11580
Europa Universalis III
  • Solten
    #1100
    Hehhehh...

    Pár júzer már ügyködik a problémán most dobják ki modjuk új verzióját...
  • tsipa
    #1099
    Haldok a Svéd Bir.-mal, már évvégén 2000dukátus üti a markom :P. És Róma is evangélikus. Tényleg, h kell akkor regelni, vagy hol?
  • tsipa
    #1098
  • tsipa
    #1097

    Kálvinista Róma
  • tsipa
    #1096
    Pont az,h azért kéne...
  • Solten
    #1095
    :D Hát, ha nem akarsz online nyomulni, vagy paradox-fórumokba írkálni, nem nagyon kell :)
  • LSSAHPAUL
    #1094
    "Uralkodónk úgy döntött, hogy túl korán meghal. Örököse még nem elég rátermett arra, hogy irányítani tudja az országot, ezért az uralkodást egy régenstanács fogja folytatni."
    LMAO Uralkodónk úgy döntött, hogy túl korán meghal :P
  • tsipa
    #1093
    Hol lehet regelni? Mármint a honlapján hol?
  • tsipa
    #1092
    Azért írta, mert kicsi a diplomacy skilled
  • LSSAHPAUL
    #1091
    na bakker micsoda buta egy játék! 200-as haverságban vagyok a cseekkel, játék eleje óta szövik vagyunk.. felajánlottam nekik hogy legyenek a vazalusaim. Erre ezt írták vissza : "Csodáljuk hogy egy ország fenn tud maradni egy ilyen hülye uralkodóval"
    Kikérem magamnak! :P
  • Botond #1090
    Jaja,regisztráltam és kaptam login passt. :-) De nem tudom hova írtam fel :(
  • Solten
    #1089
    Valami olyasmit olvastam hogy a cég honlapján, v. egy általa megadott oldalon online regisztrációval...
  • Botond #1088
    Nekem se volt cd kulcs.
  • tsipa
    #1087
    Tőlem bármikor. Ja, van 1 kis gondom, megvettem mostmár eredetiben is a játékot, és nemtom hogy hol van a kib***ott cd kulcs, nincs a tokban/tokon, nincs a leíráson/ban (végigolvastam csak úgy) és a cd-n sincs. Itt vettem a békéscsabai Mediamarktban egyébként. Most egyébként modolom a gémet, létrehoztam az unitárius vallást, most azon ügyködök, h történelem szerűen jelenjen meg, mint az evangélikus, továbbá újralemagyarosítottam az összes vallással kapcsolatos szöveget, így most már olyan van, amikor a konvertáció nem sikerül, h pl.: a gyaur kutyák térítése nem sikerült . :P
  • LSSAHPAUL
    #1086
    nem feltétlenül!! direkt ipén lehet játszani!!Tsipával és Zabbal már játszottunk is!! tényleg mikor játszunk megint ?? Joebacsi nem akarsz beszálni egy multiba ? azaz ez nem kérdés :)
  • Grrrrrrr
    #1085
    Én is. Csak a multihoz kér kulcsot.
  • Solten
    #1084
    Úgy tudom nincs másolásvédelme a játéknak.
  • Botond #1083
    Nem tudom van e már hozzá törés. Nézz szét a neten. Biztonsági másolatokhoz javított exe szokott lenni a www.gamecopyworld.com-on pl.
  • joebacsi
    #1082
    ezek a patchek működnek biztonsági másolattal is? :)
  • Solten
    #1081
    Ha majd szétesik Burgundia (1508 körül), jönnek a zsíros flamand és wallon tartományok. Egyedül lehetetlen kivégezni, burgundia túl erős. Egyik serege határomnál ácsingózott, 8k-8k lovas és gyalogosból állt :O
    Egy játokomnál Dániával nyomtam erre megörököltem Burgundia németalföldi tartományiait :O
  • Solten
    #1080
    Én most újat kezdtem, Burgundiával "szabaddá tettem" Holland és Zeeland tartományokat. Friesland és Gelre nekem esett, 200 dukát kölcsön és bekajáltam őket. Szövetségre lépett velem Anglia Burgundia és Portugália. Az utrechti teokráciával és szövetségeseivel így könnyen elbántam, így létrejött Hollandia :) (1470)
  • Solten
    #1079
    Ezért jó a Magna Mundi mod. A Német-római birodalmat alkotó kis államokat szinte lehetetlen bekebelezni.
  • LSSAHPAUL
    #1078
    norm fokozaton játszok, erdély békésen csatlakozott, nem békésen: moldávia,bosznia,montenegró. Vazallusom: saxony. Szövim: csehország, Unio:Aragon stab:+1 , vagy 4db csapatszállítóm pl skocia stb megtorlásásra :), 4 lovas, 4 inf. Ennyi. Van 300 aranyam azt szoktam odaadni, csak most nincs diplomatám mert a fél világtól áthaladási engedélyt kell kérjek hogy elérjem a franciákat. Persze előtte kell nyalni a seggüket :p
  • Botond #1077
    1.3as patchban csomó jó kis újítás van, az egyik például, hogy nincs független Horvátország.
  • joebacsi
    #1076
    15dik század végére hogy jutottál el a franciákig? :)
    amúgy nálam is valószínűleg előbb-utóbb egymásnak esünk, mert közöttünk lassan elfogytak a kis államok, igaz 1530 van már...
    mostanra végre van energiám gyarmatosítani, meg még erdélyt, és a horvátokat is meg kell vennem, erre is kell még 1-2 év :)
  • LSSAHPAUL
    #1075
    bakker megint olyan történt hogy muszáj leirjam :D
    Kemény háboruban vagyok a franciákkal és a norvégokkal. A franciáknál nem állok túl jól, de norvégiát végig csaptam 4 lovassal :)
    Én vagyok a főnök az én oldalamon, az ellenfélnél norvégia. Mivel a szövi spanyolok túl nagy veszteséget szenvdedtek a franciáktól a norvégok nem hajlandóak békét kötni.. ÉS MI TÖRTÉNIK ???
    - 1.Október,1475 Norvégia öszeomlott.
    loooool A fővárosa kivételével csak úgyni megkaptam az összes területét :P
  • tsipa
    #1074
    ááá... nem sok év végén 2000 dukátus üti a markom
    Megaztán az annekció után 900-at kaptam vissza, meg Moszkvát :P
  • LSSAHPAUL
    #1073
    1000 !!! te jó ég , én meg sírok 50-ért :P
    1000-ből aztán van haszon..
  • tsipa
    #1072
    pedig van... nekem nem fizetett vissza Moscuwy, pedig 1000 dukátust adtam neki 10%-os kamatra... aztán megszűnt létezni :P
  • LSSAHPAUL
    #1071
    kurvajó játék.

    Bakker most Bosznia szivatott meg hogy nem fizeti vissza az 50 aranyamat, lehet jól jártam mert ezzel automatik casus bell-t adott, megtámadtam és szétszedtem két nyomi szövetségesével együtt, így 50 aranyért enyém lett bosznia, moldávia, montenegró. Így jár mostantól az aki lop.
  • tzsoltika
    #1070
    Ez milyen játék?
  • LSSAHPAUL
    #1069
    Szemét Tripoli nem fizette vissza a kölcsönt. Eddig ilyet nem tapasztaltam, nem is tudtam hogy létezik olyan hogy nem fizetik vissza... Busás hasznom származott abból hogy mindenféle országnak kölcsönadtam 200 aranyat 20% ok kamattal :D erre ezek lenyulták az összes pénzem :p
  • tsipa
    #1068
    Nem, mert ha a főmappa settings.txt-jének a felső sorában átírod az english-t v. german-t vagy azt a nyelvet swedish-re, akkor a játék nyelve nem svéd, hanem MAGYAR lesz. Tényleg, mi lesz, ha hungarian-t írok be...?
  • Scofield
    #1067
    valaki nem tudna felrakni magyaritást hozzá?
  • LSSAHPAUL
    #1066
    nálam mindig háború van :) a war tax meg mindig be van kapcsolva had tejeljen a nép. A katonák döglenek a harcmezőn ez a legkevesebb amit megtehetnek.
  • Grrrrrrr
    #1065
    Én is a kincstár csúszka max lehúzását tartom jónak. gy háborúban mondjuk teljesen ráhúztam, dés meg is ugrott az infláció, de a csúszka vissza húzásával ez szép lassan megszűnt. Nem gondolkodom a bank ideában.
  • Andris22
    #1064
    Őőő...nekem most 3.valamennyin van. Kipróbálom a bankot.
  • LSSAHPAUL
    #1063
    Van egy nemzeti idea azzal. De ezt csak 2.-ra szoktam betenni, első a deus vult :)
    Közepes fokozaton a magyarokkal én úgy nyomom hogy kezdettől fogva maxra kutatás.. persze előfordul hogy néha nem jövök ki az évvégi pénzből ezért max 0.3 ig felszokott menni de hamar vissza is megy 0.0-ra. Szerintem 0.1 még elfogadható :)
  • Alal
    #1062
    nationa bank ideával le lehett vinni, az évente -.1-t ad inflációra. Én próbálom leközdeni minimálisra, ezért nem is rakok pénzt a kincstárba, csak az év eleji pénzekből élek, havonta meg vesztem rendesen az összeget, de még így is jól járok.
  • Andris22
    #1061
    Az inflációt hogy lehet lenyomni? Gondolom túl magasra van állítva a kincstár csúszka, de ha lejjebb állítom, akkor meg nagyon veszteséges leszek. És mekkora infláció számít még elfogadhatónak?