11580
Europa Universalis III
  • Larvin
    #180
    Elsőnek át kéne nevezni és helyezni a városokat. Pécsért sokaknak fájna szíve, de azért Buda mint főváros jobban hiányzik. Sopron minden játékban benne van pedig történelmileg nem nagy jelentőségű, annálinkább Pozsony. A nyersanyagok pedig az alföldön búza. A Kárpátokban valami érc(?) és Erdélyben só meg ezüst(?)
  • Thanatos
    #179
    nm
  • Sammby
    #178
    Thanatos! Kössz a választ! Sokat segítettél.
  • osi
    #177
    ha kifejted, mire gondolsz, megpróbálom... :)
  • Larvin
    #176
    Kéne egy magyar mod :P

    pl nyeranyagokat átírni kicsit
  • osi
    #175
    Hát, én sem értem, ezért írtam át.
    Nem tudom, Croatia hogy lenne történelem-hű...
    Vazallus legyen?
    Vagy az is MO. része?
  • Snipa
    #174
    nem ertem 1453-ban miez a hulyeseg kulon erdelyi fejedelemseggel!
    kivolt a fejlesztoknel az a balfek aki ezt kitalalta :DDD

    lol
  • Rolcas
    #173
    Hali! Az lenne a problémám, hogy indításkor kiír valami grafikai hibát és ezért nem tud elindulni a játék :( nem tudjátok mi lehet a baj?
  • osi
    #172
    Sziasztok!
    Magyarokkal érdekel a dolog, azt megtaláltam, hogy hogy lehet úgy indulni, hogy erdély mo. része legyen, de azt nem találtam, hogy a kezdeti haderő hol van definiálva (az erdélyi seregre szükség lenne, de így bebukom), ill. a kezdeti fejlettségi szintek hol vannak eltéve (kicsit túlzott a lemaradásunk Európától).
    Valaki tud segíteni?
  • Thanatos
    #171
    diplomácioa > sue for peace, és annex :)
  • Sammby
    #170
    Hali mindenki! Most játszottam életembe először ilyen stílusú játékkal. Nagyon bejön csak egy a baj, nem tudom a tartományokat és nemzeteket bevonni a birodalomba.
    Magyarokkal játszok és dél felé szinte minden közeli nemzetet (kivéve a törököket) szétcsaptam.
    Hogyan tudom bevonni a birodalmamba őket?
  • atomanty
    #169
    köszi a segítséget sikerült! :D bár az intro megmaradt németnek, de ez kell is hogy némettudásom nehogy elhalványuljon :)
  • atomanty
    #168
    nem rossz! szép kis 3 tartomány az :) hozzák a pénz rendesen, én a sógorokkal voltam a demoban
  • Darkon
    #167
    Nalam most Hunyadi beidegesedett es szetvertuk a "sogorokat" lecsipven 3nagyon fontos tartomanyt toluk raadasul bosnia most hadatuzent horvatjaimnak nekik is annyi
  • Darkon
    #166
    Át kell írni a jatek fokonyvtaraba a german-t, english-re és annyi.
  • atomanty
    #165
    ez kérdés vagy kijelentés? mert sztem (is) hasznos dolog a revolt riskes területeken állomásoztatni őket ha ugyan le nem viszik de leverik a megszülető lázadó sereget és rosszabb esetben egyből hozzákezdenek az ostromhoz

    most kezdtem egyet Magyarokkal 1453ban personalunió a horvátokkal és vazallus erdély törökkel hábórú a kereskedelmen kívül minden tech 0rálól indul,és nincs national idea se beállítva
  • atomanty
    #164
    eu3 multi5 névvel mindenki vigyázzon a mininován mert német nyelvű! és nemigen találni benne más nyelvet :( de semmilyen müveletet nem kell elvégezni fut simán :)
  • remys44
    #163
    a lázadás kockázatát le lehet vinni úgy ha csak ott álomásoztatom a katonáimat.
  • haxoror
    #162
    sry ezt akartam:

    2007-01-25 PC Game ISOs Europa Universalis 3 (c) Paradox RELOADED 26x15 MB
  • haxoror
    #161
    2007-01-25 PC Game Rips Europa Universalis III (c) Paradox Interactive DIVINE 27x05 MB
  • atomanty
    #160
    kicsit kevésnek tűnik, bár télleg csak a sok adat az ami helyet foglal benne.
    2. részben mindig voltak ilyen teljesítendő küldetések (tarts meg 1 tartományt,köss házasságot ezzel meg azzal, fedezz fel vmit) ilyenek itt nincsenek, vagy csak nekem nem sikerült megtalálni eddig? és ha nincsenek akkor mire kapom a presztízst?
  • remys44
    #159
    amugy ha jól emlékszem akkor csak katolikus uralkodó lehetett német-római császár
  • Darkon
    #158
    Torrent oldalakon mar fenn van haromszazx mega gyorsan lejon
  • Larvin
    #157
    Akkor jó
  • remys44
    #156
    jah tényleg az volt
    IC ram kösz a választ a kérdésemre
  • Lorgem
    #155
    Mivel a jelek szerint igencsak megkopott a Zsigmonddal kapcsolatos tudásom, elolvastam egy jó kis cikket róla, nem is tudtam h ilyen sokoldalú uralkodó volt. Ha vkit érdekel: http://www.mult-kor.hu/rubicon/cikk.php?id=614
  • Lorgem
    #154
    szeptember
  • Jokk
    #153
    Igen, könnyű elnézni, meglepő a sorrend ahogy begyűjtötte a koronákat :)
  • Lorgem
    #152
    Ha jól tudom akkor Konstantinápoly eleste után kezdődik a játék, azaz 1453-ban, úgyhogy nem kell aggódnod emiatt. A másik meg h bármikor kezdheted a játékot, akár 1725 szemtemper 2-án is.
  • Lorgem
    #151
    Hát igen. Ezt elqrtam. Nem kicsit. Nagyon :)
  • Larvin
    #150
    Az a gond ezzel a personal unióval, hogy úgy viselkedik a game mintha vazallus lennék. Nem enged háborút indítani amíg nem török ki a csehek uralma alól. A saját királyom ellen meg nem harcolhatok. Királyi házasságot sem enged, tehát a politikai manőverekenek sem sok teret enged. Szóval, ha a játékban tényleg így kezdünk, nagyon meg lszünk lőve. Vagy ti találtatok valamiféle megoldást? Én gondoltam arra, hogy vezérré konvertálom a királyt és megöletem :P , de 1 nem engedi vezérré konvertálni 2. milyen háborúban ölessem meg, mikor épp az a gond, hogy nem tudok háborúzni :P
    A legjobban nekem a crusader kings tetszett, csak ott az volt a baj, hogy nem egy néppel voltál, hanem egy családdal és előfordulhatott, hogy más királyságokat, császári címet örökölhettél később és akkor már ugye nem, vagy nem csak a mi kis hazánkat irányítottad. Ha kihalt a dinasztiád vége volt a játéknak.
  • Jokk
    #149
    Zsigmond először magyar király volt, azután lett császár, majd mindezek után Vencel halálával lett cseh király is.
  • Lorgem
    #148
    Zsigmond előbb volt a csehek királya, mint a miénk, és asszem császár is előbb lett mint magyar király, de a csehek azután is engem akartak választani, hogy nem voltunk perszonálunióban, ennek ellenére nem adott be semmi eventet hogy meghalt a császár, és újat választanak, úgyhogy ezért gondolom h bugos.
  • I.C.ram
    #147
    csak két hullámban lehet. Először a területeit kell, aztán a fővárost külön háborúban.
  • remys44
    #146
    valakinek van ötlete, mért nem tudok elfoglani egy 2tartományú országot?
    meckleburg mindkét tartományát elfoglalóm, de nem tudom annexiálni????
    tippek...???
  • Larvin
    #145
    Szerintem az nem bugos. A demóban Mo. és Csehország perszonáluniót alkot II. Ulászló uralma alatt. Csehország uralkodója választófejedelemnek számít és a birodalom részének. Történésképpen Mo. királya lehet császár is ->pl: Zsigmond
  • Darkon
    #144
    Europa Universalis III is scheduled for release on January 23, 2007 in North America.

    Here are the following Europa Universalis III release dates around the world:
    Scandinavia – January 26
    Germany – January 26
    UK – February 2
    France – February 2
    Benelux – February 2
    Italy – February 22
  • LasDen #143
    nem 26-án jelenik meg????
  • Darkon
    #142
    Allitolag ma jott ki amerikaba aki tud cimet szivesen fogadom en sehol nem talaltam es mivel europaba meg soka' er ide kenytelen vagyok letolteni valahonnan
  • Lorgem
    #141
    Azért csinálja mert bugos. Fent írja a bevétlenél, ha ráviszed az egeret, hogy mennyit von le havonta. Namármost van olyan hogy 2* annyit von és így tényleg nem lehet semmire spórolni, vagy volt már olyan is hogy csak fele annyit vont le, mint amennyit írt. A tanácsadók tényleg drágák, de sztem úgy is megéri felvenni mondjuk egy 6-os szintű művészt, hogy emiatt évekig nem tudsz beruházásra spórolni. A császáros dolog arról szól hogypróbáld megnyerni a választókat, házassággal, szövetséggel, pénzzel. A presztízs nagyon fontos úgyhogy arra gyúrni kell. Ámbár ez is bugos mert a csehek engem akartak választani miközben Magyarország nem tagja a Német-Római Birodalomnak. Aki sokat játszott EU-val az tudhatná hogy nem éri meg automatán küldeni a kereskedőket, mert a gép nem a legoptimálisabb lehetőséget választa (finoman szólva) és hacsak nem veti fel a pénz a játékost akkor óriási pocsékolás.