11580
Europa Universalis III
  • tsipa
    #1020
    De jó lenne a multi. Csinálok egy windóz reinstallt, mert összeomlott a rendszerem ;( . Na mindegy. Ma (2007.06.08.) este kb. 8-9 körül már fenn leszek msn-en (75% eséllyel) aztán megbeszélhetnénk 1 időpontot. A címem [email protected] .
  • Alal
    #1019
    ezért kell mindig január elsején megkötni az összes békeszerződést ;)
  • LSSAHPAUL
    #1018
    lol ez tényleg dúrva :D
    Van egy sejtésem hogy béke tárgyalásnál amikor kérhetsz pénzt akkor ha megbukik a dolog amiatt van mert nincs pénze a szerencsétlennek.
  • Grrrrrrr
    #1017
    Litvánia bekaphatja. Mindössze annyit kérek a béke fejében, hogy mondjon le azon provinciámról, amire igényt tart, de nem hajlandó. Moszkvával vagyok egyébként. Ennek a szerencsétlennek már -3 a stabilitása, és 40% felett állok. A baj az, hogy elfogyott a besorozható ember. Amit kérek az egyébként 6%. Elvettem tőle Novgorodot, az országát dúlják a felkelések, és mégsem.
  • Solten
    #1016
    A sima game túl könnyű. A gyártó honlapján/fórumán vannak modok. Sokkal életszerűbb/történelem-realisztikusabb lesz némelyiktől a játék. Pl: próbálj csak 1 Német-Római tartományt elfoglalni a fél világ rád támad :)
  • razz
    #1015
    én is nyomnék egy multit szivesen angolokal lennék.
  • Botond #1014
    Szerintem pont ez a játék baja. Ausztriával vagyok,és majdnem az egész Német-Római Császárságot megszálltam már. Kontinensen nincs ellenfél, Amerikában meg csak pár gyarmat van, hogy az európai kisállamok ottani területeit támadhassan a teljes annektálás érdekében. 1570 van, 1700ra létrejön az EU. :-)
  • LSSAHPAUL
    #1013
    Ja és legfontosabb kérdés: nincs kedved elkezdeni egy multit ? te leszel a pápai állammal én a magyarokkal. Nyomunk szövetséget, szal nem egymás ellen..
  • LSSAHPAUL
    #1012
    Én is kb így állok a magyarokkal, az idő 1530 csak a politikai csuszkát nem merem mozgatni mert +1 a stabilitim, +2 kb 200 év mulva lesz,szal próbálom tartani a +1-et. Te hogy állsz stability téren ???
  • tsipa
    #1011
    Jelenleg a Pápai Állammal vok. Területem Itália (kivéve Szicília és Nápoly, mert azokat Aragónia uralja) a teljes Karib-térség szigetvilága, minden kis szigettel (kivéve az angolok által uralt Tortuga és Barahonas, de Les Cayes az enyim) Kanada mai Quebeck, Új Anglia, Florida, és a Floridától az Aztékokig terjedő partszakasz, a mai Kolumbia területe Bogotáig, ezenkívül Bermuda és valamilyen diego? nevű sziget az Indiai-óceánon Fokváros. Enyém még Ausztriából Tirol, Trent, Karintia és Krajna, Algéria, Tunézia, a mai Líbia (Tripoli) Egyiptom, Júdea, Libanon, Szíria és Jordánia. Területem 100%-ig katolikus vallású, így jön be év végén 1200dukát, havonta 320 (én keresek a legtöbbet a világon :) ). Évenete 6 újabb kolonistám jön be, ami ki is megy :P . Szövetségese vok a Moszkvai Nagyfejedelemségnek. Ja és még csak 1575-öt írunk :P .
  • LSSAHPAUL
    #1010
    uh ezt nem tudtam ennyire pontosan csak sejtettem :)
  • tsipa
    #1009
    Nem érdemes vazallusokat csinálni saját területből, csak akkor, ha a terület hosszú ideje rebellis, mert, ha nem teszed a terület az ellenséghez áll át. Ugyanígy hozzánk is csak a hosszú ideje rebllis szomszédos provinciák áll6nak át. Ha más vallású a terület, érdemes misszionáriust küldeni, mert különben év végén a megkapható összeg 10%-át nyerhetjük csak ki a erületből (ez saját vallási csoport (pl.: keresztény v. keleti) esetén 70%, és csak megegyező vallás esetén 100%). Az értékesebb (base tax value<8) érdemes akár hitelt is felvenni a misszionáris küldésének ügyében (persze csak ha misszionáriusod esélye nagyobb mint 40-45%).
  • Solten
    #1008
    Nem. Vazallusod imádni fog hogy visszaadtad viszonylagos szabadságát (kapcsolat: 200).
  • zab
    #1007
    stabilitást vesztesz ha az államodon belüli területből vazallust csinálsz??
  • LSSAHPAUL
    #1006
    megint átállt 2 provincia ráadásul a török félszigetről úgy hogy előtte az összes europai provinciát elvettem a töröktől.. ( van az a ideám amivel megtámadhatok mindenkit CB nélkül ha más a vallása ) szal nem értem miért szakít 2 provincia az anyaországgal és ráadásul egy olyan államhoz állnak be ami keresztes hadjáratot visel a vallásukkal.. ahogy anno hivták "gyaur kutyák"-hoz.. nekem is kellemetlenséget csinálnak mert most küldenem kell missionáriust megkeresztelni őket :p
  • razz
    #1005
    kosz a segitseget
  • LSSAHPAUL
    #1004
    hm ott még nem jártam :) most lesz egy idea vállasztsom lehet ideje lenne a QNW-nek.
  • Alal
    #1003
    miért nem tudsz? sok oka lehet. lehet, hogy túl nagy ország vagy számára, riválist lát benned, vagy lehet, hogy van már így is pp elég szövetségese, vagy a szövetségeseivel vagy bajban. Passz, sok minden lehet.

    igen, bizonyos esetekben. Nekem elsőre engedte annektálni az összes közép-amerikai nép országát, nem kellett egyet meghagynom. Európában viszont tény és való, hogy csak úgy engedi.
  • LSSAHPAUL
    #1002
    Tessék?? "bizonyos esetekben" ???? szerintem minden esetben csak úgy lehet annexelni ha már csak 1 területe van az illetőnek!!!!!!!!!
    Reputation -örülj neki hogy rossz a reputationod! legalább nem kell azon gondolkodjál hogy szerezz valaki ellen casus bellit :) :D
  • razz
    #1001
    kösz.
    ja és még anyi hogy mér van az hogy nem tudok nagyobnemzettekkel szövetségre lépni?mert tök jo kapcsolat és mégsem engedi
  • Alal
    #1000
    mert bizonyos esetekben csak úgy foglalhatod el, ha egyetlen egy területre redukálod a területét (ahol a fővárosa van), majd ha következő alkalommal megint eflgolalod, akkor már mehet az annex :)

    MOndjuk nekem még mindig az a legnagyobb problémám, hogy hogyan lehet a reputationt csökkenteni. Nincs valami drasztikus csökkentési mód, csak a szép lassú, uralkodó+Papal Controller+Advisors évenkénti értéke?
  • razz
    #999
    hello.mé nem engedi azt hogy elfoglaljam az országokat?
    pl 2 területe van és mindekettö megvan 100%kon a mutato és nem engedi. mért?
  • Grrrrrrr
    #998
    Sehol. Elfoglalható. Csak nem elsőre, akár csak a többi.
  • Nortai
    #997
    Nah inkább abban segitsen vki hogy itt a Primary oszágokat (lásd: Ausztria, Franciorszg) Hol a francba lehet átirni hogy az is elfoglalhato legyen!? Én anno az elsö résznél sikerült megoldanom! Egész europa MO volt ! Jah ott primary nemzetnek állitottam be Mo! :)

    Ha vki vágja irja le, mit hol kell áttirogatni itt! :) köszi
  • zab
    #996
    na szedem le és ha sikerül elindítani is akkor vkivel kipróbálnám a multit!
  • LSSAHPAUL
    #995
    :D én is félve jegyzem meg: http://dchelp.uw.hu/
  • Alal
    #994
    csak félve jegyzem meg: http://www.torrentz.com/
  • Nortai
    #993
    Google a barátod! :)
  • zab
    #992
    Heh,egyenlőre csak a demoja van meg szóval még bekéne szereznem,de ha nem eredetivel is megy a multi,akkro jó lenne kipróbálni!Torrentembe megtudok bejelentkezni és máshonnan megtudom honnan lehetne leszedni...Morpheus meg tiszta vírus! Ti honnan szedtétek le??
    Az eredetiért meg 10e-t nem akarok fizetni...
  • Gamer KR
    #991
    Lehet játszani nem eredeti gaméval is, csak egy hamachi kell hozzá...
  • LSSAHPAUL
    #990
    szerintem igen, de próbáljuk ki!
  • zab
    #989
    És a multit próbálta már vki? Nem eredeti játékkal is lehet multizni?
  • Solten
    #988
    A kjereskedelemre "kell gyúrni" (csúszkák), kereskedelemmel kapcsolatos ideák (pl. merchant adventures)...
  • Gamer KR
    #987
    Ha látni akarod akkor köss velük szövetséget és akkor mindent látsz :P
    Egyébként a háborúkat/békekötéseket/eseményeket látod az alsó Event soron. Személyszerint nem hallottam ilyen modról ami mindent láthatóvá tesz, de javítsatok ki, ha tévedek.
  • razz
    #986
    szevasztok.azt szeretném megkérdezni hogy mit kell tennem ahoz hogy lássam az ösze ország tevékenykedését mert csak a körülöttem lévöket látom.van valami kod vagy mod vagy valami amivel láthtnám?
  • LSSAHPAUL
    #985
    Ja, van ebben a játékban annyi tanulnivaló hogy simán lehetne éretségi tétel. :p
  • Botond #984
    Fölé viszed a gombot a claim throne/trón követelése gombnak és kiírja. ^.^ Elég jó beépített tooltip van.
  • zab
    #983
    És hogyan lehet más trónjára pályázni ha van ilyen royal marrige?
  • Botond #982
    Most az egy másik dolog,hogy akkor jön másik ország,aki kitúr,de elméletileg ez lenne az ellenszer. :-)
  • LSSAHPAUL
    #981
    Kikell ábrándítsalak benneteket, én a legjelentősebb kereskedőkkel lepaktáltam, szart se ér.