11580
Europa Universalis III
  • zorrobomber
    #380
    jaja, velencének van 1-2 kolbász tartománya
  • I.C.ram
    #379
    Velencének ott van még Kréta szigete is. Szerintem nézz el arrafelé is :)
  • Darkon
    #378
    Nalam Velencet nem lehet Annex-elni pedig ez mar a masodik kor csak a fovarosa van es ugye az fontos kereskedelmi kozpont de nem engedi.
  • I.C.ram
    #377
    Ja viszont -1 stability, ha meghal a király :(
  • I.C.ram
    #376
    Na rájöttem hogy lehet gyorsan megszabadulni a nem kívánatos királytól:

    parancsnokot kell belőle csinálni, és hozzárendelni a legkisebb létzsámú, legrosszabb egységhez, és azzal a legnagyobb számú ellenséghez küldeni, és ha viszsaverik, akkor is rögtön újra külden ia darálóba, mert minél alacsonyabb a morál, annál több az esély, hogy ronggyá verik a sereget. Nekem így második nekifutásra meghalt egy béna spanyol uralkodom. Szerencsétlen csak 3 évig uralkodott :D
  • Mnemomic
    #375
    Én mindig az Angolokkal vagyok. Lerohantam Skóciát ami persze még darabokban van de sajnos csak 1 terület lett az enyém azon kívül már ami elve is az enyém volt.

    Volt egy háborúm Brittanyval és szövetségesével Spanyolokkal. Brittany összes területe az enyém volt mégse tudtam Annektálni :( meg semmilyen békét kötni. Ehelyett két spanyol tartomény lett az enyém amit éppen a békekötés idején birtokoltam :)

    Vazullusom lett Portugália de sajnos még nem sikerült annektálni visszautasított, most megint nyalhatok nekik :) Ja 1480-ban járok.

    Különben a háborúktól meg a területfoglalástól 1 helyre ugrottam-ja a pillanatnyi rangsort hol lehet megnézni?- meg a preztizsem is totál megnött jelenleg 75-ös de volt 80 is :)

    Most békét akarok egy ideig mert a fejlesztésekben lemaradtam.
  • I.C.ram
    #374
    Nekem egyszerre kijelentették a buzi angolok meg a franciák, hogy igényt tartanak a trónra... rá 1 hónappal mindkettő hadat is üzent... :( Nagyon jó... Pedig mindkettővel 200-as volt a kapcsolatunk. Ez is egy nagy faszság.

    Köcsög Royal Marriage... soha ne kössetek royal marriaget nagyhatalommal, mert hátba fog támadni...
  • I.C.ram
    #373
    Neeeem...

    Sue for peace: kiválasztod az összes lehetséges tartományát, kivéve a fővárost, ami amúgy sincs benne a listában. Ha elfogadja, akkor tiéd lesz az összes területe kivéve főváros. Aztán vársz pár évet, amíg lejár a béka, és újra megtámadod, elfoglalod az utolsó területét, és annex.
  • Darkon
    #372
  • Darkon
    #371
    Igen nagy birodalom egyre tobb ellenseg most megtamadott egyszerre Saxony Erdely a szovetsegesekent, majd Papaallam ket kulonallo kis teruletemet az adriarol Savoya probalkozott amig tavol voltam de gyorsan lekuldtem par egyseget es szetpofoztak a nepet Genova a sunyi dog jo erzekkel kihasznalta ezt es lerohanta elottem Savoya 2tovabbi teruletet igy nem maradt mas csak Verona Savoyaval beket kotottem de utanna jottem ra hogy igy a papaval is pedig mar epp romafele vonultam...

    1501:

    1506:
  • Thanatos
    #370
    jézusom ez de faszság..., én elsőnek a főváros foglaltam el akkor msot adjam vissza neki vagy mi? :/ istenem ez de hülyén van kitalálva...
  • I.C.ram
    #369
    De szar ez az Isabella. Mivel nő, így még katonáim vezetésével sem bízhatom meg, pedig reménykedtem, hogy majd elkapja valamelyik bennszülött afrikában aztán jól meg *khm*... Szóval értítek :D
  • zorrobomber
    #368
    egyébként szerintem nem teljesen rossz ez, hogy 600 nap(1ébként sem éri meg arcoskodni meg ugrálni, szép lassan kell bedarálni a népeket), más kérdés hogy való életben a törökök elvből nem térítettek, mer a pogányok több adót fizettek :)
  • zorrobomber
    #367
    nekem 60%, küldtem is most egyet mittoménhova :)
  • I.C.ram
    #366
    Ja meg a misszionárius is egy öngyilkos akció... 40%alatt van mindenhol. Valahol 600 napot ír ki... tökre nem éri meg. Pedig jó lenne egy tiszta keresztény birodalom :)
  • I.C.ram
    #365
    Barátnőd is a vazallusod, akkor meg nem elégedetlenkedni! :D
  • I.C.ram
    #364
    Amúgy egyre több idegesítő dolog van. Pl a bambuszszoknyás mali törzsi harcosokkal többet szoptam, mint a mór sereggel... Nevetséges, hogy visszavernek 2-3ezer törzsfőnökkel egy 2ezer fős zsoldos sereget, aminek majdnem max a morálja.

    Ja meg valahogy háborúba keveredtem egy olyan országgal, aminek mégcsak a közelében se jártam: Swahlii, és képtelen vagyok vele békét kötni. Ráadásul van 2%om. Próbáltam neki 100 aranyat ajánlani, nem kell. Neki 450 arany kell... felejtse el... Mekkora faszság ez, hogy csak előnytelen békét lehet kötni még a nyert helyzetből is :( Tehát, ha van 100%od, akkor se mindig adja oda az összes területét, pedig már a fővárosa is megszállás alatt van. Illetve a vazallussá válást se fogadja el mindig :( Tök szar ez a rész benne.

    Isabella meg még mindig zülleszti az országot. 3-as millitary skill (0 csillag) 4-es admin (1 csillag) 6-os diplo (2 csillag)... Nem lehet valahogy beadni a oszmán hárembe, mint bizományi? :D jó lenne már, ha jönne valami jó király.
  • Darkon
    #363
    Erdely csak k.valkodik elotte tomtem bele a penzt amig szovetsegbevoltunk es be akartam olvasztani most kilepett es nem akar visszalepni agresszio lesz a vege I Annaval nem lehet szarakodni 8as militaryval
  • zorrobomber
    #362
    már a vazallusom :DD
    az erdélyi barátnőm cserébe itt duzzog mögöttem XD
  • I.C.ram
    #361
    Két hullamban lehet csak annektálni minden 1< tartományú országot. Első hullámban elfoglalhatsz mindent, kivéve a fővárost. Második hullámban pedig főváros is mehet.
  • Thanatos
    #360
    Granada-nak a 3 tarományán kivül ami ott vna az ibériai félszigeten mikv annak még? mert azt ahármat elfoglaltam de az istennek se engedi a sue for peace-nél annektálni... :(
  • devilfish
    #359
    Azt írja indításkor h 128 mb videómemória szükséges. Nekem a fele van meg. Nincs vhogy mégis mód rábírni, hogy elinduljon?
    Köszi a segítséget előre is...
  • Nos
    #358
    naja, az micsinál ott

    Várja a törököt?
  • Snipa
    #357
    es erdely??? :S
  • zorrobomber
    #356
    gratgrat, én még kiismerek mindent az oszmánokkal(felszabaditom a magyarokat az osztrák elnyomás alól :))
  • Nos
    #355
    szép
    jó hogy van ilyen is benne
  • Darkon
    #354
    Hat ilyetse bazzztam meg megorokoltem a lengyel tront na ezt nevezem en Nagymagyarorszagnak:))) Raadasul az uj kiralyno is jol kuldi 8military stb.
  • I.C.ram
    #353
    Pakolj minden pénzt a gov tech,re és akkor hamar meglesz. Spanyolokkal nekem van 1 tudósom is, ami rengeteget ad a gov techre, valami 20-at vagy mennyit.
  • Darkon
    #352
    5nel??!! meg csak 2es van 1500ban 1520ban lesz 3as ha igy alakul akkor csere lesz colonizalni akarok
  • I.C.ram
    #351
    Government 5nél kapsz asszem 2. idea-t én bei sraktam másodiknak a nemzeti bankot, hogy csökkenjen az infláció. Presztizst meg azzal lehet szerezni, hogy pl te vagy a pápa, római császár stb. Meg vannak filozófusok is, amik adnak. Meg talán a gyarmatok is adnak valamennyit.

    Én most elég nagy bajban vagyok. Algéria hátbatámadt, és alig van pénzem, katonám. Már kölcsönt is vettem fel, de algéria is egyre több katonát pumpál belém.
  • Darkon
    #350
    Nekem is nagy az inflacio talan a legnagyobb pedig minden ok tele vagyok penzzel (kb1000)National idea-t mikor kapok mar megint??? Prestizs mikor megy feljebb 7korul van most de folyamatosan csokken(?!)
  • Darkon
    #349
    I Janos na o rossz uralkodo!! 1diplomacia a tobbi 0! Most kikuldtem velence ellen hatha elesik ]:) de tulelte. Velencebol csak velence maradt nekik 2.korben meg bekebelezzuk igy unnepeljuk az 1500adik evet

  • I.C.ram
    #348
    *Úr
  • I.C.ram
    #347
    De egyelőre még nincs aranybányás városom, csak egy 200 fős kolóniám, szóval tuti nem emiatt ilyen magas az infláció :(
  • I.C.ram
    #346
    Az úr 1501. esztendejében megalakult Castilla, Portugália, és Aragon egyesülésével a Spanyol Királyság I. Izabella királynő és Német-Római császárné uralkodása alatt :)

    Amúgy elégg rossz uralkodó. Diplo skillje 6-os többi mint ilyen 4-5 :(
  • atomanty
    #345
    lesz majd olyan épület ami csökkenti, az aranybányák miatt lesz egyre nagyobb,és ha hatalmas deficited van évente akkor is szokott a 2ben defláció lenni,de itt van rá külön national idea

    jah és az aranygyarmatnak nemigen van kereskedelmi értéke,de ha tartomány lesz belőle hatalmas összegeket hoz,meg minnél többvan annál több az inflációd is.
  • Muki100
    #344
    Uhh itt is van valami épület mint az EU2-ben volt a Governor ami évente csökkenti. Meg lehet hogy a Government techek között is lesz majd olyan ami olyan Nat. ideat old fel...na nem emlékszek többre. Egy napig volt nálam a manual és akkor kiolvastam.
  • Botond #343
    Demóban volt térkép csere,és EU2ben sem lehetett rámenni felfedezetlen területre.
  • I.C.ram
    #342
    Inflációt hogy lehet csökkenteni? Azt tünt logikusnak, hogy csökkentem a felhalmozott pénzt, de nem történt semmi. Most 4,8-on van.
  • Muki100
    #341
    Csak érted, ha egy kicsit jobban teszik össze a diplomacynak ezt a rohadt enginet, esetleg valamivel több állítható van rajta mint a fák és árnyékok akkor több kártyán megy. Nem hiszem el, hogy nem lehetett volna egy kis plusz munkával megcsinálni. A Hunyadi és térkép dolgokról nem is beszélve. Habár magyar béta tesztert valamiért nem vettek fel egyet se, pedig nem lett volna olyan nagy munka normálisan össze rakni Közép- és Kelet-Európát. Pláne mivel olyan sok szó is volt erről a megjelenés előtt a fórumon.