24325
Aion-MMORPG(F2P)
  • Lyan Kyj
    Lesz! Pvp mindenképp lesz levegőben, pve-ről nem tudni még. A föld-levegő interakció viszont megvan, bár gondolom az erdőben azért a repülni képtelen lényekre nem lőhetsz. Fontos szerepet kap a manőverezés, a szintkülönbség (szal felfelé a gravitáció miatt nehezebb támadni, meg ugye a nyílvesszők is nehezebben haladnak!).
    Nézd végig a videót, a közepe-vége felé van egy repülős fight..tollak hullanak, falnak csapódás, extrémdurva:)

KATT

És, egy interjúban a minap elhintette az egyik fejlesztő bácsi, h még NEM BIZTOS, hogy fizetős lesz!! Lehet h GW-hez hasonló módszert alkalmaznak!
  • Inferno
    Nem akartam semmi rosszat :D,igen régi motoros vagyok kb 30 mmo-t néztem meg és ebből 5-6 most is aktív:), AION-t nagyon várom tetcik... ^^!
  • azriel
    Hát bűn lenne kihagyni, ha már adott a repülés. Egy kis levegő-levegő valamint levegő-föld "rakéta" varázslatok, esetleg egy kis szőnyegbombázás, az tuti lenne
  • Jockey
    no akkor kis AION:
    nézegettem a vidijókat megint, és egy dolog nem tiszta.
    Értem, hogy ha földön vagyunk akkor milyne módon megy a play, de a repülés még nem tiszta.
    Tehát repülés az scak mint közlekedési forma jelenik meg, vagy lesznek repülés közbe végigvihető varázslatok is? vagy lesz "légi" harc?
    ez nem tiszta még előttem
  • Jockey
    lol
    látom te is "régi motoros vagy...de elfogadom a véleményed
    Abszolúte nem ide tartozik és télleg koncetráljunk az AION-ra, de egy dolgot azért ne felejts el, DAOC egy 2000 környékén debütált MMO, és stílusteremtő volt a pvp rendszerébe, pl ott volt elsőnek elfoglalható várak, battleground jellegű pvp rendszer, várkapukhoz faltörőkosok stb
    mai napig nemtom miért nem nyúlta le tőlük pl senki a stealher dolgot, azaz, hogy a stealherek betudtak mászni bizonyos helyeken a várfalon...
  • Szaruman
    Ez az Aion topikja. Nem lehetne priviben? Mint 1 házaspár:P
  • Inferno
    DAOC-nál szarabb PVP rendszert még nem láttam ,meg az a graf:P....:D,szval a DAOC egy kalap kaki ..
  • phalanx
    22 éves vagyok, ez nem titok
    ts-en viszont nem hiszem h hallottal volna mert sose használok TS-t csak a régi IC-s időkbe volt fent de akkor is csak hallgattam sose beszéltem...
    de látom még mindíg nem érted a lényeget, nem is eröltetem a dolgot, ha eddig nem jöttél rá miről beszélek... ezután se fogsz
  • Jockey
    Hát a kommentek alapján, ha nem tudod elkülöníteni magad az l2-ől mint személy és játék és mindemellett magadra veszed azt, hogy nekem nem tetszik az l2 és szarnak tartom, akkor nemtudok másra gondolni, vagy nemtudom mással magyarázni, mint a korral..
    A gyerekes viselekdés nem nálam tükröződik...
    A korodat meg kb tudom, sőt, hallotalak már ts-en is beszélni, de mindez lényegtelen, ne kavard el a témát, ismételem magam, mert látom nem érted:
    VÁROM AZ AION-t, és nagyon kiváncsi vagyok rá, és REMÉLEM kurva jó lesz!
    DE, bízok benne nem basszák el az irányítását, és BÍZOK benne nem l2 klón lesz.
    Ha ezt te személyes sértésnek veszed, sajnállak.
    részemről téma lezárva
  • phalanx
    ha hiszed ha nem játszottam DAOC-al igaz csak egyszer...
    nagyon nem tetszik ez az idősebb vagyok meg tapasztaltabb így nyilván nekem van igazam duma, szállj le a magas lóról...
    ja és ahhoz képest hogy 30+ vagy, gyerekesen viselkedsz, azzal hogy az L2-t fikázod engem fikázol mivel ez az egyik "kedvenc" játékom így nem lehet/tudom figyelmen kívül hagyni sértegető kommentjeidet
  • Jockey
    1. én nem értelek benneteket mi a problémátok
    ez egy fórum, kiváncsian várom ezt a gammát, de akinek nem volt valami furcsa az utolsó belinkelt videóba, ahol amikor a földön mozgott valami botrányosan nézett ki. Ez az én véleményem nemtom miért ne közölhetném ezen fórumon az aggályaimat a játékkal kapcsolatosan..
    2. nem a wow az isten nekem, de jó játék, mint írtam nekem pvp-be a DAOC az isten, amivel te tudom hogy nem játszottál..fiatal voltál még akkor az mmo-khoz..
    3. L2-t nem én hoztam be a témába.
    4. l2 ettől függetlenül fos, és ezzel nem téged szídlak, szal kár magadra venni...
    egyéb kérdés?
  • Lyan Kyj
    na, utánanéztem, mindkét irányítási módot beteszik a gammába, ki-mit szeret, azt használ. És rájöttem, hogy miért nézett ki annyira bénán, ha A vagy D gombot nyom a játékos. A legtöbb videóban nem forgatják a kamerát, teljesen szabálytalanul tűnik így a karik mozgása. Van pár videó yt-n, ahol normálisan mozog a kari, szal no para!
  • EmThor
    hát ez a támadásosmozgásos mangásharcos rész nem győzött meg - pretty weird O_O amúgy szép meg ötletes
  • Lyan Kyj
    LOL és OMFG!

Lol, mert közel 3/4 év még a játék.

OMFG, mert brutálszép!
    KATT
    Ez amúgy egy Aion-guild oldala!
  • VipJoco
    Szerintem se ártana megtartani magadnak a véleményeden és ha még egy rosz szót mersz mondani L2-ről megnézheted magad! :)
  • TruBy
    +1 :)
  • phalanx
    oké tudjuk hogy neked wow az isten és mellette minden más szar, de ez csak a te véleményed, tartsd meg magadnak pls
  • Zomil
    ugy látom ez olyan mint a gw-ben :)
  • Lyan Kyj

• Szaruman
    Gwnek jó az irányítása (wasd), egy olyat bárhol máshol is el tudnék viselni.
  • Jockey
    miért ne menjünk bele?
    neked bejön l2 irányitás, nekem nem ennyi
    ugyanez vonatkozik pvp-re is..
    l2 szerint fos, ráadásul nem csak a pvp vicc benne, hanem az egész
    neked tetszik, ez van:-)
  • Jockey
    hát, nemtom próbáltad-e pl L2-ben mozogni wasd-le, de vicc, használhatatlan..
  • phalanx
    ebbe ne menjünk bele, ízlés dolga ... nekem pl hányingerem van a wow féle wasd-ből, L2-ben jól be vált pont-n-click nekem tökéletes

• musha
    dehát van wsad gw-ben is, emlékeim szerint l2-ben is, és mellette lehet egérrel is irányítani, ez így ideális, nem? persze, sokszor én is úgy mozgok, de sokszor meg rohadt kényelmes ha csak az egyik kezemet kell használni :)
  • Jockey
    hát, minden fanaty pvp mmo ősatja a DAOC-be tökéletesen működött a wasd kombináció, sokkal reagélokonyabb mint a klikkelgetős, és sokkal hangsúlyosabbá válnak pl a közelharci teknikáknál a kivitelezés.
    De ne menjünk annnyira vissza az időbe, megnézed wow-t abba is wasd irányítás van, és tökéletes.
    Vagy nézzük EQ2-EQ-t, és had ne soroljam.
    Számomra sokkal komplexebb ha mondjuk egy olyan vágást akarok bevinni amit oldalról kell vagy hátulról és wasd-l mozgok, mintha klikkele amire vagy reagál idővel a gamma vagy nem...
  • musha
    ízlés dolga, de egyébként hogy lehet még irányítani egy mmo-t? billentyűn jelölöd ki az ellenfeleket, meg forgatod a kamerát? nem nagyon bírom elképzelni, hogy egérklikkelgetősön kívül lehet még értelmesen...
    mindegy, én biztos élvezni fogom ^^
  • Jockey
    sztem meg gáz..
    minden point click gáz, l2 is fos, ami pvp ott van az meg még lolabb:D
  • VipJoco
    Ha úgy lehet irányítani mint L2-tőt akkor okés lesz, de a videoból nézve elég furi!
  • musha
    miért, szerintem a gw irányításával pl. nincs semmi gáz...sőt...
  • Jockey
    hát az a wasd irányításon remélem finmítanak mert borzalamsan mozog a karakter..
    sajna úgy látom itt is a fránya ncsoft-os klikkelgetős faszság van előnyben, ez nem vetít tul sok jót előre, de legyünk optimisták:p
  • Lyan Kyj
    Új infó:
    Minden kasztnak egyfajta kombózós skill-ellövése lesz. Tehát skill-láncokat lehet létrehozni. Ebben az a durva, hogy a játékosok egymással is összekapcsolhatják ezeket, így extrém-brutál varázslatokat lehet létrehozni!!

A játék történései az általad választott szerveren történnek, szal cselekedeteid arra az adott szerverre lesznek kihatással, amin játszol (ugye ez a "te alakítod a világot" dologhoz tartozik)

Itt egy videó a ranger kasztról (igen, tőröket, kisebb kardokkal is harcol). Egyhén spoileres, mert lelövi az első repülést:)
    KATT
    Egyébként rengeteg videó van youtube-on, szal kutakodjon, akit érdekel!

Ez az oldalirányú futás elég érdekes, meg a karakterek interakciója csatában is elég szokatlan. Bár utóbbit lehet h csak a hatalmas sebzésjelzők meg a csili-vili effektek miatt érzem így.

Az RPG részről még szinte semmit sem tudni, remélem azért elég komplex lesz, és nem lesz túl nagy hangsúlgy az akción, ilyen szempontból. Szal nehogy az legyen, mint GWben, h van 10 fajta fegyver kasztonként, meg pár armor, oszt csá.
    Egyre több interjúban hangzik el, h itt nem a grindelésről szól a játék, sohasem lesz unalmas...na ezt majd meglátjuk:DD

Az irányításra azt mondták, kontrollerrel is lehet majd nyomni a mászkálást...na ez viszont nem sok jót jelent komplexitás szempontjából.
  • PEE01
    Marad minden a régi csak az oldalunkon lesz egy új játék ami mellé pipát lehet tenni hogy meg van!
  • Lyan Kyj
    HD 2 lesz itt, érzem:D
  • PEE01
    Na végig néztem mindent és már kezd érdekelni a dolog...
  • musha
    azért nyárra legalább beiktathatnának egy bétát, ha már nem jelenik meg akkor...mondjuk ha novemberben megjelenik, akkor ez akár esélyes is lehet.
  • Lyan Kyj
    még 2 dolog:
    még novemberben mondta egyik fejlesztő, hogy 1 éven belül jön valszeg a játék, de nem 100% Bakker, azt hittem nyárra lesz vmi.

a másik, azt mondták, hogy a játék a mostani képeknél is szebben fog kinézni, ezek a képek még régebbről vannak, csak most közölték le őket. Na erre kiv vok:)

• musha
    sokadik látásra is szerelem a játék, gyakorlatilag minden eddigi infó alapján beszteszt nálam ^^
  • Szaruman
    Vmi remény:)
  • Lyan Kyj
    na pont erről olvastam az előbb:

Q. A frequent criticism of certain MMORPGs is that there can be too much 'grinding' in the game - the repeating of certain tasks for experience. Is that the case for Aion?

During development we've focused on not adding ‘grinding based on numbers’ to arbitrarily extend the lifecycle of the game.

In Aion, you won't have to repeat one quest 100 times or kill 1,000 monsters just to gain experience.

TOVÁBBÁ: Az összes eddigi videó:DDD
    Regelni kell, de sztem megéri
    CSEKK
  • Szaruman
    Csak ne grindfest legyen:)