11580
Europa Universalis III
  • Mnemomic
    #500
    Hi!


    Én meg annexáltam Porgtugáliát Angliával, erre most háborúzok a Spanyolokkal. Mondjuk szerintem erősebb vagyok már küldözgeti is a béketerveket de nem fogadom el már készül az offenzíva :)
  • I.C.ram
    #499
    De szeretnék egyet nyomni az Inkákkal, de teljesen visszatart, hogy technikai analfabéták :( Lehet átírom, hogy mondjuk orthodox technikai körbe tarotzzanak :)
  • I.C.ram
    #498
    Elvileg akkor fordulhat elő, hogy nincs választófejedelemség. Nem tudom hogy, de elvielg az országot elveszthetik a választójogukat.
  • atomanty
    #497
    nálam megszünt a császárság!! nem tom mitől lehet de beszürkülr pedig semmi eventre nem emlékszem (pedig már a velencei köztársaság az elektorok között volt :D)
    sajnos a nagy emberek a dózse palotájában ritkán látottak :(
  • atomanty
    #496
    van olyan hogy trade efficienty a statok között megtalálhatod,nah ez a köztársaságoknál sokkal jobbak,de ha piszkálod a csúszkát meg választasz hozz eszmét akkor fel tudod venni velük a versenyt

    amugy jah tényleg idegestő hogy nincs automatán küldés kurva unalmas az évi 5 kereskedő küldése, gyarmatoknál legalább lehet kombinálni meg lassabb is de itt csak monoton nyomkodás :)
  • I.C.ram
    #495
    Meg mintha gyarmatosításért is járna, meg az előnyös békekötésekért.
  • I.C.ram
    #494
    Presztízst azért kapsz csomót, ha császár vagy, vagy te vagy a pápa, esetleg mindkettő. Vagy általában az is elég, ha van egy olyan 2-3 csillagos filozófusod is.
  • I.C.ram
    #493
    Na a kereskedésből én csak ott kaszáltam, hogy az én területemen volt a leggazdagabb center of trade hála a sok gyarmatomnak.

    Összértéke valami 1500 arany volt. Szóval jól megadóztattam őket. Viszont a kereskedőim kb 1 évig bírták, aztán meguntam, hogy évente küldözgessem a kereskedőket, és azóta egyet sem küldtem, mert nem akartam szenvedni vele annyit. Kicsit szemétség volt, hogy beküldtem 5 kereskedőt egyszerre abból max eljutottam a 2-es szintre, aztán rá egy olyan 2-3 hónappal már sehol nem voltak... Nem is értem, hogy ez hogy működik.
  • atomanty
    #492
    a presztízs dologra ha rájön valaki akkor lécci közölje,mert messze nekem van a legnagyobb bevételem,meg ha csatázok csak győzök,de vszínü hogy administratív republic az államformám és azok szint semmi presztízst nem kapnak :( se házasság se hasonló mókák :(
  • atomanty
    #491
    jah stability egyre durvább lesz nekem is már a 2000ret közelíti, asszem be is választoma következő ideának a -33%ost
  • atomanty
    #490
    amugy elég könnyű fok eza normál sztem, velencével még nem mert betámadni senki engem, pedig a török osztrák végvonalon nyomatom az erődöket rendesen,de csicskák
    amugy most 1526ban vagyok 4 kereskedőközpontban van 5 emberem monopóliumokta valahogy nem sikerül sokáig tartani,de kereskedő vetélytársaim mind ilyen 1 tartományos nemzetek
    én is átmentem már a tengerentúlra keleti parton van 4 gyarmat, és egész cubát is megszálltam, csak aza baj hogy évi 2 gyarmatosítom van
    az évi jövedelmem pedig 189 forint :)
  • I.C.ram
    #489
    Nem hiszem, hogy folytatom. Valami kisebb országgal akarok játszani, ez csak a tanuló játék volt főleg.

    Államformát azért nem cseréltem, mert valam -2 meg -4 stability. így is valami 4000 a stability cost.
  • atomanty
    #488
    nem rossz!!:D 1596ban majd én is csinálok pár képet

    így elsőre sztem válts államformát administratív monarchiára, az vmivel jobb.
    nagyon jól csináltad hogy kiiktattad portugáliát és aragorn a legbékésebb módon,így nincs is vetélytársad a tengerentúlon :),ezt még le fogod játszani? :D támadd meg az egész világot egyszerre úgy talán még lehet esélyük
  • Schabee
    #487
    Én elég jól állok a magyarokkal majd teszek be képet valamikor de most már fexem, amúgy elkezdtem a magyarosítást...
    Itt lesz, a dizájn még elég gagyi de félálomban 10 perc alatt még tűrhető is:

    Honosítás oldal
  • I.C.ram
    #486
    Mindent lehet...

    Láttam olyat is a hivatalos fórumban, hogy Granadával (a legszerencsétlenebb sorsú országgal) visszaverte a spanyolokat, és elfoglalta a fél Ibériai félszigetet :) Granada meg kb 1/10-ed olyan erős ország, mint skócia :)
  • BlackShadow
    #485
    na elkezdtem első játékom skótokkal :) kezdhetem is elölről :D
    az egyik szigetlakó népet meg akartam támadni.. küldtem is hadüzenetet.. erre bazeg sztem félrekattinthattam v nemtom, de portugália és anglia nekemesett :D akit megakartam támadni meg maradt neutral ^^ elég eséytelen csata következett ezek után..
    itt sajna nem lehet skótokkal leigázni az angolokat, mint med2ben :D
  • I.C.ram
    #484
    ha már ennyit szarakodtam a képek feltöltésével, véleményezzétek hosszan :D
  • zorrobomber
    #483
    hát igen, ne a magyarokkal kezdj, én befürödtem velük :)
    az oszmánok már jobban bejöttek, főleg ha előretekered kicsit az időt már elég táposak
  • billywood
    #482
    okés, köszi.
    Kezdének melyik országot ajánljátok?
  • I.C.ram
    #481
    Kattintsatok a képre, hogy ovasható legyen a jövedelem, stb.
  • Schabee
    #480
    Tökéletesen én is az alapján kezdtem jácni
  • billywood
    #479
    és annak a segítségével meg lehet érteni a játékot?
  • I.C.ram
    #478
    Najó, akkor újra, mert látom már törölték is a képeket....








  • BlackShadow
    #477
    sztem a játékon belüli tutorialra gondolt :)
  • billywood
    #476
    Aha, vmi olyasmi. Esetleg ha van ilyen akkor egy link, vagy hasonló jó lesz :) Persze gondolom angol, az pedig nem a legjobb számomra...
  • zorrobomber
    #475
    tutorial?
  • zorrobomber
    #474
    töltsd fel imageshack.us-re, legjobb
  • BlackShadow
    #473
    The requested URL /aAfkjfp01fo1i-12452/loc142/08831_eu1_122_142lo.JPG was not found on this server.
  • I.C.ram
    #472
    Kattintsatok a képekre, hogy olvashatóak legyenek.
  • I.C.ram
    #471
    Najó, akkor egyesével:








  • billywood
    #470
    Sziasztok!

    Ha valaki ráér, nem tudna egy rövid "ismertetőt" írni, hogy nagyjából mit hogyan kell a játékban? Tippek, tanácsok, ilyesmik, egy kezdő számára. Érdekel a játék, csak így hirtelen azt se tudom, hogy mi micsoda :) Csak az alapokra gondolok, a többire meg talán rájövök játék közben...

    Kösz előre is!
  • I.C.ram
    #469


  • I.C.ram
    #468
    hmm namégegyszer...



  • I.C.ram
    #467


  • zorrobomber
    #466
    nekem holnap lesz uccsó... utána legalább már OFFolni sem fogok
  • I.C.ram
    #465
    Nekem szerencsére már elfogytak :)
  • I.C.ram
    #464
    Na megcisnáltam a képeket. Mindjárt feltöltöm valahová.
  • Schabee
    #463
    nekem még 3 vizsgám van a héten
  • zorrobomber
    #462
    ehh, múlt hét pénteken mentem volna, de elnéztem, csütörtökön kellett volna :)
  • I.C.ram
    #461
    Vizsga ilyenkor? :D Nem késői egy kicsit? :D