11580
Europa Universalis III
  • Solten
    #1180
    Csak angol nyelvűt ismerek (torrent)...
  • Solten
    #1179
    Azt hittem ez a játék arról szól, hogy beleszólj a történelembe... Lehet hogy a gép azért kezdett kolonizálni, 1459-ben, mert én is?? Francia gyarmat 15 sz. elején Kanadában... Eléggé valószínű...
  • tomip81
    #1178
    Sziasztok!

    Található valahol valami magyar nyelvü leírás az EU3-ról? Mert már vagy tizedjére kezdem újra a magyarokkal, de nem juttok egyröl a kettőre. Alig van pénzem, fejleszteni nem tudok, állandó deficit stb,stb,stb...
  • csocso04
    #1177
    látod... ez történik ha beleszolsz a történelembe... :)

    válaszd japánt oszt nézd meg úgy európa alakulását :)
  • Solten
    #1176
    Magnamundi modot elkészíthetnék már hozzá. Flandriával kolonizáltam fél Észak Amerikát, Kanadán vagy 4 ország osztozik... Fél Európa már Csehország ... Szóval akkora hülyeségek vannak benne hogy ihaj.
  • Solten
    #1175
    Gondolom, a historical követi a történelmi eseményeket ()... Uralkodók, stb. Az event meg "randomszerű".
  • Haglee
    #1174
    Hi all, a beállításoknál mi a különbség a historical és az event között??
  • tsipa
    #1173
    De ne adj senkinek, h fullos monopóliumod legyen saját területeid felett .
  • tsipa
    #1172
    de, egyszerű diplomáciával
  • csocso04
    #1171
    mondjuk az rossz benne hogy ha ker.központodhoz hozzáférést kérnek és megadod akkor mindegyikhez hozzáfér és nem tudod már utólag visszavonni.. :(
  • tsipa
    #1170
    Naon fasza kieg, főleg a kolónia névadása és a ker.közp. létrehozásának lehetősége, meg persze a kereskedó auto küldése.
  • tsipa
    #1169
    Megtaláltam a demonoidon, kösz!
  • tsipa
    #1168
    Hja, látom (visszaolvastam), megvetted. Majd én is meg fogom, de addig is...
  • tsipa
    #1167
    Honnan szedted a kieget, még se az isohunt.com-on, se a torrentspy.com-on nem látom :( , pedig már úgy kipróbálnám...
  • Solten
    #1166
    Várok az új verzióhoz egy jó kis mod-ot, mert az alapjáték elég száraz...

    Tetszik hogy meg lehet szüntetni a ker.központot, és újat létrehozni (persze mindkető jó kis pénzbe kerül)..

    A kereskedőket be lehet állítani "autosend"-re.
  • Solten
    #1165
    Másik lehetőség... Installálni a játékot+1.3 patch+kiegészítő (kb. 80 MB) -> felülírni a főkönytár fájlait.
  • Solten
    #1164
    Természetesen megvettem...

    Meg vannak torrentek (pl. demonoid...)...
  • Lysandus
    #1163
    És hol találtad?
  • Solten
    #1162
    Egy file, feltelepítette magát, az alapjáték nélkül működik.. Hm..
  • Lysandus
    #1161
    A kieg önállóan telepíthető, vagy rá kell nyomni az alapjátékra?
  • Solten
    #1160
    Most Flandriával igázom le a világot (combomod)...

    Ja és megjelent a kieg.: Napoleon's ambition
  • recon12
    #1159
    tudom hogy van bár elég felületesen néztem végig........ amúgy kösz a segítséget!
  • tsipa
    #1158
    A tűzszünetre katt. Ott kiválasztod a számodra legelőnyösebb békét (sajna a 100%-ot nem lehet túllépni követeléssel az 1.3-mas patchban), lehtőleg minnél több provinciát szerezve (vagy inkább minnél több értékeset, több pénz follyon be), és ha az ellen elfogadja, akkor a megszerzett provokon már építhetsz is (de csak azokat az épületeket, amike már kifejlesztettél). Egyébként van a gémhez toturial is .
  • recon12
    #1157
    Hello mindenki!most a világ leglámább kérdését teszem fel:hogyan lehet elfoglalni úgy egy tartományt hogy tudjak benne építkezni?mert leostromlom a várat kinn van a városon a zászló de amikor rákattintok a provinciára mert pl. egységet akarok képezni akkor egy diplomáciai panel jön ki amin választhatok hogy az adott néppel melynek területét elfoglaltam mit kivánok tenni(pl. tűzszünet,kereskedelmi embargó[vagy mi]).Plíz help me!!!
  • tsipa
    #1156
    Velem is elég érdekes dolgod zajlanak le játék közben(egyesek szemében idegbetegnek is tűnhetek), pl. elég idegesítő, amikor a gép a "véletlen" 6*-os harci képzettségű (megnéztem, ezt 30 harci tradícióval csinálta) emberét beteszi csata közben a serege élére, és én meg még az el nem foglalt ellenséges prov.okon se tudok ilyet, nemhogy csata közben... BÁHHH!!!
  • Solten
    #1155
    Volt egy "rövid" játékom... Dániával kezdtem, az első években senkit nem támadtam meg. Voltaképp nem is kezdeményeztem háborút... Badboyom 0. Megtámad Svédország. 100-as kapcsolattal... Norvégiával elintéztem, egy prov. neki, egy nekem. Erre a gép felajánlja hogy alakítsam meg a Kalmár Úniót. Hátránya, hogy Pommerania és a Német Lovagrend háborút indít ellenem. Ok, Pomeránia szövetségesét,Mecklenburgot kicsináltam, megtettem vazallussá. Pommeránia az összeomlás végén állt, egy provját elfoglaltam, a másik 80%-os ostrom alatt állt. Erre hadat üzen Ausztria (Badboyom még mindig kb. 0) vagy 8 szövetségesével... 30000 Habsburg katona qrvára jól érintett. Mire mindegyiket kicsináltam, manpowerem 0, lóvé 0, erre délről jön egy újabb 10000-es osztrák sereg pihent katonákkal... Úgyhogy ezt a csaló gépnek:
    Ami érdekes: A törökök sok játékomban betámadták ausztriát, vagy 2000 katonával próbál ellenállni. Rendszerint az a vége hogy a törökök Tirolban mecsetet építenek, Osztrákiának meg csak Bécs marad a kezén.. Szóval nem tom' honnan kukázott össze ekkora haderőt ez aszemét csaló gép
  • tsipa
    #1154
    Kieget akarok most!!! WÁÁÁÁÁ!!!
  • tsipa
    #1153
    Na, ezekszerint csak 15collos monitorod van, és furcsán nézett volna rajta ki a 17collos kép
  • recon12
    #1152
    sikerült!!!!a settingsben átkellett írnom a felbontást 1280 szor 960(vagy mennyiről) 1024 * 768 ra!
  • recon12
    #1151
    De a menübe se lép be csak megy az zene meg sötét képernyő aztán ennyi....Megvenni meg egyenlőre nem igazán merem mert semennyire sem ismerem ezt a játékot.Az új patch is fenn van(1.3 márha ez az új...)de azzal se megyeget.Talán crack kell hozzá?És ha igen honnan tudnám leszedni?.Ja és köszönöm a segítséget. (ui:ha vissza írna valaki és én nem válaszolnék rá táborban vagyok)
  • tsipa
    #1150
    Nekem is az volt először, de nekem nem volt ilyen problémám, de a lehet, hogy a videlyókártyádnak van baja vele. A settingsben állítsd a multisamplingot, vagy mit, meg az antialaisingot 0, hátha akkor, és vedd meg a játékot, amint teheted. Az is lehet, hogy egy patch is javítja a problémát.
  • recon12
    #1149
    hy all!torrentről letöltöttem a reloaded verziót és az lenne a bajom vele hogy amikor elindítom a játékot lemegy az intro kidob a a tálcára aztán vissza a játékba de nem a menüt hanem egy feketeképernyőt jelenít meg.megtudná valaki mondani mi lehet a baj? ui:ha a warez témát itt nem igazán szabad erőltetni akkor elnézést kérek eme kérdésért
  • bad00
    #1148
    Ha valaki akar neten játszani akkor vegyen fel, mert én is ki szeretném próbálni!!! msn:[email protected]
  • bad00
    #1147
    thx kipróbálom
  • LSSAHPAUL
    #1146
    Nekem norvégia úgy omlott össze hogy nem akart 101% terület átadásos békét kötni, én meg háborúban voltam szal nekem mindegy én ráérek.. aztán egyszerscsak kiirta hogy Norvégia öszeomlott és megkaptam azokat a tanyákat.
  • tsipa
    #1145
    megnéztem, war exhaustion
  • tsipa
    #1144
    Kémekkel, vagy háborúzással, ennek 2 lehetősége van: 1. elkéred tőlegfontosabb területeit, 2. sokat háborúzik, és túl nagyra nő a hátország elégedetlensége, és mindenhol lázadoznak (lsd. mint az 1. világháborúban a Monarchiában szar csehek, szerbek, románok, akik miatt most még ilyen kicsik vunk, mármint Magyarország a kicsi :P ), az elégedetlenségi fokot a lázadás kockázatánál(revolt chance) láthatod, ott a háborús kimerültség (war exhubition, asszem).
  • bad00
    #1143
    Hogyan kell elérni hogy az ellenfél állama összeomoljon?
  • tsipa
    #1142
    Az szar, mer' pénz az rengeteg van, csak telepesből van kevés. Na maj' meglássuk, h. melyikünk tippje jön be aug. végén.
  • Lysandus
    #1141
    Nem egészen. Az angol "free" ingyenest is jelent. Tehát kezdéskor választhatod azt, hogy ne kerüljön pénzbe a telepesek küldése. Lesz ilyen lehetőség a kémek, kereskedők és hittérítők esetében is. Arról nincs szó, hogy majd többen is lesznek, gondolom úgy termelődnek, mint eddig.