11580
Europa Universalis III
  • I.C.ram
    #300
    Te direkt mindent félreértelmezel? :D

    Muki pont azt mondta, hogy szar a kezdés, hogy pont nem lehet benne lenni Bizánccal. Ő azt szeretné, ha előbb kezdődne, és íyg lehetne lenni Bizánccal is.
  • I.C.ram
    #299
    Ki mondta, hogy nincs?
  • a.carkey
    #298
    Nézd, a játék első kezdő dátuma: 1453. május 30. Mivel május 29-én elesett Konstantinápoly, és ezzel Bizánc mint állam is megszűnt, szerintem nem meglepő, hogy nincs Bizánc a választható államok között.
  • a.carkey
    #297
    VI. László az rendben van 1453-ban ...
  • atomanty
    #296
    2. részben amugy az volt a baj a keleti kultúrákkal hogy máshogyan fejlődsz, haverral esténként több hónapot multiztunk,direkt olyan pályán (persze én sokkla jobb voltam nála:D:D[remélem olvassa])ahol csak 1 tartomány volt, és gyarmatosításos móka volt az elején, és európában csak castilia volt meg ukrajna ez a kettő volt a nyerő (ukrajna nehezebb volt azzal voltam mindig én) de pl indiában nem volt lovasság, meg a gazdasági csúszka is totál el volt állítva, szóval beállítottuk hogy ugyanolyan legyen de akkor meg nem egyezet a népcsoport mert az is sokat számított a spanyoloknál:(

    szóval ha keleti néppel kezdesz akkor párszázévig tök jól ellehetsz,de aztán ne lepődj meg a hatalmas pofontól

    inkáknak úgy emlékszem nem volt hajójuk :D meg hasonló huncutságok voltak a 2ben :D
  • atomanty
    #295
    amugy eza personalunió hogy van? sehol nem találom a diplomenük között :(
    meg a theokráciás nemzeteket békésen nem lehet meghódítani mi? mert még a királyi ház se halhat ki, ha egyáltalán lehetséges-e ez ebben a gémben
  • atomanty
    #294
    ha insultálod akkor nem neki lesz casus bellije ellened? sztem ez így logikus
  • atomanty
    #293
    asszem ha rámész a revolt riskre ott irja ki pontosan az évszámot, hogy mikor sikerül beolvasztani őket, hasonló kultúrák eseteén lehetséges csak sztem
  • I.C.ram
    #292
    ja igen, csomószor láttam olyat, hogy kitör az örökösödési háború, és aki megnyeri azé lesz az ország. Hogy lehet "nevezni" ezekbe a háborúkba, és hogy tud kihalni egyáltalán ebben a játékban egy királyi család?
  • I.C.ram
    #291
    Najó hagyjuk :D Kiválasztok egy ásziai országot, aminek szép a címere, oszt' jó'van :)
  • haxoror
    #290
    Végülis nem veszíthetsz, ha kinyírnak akkor a következő loadnál reinkarnálódsz!
  • haxoror
    #289
    Tibet?
  • I.C.ram
    #288
    Áhh aztékok gázosak :D Sokáig semmittevés, aztán hirtelen halál :P
  • haxoror
    #287
    Aztékok!

    (sok sikert a research penalty-vel )
  • I.C.ram
    #286
    Ja azt elfelejtettem odaírni, hogy nem akarok nagy birodalommal lenni. Valami kis országgal szeretnél játszani, amiből majd nagyhatlamat faraghatok.
  • nfr
    #285
    Legyél kínával.
  • nfr
    #284
    Nekem pont ez tetszik benne.
  • I.C.ram
    #283
    Nem tudom eldönteni melyik országgal legyek...

    Semmiképpen nem akarok Európához közeli országgal lenni. Valami jó kis ázsiai kéne, de nem tudok választani.
  • I.C.ram
    #282
    Jobban örülnék, ha tele lenne történelmi eventtel, max lehet választani, hogy más történjen.
  • I.C.ram
    #281
    Szinte az összes Paradox játékban így kell hajóba szállni. Ez valami Paradox mánia lehet :D
  • haxoror
    #280
    A startnak kiválasztott dátumban még minden történelmileg hiteles de onnantól bármi megtörténhet, egy-két fix event van pl Spanyolország létrejötte meg ilyenek de amúgy tánylég bámilyen irányba elmehetnek a történések.
  • haxoror
    #279
    idé ÉS mázli kérdése
  • haxoror
    #278
    jaja, tök véletlen jöttem én is csak rá, szerencse hogy egy hajóm éppen volt a tengeren is mert amúgy végig a kikötőben lévővel próbálkoztam (ami szerintem logikusabb lenne na mindegy)

    Ja és egy Cog egy egységet tud csak szállítani szal egy 3 egységből álló sereghez 3 cog kell (csak hogy ezzel már más ne szopjon...)
  • nfr
    #277
    Rákattintasz az ellenség egy tartományára, és a bal alsó sarokban lesz egy jumurdzsákos ikon, arra kell kattintani.
  • nfr
    #276
    Az insult nem ad casus belli-t, csak a relation-t rontja.
  • nfr
    #275
    Transzport kell ahhoz hogy szállíthass csapatokat. Asszem cog a neve. És ki kell vinni a hajót a kikötőből a nyílt vízre, és úgy lehet rápakolni.
  • Darkon
    #274
    Ilyet en sem talaltam.
  • Nos
    #273
    Hogy kell használni a spy-t?
  • Darkon
    #272
    A statisztikaknal talatam olyan grafikont ami megmutatja milyen nemzetekbol all ossze az orszagod.
  • I.C.ram
    #271
    Azt nem tudod, hogy hol lehet megnézni, hogy mik az elfogadott kultúrák? Nem a culture groupokra gondolok, hanem arra, hogy a saját országod melyik kultúrát toelrálja, és veszi "hivatalosnak".
  • Darkon
    #270
    Majdnem a jatek kezdete ota uralom a fo osztrak provinciakat csak most sikerult annex-elnem es rovieden ezutan beadta ezt az uzenetet, gondolom csak ido kerdese.
  • I.C.ram
    #269
    Pot ezt akartam kérdezni, hogy hogy lehet átkonvertálni más kultúrájú népeket a sajátomra?

    Ha nem lehet, akkor hogy sikerült elfogadtatnod más kultúrákat? Szeretnék egy Indiai kampányt kezdeni, és azt tűztem ki célúl, hogy egyesítsem India népeit egy birodalomban :) Azon is gondolkoztam, hogy egy Indokínai birodalmat hozok létre :)
  • Darkon
    #268
    Ez biztos ujabb hiba az irja -2lesz a stabilitym ha nincs casuss belli az orszag ellen kuldok neki insult-ot akkor mar van casuss belli es tovabbra is ugyanezt irja ki -2stab. no casuss belli(1.1patch fenn van)

    Ausztria nincs tobbe3osztrak provincia maris core provinciam lett
    Most bekes idoszakomba vagyok szovetseget kotottem lengyelekkel(plusz personalunion) es litvanokkal.

  • I.C.ram
    #267
    Amúgy jó lenne egy event, ami unlockolja a felfedezőket. Mert ez így nagyon szar, hogy az angolok már a 2. évben New Yorknál vannak...
  • I.C.ram
    #266
    Caravelle a legjobb hajó, amit tudok építeni, és mindegyik hajóra azt írja, hogy nem tud szállítani embert. Bezzeg a rohadt spanyolok lazán elfoglalták a gyarmataim. Amikre én egy darab katonát nem tudok küldeni...
  • I.C.ram
    #265
    szabadítsd fel törökökkel. Aztán elsaveled, és játszhatsz velük.
  • Nos
    #264
    BIZÁNC !!!!!!!!

    Hiányzik
  • zorrobomber
    #263
    lehet csak valami speckó kombó kell, már a 2. részben is 1 év ovlt mire rájöttem, itt is vszleg ugyanúgy kell csak már elfelejtettem(nem értem miért nem jó egy jobbklikk a hajóra...)
  • Muki100
    #262
    Ez a random történelem szándékos, nem peccstől kell várni hogy olyan legyen mint az EU2 mert nem lesz.
    Én is sajnálom, de van aki ezt szereti. Viszont ha lesznek lelkes modderek (és paradox játékok esetében mindig vannak) akkor szerintem úgyis lesz egy történelmis mod. Én megállapodtam magammal hogy amíg Bizánc-patch nincs a játékhoz el se indítom, bár felraktam :P
  • Cufter
    #261
    én sem tudok hajóba rakni egységeket