11580
Europa Universalis III
  • zab
    #980
    ja meg mi alapján vannak azok a szabad helyek? (free slots) Amikor lenne sok kereskedőm akkor biztos nincs ott hely...
  • zab
    #979
    jajj,hát az qrva sok ország :D Huh,na az szép lesz! ok,köszi!
  • Botond #978
    Azzal aki oda jár kereskedni :-)
  • zab
    #977
    -Azzal az országgal kell amelyik területén van a kereskedelmi központ??
    Hát azokat a paktumokat elég nehéz megkötni :S Ahoz elég jó kapcsolat kell h megkössék veled!
  • Botond #976
    Köss kereskedelmi paktumokat,hogy másik ne a te kereskedőid szorítsák ki elsőnek.
  • zab
    #975
    uhh,vki megtudná mondani h a kereskedőket(merchants) amikor kiküldjük egy kereskedő központba akkor h lehet őket ott tartani? Szóval nálam én nem tudom mondjuk 2 helyen,sőt 1 helyen se sokáig mondjuk 2-3-at ott tartani,mert nem lesz új olyan gyorsan,onnan meg elmennek...szóval tud vki segiteni? előre is köszi!
  • zab
    #974
    köszi
  • Solten
    #973
    Sajnos ez a játék hamar véget ért Újra Dánia, egyből betámadtam míg Svédország erős szövetségest kukáz össze magának. Norvégiával elég jól elintéztük (bevettem Stockholmot is)
  • Solten
    #972
    Ez a mod hihetetlen:
    http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=302586

    15 perce játszok Dániával, gazdaság szárnyal, tele vagyok lével, kereskedőim hozzák a zsét, betámad Svédország, valami eszméletlen haderővel. Valahogy visszaverem zsoldos-reguláris hadsereggel (közben kicsinálta a vazallus-szövetségesemet, Norvégiát), kontinens felől jön Csehország, merthogy a svédek szövetségese. Persze akkora hadsereggel hogy ihaj. Hmm....
  • LSSAHPAUL
    #971
    Ja van egy szemét módszerem és lehet emiatt volt..
    Szal ha valakivel háboruba keveredek úgy kötök békét hogy úgy kérem a provinciákat hogy minnél több provinciáját bekeritsem, viszont természetesen területemre belépést nem adok. Nos ez a terület már több éve fellázadt, de nem tudott a területemen átjönni hogy leverje a lázadást, pedig kért szerencsétlen minden honapban accest :D :D :D
  • LSSAHPAUL
    #970
    nem. ha egy Mazovia állt volna át akkor azt igen.. ezt pont nem.
  • Alal
    #969
    nem tudod vazallusként külön országgá alakítani?
  • LSSAHPAUL
    #968
    Mogilyov csak úgy átált hozzám. Nemrég volt egy véres háborúm litvániával, vallás teljesen más, relation -200 körül, értetlenül állok a dolog mellett... és nem is örülök neki mert ez az egy ortodox provinciám van, igaz amig +3as a stability-m addig nem számít.
  • Alal
    #967
    legjobb ha megnyitodd az events mappát, és megkeresed a megfelelő filet. Germannation és Italiannation, vagy valami hasonló a nevük. Megnyitod őket, és relatíve jól értehtőek a feltételek.
  • Dvd90
    #966
    Sziasztok, lenne két kérdésem a játékkal kapcsolatban, az első az hogy amikor multiplayerben játszok osztálytársammal nem tudunk a játékban egymásnak irni és külön meg kell nyitnunk az msn-t, és az a kérdésem hogy van-e mód arra hogy a játék közben irjunk egymásnak?...
    A másik kérdésem az, hogy a fórumban visszafele nézegetve láttam olyanokat hogy létrejöhet Olaszo. és Németo. és az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet ezeket az országokat létrehozni?

    Előre is köszön ha tud nekem valaki válaszolni!!!
  • Realtibi
    #965
    guild warsozni tudok vele
  • LSSAHPAUL
    #964
    uh bakker a 9200-es ezek szerint elég elavult kari. Nem tudja a pixel shader 2.0-át. Utoljára ilyesmi miatt a vodoo2-semmel szívtam a warcraft 3-nál, azóta próbálok lépést tartani korral :p
  • Realtibi
    #963
    Sziasztok
    van egy oylan problémám hogy nem megy a játék
    régbben ment mert akkor egy 9800 as atim volt csak most visszakerült a 9200 esem
    ha elinditom a játékot azt irja hogy a pixel shader2.0 kéne
    de én azt nemtalálom sehol

    valaki segitene
    plz
  • Grrrrrrr
    #962
    #941
  • zab
    #961
    Biztos sokan kérdezték már,de van már magyarosítása a játéknak???


    .
  • LSSAHPAUL
    #960
    általában ha egy provinciára több nemzet is CORE, akkor az casus belli. Pl erdélyt meg kéne támadni még most is mert casus belli hogy ott van egy rakás magyar. :)
  • Grrrrrrr
    #959
    Core tartomány a nemzeti tartomány, meg az amelyikre cassus bellid van?
  • Alal
    #958
    lázongást is nagyobb nacionalista indítékokból
  • Lorgem
    #957
    Az év végi adód csak akkor lesz jelentős egy tartományból, ha az már "core", ellenkező esetben csak a pénz 10%-ára számíthatsz. Ezenkívül nem képezhetsz az általad preferált egységekből, valamint nem képezhetsz flottát sem. úgy kb. ennyi hátránya van a nem core tartományoknak, de elképzelhető h van még egy-két hendikep :)
  • Lorgem
    #956
    Vársz röpke 25 évet és máris core tartomány lesz :)
  • Botond #955
    Nekem megért 9 forintot, hogy már tolhatom. Kijött 1.2.1 patch is, abban már Horvátország nem vazallus, hanem az ország része. \o/
  • Grrrrrrr
    #954
    Mert gondoltam logikus, hogy ha csomagban kéred, akkor van póstaköltség.
  • SirHiggins
    #953
    Oks,az előbb kimaradt, de akkor nem szóltam:)
  • Grrrrrrr
    #952
    Mert póstaköltség is van, ami 9 forinttal kevesebb, mint amennyit elengednek az árból.
  • SirHiggins
    #951
    Aham, szerintem meg matekozni kéne kicsit:P Az mióta 10%?;)
  • Grrrrrrr
    #950
    Most jött az e-mail, hogy a CD Galaxisban megjelent magyarul a játék. 9990, amiből 10%-otet elengednek, ha csomagban kéred, és nemszemélyesen mész be érte. Így cakli-pakli 9981 forint, vagyis 9, azaz kilenc forinttal olcsóbb, mintha bemegyek érte. :-D

    Hozzák el. :-)
  • Grrrrrrr
    #949
    Mi ez a core dolog?
  • LSSAHPAUL
    #948
    te jóságos atyaúr isten mit tettem!!!! békeszerződés kötésnél inkább lemondtam 2 provinciáról azért lemondassam az ellenfél core részesedését a provinciámiról..
    Magától időmultával az lesz. Illetve véletlenszerüen is az lehet egy szomszédos nem saját provincia. Ez azért király mert casus bellit okoz :)
  • SirHiggins
    #947
    Hogy kell egy tartományt 'core'-á tenni?
  • Lorgem
    #946
    Nem az a baj h nálad "core" lett a tartomány, hanem hogy egy másik országnál már nem számít annak. Azért tudtál jobb egységeket gyártani ott mert a szomszéd országnak már megvolt az ahhoz szükséges fejlesztése, és az összes core tartományában lehet képezni, még azokban is amelyek nincsenek az ő tulajdonában.
  • LSSAHPAUL
    #945
    Igazad van! Sajnos a legjobb katona lelőhelyeim COR provinciák lettek..már nem tudok Spahit gyártani csak a sima lovast.. eddig 1et fejlődött a land tech magától, nem tettem rá pénzt most meg jó nagy szarban vagyok.
  • Grrrrrrr
    #944
    Május van a CD galaxis honlapján
  • razz
    #943
    mikortol lehet végre megvenni???
    magyarul
  • Grrrrrrr
    #942
    Ez érdekes. De akkor a magyar verzió miért nem jelenik már meg? Azt várom.
  • Gamer KR
    #941
    Nekem igy adták ide, felteszed a gamét, majd új patchek után keresel felrakod, vmi 17,1mb, majd a setting.txt nevü file-ban a nyelvet átirod "english"-ről "swedish"-re, ugyanis ez jelenti a magyar nyelvet. Majd elinditod a játékot, és magyar lesz. Mint előbb irtam, van benne egy két hiba.
    u.i. A setting.txt-ben még belehet állitani egy-két jó dolgot. Felbontás, autosave gyakoriság stb.stb.