11580
Europa Universalis III
  • I.C.ram
    #420
    De ilyen soha nem fordul elő szinte. Ha háborút indítok, mindig +3-as stabilityásnál teszem.
  • atomanty
    #419
    jah ez így van a tolerancia sokat számít amugy a hosszú nagy háborúknál szoktak lenni a felkelések vagy ha -3 a stabilitásod
  • I.C.ram
    #418
    ja és elfelejtettem mondani, hogy a birodalmam minden egyes tartománya katolikus :) Időt pénzt, és misszináriust nem sajnálva, átkonvertáltam mindenkit :) Hála egy 9-es skillű királynak, aki azóta már meghalt sajna :( és most egy tök átlag 6-6-6os van :(
  • atomanty
    #417
    csakhogy szicilia az "putri" szegény déli nemzet (amugy nagyon szeretem őket) de nézd meg hogy rómától lombardiáig milyen gazdag tartományok vannak, 7 dbban van university az máris +7000 beruházástól megkímél és goverment techben már bárkit verek 0 ráfordítással szicilia igazából nem is kell inkább savoja genova meg az aranytartományok most a kitűzött terveim
  • I.C.ram
    #416
    Az lehet, de 5 év alatt a szart is kiverem belőlük, nem hogy leverem... fellázad, felhúzok 5-6 zsoldost, aztán lenyomom őket. Arról nem is beszélve, hogy senki nem lázzad a birodalmamban, csak akkor, ha adócsökkentést kérnek, azt meg megszoktam adni, mert néha ilyen 12 felkelővel fenyegetőzik.
  • atomanty
    #415
    ha fellázad a tartomány és 5 évig nem tudod leverni akkor automatán megalakul 1 új nemzet a 2.ben így volt asszem, vmi hasonló itt is lehetséges,de ezek ellen alapból van casus bellije a nagy nemzetnek úgyhogy nem szoktak hosszú életűek lenni :)
  • atomanty
    #414
    jah és én tényleg találtam 1 bugot,vagyis nem is bug,hanem mondjuk 1 tipp
    nem tom ti hogy szoktatok háborúzni,de casus belli mindenképp kell hozzá,épp ezért kis országoknak de sztem bármelyiknek (akár az összesnek) is adjatok proclaim garantálást,mert ha vki megtámadja már pedig meg fogja,akkor nektek lesz casus bellitek ellene,de ha nem attól még ti is uugy megtámadhatjátok nem von stability vesztést ha adtál vkinek és azt támadod meg
    a másik ha nem akarod hogy megtámadjanak akkor a házasságkötés nem elég az igaz de ha megnyomod a give military acess-t az már -5 stabiltihoz vezet ha megtámad,és emellé még van házasság is, azt sztem már a gép sem válallja be

    amugy velence kereskedői köztársaság!!! megéri szerintetek államformát váltani? vagy aki mr késöbb tart a játékban,vannak jobb államformák?
    mert feudal monarchyra nem akarok,csak így meg nem házasodhatok, ez oknál fogva nem lehet vazallusom sem csak ha háborús feltételként adom, és nem lehet németrómai császár se, pedig a népességem lassan 1 milla felett jár :D és nagyon erős leszek nemsokára
  • I.C.ram
    #413
    Hát nem tudom, nekem ilyen nincs :(

    Van pár nagyhatalom: Spanyolország, Svédország, Litvánia, Lengyelország, Krímea, Franciaország, Ausztria (de már ezt is kezdik bezabálni), Oszmánok, Anglia. Gyakorlatilag ezekből a birodalmakból áll egész európa.
  • I.C.ram
    #412
    Sicily-vel jobb lenne menned szerintem. Alúlról tudnél felfelé terjeszkedni, és a török sem zavarna, amíg megnem erősödsz :)
  • Schabee
    #411
    Jelennek meg kis birodalmak, lassan és nehezen de megjelennek.
    Nállam volt pölö olyan h boszniát elfoglaltam de fellázadtak ott a népek de épp egy nagy háborúban voltam északon így nem tudtam csapatokat küldeni oda, így egy idő után megjlenet Bosznia mint ország. Vagy a msáik, lecsaptam az oszrákoktól egy jó adag területet de nem tudtam mindet ezért wien tartományt visszadtam az osztrákoknak, ahol annak rendje és módja szerint lázadás tört ki amit el is foglaltak a lázadók majd néhány év múlva poland lett belőle pedig a lengyel magyar jó barátság miatt annexáltam őket :D
  • atomanty
    #410
    én most velencével vagyok mert szvsz az új római birodalom lenne a legnagyobb és legerősebb ebben a gémben, hatalmas a népsűrűség,fejlett városok(már van 6 egyetemem) és azonos a cultúra is,mellé lecsípem még a sógorok pár aranytartományát
  • I.C.ram
    #409
    HOI2ben is az volt.

    Volt ilyen opció, hogy share countries, és akkor ketten is lehetett választani egy országot. Sőt akár mindenki lehetett ugyanazzal az országgal.
  • Muki100
    #408
    Itt hivatalos játékmód ha minden igaz, bár a játék többi dolga alapján képzelem milyen jó lehet az is.
  • I.C.ram
    #407
    Coop mod volt már a HOI2ben is, de nem igazán használható :)
  • I.C.ram
    #406
    Szépen alakul a Spanyol birodalom. 1580 körül vagyok. Hatalmas gyarmatbirodalmam van észak-amerikában, afrikában, és a karibi térségben.

    Éves jövedelmem 900 arany körül mozog, infláció nulla, pedig van vagy 6 aranybányám. Hála a nemzeti bank nemzeti eszmének. Dől a lé. viszont Európa egyre jobban osztódik a nagyhatalmak közt. gyakorlatilag már nincs is kis orsázg, csak 5-6 nagy birodalom. Jó lenne, ha nem csak eltünnének, de meg is jelenhetnének a kis országok :(
  • Spica
    #405
    na igen, ez lesz az a játék, amellyel örülök ha három év múlva játszhatok. most elnézve a képeket, a grafika valahogy nem tűnik olyan jónak, mint azt a hardverigény jelentené. kettőhöz pl akármi elég volt.

    amúgy sokan kérdeztetek hajóra beszállásról. kettőben úgy ment, hogy kiviszed a vízre és akkor kijelzi mekkora súlyt képées elvinni és ha a sereged belefér akkor csak egyszerűen klikk a hajóra. asszem artillery 2 súlynak számított és talán a lovasság is.

    ja meg kettőben inflációt úgy csökkentetted, hogy nem növeled, azaz havi nulla profit, ha nem tartasz fenn nagy sereget ez csak kicsi minusz és ha nincs is pénzed akkor a kettőben még csak a techektől vette el a pénzt, de nem volt hitel. ja meg rendkívüli hadiadó, csőd növelte. szerintem itt is így van.
  • Darkon
    #404
    Most is ugyanugy megvannak az eventek csak most az eppen aktualis helyzethez probaljak igazitani eleg nehez lenne hozzaigazitani az adott tortenelmi eventet mikor mindenki mas iranyba halad mint ahogy meg van irva sot nem is lenne ertelme jo ez igy persze semmi se tokeletes de oruljunk hogy 3reszt megert az EU az ötlettelen es agyatlan FPS-ek korszakaba.

  • Muki100
    #403
    txt FTW!
  • Schabee
    #402
    hm nem különösebben bonyolult szerkezetü játék... (fájlokra gondolok)
  • Muki100
    #401
    Itt állítólag sokkal stabilabb, meg van coop mód.
  • zorrobomber
    #400
    remélem a topik meg sem áll 10000ig :)

    más: multiplayert próbált már vki? én HoI-t próbáltam haverral, de pár perc után mindig kilépett... tud erről vki vmit?
  • Muki100
    #399
    Ha az én pro fx 5200mel játszhatatlanul ment szerintem kár reménykedned :(
    Amúgy szerintem nem lenne olyan nagy dolog kiszedni erdélyt és bemoddolni a provinciákat Magyarországba, bár bevallom még meg se néztem a játék fájljait. És valószínű egy jó darabig nem is fogom.
  • zorrobomber
    #398
    ezt aztán megaszontam
    korrekció: "ez a fiktív játékmenet SE"
  • zorrobomber
    #397
    akármennyi bug van benne, jó ez a game, nem borzasztó ez a fiktiv játékmenet is, bár a legjobb az lett volna ha választhatsz fiktív és történelemhű között indulásnál! :)
  • Valesar
    #396
    Adtak ki egyáltalán rá modot?Vagy milyet lehetne csinálni?
  • Pluskast
    #395
    Moddolni próbálta valaki a gamet?
  • Darkon
    #394
    NEm az volt a baj mert europaba fovarosan kivul nincs mas tartomanya de most megneztem, mar reg Amerikaban lebzselnek van vagy 6provinciaja ott , persze national ideba be kenne tennem h felfedezoim legyenek es akkor eljuthatnek amerikaba szetpofozni a mareknyi hadsereget , igy is eleg hatalmas a birodalom mar eleg lesz itt europaban rendet tartani.
  • Valesar
    #393
    2ben sereggel kijelölve jobb katt a hajóra,ami a vizi tartományon pihen
    Az inflációt nem naon tom,de a költségvetés képernyőn lehúzod nullára azt a mutatót ahol a kincstárba megy.Igaz,h akkor a havi egyenleged átmegy minuszba.
  • Schabee
    #392
    Mivel ez a 3 topicja így a 3ra gondolok :)
    De mondd el h lehetett a 2ben hátha működik itt is.
  • Etelkozi Vata
    #391
    Nem, nem kattintottam rá véletlenül.
  • Valesar
    #390
    A kettőben?
  • Schabee
    #389
    Nos h lehet inflációt csökkenteni??? És hajóra szállni?
    Hirtelen ez lenne a 2 fontos kérdésem :)
  • Schabee
    #388
    Jaja nekem is volt ilyen, először nem értettem miért tűnt el az össz seregem de így most már értem, én is területet próbáltam eladni :(
  • zorrobomber
    #387
    lehet hogy véletlenül rákattintottál?...
    a war subsidiaries-t szövetségeseknek tudod felajánlani, ilyen háborús segélyféle, gondolom havi járandóság nekik
  • Etelkozi Vata
    #386
    Sziasztok!

    Kezdtem egy játékot legkorábbi időponttól, Magyarországgal.
    És azt hiszem, egy komoly bugot fedeztem fel, vagy csak benéztem valamit, remélem, ti tudjátok majd az okát.

    Szóval az elején pár év tapogatózás után betámadtak az Osztrákok, közvetlen az után, hogy békét kötöttem az Ottmánokkal.
    Sopronnal kezdték, de visszavertem, majd 3 hosszú, fáradtságos és költséges háború végén elfoglaltam az összes provinciáját, Bécset is.
    A helyzet azonban úgy alakult, hogy volt két elszigetelt provinciája Svájc mögött, a nevük most nem ugrik be, de mintha az egyik Essen a másik meg valami "B" betűs.
    Ezért Svájcot felkértem, engedje áthaladni a seregeimet, majd miután engedélyezte, odamentem és bevettem azt a két provinciát is. Így már csak Bécs maradt az osztrákoknak. Természetesen annex ekkor még nem jöhetett szóba, de minden területét természetesen átengedte.

    Na most innen jönne a bug. Én erre a két elszigetelt provinciára igazából nem tartottam volna igényt, mert területileg nem lett volna egybefüggő az államom, és az szerintem nem jó, és szerettem volna eladni a környező államoknak őket.

    De: miután fölajánlottam nekik, egyszercsak jöttek az üzenetek, hogy hitelt kelett felvennünk, majd jött az államcsőd üzenet. Mikor megnéztem a költségvetést, akkor ott -300, -400 war subsidiaries-t, vagy mi a fenét írt.
    Amiről egyrészt nem tudom pontosan, micsoda, másrészt azt tudom, hogy van ilyen diplomáciai menüpont, de nem használtam, lévén, nem tudom mit jelent.
    Szóval nem tudom, hogy hirtelen mitől kerültem államcsődbe.
    Az csak hab volt a tortán, hogy az infláció is hirtelen 40% fölé ugrott, el tudjátok képzelni, mennyire csodálkoztam. Nos, innentől persze adhatopm fel, mert ebből kilábalni már nem lehet.
    Szerintetek is bug? Mert szerintem igen.
  • nfr
    #385
    Az a rohadt idegesítő hogy a Boszporusznál ott áll a hajóhadam, de a buzi törökök nyugodtan átsétálgatnak rajta. Az ő hajóik ott vannak a kikötőben a másik parton, de az én hajóim nem támadják, csak akkor ha átmegyek a fekete tengerre és vissza. Tök hülyeség, főleg, hogy lazán át tudnak így jönni a sereggel. Fasz kivan már. Emiatt a hülye bug miatt szopom be a háborút.
    Európából lazán kiűzöm őket, és meg is tudnám tartani, ha működne a blokád, de így nagyon fos.
  • Thanatos
    #384
    értem én de ettől ez mgé elég kellemtlen, mert ha még elfoglalás után kéne x idő az ugy ok nade hogy egyszer visszadom a fővárosát és a béke után újra lerohanom..., naneee, ki votl az az elmebeteg aki ezt kitalálta...
  • Schabee
    #383
    Nem tom volt-e kérdés ahogy visszanéztem nem igazán láttam (ha volt sorry szoktam visszaolvasni) de h lehet csapatot küldeni egy szigetre? Lehet én vok balf*sz de nem tok rájönni. THX!
  • a.carkey
    #382
    Példa:

    1878 Bosznia-Hercegovina okkupálása
    1908 Bosznia-Hercegovina annektálása

    Ez van.
  • Thanatos
    #381
    ok de ez mgé igy is fasszság... :( tökömért várjak éveket egy leigázott ország annektálására...