24308
Aion-MMORPG(F2P)
  • Zomil
    ugy látom ez olyan mint a gw-ben :)
  • Lyan Kyj

• Szaruman
    Gwnek jó az irányítása (wasd), egy olyat bárhol máshol is el tudnék viselni.
  • Jockey
    miért ne menjünk bele?
    neked bejön l2 irányitás, nekem nem ennyi
    ugyanez vonatkozik pvp-re is..
    l2 szerint fos, ráadásul nem csak a pvp vicc benne, hanem az egész
    neked tetszik, ez van:-)
  • Jockey
    hát, nemtom próbáltad-e pl L2-ben mozogni wasd-le, de vicc, használhatatlan..
  • phalanx
    ebbe ne menjünk bele, ízlés dolga ... nekem pl hányingerem van a wow féle wasd-ből, L2-ben jól be vált pont-n-click nekem tökéletes

• musha
    dehát van wsad gw-ben is, emlékeim szerint l2-ben is, és mellette lehet egérrel is irányítani, ez így ideális, nem? persze, sokszor én is úgy mozgok, de sokszor meg rohadt kényelmes ha csak az egyik kezemet kell használni :)
  • Jockey
    hát, minden fanaty pvp mmo ősatja a DAOC-be tökéletesen működött a wasd kombináció, sokkal reagélokonyabb mint a klikkelgetős, és sokkal hangsúlyosabbá válnak pl a közelharci teknikáknál a kivitelezés.
    De ne menjünk annnyira vissza az időbe, megnézed wow-t abba is wasd irányítás van, és tökéletes.
    Vagy nézzük EQ2-EQ-t, és had ne soroljam.
    Számomra sokkal komplexebb ha mondjuk egy olyan vágást akarok bevinni amit oldalról kell vagy hátulról és wasd-l mozgok, mintha klikkele amire vagy reagál idővel a gamma vagy nem...
  • musha
    ízlés dolga, de egyébként hogy lehet még irányítani egy mmo-t? billentyűn jelölöd ki az ellenfeleket, meg forgatod a kamerát? nem nagyon bírom elképzelni, hogy egérklikkelgetősön kívül lehet még értelmesen...
    mindegy, én biztos élvezni fogom ^^
  • Jockey
    sztem meg gáz..
    minden point click gáz, l2 is fos, ami pvp ott van az meg még lolabb:D
  • VipJoco
    Ha úgy lehet irányítani mint L2-tőt akkor okés lesz, de a videoból nézve elég furi!
  • musha
    miért, szerintem a gw irányításával pl. nincs semmi gáz...sőt...
  • Jockey
    hát az a wasd irányításon remélem finmítanak mert borzalamsan mozog a karakter..
    sajna úgy látom itt is a fránya ncsoft-os klikkelgetős faszság van előnyben, ez nem vetít tul sok jót előre, de legyünk optimisták:p
  • Lyan Kyj
    Új infó:
    Minden kasztnak egyfajta kombózós skill-ellövése lesz. Tehát skill-láncokat lehet létrehozni. Ebben az a durva, hogy a játékosok egymással is összekapcsolhatják ezeket, így extrém-brutál varázslatokat lehet létrehozni!!

A játék történései az általad választott szerveren történnek, szal cselekedeteid arra az adott szerverre lesznek kihatással, amin játszol (ugye ez a "te alakítod a világot" dologhoz tartozik)

Itt egy videó a ranger kasztról (igen, tőröket, kisebb kardokkal is harcol). Egyhén spoileres, mert lelövi az első repülést:)
    KATT
    Egyébként rengeteg videó van youtube-on, szal kutakodjon, akit érdekel!

Ez az oldalirányú futás elég érdekes, meg a karakterek interakciója csatában is elég szokatlan. Bár utóbbit lehet h csak a hatalmas sebzésjelzők meg a csili-vili effektek miatt érzem így.

Az RPG részről még szinte semmit sem tudni, remélem azért elég komplex lesz, és nem lesz túl nagy hangsúlgy az akción, ilyen szempontból. Szal nehogy az legyen, mint GWben, h van 10 fajta fegyver kasztonként, meg pár armor, oszt csá.
    Egyre több interjúban hangzik el, h itt nem a grindelésről szól a játék, sohasem lesz unalmas...na ezt majd meglátjuk:DD

Az irányításra azt mondták, kontrollerrel is lehet majd nyomni a mászkálást...na ez viszont nem sok jót jelent komplexitás szempontjából.
  • PEE01
    Marad minden a régi csak az oldalunkon lesz egy új játék ami mellé pipát lehet tenni hogy meg van!
  • Lyan Kyj
    HD 2 lesz itt, érzem:D
  • PEE01
    Na végig néztem mindent és már kezd érdekelni a dolog...
  • musha
    azért nyárra legalább beiktathatnának egy bétát, ha már nem jelenik meg akkor...mondjuk ha novemberben megjelenik, akkor ez akár esélyes is lehet.
  • Lyan Kyj
    még 2 dolog:
    még novemberben mondta egyik fejlesztő, hogy 1 éven belül jön valszeg a játék, de nem 100% Bakker, azt hittem nyárra lesz vmi.

a másik, azt mondták, hogy a játék a mostani képeknél is szebben fog kinézni, ezek a képek még régebbről vannak, csak most közölték le őket. Na erre kiv vok:)

• musha
    sokadik látásra is szerelem a játék, gyakorlatilag minden eddigi infó alapján beszteszt nálam ^^
  • Szaruman
    Vmi remény:)
  • Lyan Kyj
    na pont erről olvastam az előbb:

Q. A frequent criticism of certain MMORPGs is that there can be too much 'grinding' in the game - the repeating of certain tasks for experience. Is that the case for Aion?

During development we've focused on not adding ‘grinding based on numbers’ to arbitrarily extend the lifecycle of the game.

In Aion, you won't have to repeat one quest 100 times or kill 1,000 monsters just to gain experience.

TOVÁBBÁ: Az összes eddigi videó:DDD
    Regelni kell, de sztem megéri
    CSEKK
  • Szaruman
    Csak ne grindfest legyen:)
  • phalanx
    jól hangzik

erősen lineage szaga van a dolognak guild hall/siege?!! de ennek örülök, L2 is nagyon bejött, bárcsak a pvp része is "lineage-es" lenne
  • Lyan Kyj
    na srácok, találtam egy oldalt, KATT, ahol nagyon sok új infót lehet megtudni!
    Szemezgetek mindjárt. Eddig nagyon úgy néz ki, h tarolni fog:)

1. Mindenki vehet saját házat, díszítheti. A guildeknek is lesz külön Guild Hall. Egyenlőre nem tudni, hogy akarják megvalósítani a terület nagysága/ember dolgot.

2. Nem volt kamu, amit hírdettek, hogy "a játékosok alakítják a világot, a történetet". Egyik cikkben példaként hozták fel a következőt: "tegyük fel, hogy az egyik oldal játékosai többet bányásznak, mint a másik. Van arra esély, hogy emiatt egy eddig, a játékban nem ismert ásványt találnak, amiből újabb és újabb, erősebb itemeket tudnak készíteni.
    Vagy például...ha egy adott állatfajból túl sokat ölnek le, akkor egy ideig nem lehet vadászni őket, mert menedékbe húzódnak, és szaporodnak! Így ha egyik oldal túlbuzgó, könnyen ráfázhatnak. (IMÁDOM)

Azt eddig is tudtuk, hogy 3 frakció lesz, ebből kettő játszható...na de egy kicsit több infót hadd osszak meg:
    A "jó", világosabb környezetben élők, a The Chosen-ek általános neve: Chun
    A "rosszak", sötétebb világban élők, a The Fallen-ek neve: Ma
    az npc frakció által irányítottak pedig a Yong-ok.

a 3. npc-k által játszott frakció is élni fog, szal könnyen lehet, h egy nap azon veszik észre magukat a játékosok, hogy ostrom alatt áll egy vár (igen, ostromok is lesznek!!)

Az első küldetéslemezben viszont már VÁLASZTHATÓ KASZT lesz a Yong is!!!

Találtam pár ingame videót, érdemes csekkolni..bár ezek közel 1 évesek, de több, mint a semmi:)

KATT ELSŐHÖZ

KATT A MÁSODIKHOZ

KATT A HARMADIKHOZ

Na, egyelőre ennyi, aztán még írok, ha találtam vmit:)
  • darkling
    Újabb képek
  • Tombi
    sziasztok, nézek minden angol forumot a témában és 2007.nyarára halottam a legutolsó szóbeszédet :). Addig is nemsokára itt a Spellborn ami szintén nagy sikerre számithat! Teszteltem a Vanguard: Saga of Heroes-t is de nekem az a stilus nem jött, hiányzott a lendület ami pl a GW-ben megvan, és a játék nagyon optimalizálatlan, gondolom a fejlesztés közbeni szünetek miatt. Karácsonykor jelenik Warhammer Online ami a PvP-re helyezi a hangsúlyt (részemről rosszpont).Érdekes lehet még a Age of Conan is, bár ott nem tetszik a harcrendszer első hallásra.
  • Jockey
    van vaamiféle hivatalos megjelenési dátum már? vagy esetleg bétáról valami? kurva nagy csönd van..:(
  • Molor
    ohh tényleg a Sunról volt szó. Csak nem olvastam elég figyelmesen. Akkor ismét várom
  • Lyan Kyj
    de
  • JaSoN HuNTeR #114
    Ez havidijas lesz gondolom de javitsatok ki ha nem.
  • Lyan Kyj
    a SUNról volt szó...AIONban mindenki mindenhol
  • Molor
    És ez biztos, hogy ha kimegyek a varosból csak én leszek meg a mobok?
    Mert akkor már nem is tetszik:(
  • Laza
    WoW-bol kiindulva a 40 fos is egy 'usd vagd akit ersz a tomegben' tipus :D
  • Zomil
    egyébként egyáltalán nem olyan lesz mint a gw:)
    ráadásul pvp-nek 60v60 felállást igérnek:P
  • Szaruman
    Az nem szar, legalább nincs ott a sok kis hülye 10 éves nyomi, aki becampelnék a spawnhelyeket (mondjuk olyan sincs emiatt).
  • semo1
    Ez akkora szar mint a GW kimesz a városbol és te vagy 1dül vagy ha partyval mentel akkor azokkal.
  • magus
    Bíztató, remélem nem csak egy lineage 2 lesz szárnyakkal és updatelt enginnel.
  • Laza
    Ehh, ezt mar regen lattam, de ha jol tudom ez az, ami a vegletekig egy full egyszeru usd-vagd esz nelkul game.
    Meg nem szeretem mar az elnagyolt (hatalmas tagas terem 3 mobbal) gamekat ...

Majd meglatjuk ... az mindenesetre erdekes, hogy lattam ezt a videot, ugyaolyan fegyverrel megy az ipse, mint abban, ahol egy full kezdo player nyomul ... ha nincsennek hatalmas mennyisegu fegyok/pancelok, amelyek fajan kombinalhatoak, akkor nem is kell :)))
    (L2-ben is azt utaltam, hogy volt 1-2 fele fegyver, 1 fele pancel, es mindegyiknel ugyanennyi jobb volt, ami a kovi lepcso. Szoval pl minden harconak ugyanazok a cuccai voltak ugyanazon a szinten :(
  • Jockey
    szépen is né ki amit linkeltél, de az az mmo, amibe nics healer class (ha jol látom abban nincs) az eleve rossz..:p