11580
Europa Universalis III
  • LSSAHPAUL
    #1060
    de ari vagy :)
    én meg arra gondolok hogy ha majd úgy adódik ( core provincia lesz a vazallus prov.-ja=ergo casus beli) megtámadom, és minnél kevesebb területe van annál könnyebb lesz megsemmisiteni :)
    Sőt ha háboru van és egy területet támadunk direkt még a fal betörése előtt ostromlom a várat hogy minnél több embert vesztsen :)
  • zab
    #1059
    sztem megéri a szövetségeseidet,akik a vazallusaid is,nekik területet adni békénél,had erősödjenek,én még pénzt is adok nekik háború közbe...
  • Solten
    #1058
    Az 1.3 patch-el sokat fejlődött az AI, nem lép le a háború közepén.. (illetve csak elhúzódó háború esetén köt különbékét a szövetségesed).
  • LSSAHPAUL
    #1057
    Persze hogy lehetséges :) sőt !
    Képesek visszaindulni ha nincs érdekükben a harc ( tehát én úgy csinálom hogy véletlenül se lépek rá minden provinciára elsőnek, hogy jusson valami a gépnek is! ,ne sajnáld tőle mert úgyse tudja majd magához csatolni mert te békeszerződéseddel ő is békét köt ( és nem biztos hogy kérni fogod a gép által elfoglalt területeket :D )
  • Andris22
    #1056
    És az lehetséges, hogy a szöv.-eim nem jönnek segíteni? A háború közben adtam nekik területre lépés jogot. (még nagyon kezdő vagyok)
  • Pluskast
    #1055
    Nem tudom tudjátok e de készűl a kiegészítés a játékhoz ami a nagy farncia forradalom illetve napóleon korszakát dolgozza fel.
  • LSSAHPAUL
    #1054
    Mennek a saját fejük után, viszont feltétlenül nézd meg hogy adtál e nekik területedre lépés jogot.
  • Alal
    #1053
    egyszerűen... sehogy... csak akkor, ha szövetségeseid is egyben, de akkor meg már úgyis beszállnak a harcba (vagy nem) a háború elején
  • Andris22
    #1052
    Valaki meg tudná mondani, hogy hogyan lehet a vazallusoktól katonai segítséget kérni?
  • Solten
    #1051
    http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=307628

    (gyengébbek kedvéért: unlimited time mod)
  • zab
    #1050
    és olyan mod nincs h nincs vége a játéknak? szóval végtelen ideig megy!
  • Solten
    #1049
    Sztem' a magna mundi III mod a legf@szább. A többi lefagy sokszor meg sz@rakodik. Jó még a combomod.
  • Solten
    #1048
    http://forum.paradoxplaza.com/forum/forumdisplay.php?f=357
  • zab
    #1047
    a végtelen idő mod-ot honnan lehet leszedni,v alapból bármilyen mod-ot?? előre is kössz!
  • tsipa
    #1046
    Elkezdtem újramagyarosítani a magyar szövegeket, h azoknak több értelme legyen, de még soki idő kell...
  • Solten
    #1045
    Visszaváltottam angolra. Eléggé magyartalan a fordítás :) Készítőnek elégtelen.
  • Solten
    #1044
    Visszaváltottam magyarra. Eléggé magyartalan a fordítás :) Készítőnek elégtelen.
  • zab
    #1043
    huh,hát nekem is jól jött:)
  • Solten
    #1042
    Működik! Thx!
  • Solten
    #1041
    Dehogy. Max-on fut...
  • tsipa
    #1040
    Nem, nekem piros, enyhén rücskös, ha rázúmolok.Egyébként meg a víz sem ilyen színű nekem, nekem élő kék, és hullámzik. Olyan, mintha alacsonyabb grafikai beállításkokon futna...
  • Grrrrrrr
    #1039
    Nézd meg a politika térképet. Szerintem ott neked is fekete lesz.
  • Grrrrrrr
    #1038
    De én nem kértem pénzt... Én azt kértem, hogy ne követelje tőlem Vologda tartományt. Ugyanis ez adott neki cassus bellit ellenem. Ez ha jól emlékszem 6% volt. Végül egyébként elfogadtam a békét. A hosszú háborúból a nyereségem kazan volt, mert ez vlt az utolsó tarto,ány, és ezt mindjárt a háború elején annektáltam. Utána 1 tartományra zsugorítottam Novgorodot, és nekiestem Biharnak. elég jól elvettem tőle. Most a Timurridák jönnek, mert kell nekem Samarkand, mint COT. A litván háború foyománya még 5 darab fegyvermanufaktúra. Jelenleg 2-vel magasabb a fejlettségem, mint az övék. De egyenlőre Ázsiában akarok terjeszkedni, hogy a toborozható sereg létszámát megnöveljem. Erősen gondolkodok Indián, és a későbbiekben Kínán.
  • Gamer KR
    #1037
    A settings.txt-ben írjátok át a nyelvet "swedish"-re, és magyar lesz az egész.
  • tsipa
    #1036
    Akkor mitől fekete színűek a határaid??? Nekem mid piros. Vagy alacsonyabbak a grafikai beállításid? (Nekem minden maxon van)
  • zab
    #1035
    most raktam fel patch-et azt ennyi,semmi mod nincs még...
  • tsipa
    #1034
    milyen moddal nyomod zab?
  • zab
    #1033
    én délelött,dél körül,délután szívesen játszanék!Nem tudom ti hány évesek vagytok és mennyi időtök van...
    msnem: [email protected]
  • tsipa
    #1032
    Újratelepítettem a windózt, és elfelejtettem ellmenteni a másik vinyómra a pápai mentést... Mindennek vége, kezdehetem előről... ;(
  • Solten
    #1031
    Bakker... No még 1×

  • Solten
    #1030
    Svédek úgy látszik világuralomra törnek (1.3 patch)...

  • tsipa
    #1029
    Viszont olcsóbb lett a pogányok konvertációja, és könnyebben örökölhetsz más királyságot unión keresztül.
  • Solten
    #1028
    Megjelent az 1.3 patch! Eléggé brutál lett az AI: pl. Svédország 10000 gyalogossal. És ez csak az egyik hadserege volt. Hm...
  • LSSAHPAUL
    #1027
    azért adtam meg. tudod a játék inditásakor van olyan hogy update keresés vagy mi.. tedd fel a legujabb
  • zab
    #1026
    ja,nem cink ha felveszlek?? Mert gyakran szeretnék multizni
  • zab
    #1025
    jajj,patch-ek...remélem csak 1 van :)
  • LSSAHPAUL
    #1024
    oh most látom rossz helyre ment, szal tsipa-nak akart volna menni.
    az én msnem [email protected]
    a legujjabb patch van feltéve.
  • LSSAHPAUL
    #1023
    Oks látsz msn-en ? én felvettelek, illetve készen állok a játékra.
  • zab
    #1022
    Majd egy jó kis rendszert ki kéne építeni h folyamatosan tudjunk multizni!
    Pl.midenki adja meg az msnjét...
  • zab
    #1021
    Felraktam a teljeset,szóval multizhatunk!
    De h is kell?? :D