1528
Francia bajnokság és válogatott |FFF|
  • karajjj
    #1488
    hát érdekes ez az új nike mez
  • bakkerman
    #1487
    elég jó :)
  • báttyó02
    #1486
    eb selejtező ._.



    FRANCIAORSZÁG-FEHÉROROSZORSZÁG 0-1 (0-0)
    Saint-Denis, Stade de France, 76395 néző, vezette: William Collum (skót).
    FRANCIAORSZÁG: Lloris - Sagna, Rami, Mexes, Clichy - Ménez (Saha, 69., Gameiro, 80.), Diaby, M'Vila, Malouda - Hoarau, Rémy (Valbuena, 34.). Szövetségi kapitány: Laurent Blanc.

    FEHÉROROSZORSZÁG: Zsevnov - Sitov, Omeljancsuk, Martinovics, Jurevics - Kucsij, Tigorjov - Rogyjonov (Kornyilenko, 85.), A. Hleb, V. Hleb (Putilo, 89.) - Kutuzov (Kiszljak, 74.). Szövetségi kapitány: Bernd Stange.

    Gólszerző: Kiszljak (86.)
    Sárga lap: Tigorjov (14.), Rogyjonov (49.)
    Nem változott itt semmi - hirdeti címlapján a L'Equipe azután, hogy a francia válogatott ismét megszégyenült, ezúttal saját szentélyében, a Stade de France-ban. A középpályán oktattak a franciák, de a gólszerzés sehogy sem sikerült, négy perccel a vége előtt Kiszljak büntetett, miután Vjacseszlav Hleb átgázolt a francia védelmen. Keserű debütálás jutott a Bordeaux korábbi sikeredzőjének, Laurent Blanc-nak. Hét meccse nyeretlenek a gallok.
  • Monoton
    #1485
    Blanc eltiltotta a VB-n résztvevő játékosokat egy meccsre :D
  • banok
    #1484
    ez mi, a francia U21?
  • báttyó02
    #1483
    NORVÉGIA-FRANCIAORSZÁG 2-1 (0-0)
    Ullevaal, Oslo, vezette: Carlos Velasco (spanyol).

    NORVÉGIA: Knudsen - Hogli, Hangeland, Waehler (Demidov, 46.), J. A. Riise - Huseklepp, B. H. Riise (Skjelbred, 87.), Hauger (Jenssen, 90.), Grindheim (Solli, 62.), Pedersen - Mo. Abdellaoue (Ruud, 46.). Szövetségi kapitány: Egil Olsen.

    FRANCIAORSZÁG: Ruffier - Fanni, Rami, Mexes, Cissokho - M. Sissoko (L. Diarra, 46.), Nasri (Briand, 79.), M'Vila (Cabaye, 74.), N'Zogbia (Ben Arfa, 46.) - Hoarau (Benzema, 61.), Rémy (Ménez, 46.). Szövetségi kapitány: Laurent Blanc.
    Gólszerző: Huseklepp (51., 71.), ill. Ben Arfa (48.)
    Sárga lap: Solli (70.), ill. Fanni (36.)
  • Monoton
    #1482
    Blanc cáfolta a hírt, számít rájuk a csapatban.
  • Monoton
    #1481
    Most ha ezt egy B keretnek hívnánk az se lenne gyenge :D
  • Monoton
    #1480
    Állítólag felvetődött, hogy Ribery es Benzema nem lehet tobbet valogatott a prosti botrany miatt.
  • karajjj
    #1479
    bővenjó
  • báttyó02
    #1478
    +trezeguet,gomis,saha,benzema,flamini,escudé
  • báttyó02
    #1477
    azért nemrossz ez...közülük válogathat nagyjábol:

    Kapusok: Landreau (Lille), Frey (Fiorentina), Sorin (Auxerre)
    Védők: Fanni (Rennes), Chalmé (Bordeaux), Ciani (Bordeaux), Rami (Lille), Mexes (Roma), Boumsong (Lyon), Sakho (PSG), Koscielny (Arsenal), Trémoulinas (Bordeaux), Cissokho (Lyon), M'Bengue (Toulouse), Debuchy (Lille)
    Középpályások: L. Diarra (Real Madrid), Sissoko (Toulouse), Mavuba (Lille), Be. Cheyrou (Marseille), Balmont (Lille), Pedretti (Auxerre), Ait-Fana (Montpellier), M'Vila (Rennes), Nasri (Arsenal), Cabaye (Lille), E. Capoue (Toulouse)
    Támadók: Ben Arfa (Marseille), Gameiro (Lorient), Rémy (Nice), Briand (Lyon), Ménez (AS Roma), Hoarau (PSG)
  • SLICK
    #1476
    na akkor viszonylag No Name emberekből álló keret lesz :|
  • báttyó02
    #1475
    Blanc mellőzéssel bünteti a sztrájkolókat

    Laurent Blanc, a francia labdarúgó-válogatott nemrégiben kinevezett szövetségi kapitánya egyetlen játékost sem hív meg a Norvégia elleni felkészülési mérkőzésre azok közül, akik szerepeltek a világbajnokságon, és részt vettek a Franciaországban nagy visszatetszést keltő játékossztrájkban.
    Egységesek voltak a sztrájkban – kollektív büntetésben részesültek (Fotó: Action Images)

    A Raymond Domenech örökébe lépő Laurent Blanc pénteken mutatta be hivatalosan stábját a Francia Labdarúgó-szövetség (FFF) elnökségének, és ez alkalomból terjesztette elő javaslatát: a Norvégia elleni augusztus 11-i felkészülési mérkőzésre nem hívja meg a világbajnokságon szereplő futballistákat, akik sztrájkba léptek társuk, a trágárkodó Nicolas Anelka keretből való kizárása miatt. Az elnökség elfogadta az előterjesztést.
    Hirdetés

    A francia újságírók szerették volna szóra bírni az ülésről távozó Blanc-t, ő azonban nem kívánta kommentálni döntését. Jobb híján ama szavait idézik, amiket ebben a témakörben korábban, például hivatalos bemutatásakor mondott:

    „Nyilvánvalóan nem tehetek úgy, mintha semmi sem történt volna. Szomorúan figyeltem az eseményeket, csalódással töltöttek el az eredmények, egyesek viselkedése viszont egyenesen sokkolt. Én mindig tiszteletben tartottam bizonyos elveket, betartottam viselkedési szabályokat, és most nem csak a sportpályafutásomra gondolok. Ezek a szabályok nem változtak, és én sem változtam..."

    Blanc nem teljesen váratlan döntését Franciaországban egyfajta határkijelölésként, pedagógiai indíttatású kezdő stratégiai lépésként értékelik, amelytől a játékosként világ- és Európa-bajnok szövetségi kapitány minden bizonnyal a csapatszellem javulását várja.

    Azt, hogy ezek után kik alkotják majd Blanc első válogatott keretét, augusztus 5-én tudjuk meg: az új szövetségi kapitány akkor ismerteti a meghívottak névsorát.

    Ugyancsak a jövő zenéje, hogy lesznek-e olyan futballisták, akik a történtek miatt sohasem térhetnek vissza a francia válogatottba. Mint ismert, a francia futball több nagy tekintélyű alakja szorgalmazta Nicolas Anelka és a Dél-Afrikában a csapatkapitányi teendőkkel megbízott Patrice Evra örökös száműzését a nemzeti csapatból. Utóbbi eltiltását a válogatottsági rekorder Lilian Thuram javasolta, mondván: a csapatkapitányt ilyen esetekben fokozott felelősség terheli.

    Az elnökségi ülésen megválasztották az FFF ideiglenes elnökét: a vb-kudarc után lemondó Jean-Pierre Escalettes helyét Fernand Duchaussoy, az amatőrliga elnöke vette át. Megbízatása a szövetség december 18-i közgyűléséig szól, ám ha a tőle várt modernizációs program elnyeri a tagság tetszését, valószínűleg meghosszabbítják mandátumát. Franciaország elnyerte a 2016-os Európa-bajnokság megrendezésének jogát, ezért a közeljövőben a szövetség elnökének személyére a szokásosnál is nagyobb figyelem irányul.
  • báttyó02
    #1474


    A franciák mindennel el vannak foglalva, csak a meccsel nem
  • báttyó02
    #1473
    A francia válogatott csatára, Nicolas Anelka maradhatott volna Dél-Afrikában, ha bocsánatot kér szövetségi kapitányától - ezt Raymond Domenech nyilatkozta vasárnap a TF1 tévécsatornának. Francia lapértesülések szerint a labdarúgó világbajnokságról hazaküldött Anelka lemondta a válogatottságot.



    Anelka a Franciaország-Mexikó meccs első félideje után küldte melegebb éghajlatra Domenech-t. A francia válogatott 57 éves szövetségi kapitánya vasárnapi interjújában azt mondta: "nem volt köztük konfrontáció, csupán egy nagy nyomás alatt álló játékos erős szavai hangzottak el." Azt azonban hozzátette: "nem a legjobban választotta meg Anelka a szavait, de másnap felajánlottam neki, hogy kérjen bocsánatot, de ő ezt nem akarta megtenni."

    Francia lapértesülések szerint a Dél-Afrikából hazaküldött Anelka lemondta a válogatottságot is, de ezt egyelőre hivatalosan nem erősítették meg.

    A legutóbbi futball-vb-n még döntős Franciaországnak kedden mindenképpen le kell győznie Dél-Afrikát, sőt azért is szorítaniuk kell, hogy a Mexikó-Uruguay meccs ne legyen döntetlen - ez az egyetlen esélyük ugyanis arra, hogy továbbjussanak.
  • báttyó02
    #1472
    jaja,és nem utolsó sorban remélhetőleg kidobálja az ilyen govou féléket a keretből,mexes féléket pedig behivja
  • SLICK
    #1471
    hoppp azt elfelejtettem, hogy remélem Blanc újra egy becsülettel küzdő és összetartó erős francia keretet épít. A játékosok adottak, a keret nem nevezhető rossznak. Bízom a legjobbakban!
  • SLICK
    #1470
    Domenech megérdemelte, én is leugattam volna, mégha nem is ilyen durván. Anelka megelégelte ami zajlott a francia válogatottnál, igaza volt. Mondjuk inkább simán haza is mehetett volna..
  • báttyó02
    #1469
    hát jah, ennyi
  • bakkerman
    #1468
    legalább plusz 3 hetet kap a nyári szünetből :)) ha már a VB top 16 nem jön össze neki,akkor legalább tudjon pancsizni :))
  • karajjj
    #1467
    no comment -.-
  • báttyó02
    #1466
    bár abbol a szempontból örülök ennek,hogy a keddi meccsen így tuti nem anelka fog kezdeni,én a keretből az összes többi támadót többre tartom mint őt
  • báttyó02
    #1465
    hát függetlenül attól,hogy anelkát sose csíptem,megértem hogy leugatta domenech fejét..mostis ahelyett hogy domenech körmére néznének hogy mégis mit(nem) csinál ezzel a csapattal,inkább kibasszák anelkát akinek teljesen érthető a felháborodása...persze ez csak az én véleményem
  • báttyó02
    #1464
    HIVATALOS – ANELKÁT KIZÁRTÁK A KERETBŐL: Noel Le Graet, a Francia Labdarúgó-szövetség alelnöke bejelentette, hogy hazaküldik a Raymond Domenech szövetségi kapitánnyal trágár módon összevesző Nicolas Anelkát. A sportvezető elmondta, a támadót kizárták a francia keretből, de azt nem árulta el, pontosan miért.




    VÉLEMÉNYEK


    Éric Di Méco (a Marseille egykori emblematikus figurája, 23-szoros francia válogatott játékos): „Ismerjük Nicolas Anelkát, sohasem fog bocsánatot kérni. Nála ösztönös az ilyen viselkedés, úgyhogy pakoljon össze, és szabadítsa meg magától a csapatot. Ki kell dobni őt a táborból, és kész!"

    Michel Hidalgo (a francia válogatott történetének egyik legsikeresebb szövetségi kapitánya, az 1984-es Európa-bajnok csapat szakvezetője): „Anelka cselekedete megvetésre méltó. Nem kell többé viselnie a francia válogatott mezét, véleményem szerint nem is fogja. Megdöbbentő kifejezéseket használt."

    Roselyne Bachelot sportminiszter közleménye: „A csapatra nehezedő hatalmas nyomás sem magyarázhatja meg az efféle fegyelmezetlenséget. A futballistáknak nem szabad elfelejteniük, hogy Franciaországot képviselik, és nagyon sok fiatal példaképként tekint rájuk. Ez pedig visszafogottságra és méltóságra kötelez."
  • báttyó02
    #1463
    Kirakták a keretből Anelkát - hivatalos

    Elképzelhető, hogy Nicolas Anelkát, a labdarúgó-világbajnokságon rosszul szereplő francia válogatott támadóját idő előtt hazaküldik Dél-Afrikából azt követően, hogy összetűzésbe keveredett Raymond Domenech szövetségi kapitánnyal. A francia táborból más furcsa hangok is kihallatszanak.

    A France Football információja szerint a Francia Labdarúgó-szövetség (FFF) Dél-Afrikában tartózkodó vezetői ma vizsgálják Nicolas Anelka fegyelmezetlenségét. A csatár a Mexikó elleni csütörtöki mérkőzés (0–2) szünetében keveredett összetűzésbe Domenech kapitánnyal, aki a szem- és fültanúk szerint határozottan, de emberi hangon figyelmeztette: ha nem tartja be a taktikai utasításokat, lecseréli.

    A Chelsea támadója erre olyan trágár hangnemben reagált, hogy mondandója szelídített változatát is vonakodva olvasták be a francia rádiók szombat reggeli lapszemléiben. Domenech lecserélte a magáról megfeledkező – ám a meccs után mosolygósnak, szinte elégedettnek, büszkének mutatkozó – futballistát, és a második félidőre már André-Pierre Gignac futott ki helyette a pályára, ezek szerint egyáltalán nem taktikai okokból.

    Domenech bocsánatkérést vár játékosától, aki azonban egyelőre nem hajlandó erre.

    Nem Anelka iménti esete az egyetlen bizonyítéka annak, hogy a francia keretben valami kezdettől nincs rendben.

    Ugyancsak a Dél-Afrikában dolgozó francia újságírók számoltak be arról, hogy William Gallas, a „kékek" egy másik vezéregyénisége a mexikóiak elleni mérkőzés után olyan kézmozdulattal adta tudtára a legnépszerűbb francia televízió, a válogatott mérkőzéseit közvetítő TF1 munkatársának, hogy nem kíván nyilatkozni, „ami nem válik a dicsőségére".

  • barcames
    #1462
    kiesnek megérdemelten a játékukban semmi elképzelés...
    az edzőt már rég ki kellett volna rúgni.
  • Oziris666
    #1461
    Örülők h nem láttam ezt a szenvedést!
    Szóval ez szégyen h a sokadik meccs ahol gólképtelen a csapat pedig televan kreatív gólerős(legalábbis klubbjukban) támadókkal...

    Ez kb olyan mint amikor 2002ben rúgót gól nélkül esett ki Franciaország pedig náluk volt az akkori olasz(Trezeguet)angol(Henry) és francia(Cissé) gólkirály is!


  • gercse
    #1460
    Dél Afrikát legalább néggyel kéne verni, ha Uruguay, vagy Mexikó a másikat eggyel elveri..., nem túl reális, de azért bízom bennetek, Franciák nélkül azért szarabb lenne a 16 között
  • DopeBob
    #1459
    miért nem cseréltek 3mat a franciák? :S
  • karajjj
    #1458

    azt se bánnám ha az utolsó meccset meg odaadnák a hazaiaknak, legyen egy kis sikerélményük
  • SLICK
    #1457
    +1
    Szégyen
  • báttyó02
    #1456
    hát ehhez nem tudok mit szólni amit leműveltek :| ennyi volt a vb...egyetlen dolog miatt örülök hogy mostmár végre TÉNYLEG eltakarodik ez a mocskos domenech
  • karajjj
    #1455
    ilyet sem csináltam még, de gyorsan azért értékelném a csapatot 1-től 10-ig, ahogy azt nemzetközi szinten szokás

    Lloris (6): volt egy-két neméppen profihoz méltó megmozdulása, de amikor kellett, a helyén volt
    Sagna (5): az elején semmi probléma nem volt vele, de a vége felé, mintha elfáradt volna és sorra balfaszoskodott
    Abidal (5): semmi olyan nagyobb dolgot nem vitt véghez, jól teljesített a védelem közepében is szélső létére
    Gallas (6): a védelem vezére volt most, amikor Sagna, vagy Abidal elkalandozott, ő akkor is ott volt
    Evra (6): csapatkapitánytól elvárható teljesítményt láttunk ma tőle, többször kísérte a támadást és voltak meghatározó passzai is
    Diaby (6): szintén nem lehet panasz a játékára, még fekve is harcolt a labdáért és öröm volt párszor látni, ahogy 2-3 megforgatott védő után még egy pontos passzra is futotta tőle
    Gourcuff (5): hát nem a legjobb meccse volt, az tény, de pozitív dolog, hogy legalább próbálta odatenni magát, még ha nem is sikerült
    Toulalan (6): volt pár értékelhető labdaszerzése és a passzokkal is legtöbbször megtalálta a társakat, sokkal inkább úgy tűnt a vége felé, hogy ő veszi át Gourcuff szerepét az irányító poszton
    Govou (4): akármennyire is szeretem a srácot, ez ma nagyon lecsó volt tőle... a második félidőben mintha az öltözőben maradt volna
    Ribery (5): semmi olyan hűdekomoly dolgot nem mutatott ma, volt 1-1 szép megmozdulása, mint pl Govou kihagyott helyzeténél, de azon kívül eltűnt ő is
    Anelaka (5): ő is olyan semmilyen volt most, amit tudott, kapura (vagy legalább arra felé) küldött, de tőle ma gólokat vártam!
    Henry (4): nem értem ezt a cserét, Maloudát hoztam volna helyette, ők legalább Anelkával érzik egymást a pályán, raádásul a gólhelyzetét is kihagyta és az utolsó utáni percben úgy rúgta a szabit, mint nagymuterom...
    Malouda (6): beállt, tette a dolgát és színt vitt a támadásokba
    Gignac : őt nem értékelném, mert nem sokat láttunk most belőle, de az tuti, hogy több időt érdemelt volna ma, bizonyítani akart
  • báttyó02
    #1454
  • karajjj
    #1453
    jön majd mingyá vb-banner, csak keresek jó képet
  • SLICK
    #1452
    Én bízom benne, hogy innen csak jobbak lehetnek, most szégyenkezni nincs ok. Helyzetkiahsnálást javítani kell
  • báttyó02
    #1451
    hát itt jött amit vártam a 0:0 :-\
    govou meg anelka nem való ide,sztem mindenképp henry+maloudának kéne legközelebb kezdeni helyettük
  • Monoton
    #1450
    Anelka milyen pitbull fejet vág :D

  • SLICK
    #1449
    és Malouda is jött