11580
Europa Universalis III
  • I.C.ram
    #340
    Ja meg az ország választásnál azért kellett a dinamikus map, mert minden tíz évben változik kb a térkép, és ez azt jelentené, hogy kb 30 darab térképet kellett volna csinálniuk.
  • I.C.ram
    #339
    Hát nálam jobban akad a HOI2, mint ez. HOI2 kb 4 év játék után már úgy akadt, meg úgy belassúlt a savelésnél, hogy az már mesébe illő volt.

    Hát igen kell egy jobb vidkártya ehhez, de szerintem még mindig belefér. Ma már kapsz egy jobb vidkártyát 20 alatt is, amin megy a játék.
  • Muki100
    #338
    Meg van szabva hogy bizonyos vallások mennyire fogékonyak a térítésre. Asszem a siítáknak a legkisebb a pogányoknak pedig a legnagyobb. Meg befolyásolják gondolom a nemzeti ideálok, államforma, stabilitás meg adminisztrációs skill is asszem.
  • I.C.ram
    #337
    Muhaha :D Sikerült Diplo-annektálnom portugáliát is :) Elég szép gyarmataim vannak már, és egész észak-nyugat Afrika az enyém :)

    Viszont azt nem vágom, hogy hogy lehet növelni az esélyt a missionáriusok sikerére. Toleranciát maxoltam a muszlim, és a keresztényeknél + pogányoknál a gyarmatok miatt. De még így sem nagyon akar 50% fölé menni. Amit azért nem szivesen kockáztatnék, főleg, hogy 100+ arany, meg csomó idő.
  • Muki100
    #336
    Na rászántam magam és megnéztem.
    A töltési idő elég ratyi, habár lehet hogy az EU2 is volt ennyi ha ott összevonjuk az indítás és betöltés idejét, de itt akkor is sokkal feltűnőbb. A menü örökölte a diplomacyból a lassúságát, az EA játékokénál is rosszabb ahogy reagál a dolgokra.
    A felbontásra 1024x768at nyom defaultból, az asztal felbontása 800x600 de ellentétben az előddel ez nem tudja. Az országválasztó szerintem sokkal egyszerűbb volt az előző részben, és ez is csak tökölés amíg kivárod hogy kirajzolja az adott év területi felosztását vagy hogy scrollozz.
    Elindítottam egy 1453as scenariot, óriási akadás, mire rázoomolok végre Budára, ami rossz helyre van téve a térképen már elég csalódott voltam. Aztán rájöttem hogy tulajdonképpen ez 800x600ban fut mert a dolgok fele kilógott a képből. Most ránéztem a fórumra, írják hogy az fx 5500 a MINIMUM követelmény. Hát tok jó
    Az előző résznek egy 8 megás VGA volt a minimum, és éppen ez hozta össze részben az EU2 széles közösségét. Odáig OK hogy nem nézhet ki a harmadik részben, majdnem tíz évvel később is ugyanúgy a játék mint az első részben, de akkor legalább jól csinálták volna meg. Mert az ortopéd animált bábu szerintem egy kicsivel se jobb a régi spriteoknál. Szépet és jót akartak de szvsz egy rakás szar sült ki belőle, legalábbis az én szemszögömből ez már közelebb áll egy AOE játékhoz mint a saját elődjéhez, ezzel a történelem-ellenességgel és a nagyon csili-vilire hajazó graffal. Azért annyira nem régi még szerintem a gépem, hogy a játéknak pause alatt akadnia kelljen ha scrollozok. Sok minden jóhoz értenek paradoxék, de ezzel a grafika dologgal, az idő intervallum lerövidítésével, a történelmi eventek hiányával, az alap felállásokkal, egyszóval ez szerintem nem úgy sikerült mint azt nagyon sokan szerették volna.
    Ez olyan mintha nem érdekelte volna őket a saját közösségük. Pontosan tudták ők is hogy aki az ő játékaikkal játszik nem feltétlen úgy gondolkodik mint az aki mondjuk a Crysist várja már nagyon. Pedig ezzel szerintem részben azt a közönséget is megcélozták, azok pedig nagyban különböznek a hagyományos "paradox-gamer"-től.
  • I.C.ram
    #335
    Braziliában kolonizáltam egy aranylelő helyet, de azt írja ki, hogy 0 a trade és a total value is. Ez valami bug? Az arany nem ér semmit, vagy mi?
  • I.C.ram
    #334
    Naja, viszont 900 aranyba kerül, és kb 20%kal nő, minden építésnél az ára.
  • nfr
    #333
    De pl a weapon manufactory ad pluszt a land investments-hez.
  • I.C.ram
    #332
    Sikerült diplo-annektálnom Aragon-t :) Mostmár havi 3 dukát a bevételem :) Úgyhogy lehet újabb pénzeket fektetni a kutatásba.

    spanyolország születése eventnek mi a feltétele? Remélem nem évszámhoz kötött.
  • Muki100
    #331
    A térképek itt maguktól terjednek. Tehát ha pl. a spanyolok feldedeztek valamit azt egy idő után megtudják a portugálok, olaszok, franciák stb. népek is fokozatosan és véletlenszerű módon elméletileg.
  • I.C.ram
    #330
    Meg EU2ben lehetett térképet cserélni, de itt semmi ilyet nem látok :(

    Meg tök jó lenne, ha lehetne provinciátak vásárolni, cserélni, ha nem CORE terület.
  • zorrobomber
    #329
    nekem itt nem sikerült, ha vkinek sikerült vmilyen módon, plz szóljon
  • Muki100
    #328
    EU2-ben pedig úgy volt, hogy ha nem is conquistadorod volt de ha lakott terület volt a felfedezetlen provincia akkor be tudtál masírozni.
  • I.C.ram
    #327
    Baromi idegesítő, hogy a vazallus országod, ha elfoglal egy területet, amivel mindketten háborúba vagytok, és annektálja, akkor ő kapja meg...

    Granadát nem tudtam elfoglalni, mert mindig a rohadt Aragon ért oda elöbb, és ő kapta meg, hiába a csicskám...
  • remys44
    #326
    úgy lehet a feudal monarchyt átállitani, hogy ahol a nemzeti ideologát felvehecc ott van a feudal monarchy "címkére" kattintasz
  • zorrobomber
    #325
    sok kicsi sokra megy egy idő után, vagy itt nem? hmmm
    egy kis helyzetkép:
  • I.C.ram
    #324
    Hát Workshopot szoktam én is, de a manufaktúrák rohadt drágák, és egyre drágábbak, minél többet építesz belőlük. Alig növelik a bevételt.
  • zorrobomber
    #323
    1ébként milyen épületeket érdemes építeni, pontosabban milyen sorrendben, én most workshopot építek mindenhova, az növeli az adót, és hát ugye a háborúhoz mint tudjuk 3 dolog kell :)
  • zorrobomber
    #322
    egyelőre úgy vagyok vele, hogy 4 évet még kibírok, leverem azt az 1-2 regimentet ha ugrálnak a perzsák, mi ez a 100 éves háborúhoz :)
  • I.C.ram
    #321
    Hát, ha van már másik eszméd, akkor ki is cserélheted, csak az valami -3 stability :(
  • zorrobomber
    #320
    megnéztem, még kb 4 év mire választhatom
  • zorrobomber
    #319
    igen, tudom, csak az még pont elég sok idő mire kiválaszthatom
  • I.C.ram
    #318
    Eddig főleg, csak cukorültetvényeket gyarmatosítottam, azok is elég gazdag területek elvielg, de mégsem jön úgy a pénz.
  • I.C.ram
    #317
    Van egy olyan Nemzeti eszme (National Idea), hogy Quest for New World. Ha ezt berakod, akkor tudsz felbérelni felfedő leadereket, amiket csak be kell rakni a flotta, vagy a sereged élére, mintha sima leader lenne.
  • zorrobomber
    #316
    nah, jó kis szopóhoz értem, elkezdtem a magyarokkal, de mivel eddigi paradoxokhoz még nem volt türelmem(ez egyelőre bejövősebb az eddigieknél, bár az eventek nekem is hiányoznak), még elég zöldfülű voltam, és az osztrákok bedaráltak, átnyargaltam egy igazán könnyű országra, az oszmánokra(ráadásul nem kezdő dátumnál). Elkezdtem velük építgetni egy "kicsiny" sereget , de rájöttem Magyarország/Ausztria nem elég zsíros falat, és rágós is, ezért inkább Keletnek fordultam és nekiálltam Perzsiának, van 1-2 IGEN gazdag tartományuk.

    A bibi ott jött, amikor kb 6-7 év alatt lezúztam őket és elfoglaltam az összes LÁTHATÓ területüket, igen van számomra ismeretlen tartományuk így nem tudok 100%os győzelmet elérni, csak 99et, felfedezni meg nem tudok egyelőre. Hát mit is mondjak, nem tudom miért kell Kolumbuszra várnom, hogy egy szomszédos földi területet felfedezzek...mivel max pár tartományt ajánlanak fel(általában a legnyomorultabb sivatagokat), ezért asszem inkább megpróbálom elhúzni a háborút amig ki nem researchelem a szükséges traditiont(New World lol), vagy mittomén...
  • nfr
    #315
    Sztem érdemes, ha jó kis területeket gyarmatosítasz, ahol pl arany, vagy elefántcsont van.
  • I.C.ram
    #314
    Elvileg tegnap jelent meg.
  • I.C.ram
    #313
    Szerintetek megéri gyarmatosítani?

    Egy gyarmatosítás olyan 60 aranyba kerül, ha sikerül, akkor csökken folyamatosan, végére olyan 45 arany. Tehát legjobb eseten is, ha mindig sikerül, és a bennszülöttek sem támadnak, akkor olyan 500 aranyba kerül egy gyarmat várossá növelése. Ez baromi sok pénz szerintem. Míg a gyarmatról, alig jon be pénz, olyan 0,2-0,3 körül szokott jönni, és éves szinten se jön be nagyon sok.

    Szóval megéri szerintetek, vagy sem?

    Castille-ával most olyan 110/év a bevételem, és havi szinten is becsurdogál, olyan 0,6-0,7 arany között, szóval a bevételem jelentős részét felemészti a dolog.
  • Nos
    #312
    tényleg, itthon mikor jelenik meg? Jó lenne manual.
  • Nos
    #311
    Hogy lehet a govermentet változtatni?
    tehát pl feudal monarchy-ból despotic monarchyra, vagy bármi másra?
  • nfr
    #310
    Sztem ha az 7, akkor ez 8. A zene tényleg jobb volt, de ez se rossz. Viszont sztem a grafika, ugyan elsőre ijesztő volt a 3d, hangulatosabb lett :) Az újítások, pl a hadosztály alapú seregek, a nem fix uralkodók és generálisok tetszenek, egyelőre minden jobban tetszik, mint az előző részben.
  • remys44
    #309
    7.1 nekem hiányzik a történelmi hűség:(
  • Nos
    #308
    nem jobb mint az EUII, kicsit más (leszámítva a zenét, az jobb)
    nem is rosszabb, de kissé jobbra számítottam.

    ha 1-10 skálán az EUII nálam 7-et ér, akkor az EUIII 7.2
    szerintetek?
  • Thanatos
    #307
    jah énis imádtam a sok eventet pl anno hoi1 core modjában :(
  • Muki100
    #306
    Tisztában vagyok a tényekkel. Olyan Bizánc modra gondoltam ahol mondjuk még létezik XI. Konstantin és a birodalom utolsó napján van, meg esetleg újraélesztős fantasy eventek mint az EU2 AGCEEP modban is voltak.
  • a.carkey
    #305
    Pont az, hogy nincs rendben. Sajna erre azért odafigyelhettek volna.
    Van három Hunyadi: John, Iancu és János. Egy időben, egy helyen ... Meg ilyenek. (De legalább át lehet őket írni, mint a EU2-ben.)

    Muki részhez:
    Muki:"Én megállapodtam magammal hogy amíg Bizánc-patch nincs a játékhoz el se indítom, bár felraktam :P"

    Én: "Nézd, a játék első kezdő dátuma: 1453. május 30. Mivel május 29-én elesett Konstantinápoly, és ezzel Bizánc mint állam is megszűnt, szerintem nem meglepő, hogy nincs Bizánc a választható államok között."

    Úgy nézem a kezdő dátumot nem lehet megvariálni. Így vsz patch sem lesz Bizánc miatt, így lehet, hogy Muki soha sem fog vele játszani. :(
  • Muki100
    #304
    Manualban azt olvastam, hogy presztízs+uralkodó DIP skillje, badboy és a kapcsolatotok játszik benne szerepet.
    Amúgy asszem 25 évig kell folyamatosan tartanod egy provinciát hogy elfogadott kultúrád legyen és 50 évig kell tartanod ( úgy hogy egyszer se foglalják el ) hogy core legyen. Így szerintem sokkal egyszerűbb a world conquest.
  • atomanty
    #303
    jah idő plusz pénz függvénye,de sztem portugáliával ne is vesződj aragornra koncentrálj,bár itt nem tudom de kettőben nem lehetett a "nagy"nemzeteket annektálni és portugália ezek közé tartozik,de ha 2 éven át tömöd őket pénzzel.... sokba kerül de nagyon megérné. Aragorn mindenképpen a tiéd kéne hogy legyen, ha van ilyen event egyáltalán
    de aztán lehet hogy portugália is sikerülhet, én csak a 2. részes tapasztalataimból beszélek
    minnél nagyobb és erősebb 1 állam annál nehezebb az tuti
  • remys44
    #302
    én az elöző paradox játékokban mindig nyomatékositottam a szavamat vezényelj a fővárosába egy kisebb sereget (ennél a játéknál még nem próbáltam, de az elözöknél bejött)
  • I.C.ram
    #301
    Valaki tudja, hogy mitől függ az, hogy a vazallus államokat mikor lehet diplo-annektálni? Castille-ával vagyok, és vazallusommá tettem portugálokat, meg az aragóniaiakat is. Marokkót 3 felé szabdtuk egymás közt. Lassan itt az idő, hogy beolvadjanak a birodalmamba, de a minimális 10 év után "Impossible" volt, aztán rá kb 1 évvel már Very Unlikely, aztán meg egy jó ideje Maybe, és nem igazaán akar javulni.

    Az idő függvénye ez? Vagy a presztizsé? Hogy tudom növelni za esélyeim?