11580
Europa Universalis III
  • tsipa
    #1140
    Kösz! Szép kis képek. Főleg a saját er.központ készítése tetszik.
  • Solten
    #1139
    http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=304791
  • tsipa
    #1138
    Megnéztem a paradoxplaza-t, de ott csak 3 másik kép van, szal, ha adná egy linket, akkor köszi :).
  • Solten
    #1137
    A Paradox honlapjáról... Tengerekről nem írt... Háváj az háváj...
  • tsipa
    #1136
    Kadzsor, a nevem tsipa!!! (ejtd.: csipa, mint ami a szemedben van reggelente) Honnan szedted a képet Solten? Tényleg, a tengerekt nem lehet elnevezni??? Coast of Hawaii, de mi az a Hawaii :P.
  • Kadzsor
    #1135
    Köszi Tpista! Ez bejött!
  • Solten
    #1134
    When you found a new colony you will now be able to choose a name for that colony. So now you can have that small corner of the world named after you.

  • tsipa
    #1133
    Egyébként sztem csak a város nevét lehet maj' megadni, legalábbis én csak ezt olvastam.
  • tsipa
    #1132
    Igen? Az jó, csak nem sok név van a fejemben (Újmagyarország, Nova Hungarica, Neohungary, Újszékelyföld, stb.). Inkább az kéne, h a földrész nevét is te adhasd, pl Amerigo Vaspucciniről kapta a nevét amerika 1509-ben, mondjuk 1510-ben az Újvilág arról a felfedezőről kapná a nevét, amelyik addig a legtöbbet fedezett föl belőle :P , mint annakidején Vaspuccini. Így mondjuk a magyar felfedezőm után (Mátyás Hunyadi :D, tényleg, én is ledöbbentem) Mátyásföld vagy latinosan Matyika lehetne :P .
  • Solten
    #1131
    Helyesen: Napoleons ambition. Azt olvastam hogy nevet adhatsz az általad felfedezett földnek :)
  • Solten
    #1130
    Milyen kiegről beszélsz? (Napoleon ambitions?)
  • tsipa
    #1129
    A kiegben a kolóniáid kereskedelmi központjaiba csak az juthat maj' be, akinek te engedélyezed (tehát nálam senki).
  • tsipa
    #1128
    Tényleg, a kiegben lesz szabad kolonizáció, remélem ez azt jelenti, h a kolonisták mindig maxon vannak, és annyit küldhetek, amennyit csak akarok.
  • tsipa
    #1127
    hja,a max is e körül mozog, a max max 9diplomat skilles uralkodó mellet 41, assem, zsernoki monarchiánal +10, azt hiszem ez így max 51, csak az a monarchia típus túl kezdetleges :D .
  • LSSAHPAUL
    #1126
    hm igazad van, ez azért nem fer hogy kurva nagy haverságban vagyok egy néppel és hadatüzen.. foglalom a területetit és még mindig +100 a relation.. szal megkersetem a badboy pontot : badboy=34.521 -ez sok ?
  • csocso04
    #1125
    Köszi ez a tényleg bejött :)
  • tsipa
    #1124
    Ja, nézd azért a hínevedet is Paul, ha a maxos határ fölé megy, mindenki, akival nem vagy tűzszünetben, és szomszédos ország, rádtámad.
    Érdemes a save gamedben átírni mindig 0-ra (lehet, hogy csalás, de különben lassú lenne a hódítás :P ). A save gameben rákeresel a népedre és ott badboyra(az a hírnév), lenullázod és már kész is. Szerencsére a kiegben lehet állítani maj' ezt is meg az inflációt is ki/be kapcsolásra, illetve lesz maj' történelmi játék is, mint az eu2.
  • tsipa
    #1123
    A magyarosításhoz nézz körül az 1068-as hozzászólásom környékén.
    Ha végképp nem megy, akkor az msn címem [email protected], akkor átküldöm.
  • Kadzsor
    #1122
    Sziasztok!

    Tudna nekem is valaki magyarosítást küldeni a játékhoz?

    mail: [email protected]

    Előre is köszönöm.
  • csocso04
    #1121
    Köszi helpet:)
    Most Mecklenburggal kezdtem el újra, európában béke van, coloniák megszerzésére koncentrálok. Colonizáltam Cape Verdent, most onnét támdom az inkákat. Elején kegyetlen nehéz nek tűnt mert még ismeretlen terepen alig írunk 1573at,se pénz se elegendő kati h lenyomjam őket, de elég ha elöttük odaérek a provinciába és már nyomom is a seize colonyt, mert az inkák csak megszálják a területet nem csatolják magukhoz. Déli és északi aranymezők már az enyémek :) csak az a bibi h a fehér zászlómat se fogadják...
  • LSSAHPAUL
    #1120
    figy. a ker. központban látod az illetékes országok pajzsát. vidd rá a kurzort és látni fogod hány százalék esélyed van kiütni egy kereskedőjét. Lehet pont azzal országgal kötöttél paktumot akit legkönnyebben kiüthettél volna. Kössél azokkal akikkel 1% esélyed van (én nálam a résztvevők 80%-nál csak 1% esélyem van szal szarok a kereskedésben, azaz nem egészen mert örömmel kérek ilyen provinciákat béke tárgyalásnál ).
    más.
    Az angliai csatám lezárult egész angliát elfoglaltam de csak 60%-ot tudtam elérni a sok barom kolonia miatt.. nekem meg nincs még kifejlesztve, meg amúgy is jobb ha kerülöm az angol flottát :) szal elkértem oxfordot és kelet angliát ( 10% goverment tech )
  • csocso04
    #1119
    mért van az hogy ha kereskdelmi egyezményeket kötök akkor a kreskedőim pillanatok alatt kiesnek és ha mégis bent maradnak akkor alig hoznak 4aranyar az 5ös szinten? ezelött 28at hoztak:(
    Tudna vki küldeni magyarítást a játékhoz? mail:[email protected]
  • LSSAHPAUL
    #1118
    Na kezd nagyon durva lenni a harc.. ha veszek egy tábornokot, 3 hét és már megint 100%-on van a katonai tradicio.. minden napra jut egy harc.. pedig csak 1510-ez irunk... Angliát csesztetem 20k lovassal, közben spannyol ország és portugália is hadatüzent, utánpótlás elvágva. De már nem is tudnák küldeni mert közben fél europa hadatüzent.. Évente több mint 100 arany minusszal zárok.. volt 1500 aranyam és most már csak 400 van. 4 év mulva békét kell kössek és lekell vegyem a katonaság zsoldját.
  • tsipa
    #1117
    Nem,csak É.-Amerika nyugati része (a Mssisipi-ig, és az összes kanadai ter.) az enyém, meg Európa nagy része is (többek között Dijon, Moszkva, Athén, Berlin, Bécs, Krakkó, Amsterdam,Buda, Novgorod és UFA) ezenkívül Dél-Afrikában is van úgy 10 provinciám (Fokváros) meg a világ óceáni szigetei, mint Szt. Ilona, Fernanado Po, Cape Verde, Mahe, Bourbon, Mauritius, Diego Garcia, Kiribati, Samoa, Fiji, Tahiti, Bermuda és az Azori-szk.. Van asszem 7 ker. központom, mindegyik monopóiummal. naon király
  • Solten
    #1116
    300?? Meghódítottad a fél világot?
  • tsipa
    #1115
    Én a svédekkel, kb 300prov. van, év végi bevétel 3500 dukát.
  • Solten
    #1114
    Burgundiától "függetlenítettem" Holland és Zeeland tartományt. Cél Németalföld egyesítése, gyarmatbirodalom kiépítése.
  • tsipa
    #1113
    Melyik néppel játszotok most?
  • tsipa
    #1112
    Ja az.
  • Solten
    #1111
    Megjelent az MM IV mod! Hihetetlen jó...
  • richard092
    #1110
    Vegyél fel msn-en vagy küld el e-mailbe.
    MSN: [email protected]
    e-mail: [email protected]
  • richard092
    #1109
    [email protected]
  • tsipa
    #1108
    (én a textbe néhol belejavítottam, h az élehűbb legyen)
  • tsipa
    #1107
    mi az msn címed?
  • richard092
    #1106
    De nincs benne magyar szöveg! Valaki pls küldje már el a
    "localisation" mappában lévő 2 fájlt.
  • tsipa
    #1105
    settings.txt
  • tsipa
    #1104
    A játék főmappájában sttings.txt-t megnyitod, felül az english-t vagy german-t átírod swedish-re, és a játék magyar lesz. Ha hungarianra írod át, akkor sehol semmilyen szöveg sem lesz .
  • richard092
    #1103
    Ha valakinek meg van az Europa Universalis 3 magyar változata kérem küldje el a magyar fájlokat.
    [email protected]
  • tsipa
    #1102
    "Fasza"... Regeltem a gamersgate-n, de nem toma mygameshez adni az eu3-mat, csak úgy, ha újból megveszem :S
  • Solten
    #1101
    How to register:
    At the top of the forum page, thre is a link named My Games. To register, you go here and enter your key.

    http://forum.paradoxplaza.com/forum/mygames.php?

    If you have bought the game in a store and have a physical copy, the key is on the back side of the manual. If you have bought the game from GamersGate, the key is on that website under "My Games".