513
  • GulaSoft
    #119
    A PS3 is olcsóbb lesz később. Most ennek mi köze van ehhez? Most vegyél bele, mert a PS3-ban már most benne van ezért az árért!
  • edios
    #118
    Úgyértem: uannak a játéknak konzolos és pc-s portjai..
  • Sir Quno Jedi
    #117
    Látom tapasztaltnak hiszed magad, de nem vagy az éléggé!
  • edios
    #116
    Az utolsó mondatot annyival egészíteném ki, hogy "A PC nem CSAK játékra való."
    A konzol szebb képet ad nyílván, meg gyorsabban betöltenek a játékok rajta,SŐT, nem fog kivágni windowsba critical errorral, DE a PC nem töltöget percenként új pályát (Vmelyik resident evillel jáccottam PS2n nem is olyan rég, a töltögetés vs játék aránya olyan 50-50% volt.) + ahhoz képest, hogy "teljesen használhatatlan" (sztetek) játékra, elég gyakran párhuzamosan jelennek meg konzolos és PCs játékok!
  • BiroAndras
    #115
    "Ja mert a windows teljesítményszámolóját nem is a microsoft írta, hanem egy független cég!!"

    Te nagyon hülye vagy.

    "Csak huzogasd az egered és közben nézd cpu használatot"

    Mikor játszom, nem húzogatom az ablakokat a háttérben. Egyébként nézd meg ugyanezt linuxon is, és aztán reklamálj.

    "és kapcsold ki a jpeg kép megjelenítése a teljesítményablakon opciót :-)"

    ???

    "Ki mondta hogy ez teszt?
    Ez az élet Babocsai néni!"

    Ja bocs, én nem öntök véletlenül a gépembe vizet.
  • BiroAndras
    #114
    "Ja Eidos:véletlenül kifelejtetted az alkatrészlistából a blueray olvasót!"

    Én írtam a listát, de mindegy. Azért nincs benne, mert még nem kell. Az átlag júzer még jó sokáig nem tudja kihasználni. Mire meg elterjed addigra olcsó lesz.
  • [Jakuza]
    #113
    Akkor mire valo ?
    Felrebeszelsz.
    A PC jatekra is valo, emellett meg kismillio dologra is hasznalhato.
    Es forditva ?
  • k0zi
    #112
    Bármelyik elektronikai cucc, amelyik nincs feszültség alatt vizet kap, kb semmi baja nem lesz. Max korrodálnak rajta a nem nemesfém alkatrészek, de száradás után tökéletesen fognak működni. Mégsem ajánlom senkinek sem a tesztet.
    Tény, hogy a windows kicsit pazarlóan bánik az erőforrásokkal, de nem csak játszani lehet rajta. Egyébként szerinted a konzolos játékokat min készítik? :)
  • [Jakuza]
    #111
    Erre mondtam, hogy ketszinuseg.
    Konzolosok foruman felvetik, hogyan masoljunk PS2es jatekokat, aztan leirjak nekik , hogy a PC-dben ilyen es ilyen szoftverrel a PCs DVD-irodban ekkora sebesseggel ird meg, aztan ha elvegezted a beavatkozast, akkor menj a PCs topicba fikazodni, hogy milyen szar ez a PC, mert nem a PCs jatekokat kell PS2n megirni. :PPPP
  • GulaSoft
    #110
    Jakuza: kezdezz kijózanodni, de még gyúrjár rá pár csésze kávéval, mert ennek sem volt érdemi tartalma.
    Eidos: ha tudsz egy munkahelyet ahol a ps2-vel nyomulhatok szólj.
    Pont erről beszéltünk. A PC nem játékra való.
  • BiroAndras
    #109
    ""Aham és mennek rajta fullos beállítással a FERA, Far Cry (régi!), Doom3/Quake4, meg a Ghost Recon AW?"
    Erre valaszoltam, hogy a jatekelmeny minimalis resze csak a grafikai megjelenites."

    Csakhogy ezt nem én írtam. Figyelj jobban.
  • k0zi
    #108
    Benézek egy ilyen hírre a hozzászólások közé és mit látok, konzolosok savazzák a pc-seket és fordítva.
    Bravó!
    Mindkét cuccnak vannak előnyei és hátrányai is, nem tudom miért kell emiatt folyton hajba kapni. Bár ezzel le lehet szűrni az olvasók szellemi színvonalát :)
  • GulaSoft
    #107
    Akkor szar a géped. Nálam <1%
    Ja mert a windows teljesítményszámolóját nem is a microsoft írta, hanem egy független cég!!
    Csak huzogasd az egered és közben nézd cpu használatot, és kapcsold ki a jpeg kép megjelenítése a teljesítményablakon opciót :-)

    Ja a másik meg az, hogy önts a pc-dbe egy vödör felmosóvizet várj egy órát kapcsold be."

    Nem hiszem, hogy ez egy értelmes teszt.

    Ki mondta hogy ez teszt?
    Ez az élet Babocsai néni!

  • BiroAndras
    #106
    "Megveszik a méregdrága szarjaikat, hogy egy év múlva dobhassák ki, mert jönnek a többmagos procik meg a mittudom én milyen videókarik, és nem veszik észre, hogy az ipar átveri őket és 15% gyorsulást okozó megahertzeket ad el nekik húszezrekért."

    Aki hülye az így jár. De értelmes ember nem vesz meg mindenből minden generációt.
    Pl. az előző videokártyám 3 és fél évig volt meg, és csak azért cseréltem le, mert már untam.

    "És büszkék arra, hogy lopják a szoftvert."

    Mer a konzol csippelése az más, mi?
    Ha meg megveszed a játékokat, akkor én is mondhatnám, hogy emeletes balek vagy, hogy szar játékokért tízezreket fizetsz.
  • edios
    #105
    Mit jelent a "méregdrága szar"?
    Én pl összvissz olyan 80-90K-t költöttem gépre, már 2éves, és még nem tervezek újat venni. A mai játékok (Oblivion is) teljesen jól mennek rajta, biztos nem olyan szép mint X360on de nem is került annyiba
    Egyébként akik itt szidják a PCt, nemtom honnan írják az üzeneteket, ha esetleg PCről, akkor bele kéne gondolni, hogy a konzolos összehasonlításnál nem új PC árával kellene számolni, ui ha a lehetőségek engedik, elég a meglévőt frissíteni.
  • [Jakuza]
    #104
    Pff
    Talan ismerkedni akarsz vagy ez nalad az ervrendszer, de felolem folytathatod, hiszen kiderul, hogy felverteztek teged a hibas erveles logikai levezetesevel, ugy hogy a masokkal foglalkozol.
    Szocializacioval hogy allsz ? :P
  • [Jakuza]
    #103
    Erdekes itt mar 4 konzolos megemlitette, hogy o megfogja chipeltetni a motyojat.
    Erre is reagalnal valamit ?:PPPP
  • BiroAndras
    #102
    "Azt is nézd meg, hogy a szerencsétlen PC-d teljesítményének negyede a csillivilli winfos futtatására megy el"

    Akkor szar a géped. Nálam <1%.

    "Ja a másik meg az, hogy önts a pc-dbe egy vödör felmosóvizet várj egy órát kapcsold be."

    Nem hiszem, hogy ez egy értelmes teszt.
  • GulaSoft
    #101
    Jakuza: mit szívsz öreg? Mert ez a hozzászólás leginkább egy belőtt kábszeres vizionálására emlékeztet.
    Se füle se farka!
    Lehet hogy kérek az anyagból, mert így józanul nem tudom értelmezni.
  • [Jakuza]
    #100
    Eleg ha ezt leirtad.

    "Aham és mennek rajta fullos beállítással a FERA, Far Cry (régi!), Doom3/Quake4, meg a Ghost Recon AW?"

    Erre valaszoltam, hogy a jatekelmeny minimalis resze csak a grafikai megjelenites.
    Nem is veletlen, hogy mashol pl azt irjatok, hogy nem szamit annyira a grafika a jatekelmeny es a jatekmenet legyen inkabb magas.
    Na ha mashol ezt irjatok, akkor nyugodtan lehet jatszani 3/4 grafon is.
  • Dajin
    #98
    tipikus pc-s hozzáálás:D tök igazad van Dzson, de ugysem fogják elismerni. amugymeg legalább sok konzolosba van annyi, hogy a kedvenc játékaikra gyűjtsenek és eredetibe megvegyék azt, és én már láttam olyat hogy emiatt cikiztek szét gyereket mer konzolra eredetiben vette a játékot... mert ők oylan nagyfiuk hogy cd-ről leszivott sok kis szar darabba iso-ba rakják össze majd virtuális meghajtó crack stb, majd peccselés, állítgatás szaggat az egész, de azér jóeza Cod2, a final fantasy meg egy szar:D
  • BiroAndras
    #97
    "Azt pedig ne felejtsétek el, hogy a PS2 már 128 biten muzsikált!"

    Ez így ebben a formában nem igaz. Maximum voltak benne 128 bites utasítások is. PC-n ugyanezt tudja az SSE.

    "Nem véletlen, hogy eg dual procis, high end PC-n ha emulálsz egy valami durva PS2 játékot (pl. FF-X, God of War) remek 8-10 FPS-t kapsz eredményül."

    Szeritnem az emulátorok nem használják ki a két magot (csak tippelek, de valószínű).
    Másrészt az emuláció mindíg jelentős teljesítményvesztéssel jár. Pl. a Settlers II.(DOS-os játék) emulátoron (DOSBox) szintén lassú.
  • [Jakuza]
    #96
    Te vagy az en emberem, irany a Nintendo fohadiszallas es irany beruhazni egy WII-re.
    Ok legalabb ilyen tucatszart, mint pl a Guiter Heroest nem csinalnak. :P
    Zelda rulez.
  • [Jakuza]
    #95
    Ugylatom a te sok kicsi konzolos cimborad is orul hogy warezolhat.

    Idezzem oket ?

    "Idővel erre is meg fog jelenni a werez. Fél évet nem adok neki."

    Meg aztan te tudod ki mennyit mire kolt.
    Meg ahhoz is egy hogy is irtad ? "méregdrága szar" kell , hogy alszent modon warezoljatok a konzoljaitokkal.
    Tehat ha ez egy ilyen meregdraga szar, akkor nehogy beletenyereld, vagy esetleg ketpofara habzsold, ha itt forumozol vele esetleg meg melleloksz a szintednek megfelelo feketemacskat, mert meg a vegen budos leszel es aztan nehezen viszi le rolad a szagot a tisztalkodoeszkoz.
  • GulaSoft
    #94
    A chipelés úgy került szóba, hogy a pc-re tudja lopni a progit, a ps-ekre meg nem, és fú de barom drága a chippelés.
    Senkinek nem jó a chippelés, csak azoknak akik csinálják a kütyüt.
    Ha normális ára lenne a progiknak senki nem bajlódna ilyesmivel, csak hát a pc-s gamek is 10-15e forint körül vannak, és a ps2-es gamék is.
    Ha havonta egyet veszel az megeröltető, hát még ha 2-őt, és egy játék árából megvan a mod chip.
  • Inquisitor
    #93
    AMúgy meg ha drága és/vagy nem kell a BluRay, akkor még mindíg ott a Nintendo Wii, és nem mondhatnám, hogy rondák lesznek rá a játékok, én speciel egy Nintendo GC Resident Evil szintű GFX-el is kiegyeznék egy mostani PC-n, és ugye a Wii pöttyet gyorsabb lesz.
  • BiroAndras
    #92
    "Egy jatek minoseget nem a grafikaja hatarozza meg."

    Hol állítottam én mást?
  • BiroAndras
    #91
    "Na amit leírtál az a GRAW-nál éppen elég a minimál konfigra (GF6600GT + 1GB ram), másrészt ilyen ólcsó házzal jók az esélyek, hogy az egész elfüstől a fenébe :)"

    Mint mondtam, a _Legtöbb_ játék remekül megy rajta. Nem kell feltétlen ultracsúcs FPS-eket max. garfikával játszani. Ha meg valakinek az kell, akkor dobjon rá még 50K-t, és menni fog az is.
    A táppal valóban nem jó spórolni, tegyünk rá még 5K-t, és akkor már egy minőségi táp is belefér.
  • Dzson
    #90
    Tudtam, hogy bejön ide a sok kis pécés. :) Nem kell velük foglalkozni, életükben 2x láttak konzolos játékot, azt is polcon, dobozban. :) Megveszik a méregdrága szarjaikat, hogy egy év múlva dobhassák ki, mert jönnek a többmagos procik meg a mittudom én milyen videókarik, és nem veszik észre, hogy az ipar átveri őket és 15% gyorsulást okozó megahertzeket ad el nekik húszezrekért. :) És büszkék arra, hogy lopják a szoftvert.
  • Inquisitor
    #89
    Mondjuk nem értem, hogy jön a képbe a chipelés, mint eladást növelő dolog? :)
    Hiszen a konzol az első 1,5 évben vesztességes a gyártónak, csak a játékból van bevételük, akkor miért lenne nekik jó, ha lehetne chipelni?
  • GulaSoft
    #88
    Ja Eidos:véletlenül kifelejtetted az alkatrészlistából a blueray olvasót! Véletlen volt, vagy csak nem lehet ma kapni pc-be normális áron.
    Tedd már hozzá a listádhoz, és számolj újra.
  • GulaSoft
    #84
    Ja a ps2 chip tipust nem tudom mert nem is érdekelt (bekapcsoláskor a reset gomb megnyomásának hosszától függően keresi az eredeti ill. másolt cuccot) 10.000Ft volt.
    Ennyi.
    Azt is nézd meg, hogy a szerencsétlen PC-d teljesítményének negyede a csillivilli winfos futtatására megy el, és emelett kell még a progikat futtatni. Hogy tudná ez valaha is felvenni a versenyt egy 9 magos cell processzorral amin egy arra avasra optimalizált oprendszer+game fut?
    A válasz sehogy.
    Ja a másik meg az, hogy önts a pc-dbe egy vödör felmosóvizet várj egy órát kapcsold be. Vigyázz legyen a közelben nyitott ablak ahol kihalythatod a füstöt.
    Ezt azért írom mert a ps1-be (amit rosszidő esetére levittünk a telekre (Merthogy egy konzol elég könnyű és pici ahhoz, hogy hurcolni lehessen)) beleömlött egy vödör felmosóvíz, kiraktam az erkélyre, hogy ki tudjon folyni belőle a víz, egy óra múlva bekapcsoltam, szegény csak 2 színt villogtatott, 2 nap múlva újra probáltam, és gond nélkül elindult és ment ps2 megvételéig, most a szekrényben pihen. Ja és ehhez nem kellett szétszedni, meg szarvasbőrrel maszírozni az alkatrészeit, mert ez "csak" egy konzol!
  • Tinman #83
    Szerintem nagyon könnyen meglehet oldani ezt a gordiuszi csomót amit itt alapavetően a konzol vs PC generál.

    Nézzétek meg Xbox360-on az Obliviont és nézzétek meg PC-n.
    Első esetben a totális élvezet 90 ezerből simán megúszható, második esetben a TÉNYLEG MAX grafikához csak a grafkártya fog 130 ezerbe kerülni!

    Egyértelmű, hogy a Ps3 -ha tényleg betartja amit ígének- durván odavág a PC-s játékpiacnak, de a többi konzolt is keményen megszorongatja.

    Azt pedig ne felejtsétek el, hogy a PS2 már 128 biten muzsikált! Nem véletlen, hogy eg dual procis, high end PC-n ha emulálsz egy valami durva PS2 játékot (pl. FF-X, God of War) remek 8-10 FPS-t kapsz eredményül.

    Már nagyon várom azt a kort, hogy végre kiderüljön a sok számára a PC elsősorban NEM játékra való, ahogy a konzol pedig nem szövegszerkesztő mégha lehet is rajta ilyesmit művelni.

    Nézzétek már meg mennyi portolt szart kapunk a konzolosoktól és mennyi játék születik először meg PC-re. Erről ennyit.
  • klastrom
    #82
    Sőt biztos hogy jövő nyáron még nem lehet csippelni...
  • edios
    #81
    Csak most annyi a változás, hogy új TVt is kell venni, és egyáltalán nem valószínű, hogy jövő nyáron már lehet chippelni. (Ha mégis, akkor esetleg el lehet gondolkodni a vételén. Már úgyértve h ha nem vagy milliomos.)
  • [Jakuza]
    #80
    Na ez azert igy kozel sem helytallo.
    Egy jatek minoseget nem a grafikaja hatarozza meg.
    Olyan jatekokkal talalkoztam mar eletemben, hogy szanalmas volt, mindegyik geptipusnal, kozben meg isteni grafikaja volt.
    Meg az a plusz tulajdonsag, hogy lehet nem csak ful grafikaval jatszani az inkabb erdem, mint negativ dolog, hiszen itt nem egyfajta hardverrol beszelunk.
  • edios
    #79
    Sokkal barátságosabb kezdeményezés a Nintendo részéről a Wii, (relatíve) olcsón élvezhetünk egy teljesen új játékmenetet..
    Ennek már olyan szaga van, mintha lenne benne egy kis fantázia is!
  • Inquisitor
    #78
    Valaki, aki elvileg fejleszt(ett) a PS3-ra, azt írta, hogy az egyik Cell mag számolja a fizikát, és így kb. 2,5x gyorsabban nyomja az Ageia-t, mint a PhysX kártya. Most vagy igaz, vagy nem. De ha nem gyorsabb, és csak a töredékét kihasználják, akkor is látványos javulás az élethűség terén.
  • Inquisitor
    #77
    Na amit leírtál az a GRAW-nál éppen elég a minimál konfigra (GF6600GT + 1GB ram), másrészt ilyen ólcsó házzal jók az esélyek, hogy az egész elfüstől a fenébe :)
  • GulaSoft
    #76
    Már nem azért de a megjelenés után fél évvel vettem 1 év garanciával chippelve a ps2-őt!!
    Ennyit tudok várni a ps3-ra is.