450
  • Mardel
    #45
    Idegen topic.
  • Epikurosz
    #46
    Én ezt a tanulmányt olcsóbban megírtam volna.
    RégótA TUDOM, hogy az idegenek - bár léteznek, valahol a messzi távolban - megfelelő technika híján nem jutottak el hozzánk. szerintem mi leszünk az elsők, akik bevállaljuk a csillagközi utazásokat - persze, ha megérjük.
  • Epikurosz
    #47
    ez vagy gömvillám volt, vagy olyan fényes izé, amely szeiszmikusan tevékenység során jelenik meg a földfelszín felett.
  • Su0my
    #48
    ez mind oké, de attól, hogy még nem tudjátok mi az és elég megdöbbentő érdekes blabla, attól még nem feltétlenül idegen lények által okozott jelenség van.. és attól, hogy még nem tudja valaki bizonyítani az ellenkezőjét, az nem jelenti azt rögtön, hogy Jesszus, ez egy idegen eredetű valami
  • Mardel
    #49
    Épp akkor szerelték fel az erdőszéli focipályára reflektorokat. Én nemszoktam ilyenekt látni, már feltalálták a napszemveget.
  • Tomo15
    #50
    Mexikói fények...
  • Duncan Idaho
    #51
    Addig valaki a Mexikói közelmúlti eset cáfolatára tudna szintén egy linket mutatni? ( csak az esélyeggyenlőség és a pártatlanság miatt). Duncan
  • roliika
    #52
    Erre a szerverre a feltöltési sebességem nagyon gyatra. De a videó EZEN a linken 1 óra múlva elérhető lesz, nyugi, a letöltési sebesség az gyors! :) 28 MB a videó.
  • jozzee
    #53
    Tudjátok ez a cikk igenis helyénvaló.Az, hogy egy ilyen jelentős információtartalmú dokumentummal meg lehet győzni a laikusokat, szerintem ez nem a titkolódzó hatalmakat hanem az emberiség tudatlanságát és befolyásolhatóságát jellemzi.

    Ha belegondoltok gyakorlatilag mindig az aktuális érdekekhez hangolták a "Köz"-véleményét, főleg egy ilyen témában ami mellett csak nagyon kevesen foglalnak állást.

    Egyébként anno évtizedekkel ezelött még sokminden nem került titkosításra és ezek az infók napvilágra kerültek könyvek formájában.

    Ha ezen meglévő ismeretanyagokat a kormányoknak-évtizedek alatt-sikerül megcáfolnia, okoskodó, de minden tényt nélkülöző állításokkal a földbe taposni, azért a laikus társadalom saját magát okolhatja.....

    Mostpedig ott tartunk már, hogy úgy érzik(és jól tudják) a ma emberének elméje könnyedén alakítható, formálható, egész a gyermetegség szintjéig "okosítható".


    Őszinte gratuláció a "fejlett" emberi társadalomnak!A "birka" tulajdonság magas szintre emelésében elért eredményeihez!


    Lehet, hogy évek múltán a témában tapasztalható infóéhinség miatt még ez a cikk is kincs lesz akkori szemmel ha haladunk tovább eme kijelölt ösvényen......


  • Duncan Idaho
    #54
    Köszi!
  • Tinman #55
    Öööö... ki mondta, hog UFO? Utolsó mondatban írtam...
  • Tecnamo
    #56
    Mért olyan naehéz nekünk értelmes embereknek elhinni h értelem csak ezen a bolygón van??? Ennyi "véletlen" nem történhetett meg sehol máshol! Nem érdemes (szerintem) ezen a földönkívüklis témán lovagol. Egyszerűen el kell hinni h NINCS és nem is lesz értelmes élőlény más bolygón...

    És gondoljatok bele ebbe a véletlenbe, mi az esélye annak h egy felrobbanó (régi)nyomda betűdarabai egy Shakespeare-i műalkotássá tevődik össze, szinte 0...

    Az "azonosítatlan" tárgyak meg jórészt vagy opt. csalódás, vagy csalás, vagy feltűnési viszketkség eredménye, nem más.
    Értelmes ember gondolkodik...
  • Mardel
    #57
    Hát nemtom. Ha egy "ismeretlen" fényre neked az az első válaszód, hogy idegen zöld emberkék generálták, vagy csak most nézted meg a világok harcát is minden fényre behalozol. Akkor nemtudom, kinek nagyobb a képzelőereje, és ki tudd, jobban valamit elhinni. Ész érvek nélkül csak zagyvaságok. A maszlag amit meg "megpróbálnak" beadni, megmagyarázzák, hogy mit láthattál.
    Amúgy az iylen történetekben az a vicc, hogy ". Nagyjából 20 percig bámultuk és "WTF?!" gondolatokkal a fejünkben igyekeztünk tovább, mert kezdett lemenni a nap."
    Miért nem mentetek oda, és vizsgáltátok meg?
    Ha lemegy a nap aza fény még akkoris világosságot ad...
  • roliika
    #58
    Pár hozzászólásra nem reagálnék ha nem baj! :D Epi, nem rád gondoltam! :) Hát hogy mi lennénk az elsők az talán kicsit nagyképűség úgy gondolom. Mert még a jelenlegi cirka 4000 éves fizikánk szerint is több dimenzió létezik, már kvantum állapotot is tudunk küldözgetni 0 idő alatt, az anyag megmozgatása, értsd teleportáció már csak 1 lépés, és akkor aztán szó szerint nem lesznek akadályok. Mi a garancia arra, hogy egyes civilizációk nem rendelkeznek ilyen technológiával? Még 1 béna valószínűségszámítás alapján is több ezer nálunk fejlettebb faj élhet itt-ott, és több millió hasonszőrű mint mi! Ugye a nagy számok szabálya...
  • roliika
    #59
    " És gondoljatok bele ebbe a véletlenbe, mi az esélye annak h egy felrobbanó (régi)nyomda betűdarabai egy Shakespeare-i műalkotássá tevődik össze, szinte 0..." Ez tökéletesen igaz! Hopp! De akkor ki is tervezett bennünket???
  • Mardel
    #60
    Emberi tulajdonság, mindennek kell lennie legalább egy alkotónak. Itt max a véletlen az alkotó, örülj, hogy lett egy robbanás. Vagy olvassál bibliát!
  • Tinman #61
    "Értelmes ember gondolkodik..."

    Értelmes ember, hogy mondhat ilyet?
    "Egyszerűen el kell hinni h NINCS és nem is lesz értelmes élőlény más bolygón..."

    Nem gondolod, hogy az Univerzum eléggé tágas ahhoz, hogy értelmesEBB ;-) élőlények is elférjenek benne.
    Ostobaság kijelenteni, hogy "ilyen nincs!", ugyanis LEHET.
  • Peti0011
    #62
    Dehogynem lesznek idegenek egyszer csak arra ébredsz hogy már a sbájzba vannak:D
    Szerintem vannak csak sunnyognak
  • Tinman #63
    Nem tudtok olvasni?!
    Ki állította, hogy zöld emberkék generálták?

    Én max. azt MEREM sejteni, hogy a tér esetleg 1-2 helyen nem olyan mint amilyennek lennie kell. Ha úgy tetszik ez egy "hiba volt a mátrixban".
  • Su0my
    #64
    "Ha ezen meglévő ismeretanyagokat a kormányoknak-évtizedek alatt-sikerül megcáfolnia, okoskodó, de minden tényt nélkülöző állításokkal a földbe taposni, azért a laikus társadalom saját magát okolhatja....."

    én nagyon sok mindenre nyitott vagyok, akár hiszed, akár nem, de amit az ufóhívők általában bizonyítékként bedobnak, azok nagyon nem állják meg a lábukat. És persze amikor valaki vitatja, akkor jönnek a fent idézett, elég strucc-taktika ízű szöveggel...
  • Su0my
    #65
    ebben nincs igazad, igaz, a valószínűség számítás nem egy olyan dolog, ami még, ha azt is mondja, hogy a nay számok alapján ez és ez nayg eséllyel következik be, tutira jó értékeket ad meg, elég valószínű, hogy máshol is kialakulhatott élet. akár értelmes is
  • Duncan Idaho
    #66
    SzóvaL Belenéztem az egyik Mexikói videóba és ott úgy kezdi hogy infravörös ÉS radar technológiváal rögzített 11 fénypont... Szóval akkor az nem lehet egy földi hőkép tükröződése, csakis tényleges objektum...
    De az ufó állítást cáfoló cikk linkjére még mindig vevő vagyok!

    Duncan
  • Su0my
    #67
    mert nem tudsz észérveket felhozni, ökööör!:)
  • Mardel
    #68
    "Nem tudtok olvasni?!
    Ki állította, hogy zöld emberkék generálták?"

    Te nem tudsz olvasni, a válasz nem neked ment, én csak a mondatodat ragadtam ki, hogy 20 percig csak bámúltatok, mint borjú az új kapura...
  • Tinman #69
    Erre elfelejtettem reagálni:
    "Miért nem mentetek oda, és vizsgáltátok meg?"

    Mert naplemente körül nem igazán volt kedvünk szeder bokrokon és méteres "dzsungelen" átvágni magunk, úgy, hogy apám permetezőgépe a hátán, nálam meg kerti szerszámok... és ahogy már mondtam az erdő vonala 2km-re volt, onnan még min 2-3 km mire a közelébe értünk volna.

    Amúgy tudjátok mit mondott apám amikor hazaérve azt mondtam neki -már erősen szürke volt a táj- "Dehogy mész! Jobb az ilyen dolgokról tudomást sem venni.".
    És ez a baj a legtöbb emberrel. "Boldog tudatlanság".
  • Su0my
    #70
    igen ám, de ez olyan, hogy, ha a vizsgálandó eset egy sima dobókocka ledobása és az egyik eset az, hogy leesik, a máűsik , hogy a levegőben marad például, ott is elvileg egyketted a valószínűség;)
  • GABOR16
    #71
    És a te véleményed mi?
    Talá akkor te taníthatsz másokat, hogy ne legyen az amit nem akarsz. Vagy a te érdeked is ez, hogy "báb" emberek kellenek?

    Szerintem nehezen lehet eltitkolni egy olyan dolgot amiről már az ősemberek is rajzoltak barlangokba.
    És lehet mondani, hogy légköri izé, hogyha a rajz sokszor a mai bizonyíthatatlan eredetű fényképekre hasonlít. Persze biztos, hogy azoknak jelentős részük hamis, mert eléggé felkapott téma ez az UFO ügy.
    De ha van köztük igazi + az ősemberek rajzai ellehet gondolkodni, hogy talán mégsem csak az ember van "fejlett" lény (ez vicces szerintem hisz még magára, környezetére sem tud vigyázni, méghogy fejlett... heh). Talán (szerintem biztos) fejlettebbek is vannak mint az ember.
  • echo
    #72
    A wikipediaban is van róla pár szó és van az alján egy link egy hosszabb cikke: wiki
  • echo
    #73
    A wikipediaban is van róla pár szó és van az alján egy link egy hosszabb cikke: wiki
  • roliika
    #74
    Köszi de már elolvastam...érdekes mesekönyv! :D De Isten vagy Jahve vagy Devla vagy akárhogy is hívjuk, tekinthető felsőbbredű idegen lénynek nemde?
  • Su0my
    #75
    de attól még, hogy nem tudjuk mi, nem bizonyított, hogy idegen eredetű!!! FOGJÁTOK MÁR FEL! persze lehet, hogy az, de az is lehet, hogy mindjárt az ölembe hullik 5 millió dollár..
  • roliika
    #76
    Ha megveszed a dvd-m küldök 6500 képet és 224 videót! Marha!
  • Su0my
    #77
    a Harry Potter is biztos az eltitkolt varázslók története, mielőtt letitkosították..
  • echo
    #78
    Ráklikkeltem a főbb ufó észelelések linkre erre az alábbit találtam. Lehet az ikertornyokat is ők rombolták le?
    "2001: September 11, a UFO is allegedly filmed during the 9/11 attacks in New York City. A small object can be seen in the sky as the second plane hits the World Trade Center."
  • jozzee
    #79
    Én nagyon-nagyon tudom ajánlani a téma alapos áttanulmányozását és szinte már az lesz zavaró az ember fene nagy szkepticizmusánal amikor a hivatásuknál fogva szavahihető személyeknek anno olyan információk jutottak a birtokukba, amiket évtizedek alatt sikerült nevetségessé tenni.

    Ez a folyamat ami-enyhén szólva- eékerüli a többség figyelmét; az a jó szokása a civilizált társadalomnak, hogy elvárja, hogy megmondják mindenkor, hogy épp miben is kell hinni, vagy mi az ami tudható...hát tessék itt van....


  • Su0my
    #80
    és az mit bizonyít?? én is küldök neked 50 videót arról, hogy voltam a Marson... megcsinálom:) amúgy félreértés ne essék, nagyon érdekelne, ha kiderülne, hogy léteznek, sőt kapcsolatban is állunk idegen lényekkel. örülnék, ha így lenne és meg is tudnánk. viszont amíg ez be nem bizonyosodik, minden csak és kizárólag SPE-KU-LÁ-CI-Ó
  • Mardel
    #81
    Isten? Látta valaki, vagy csak a hangját hallotta lázálmában? :D Végülis az Isten átvitt értelemben az élet megteremtője, ha te az evolúciót, egy felsőbbrendű lénynek tartod, akkor számodra az is, és ebben tántoríthatatlan vagy! :)
  • Su0my
    #82
    figy, légyszíves mutass nekem tárgyi bizonyítékot, meg egy oldalt, ahol ezek az eget rengető bizonyítások vannak. ja, meg egy olyan videot, amin VÉGRE EGYSZER ÉLES MINDEN!!! és nem 2 pixelből áll a zufóó
  • Andris
    #83
    Ha végtelen nagy a világűr, akkor végtelen nagy az esélye annak is, hogy van rajtunk kívül értelmes élet valahol :) Már be is bizonyítottam, hogy vannak idegenek :-D
  • roliika
    #84
    Nem hiszek Istenben! :) Én 1 picit komlexebb dologban hiszek 1 pár saját személyes élmény és beszámolók miatt. :) Hát ez mártixosnak fog tűnni, de a körülötted lévő világ csak 1 marha jó hologram féleség, amit a szubjektív tudatodban élsz meg...már ha értesz. Tudod szar játék az élet, de qwva jó a grafikája! :D