11580
Europa Universalis III
  • zorrobomber
    #260
    eddig semmilyen egységet nem sikerült hajóba raknom
  • zorrobomber
    #259
    nem igazán értem mire gondolsz... nem a kikötőben kell berakodni a hajóba az egységeket?
  • atomanty
    #258
    más egységet sikerül? ki kell menni a nyílt vízre is ám
  • atomanty
    #257
    2höz volt egy kieg is azt sehogyan se tudtam letölteni csak É-Amerikában adták, ott direkt keleti kultúrákra hegyezték ki a hangsúlyt
  • zorrobomber
    #256
    vedd elő a törikönyvet :)

    más: hogyan kell földi egységet hajóba rakni?
    ha fel akarok fedezni egy szigetet, akkor kell egy explorer, meg rajta egy konkvisztádor, ugye? na ezt nem tudom megvalósítani mivel nem tudom felrakni a konkvisztádoros csapatot a hajóra...
  • Nos
    #255
    Pedig az is jó volt a IIben. Én most futok neki először, de idegesít, hogy nem tudom a kicsi egzotikus országok történelmét sehovas se tenni.
  • atomanty
    #254
    jaja ugyszintén
    remélem lesz még peccs hozzá
    híres emberekt tudsz bérelni mindig? mer nekem csak szar semmirekellők vannak mindig, meg 1es csillagúak
  • I.C.ram
    #253
    Mondjuk nekem pont az hiányzi ka játékból, hogy alig van valamilyen Event... Eddig egy historical eventem se volt talán, pedig már 1600 körül vagyok.
  • Nos
    #252
    Talált benne valaki országleírást, rövid történelmet? EUII-ben volt, itt nincs, vagy csak én nem találtam meg?
  • I.C.ram
    #251
    Hát nem tudom. Mondom franciákkal nekem olyan van, hogy King Gaston. Ez a második királyom eddig... Ilyen nevű király nem is létezett tudtommal. Nem hiszem, hogy egy olyan fontos országnak, mint Franciao. véletlenül bennmaradt volna egy hibás név. Ez inkább szándékosság.

    Ami viszont nagyon zavaró, hogy már olyan 1460-ra az angoloknak gyarmataik vannak New Yorknál....
  • atomanty
    #250
    de magyarokat is szoktam nézni mert épp itt az ideje vazalluassá tenni kis hazánkat :D és ott rendben vannak a folgok
  • I.C.ram
    #249
    Szvsz az nem az a Mária Terézia. Franciáknál is volt már olyan királyom, ami nem is létezett. Van benne elég sok fantázia dolog is.
  • atomanty
    #248
    kezdem észrevenni, de azért mária teréziát nem kéne 1481-84re tenni
  • haxoror
    #247
    EU3-ban sokkal ritkábbak az eventsek és a játék nem annyira kötött a valódi történelemhez mint az EU2
  • a.carkey
    #246
    Azért a King László VI. sem semmi ... :(
  • I.C.ram
    #245
    Eddig az összes paradox játékban F12 votl a console. De ebben nem.
  • I.C.ram
    #244
    Valaki tudja, hogy lehet előhívni a console-t?
  • I.C.ram
    #243
    Ez nem program :D

    Ez egy olyan cucc, mint a kocsikban az ABS. Vagy van benne vagy nincs. Nem lehet a tescoban venni hozzá...

    Új kártya kell sajnos.
  • Narandil
    #242
    s nem lehet valahol letölteni, vagy beszerezni anélkül, h egy új videókarit kelljen vennem?
  • Muki100
    #241
    nekem fx5200m van és az támogatja, annál lejjebb nem tudom (de nem hinném hogy mx 400ason hasítana...)
  • atomanty
    #240
    hát pedig elvileg Burgundia ki kéne hogy halljon 1560as években,de most nálam ez mnem következett be, és eventsek is csak ritkán vannak 1517ben járok sógorokkal,és menhetten már osztrák gyarmat :D bár évi 1 kolonistával nem tom mit fogok kezdeni, van már két manufaktúrám is és poductio+trade szint 9es goverment 8, land és naval tech 2 :D hát igen nemigen háborúzok és eddig a németrómai császárt nemigen támadta meg senki, bár asszem itt van már az ideje hogy haderőre is gyúrjak picit,mert már lassan lefogytak a nemzetek akiket vazalluság után elfoglalhatnék:(

    nagy embereket ti tudtok mindig bérelni? mert én 5 évig nyomogattam a gombot mire kaptam 1es szintü landtech gurut
  • Narandil
    #239
    Üdv!

    Pixelshader 2.0 progot hol találok? Előre is kössz!
  • nfr
    #238
    Elvesztettem azt a "western amrs tarde" vagy mi a fene cuccot, ami +6-ot adott a land investments-hez. Hogy tudom visszaszerezni? A magyarokkal vagyok.
  • I.C.ram
    #237
    Kizárt, mert más engine a kettő. Arról nem is beszélve, hogy akkor nem akkor kezdődik a Vicky, mikor az EU3 véget ér.
  • Nos
    #236
    HIÁNYÉRZET!!!

    Az EUII-ben minden országhoz volt történelmi leírás. Az elején el lehetett olvasni. Lehet, hogy itt is van, de én nem találtam meg.

    Hogy lehet elérni? Sokkal hangulatosabb úgy játszani, ha előbb tudjuk, hogy honnan indult.
    (A kézenfekvőket ismerjük, de a távoli kis országok esetén jó lenne.)
  • Haglee
    #235
    Figyusztok az eu3-ból nem lehet véletlenül vhogy konvertálni victoriába?
  • haxoror
    #234
    Ha totál kezdő vagy akkor Burgundy-val kezdj, kezdőknek az a legjobb nép szvsz
  • nfr
    #233
    maintenance-ot kell maxra tenni, már rájöttem közben :)
  • I.C.ram
    #232
    Hát szerintem inkább kezdj mondjuk spanyolokkal.
  • LasDen #231
    egy totál kezedőnek magyarokkal mennyire nehéz???? :DD
  • BlackShadow
    #230
    na végigtoltam a tutorialokat.. tetszik a dolog :) most pihi azt majd nekikezdek egy őrültnagy magyarország gyártásába :D

    oyat lehet csinálni h pogány leszek? :D
  • remys44
    #229
    az 1.1-es patchet ugy tudjátok leszedni, hogy ha neten maradtok és elinditjátok az europa universalis launchert. ott van olyan hogy check for update rákattiontotok és már tölti is le.(16.1mb)
  • Muki100
    #228
    Erdély asszem eddig is magyar volt, legalábbis EU2ben a Kolozsváros provincia biztosan. Ami kiakasztóbb, hogy függetlenítették Mo.-tól és kivették az aranybányákat ami nagy hiba ám...
    Amúgy 1453-ban attól kezdődik hogy a törökök elfoglalták Konstantinápolyt és a francia forradalomkor van vége. Tehát pont 2 jó rész rovására ment az idősik szűkítés, az előző részben lehetett feltámasztani Bizánci Birodalmat meg Napival hülyülni.
  • atomanty
    #227
    ez jó kérdés nekem em akarnak pedig volt már rá példa esetleg ha felteszed a maintancet maxra? vagy a fővárosba viszed őket? de ezek csak találgatások, az tuti hogy ha nem maxon van a zsold akkor ne mozogjatok mert ugyis amortizálódnak :(
  • atomanty
    #226
    hát én osztrákokkal vagyok már a császár 30éve ad csomó bónuszt és csak annyi hogy jó kapcsolat kell a választótartományokkal(házasság szövetség zsebpénz) így hosszú távú dolog lesz belőle,de a pápás az nagy baromság 50 forint hogy befolyásolj vkit és ha nem sikerül akkor vesztesz presztízst, ráadásul nem tart sokáig a bennmaradásod, ha stabilitásod lent van és van több mint ezer pénzed akkor érdemes probálkozni de én többet nem fogok az tuti
  • a.carkey
    #225
    Persze mindezt úgy, hogy a magyaroknál army leadernek ott van János Hunyadi ... :(
  • a.carkey
    #224
    Nem tűnik rossznak.

    Végre Transylvania (Erdély) hungarian lakossággal rendelkezik (nesze nektek Nagy Romániások! :), viszont a "John Hunyadi" kicsit durva. :)
  • Neoncsoves
    #223
    nekem ez a game nagyon jól fog jönni... mikortól kezdődik? Mert mi most vesszük a tatárjárást, és nemsoká a többit.. azaz már TZ-t is írtunk belőle és nem soká jön ez az idő... ha jól értelmezem 1452 vagy 1453-ban vége lett a középkornak (bizánczi birodalom bukása, törökök kezére került isztambul) innen kezdődik nem? 300+ év nem?
  • remys44
    #222
    szerintem lehetne a multit péntekek úgy 17-től sokáig nyomni nem????
    ha van itt koleszos szerintem még arrra ők is haza tudnak érni
  • Muki100
    #221
    Elnézést csak elégett újévkor az alaplapom és eltartott egy ideig míg egy működő és kompatibilis újat be tudtam szerezni. Itt az asztalomon egy CE másolat, csak egyelőre sok más pótolni valóm van.
    Atlantiszt felfedezte innen már valaki?