24307
Aion-MMORPG(F2P)
  • TQ cheater
    Bazz...jól értettem?A béta után 1én még?Neeeem!!!!!!!!Én azt hittem korábban jön ki!
  • Zenty
    Gw-nél nem hitták volna ,hogy ennyire bejön ,és mondta Richard Grarriot aki a másik nagy stuftot csinálja Tabula Rasat ,hogy ncsoft több havidij mentes stufftot fog késziteni a sikerek miatt. És igy emlitett pont itt is hogy nem biztos az a havidij ( hát ne is legyen az)
  • Lyan Kyj
    nekem az esett le kicsit később, hogy az egeret húzva változik a forgás sebessége
  • spatz
    Most néztem, hogy az EU-s Aion oldalon az elején mindig más képek jönnek be.
  • Lyan Kyj
    Fő, hogy lesz, és minden követ megmozgatok, hogy bekerüljek:)
  • spatz
    Nem láttam, hogy már volt hír.
  • Lyan Kyj
    #164:)
  • spatz
    Végre egy kis konkrétum:
    "In Korea, the company plans to launch full service for Aion™ within the year after carrying out closed beta testing in the summer."

Forrás> GWonline.net
  • Lyan Kyj
    Kikerült egy újabb cikk hiv oldalra a Shugokról. Nagy részét eddig is tudtuk, egy kis történelem került most mellé, akit érdekel, az
    ITT megtekintheti.
  • Lyan Kyj
    azért harcról is lehet tudni egyet-s-mást, erről is írtam már.

Azt ugye nem is kell említenem, h föld-föld, föld-levegő, levegő-levegő küzdelmek is lesznek. A játék fizikát is használ, szal amit a videókban is láthatunk, vagyis a 'repülés-közbe-nekicsapódok-a-sziklának' jelenet is ingame harcból van.

Ha már fizika: (bár erről is regéltem már)
    Időjárás befolyásoló tényező, főleg távolsági kasztoknak. Esőben a tűzlabda gyengébb, az íjász meg felfelé ugye gyengébbet tud lőni. Repülés közben a koordináció nagyon fontos, lehet trükközni a csapások elkerülésére (hirtelen lebukás, zuhanórepülés, blabla)

A skillek egymásra épülnek, így lehet kombókat alkotni. (szal van olyan skill, amit csak egy másik előzetes skill használata után nyomhatunk el - ilyet már láttunk máshol is, de itt jön a plusz: A kombókat a csapattársak kombinálni is tudják, így szuperkombókat is létre lehet hozni. Hasonló, mint LotRO-ban, csak itt szélesebb választék, nem annyira kötött (random eséllyel 4 lehetőség)...

kicsit hosszúra sikeredett, de úgy gondoltom, nem árt, ha újra leírom két félvállról vett mondat közt...
    + úgyse képesek visszaolvasni egyesek:P

• netmester
    a harcról anyitt tudok hogy dinamikus lessz, vagyis ha az ellenfél a földre esik akkor a kordodat bele tudod beleszúrod, vagy ha az égből csapsz le akkor félrehajol. az igéretek szerint ilyen lessz
  • ToCsEk
    Nah elolvastam ezt a 4. odlalt és mintemondjak nagyon megtetszett a játék.
    Fel is vettem kedvencek közé ez a topicot.
    Én annak örülnék ha nemkellene havidíjat fizetni, ha meg lesz akkor remélem nem annyi lesz mint a WoW Gamecard ára hanem olcsóbb.
  • Lyan Kyj
    akkor te is értsd meg, h minket meg az a "tíz-százezer" tök jó fej nem érdekel, aki kireked a szűrésből (és hidd el, okkal).. de mi lenne, ha inkább a játékról csevegnénk? Annyi mindenről lehet, mégis ezen lovaglunk..
  • TQ cheater
    Akkor is meg kéne érteni hogy van több ezer talán tizezer százezer aki tök jo fej és csak a havidij miatt nem veszi meg.Lehet hogy szürés,de engem nem érdekel!
  • Faki
    off:
    Perfect world nem lesz se havidíjas és mégcsak meg se kell venni, valszleg olyan is lesz..
    ON:
    Nekem addig nem kell ilyen havidíjas MMO, amig nem képesek megoldani hogy annyit fizessek amennyit játszok. Semmi kedvem azon szarakodni, hogy befizetek, aztán valami közbejön és nem tudok kockulni, tehát elbaxok egy rakás pénzt. Gw modell az azért is jó, mert megveszem és akkor játszok amikor épp idöm van és sohasem érzem magam frusztráltnak, hogy ha nem ülök elötte, akkor elvesztettem egy rakat pénzt.
    Úgyhogy remélem Aion nem néz majd fejős tehénnek, ha igen akkor várok a GW2-re.
  • Lyan Kyj
    nos, elég sok mindent lehet azért már tudni, plusz az új eus oldalon a Daevás és DP-s cikkek is igen sokat árulnak el.

Grindfest nem lesz, direkt hangsúlyozták.

Igazából globális pvp lesz, hisz bármit csinálsz, beszivathatod a másik oldalt.
    Például:
    Belopózhattok a másik csapat területeire, direkt leírtod nekik az állatokat (erről már régebben írtam: ha tekintélyes mennyiségben írtod a az állatvilágot, akkor egy ideig elvonulnak, szaporodnak, aztán lőttek egy ideig a craftnak meg másnak...) , vagy direkt elhasználod a bányákat, így korlátozva őket. Tényleg az van, hogy gyakorlatilag ott szivathatod őket, ahol éred.

Az ostromok és nagyobb összecsapások színhelye az Abyss lesz (a kettészakadt világ közepe, ahol a 3. faj, a Dragonok is bejutottak).
    Te döntöd el, hogy segíted a szervered. Egyéni akciókkal, Pvpvel, vagy ezernyi más dologgal.
    Amúgy normál pvp akárhol (ugye a belsőbb területeken úgyis lesz jópár NPC is). A 3. faj, a Dragonok is főleg az Abyssban segítik/korlátozzák az oldalakat.

Aztán ott a DP (Divine Power) is. Ugye ezt mindenki kap, öléssel és egyéb dolgokkal lehet szerezni. Rengeteg mindenre használható. Hatalmas (akár többemberes) kombókra, buffokra, vagy akár craftingban (!!!). Tehát, pl van egy kardod, akkor felerősítheted (permanens) azt vele, illetve, akár többen összeállva, egy überbrutál fegyvert is alkothattok. Nyílván arra megy ki a játék, hogy melyik frakciónak (Elyos, Asmodian) lesz több DPje.
    Az egyének elvileg akármeddig halmozhatják, de ha kilépsz játékból, elveszik jelentős része. Viszont. ÁTRUHÁZHATÓ! Szal épp mennél el, egy guildtársad épp megjött, átadod neki a DPdet, aztán majd visszaadja, ha kell, vagy csináltok vele valami mást. Vagy lehet kristályokat szerezni, amiben tárolhatod őket.
    Sztem ez a DP rengeteg lehetőséget ad stratégia terén.
    (persze rengeteg hátulütője is lehet, de ők úgyis jobban tudják, hogy fog működni, felesleges aggódni)

Nemhiába hírdetik PvPvE-nek, itt nem a megszokott sémára épülnek majd a dolgok (ezért is szeressük:P)
    Írták, h xpt sem gyilkolással, sem questeléssel nem halmozhatsz fel, szal itt is valami minden eddiginél különböző lesz. Majd meglátjuk.

• DStein
    A havídíj szűrésnek jó. Én is jobban kedvelem a havidíjasokat, mert lényegesen kevesebb a 'hülyegyerek' az ilyen szervereken.
    Persze ez nem jelenti azt, hogy mindenki, aki fizetni képes az jófej a többi meg kis suttyó, sőt. De előszűrésnek épp megfelelő.
    A perfect worldnek van saját topikja itt sg-n, keress rá a keresőben. Azt hiszem ázsai closed béta megy most. Valami olyan bekerülési feltételei vannak, hogy netcaféban minél több gépen kell futtatni :)

Aionra visszatérve, már elég sok infó van róla, de ezek szerintem csak a felszín. A mindennapi játéktechnikáról, ami igazán lényeges, még semmit nem tudni. Pl olyan grindmánia lesz-e, mint LA2. Vagy hogy PVPben mennyire büntetik a PKzást, meg egyáltalán hol lehet majd keményen keresztbetenni másik játékosonak (pl LA2ben legfeljebb piros leszel, de ha ésszel csinálja az ember ott öl meg valakit ahol akarja). Vagy hogy a PVP csak valami nagyon kontrollált dolog lesz-e (mint GWben az arénák). Tehát szép meg jó lesz biztosan, de az igazi tartalmat még rejtegetik előlünk :)
  • TQ cheater
    Amugy pedig uj kérdés:semmi köze az elözö dölgokhoz:Nem tudtok véletlenül infokat a Perfect World nevü játékhoz?Egy kinai MMO nagyon tetszik de nem tudok rola semmit.Amugy ha jobb mint az Aion(mer eddig jonak látszik)) akko el kell döntenem meiket vegyem mer csak egyiket vehetem.
  • TQ cheater
    Elmondom neked én is tizenéves vok mégsem csalok és nekem más a szempont!Én csak egy jót szeretnék szorakozni mások zavarása nélkül,és minnél olcsobban!Én nem kapok zsebpénzt!Nem tudok havidijat fizetni!Ezt is figyelembe kéne venni.Ha az Aion nem lesz havidijas a fél világ azzal fog játszani!
  • Lyan Kyj
    többek között #234 első sor..ez nálam is igen elsődleges..a fizetős megoldással lehet szűrni az ilyeneket. Nekem megéri, ha nyugodtabban játszhatok.
  • trident
    Jogos, kooperatív; a lényegre utaltam: lehet létrehozni olyan online, karbantartott, frissített "játékot", ami szépen működik havidíj mentesen is.
    (a gw ingyenes és van tört szerver?^^)
  • TQ cheater
    Ez mind jó amit mondtok,de még mindig nem adtatok választ a kérdésre:Miért örülnétek neki ha havidijas lenne az Aion?
  • Tombi
    A Guild Wars még mindig nem MMO.
  • Lyan Kyj
    Aiont az NCSoft koreai részlege, a Studio 5 csinálja.
  • Faki
    GW-t Arenanet csinálta és NCsoft adta ki. Aiont asszem NCSOFT gyúrja bár nemtom.
  • netmester
    a guild warst is ők csinálták és az ingyenes. ésnem szar grafikkal
  • L2Goku
    Szerinted egy NC Soft Mikor csinal free jatekot ?:D Meg a ratyi city of heros meg a tobbi fosert is fizetni kell pedig semmi grafika , es . ezt ami miat lealitottak vagyis befagyasztottak az L3 Fejlesztest Free Jatek lesz ?:D
  • netmester
    ha örülnétek neki a fizethetnétek majd az enyémet is :). biztos elssz törtszerver már gw-ben is van ( sok hülye nem érti meg hogy csak 1 szer kell érte fizetni).az7ért biztos mert valamilyen szerverkeresővel kell majd kinézni a szervereket, vagy úgy lessz megoldva mint a wow-nál illezd be ebbe a file-ba...
  • szucsy89
    jah a gw féle lenne az ok, csak havidíj ne legyen
  • trident
    Én is csatlakoznék, a sok tizenéves, éretlen, akik más szórakozását rontják keressenek mást.

Személy szerint a GW félét preferálnám (csak a szoftvert veszed meg - bebizonyosodott hogy így is lehet korrekt, frissülő tartalmad adni egy közegnek és nem haltak éhen, hanem egy létrehoztak egy jól működő mmo-t. Maga a gw nem jött be, de ettől függetlenül le a kalappal előtte)
  • szucsy89
    örülnétek neki??érdekes emberek vagytok az bizti:)
  • Lyan Kyj
    nem 100%, mert hivatalosan még nincs döntés róla, sőt, direkt mondták, h gondolkodnak még rajta. Ettől függetlenül szerintem nagy esély van rá, és én is örülnék neki:)
  • phalanx
    de tudjuk bizony, fizetős lesz ez 100% és én ennek örülök
  • Lyan Kyj
    még neked áll feljebb:DDDDDLOOOL! Amúgy meg #126, #148 és #161-ban le van írva....
    Na mindegy, választ megtudtad, folyhat tovább a beszélgetés másról.
  • szucsy89
    na ennyit akartam csak, köszi szépen
  • netmester
    figyu azért nem találtad meg a kérésedre a választ mert mi sem tudjuk csak reménykedünk hogy nem fizetős lessz.ha lesz infó úgyis beírja valki, szóval nyugi
  • szucsy89
    ezért fórum nem?amúgy elnézést kérek de faki bunkóságára bunkósággal kellett válaszolni, amúgy nem tudom nézz már magadba faki mielőtt lebaszol valakit...ÉN kérek elnézés hogy meg akartam kérdezni a játékról pár infót, többet ilyen nem lesz garantálom, magas a színvonal ezen a fórumon, gratulálok, amúgymeg visszaolvastam képzeljétek el, de nem nagyon találtam a kérdésemre választ még az elején, meg el is terelődött a szó a lineage2 meg a gw-re...ezért inkább gondoltam hogy megkérdezem hátha van valaki aki meg tudná mondtani, de mint mondtam nem kell, ilyen emberektől meg főleg...szánalom..................
  • phalanx
    a te hozzászólásod mennyiben "normális"? most képzeld el hogy van 100 ember mind bejön ide és 100x felteszi ugyanazt a kérdést, amire egyébként 5 perc olvasás után választ kaphatna.. te ilyen topicot szeretnél?
  • Faki
    Mindazt amit leírtál ebben a hsz-ben az rád vall. Semmi értelmeset nem írsz és nyomorék is max te lehetsz agyilag, ha 3 oldalt képtelen vagy átolvasni.
  • netmester
    igaza van. én meg úgy tudom jópár infót leírtam kicsit lejebb, és már vannak az interneten jó fordító programok.vagyi tesség nézegetni az eu-s oldalt