játék???
    meg úgy általában milyen?? (egyik résszel sem játszottam)
  • Spica
    #112
    én meg a térképet néztem át.. magyarország nem lett tulságosan mélyen kidolgozva, vagyis jóval kevesebb provinciánk van sajnos, mint ugyanekkora területen akárhol máshol európában. kevés tartomány => kevesebb adóbevétel => gyenge királyság :( na mindegy kénytelen leszek flandriáig terjeszkedni hazdag tartományokért :P
  • I.C.ram
    #111
    Demo nem lesz.... Kijelentették a fejlesztők, hogy nem lesz demo, mert mikor a HOI2höz volt, akkor feltörték egy pillanat alatt. Olyan demot, amibe csak korlátozott mennyiségű tartalom van meg nagyon nehéz összepakolni.

    Amúgy láttátok már a a félhivatalos országlistát? KLIKK IDE! Elég durva :)
  • Darkon
    #110
    Demo meg 3nap mulva
  • I.C.ram
    #109
    Bele-bele ovlastam a FAQba.. hát Magyarok még mindig nyugati szlávok lesznek, pedig van már olyan kultúra csoport is, hogy finno-ugric, azaz finnugor. Tudom, hogy a finnugor múlt is kérdőjeles, de inkább legyen magyarország finnugor, mint szláv...
  • Sanko
    #108
    aranylemez jan 23 a debut
  • Lysandus
    #107
    Van ott vagy 10 hozzászólás...

    Vagy az lenne a jó, ha ez a topic is ugyanolyan kihalt lenne?
  • Thanatos
    #106
    és? van saját topicja ettől még a 2-nek :)
  • Lysandus
    #105
    Jó, de a hármas még ki se jött! :-)
  • Thanatos
    #104
    persze, mi másrol beszélnének eu3 topicban :/
  • Valesar
    #103
    Egyébként ti most az EU2-ről beszélgettek???
  • Lysandus
    #102
    Svájc?
  • Spica
    #101
    én a vallás dolgot úgy oldottam meg, hogy a dunától keletre mindenki református. amugy ez a német hazai nép nagy csalás :) így elfoglalva németországot még mindig nincs 30as gazdasági minusz az új tartományokra, szóval nagyon megéri.

    amugy szted van francia / német hazai kultúrájú ország?